Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Δημοπρασια Βοηθων


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
3 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Κωστας

Κωστας

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Assassin
Φήμη: 39

Δημοσιεύτηκε 12 Απρίλιος 2016 - 22:32:40

Γεια σας φιλοι του Hero Zero. Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια ιδεα μου.

 

Πως θα σας φαινοταν αν μπορουμε να βγαζουμε σε δημοπρασια τους βοηθους τους οποιους κερδιζουμε απο κακοποιους, αποστολες και μονομαχιες;

Πολλες φορες οι βοηθοι οι οποιοι κερδιζουμε ειναι ''αχρηστοι'' ενω για καποιους αλλους παικτες χαμηλοτερου level να ειναι αξιολογοι. Εχω ακουσει πολλες φορες καποιους παικτες που παραπονιουνται οτι δεν βρισκουν βοηθους με καποια συγκεκριμενη δεξιοτητα πχ Ενθαρρυμενος η Ματι Αετου και ψαχνουν ματαια στο καταστημα ξοδευοντας πολυτιμα ντονατ.

 

Τωρα θα μου πειτε οτι ολα γινονται για τα ντονατ στο παιχνιδι ωστε να κερδιζει η εταιρια χρηματα.

Φτανουμε ομως και σε αυτο το σημειο...

 

Η διαδικασια θα εχει ως εξης:

Θελω να βγαλω σε δημοπρασια εναν βοηθο; Θα πρεπει να δωσω 5 ντονατ η 1.000.000 κερματα για να το κανω και θα μπορουν μονο οι 5 πρωτοι παικτες που το δουν να παρουν μερος. Οι 5 πρωτοι που θα πονταρουν δηλαδη. Τα πονταρισματα δεν θα μπορουν να ξεπερνουν τα 2 ντονατ την φορα, γιατι ετσι καποιος που εχει πολλα διαθεσιμα ντονατ να ξοδεψει, θα βγαζει εκτος δημοπρασιας κατευθειαν τους αντιπαλους. Μια δημοπρασια θα εχει χρονο εναρξης 15 λεπτα και αν καποιος δεν πονταρει καθολου, τοτε ο παικτης που ξεκινησε την δημοπρασια χανει και τον βοηθο και τα ντονατ. Αυτο θα γινεται για να μην γινεται χαμος απο δημοπρασιες...Η δημοπρασια θα τελειωνει αν περασει ενα λεπτο και δεν εχει γινει νεο πονταρισμα.

Αμοιβη για τον παικτη που εκανε την δημοπρασια και καταφερνει να πουλησει εναν βοηθο, θα ειναι με επιλογη οπως στα events, με δωρα ομως πολυ πιο αξιολογα οπως ενα κομματι απο σετ πρωταθληαμτος, ενας βοηθος η ενας καλος αριθμος προπονησεων-ενεργειων.

 

Εννοεται φυσικα πως αν την δημοπρασια την κερδισει ενας παικτης που ειναι πολυ χαμηλοτερο level απο τον παικτη που τον πουλησε οι βαθμοι δεξιοτητων θα προσαρμοζονται ωστε να μην υπαρχει τεραστια διαφορα κερδους σε skills.

 

Επισης ο βοηθος που θα βγει σε δημοπρασια δεν θα πρεπει να εχει ανοιχτει αλλα να υπαρχει στην αποθηκη μας.


Επεξεργάστηκε από Κωστας, 12 Απρίλιος 2016 - 22:37:11.

  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, Rival, aris2 και σε 8 άλλους

#2 DrBoXoY

DrBoXoY

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 106 μηνύματα
  • Ομάδα:Ο.Σ.
  • Κόσμος:GR18
  • Ήρωας:DrBoXoY



Φήμη: 138

Δημοσιεύτηκε 13 Απρίλιος 2016 - 11:21:20

Είχα προτείνει μια περίπου ίδια ιδέα πριν αρκετό καιρό...Πραγματικά είναι καλή ιδέα αλλά το μόνο μειονέκτημα είναι ότι θα υπάρχει τζόγος...


Επεξεργάστηκε από DrBoXoY, 13 Απρίλιος 2016 - 11:21:53.

Subliminal


#3 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 13 Απρίλιος 2016 - 13:11:49

Καλή ιδέα,μόνο που διαφωνώ σε ένα σημείο εκεί που λες να ανταμείβεται ο παίχτης που καταφέρνει να πουλάει τον βοηθό είτε με σετ,κέρματα προπονήσεις κτλ...,επειδή ο ίδιος θέλει να ξεφορτωθεί το βοηθό του οπότε κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται να ανταμείβετε και όλας,άσε και που μπορεί να γίνει και κατάχρηση ως προς αυτό το θέμα.



#4 Κωστας

Κωστας

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Assassin
Φήμη: 39

Δημοσιεύτηκε 13 Απρίλιος 2016 - 20:37:26

Καλή ιδέα,μόνο που διαφωνώ σε ένα σημείο εκεί που λες να ανταμείβεται ο παίχτης που καταφέρνει να πουλάει τον βοηθό είτε με σετ,κέρματα προπονήσεις κτλ...,επειδή ο ίδιος θέλει να ξεφορτωθεί το βοηθό του οπότε κατά την γνώμη μου δεν χρειάζεται να ανταμείβετε και όλας,άσε και που μπορεί να γίνει και κατάχρηση ως προς αυτό το θέμα.

 

Μα ποιο το νοημα αν πρεπει να δωσω 5 ντονατ η 1.000.000 κερματα για να χασω ενα πετ χωρις να εχω κερδος; Καλυτερα να το πουλησω αν ειναι και να κερδισω και καποια κερματα εστω και λιγα. Σκοπος ειναι να εχουν και οι 2 παικτες κερδος.






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες