Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αποδυνάμωση/Ενδυνάμωση σε ειδικές βοηθών και τρόπαια


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
3 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 16 Μάιος 2016 - 09:19:48

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! :)

 

Δεν θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον, αν που και που δυνάμωναν κάποια πράγματα (όπως πχ το τρόπαιο της τόλμης κλπ) και να αποδυνάμωναν κάποια άλλα που είναι πολύ overpower, (όπως πχ το "τσιρότο" και το τρόπαιο προπονήσεων).

 

Καταρχήν, όλοι ξέρουμε ότι υπάρχουν κάποιες ειδικές των βοηθών που είναι απλά πανίσχυρες (πχ. Ξεγελώντας τον Θάνατο) ενώ και κάποιες άλλες που δεν τις θέλει σχεδόν κανείς (πχ. Καλύψου!). Έτσι λοιπόν, για να υπάρχει πρώτα απ' όλα μια ισορροπία αλλά και για να είναι πιο δίκαιο για όλους, νομίζω ότι θα έπρεπε να αποδυναμωθούν λίγο οι πανίσχυρες ειδικές και να δυναμώσουν λίγο οι αδύναμες.

 

Συγκεκριμένα, η ειδική "Ξεγελώντας τον Θάνατο" να έχει πιθανότητα 70% να σωθείς από το τελικό χτύπημα του αντιπάλου. Έτσι δεν θα είναι τόσο ισχυρή όσο τώρα. Με τον ίδιο τρόπο, η ειδική "Καλύψου!" θα μπορούσε από 20% πιθανότητα να αποφύγεις ένα χτύπημα, να γίνει 50% έτσι ώστε να δυναμώσει. 

 

Και γενικά σε κάθε ενημέρωση να κοιτάνε ποιες ειδικές είναι αρκετά ισχυρές και ποιες όχι, έτσι ώστε να κάνουν τις ανάλογες αλλαγές ώστε να ισορροπήσουν λίγο τα πράγματα. 

 

Με τον ίδιο τρόπο και στα τρόπαια των ομάδων. Για παράδειγμα, το τρόπαιο της τόλμης, θα μπορούσε να αφαιρεί 5% τους βαθμούς των δεξιοτήτων στις ομαδικές μάχες, και όχι 10% όπως τα άλλα που είναι πιο ισχυρά. 

 

Νομίζω θα ήταν αρκετά ωραίο και ενδιαφέρον εάν σε κάθε ενημέρωση δυνάμωναν/αποδυνάμωναν κάτι μέχρι να είναι όλα ισορροπημένα. Εγώ τώρα ανάφερα μερικά παραδείγματα, σίγουρα υπάρχουν και άλλες ανισόρροπες ειδικές και τρόπαια. 

 

:) 

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, aris2, Αλέξανδρος και σε 11 άλλους

#2 Sheen

Sheen

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 228 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαDetroit
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 903

Δημοσιεύτηκε 16 Μάιος 2016 - 09:27:57

Μου αρεσε η σκεπτικη σου.Το να αποδυναμωθουν καποιες πανισχυρες ειδικες δυναμεις θα ηταν καλο για την επικρατηση της ισορροπιας.
  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis, cr7uber. και CrazyDoctor

#3 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 16 Μάιος 2016 - 09:36:37

Μου αρεσε η σκεπτικη σου.Το να αποδυναμωθουν καποιες πανισχυρες ειδικες δυναμεις θα ηταν καλο για την επικρατηση της ισορροπιας.

Νομίζω ότι χρειάζεται. Για παράδειγμα, τώρα βλέπεις βοηθούς μόνο με τσιρότο και ενθαρρυμένο, όλες οι άλλες ειδικές; Δεν πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία;  


Επεξεργάστηκε από Psychedelic Malousis, 16 Μάιος 2016 - 09:36:55.

  • Αυτό αρέσει στον/η Sheen

#4 thomson112

thomson112

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 379 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
  • Ομάδα:PROJECT PEOPLE EARΤH
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 101

Δημοσιεύτηκε 17 Μάιος 2016 - 09:56:03

Θα συμφωνήσω και με τους υπόλοιπους/ες είναι πολύ καλή ιδέα και έτσι θα ισσοροπηθούν λίγο.μπράβο σου για την ιδέα μακάρι να γίνει. :)  ;)


Κανόνες Φόρουμ | Παίξε τώρα | Υποστήριξη

 

Μην δίνετε το κωδικό και το email του λογαριασμού σας σε κανέναν.

 

11821iv.png





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες