Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Συγκεντρωτικές προτάσεις για ένα πιο ανταγωνιστικό παιχνίδι


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2016 - 10:24:32

Είπα να κάνω μια καταγραφή προτάσεων που έχουν γίνει κατά καιρούς από μένα και από άλλα άτομα και να τα παραθέσω συγκεντρωτικά.

Κατ’ αρχήν το σκεπτικό μου είναι ότι

1.Τα ντόνατς πρέπει να κάνουν την ζωή των παικτών πιο εύκολη, άμεση ολοκλήρωση, αποστολών, προπονήσεων, ηρωϊκή αίσθηση αλλά δεν πρέπει να δίνουν ιδιαίτερο πλεονέκτημα ως προς την εξέλιξη του παίκτη. Εντάξει αυτό δεν είναι απόλυτο, πάντα θα υπάρχουν οι επεκτάσεις τις ομάδας αλλά νομίζω ως εκεί.

2.Πρέπει να είναι πιο εύκολο για τις μικρές ομάδες να κοντράρουν τις μεγάλες για να κρατιέτοι το ενδιαφέρον του παιχνιδιού και ο ανταγωνισμός ενώ ένας σέρβερ παλιώνει.

3. Πρέπει στα μεγάλα λέβελ το παιχνίδι να έχει κάποιες ανταμοιβές που να ωθούν τους παίκτες να συνεχίσουν και να μην το εγκαταλείψουν.

4. Λίγο πιο καθαρό παιχνίδι μεταξύ των ομάδων με ενεργούς παίκτες, λιγότερες καλύψεις κλπ.

Βάσει αυτών νομίζω ότι οι παρακάτω προτάσεις επιτυγχάνουν το σκοπό τους:

 

1. Ομαδικά ενισχυτικά: Κατάργηση των ενισχυτικών με ντόνατς και ειδικότερα στο ενισχυτικό αποστολών να αυξηθούν κατά 11% οι αντομοιβές που δίνει και όχι να μειώνεται ο χρόνος των αποστολών κατά 10%

2.  Χρησιμοποίηση έως 3 σωσίων ανά μάχη και για παίκτες που έχουν να μπουν το πολύ 3 μέρες.

3. Τα τρόπαια να αφαιρούν 15% και όχι 10% από τις δεξιότητες των παικτών έτσι ώστε να είναι δυσκολότερο για μια ομάδα να έχει στην κατοχή της πολλά τρόπαια.

4.  Να υπάρχει το ιστορικό των μαχών σε κάθε ομάδα που να φαίνονται οι μάχες που έχουν γίνει, (εφ’ όσον έχουν περάσει 34 ώρες ώστε να μην φαίνονται οι παρούσες μάχες και αποκαλύπτεται η στρατηγική κάθε ομάδας)

5. Οι ειδικές αποστολές αφού ολοκληρώνονται και ξαναξεκινούν να έχουν μια ολοένα κλιμακούμενη δυσκολία και αναλόγως να έχουν πάντα ικανοποιητικές αμοιβές.

6. Το μαγαζί να αποκτήσει ξανά νόημα και για παίκτες μεγάλων λέβελ, δεν είναι δυνατόν οι ανανεώσεις να μην αποφέρουν από ένα σημείο και μετά καλύτερα αντικείμενα.


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Rival, simos και σε 12 άλλους

#2 king33

king33

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 123 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤρικαλα
  • Ομάδα:MARINERS
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:king31
Φήμη: 117

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2016 - 12:12:38

Πολυ καλυ ιδεα Ηρακλη μπραβο και εχεις απολυτο δικιο :)



#3 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2016 - 12:35:06

 

6. Το μαγαζί να αποκτήσει ξανά νόημα και για παίκτες μεγάλων λέβελ, δεν είναι δυνατόν οι ανανεώσεις να μην αποφέρουν από ένα σημείο και μετά καλύτερα αντικείμενα.

Nαι.Έχω κάνει ήδη μια πρόταση.Έχω έναν παίκτη 28 level στο gr 13 και ένα καλό αντικείμενο δεν έχω βρει από 20 level.Απαράδεκτο. 


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#4 Exhero

Exhero

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 138 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 447

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2016 - 12:40:52

Nαι.Έχω κάνει ήδη μια πρόταση.Έχω έναν παίκτη 28 level στο gr 13 και ένα καλό αντικείμενο δεν έχω βρει από 20 level.Απαράδεκτο. 

Πες τα ρε φιλε ...

8 λεβελ χωρις να βρεις καλο αντικειμενο ? απαρεδκτα πραγματα

Κατι υψηλα λεβελ σα και εσενα αναγκαζονται να το παρατησουν επειδη εχουν 2 μερες να βρουν καλο αντικειμενο στο καταστημα

:(


  • Αυτό αρέσει στον/η foibo, simos, popopokostas και σε 9 άλλους

#5 Petolilos

Petolilos

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 84 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠΕΡΑΜΑ/ΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:Seven Nation Army
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:Petolilos
Φήμη: 165

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2016 - 13:43:06

Είναι πολύ ομορφο να βλεπω πολλες προτασεις σε ένα τραπεζι , ειδικα από παικτες που αγαπουν το παιχνιδι , Συνχαρητηρια.






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες