Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Παγκοσμιος σερβερ & μερικες ιδεες!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
15 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 GLEM

GLEM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 149 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 256

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 08:58:10

Καλημερα παιδια!Σκεφτηκα κατι και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας! : 

 

Ενας παγκοσμιος σερβερ οπου με αυτον θα σταματουσαν να εβγαιναν νεοι σερβερ!

 

Ο παγκοσμιος αυτος σερβερ(w1)θα ηταν αρκετα ενεργος διοτι θα συμμετεχουν χωρες απο ολο τον κοσμο οπως η πολονια οπου ειναι πολυ ενεργη χωρα καθως εχει πανω απο 20,000 ατομα σε αρκετους απο τους 17 διακομιστες αλλα καθως και πολυ ανταγωνιστικος καθως οι γερμανικες ομαδες εχουν βρει ενα κολπο/τεχνασμα οπου μεσα σε 4-5 μερες κατα πασα πιθανοτητα εχουν παει 100% επεκταση τις ομαδες τους οποτε θα πρεπει και οι ελληνες με την σειρα τους καθως και οι υπολοιποι παικτες απο ολο τον κοσμο θα πρεπει να βιαστουν να τους φτασουν!Λοιπον,δημιουργειτε ενα δειλειμα:

 

Να δημιουργηθει ενας σερβερ σε καθε χωρα(οταν ερθει η στιγμη αυτη,καθως στο γρ14 εχουν φτασει μερικοι τα 200 λεβελ και πιστευω οτι νεοι σερβερ βγαινουν οταν μερικοι στους προηγουμενους πανε 300 λεβελ)οπου σε αυτον τον σερβερ ανα χωρα ξεωριστα να υπαρχει ΕΝΑΣ παικτης που να εχει διαφορα απο τους αλλους και να ειναι ο καλυτερος και ΜΟΝΟ ΜΙΑ ομαδα να ειναι πολυ καλη απο τις αλλες με καλα τροπαια κτλ. ή να δημιουργηθει ενας παγκοσμιος σερβερ(w1)οπου αυτοι οι παικτες και οι ομαδες να πηγαιναν στον παγκοσμιο σερβερ και να διεκδικουσαν εκει την 1ια του παικτη τους και της ομαδας τους σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

 

Το οφελος προς τους παικτες : Πιστευω πως ο σερβερ αυτος αν γινει θα ειναι πολυ ενεργος και θα εχει πανω απο 100,000 παικτες διοτι θα συμμετεχουν παικτες απο ολες τις χωρες οπου υπαρχει το παιχνιδι,και λοιπον αυτο θα βγει σε καλο για τους παικτες διοτι αν οι κακοποιοι βγαινουν με βαση ποσο ενεργος ειναι ο σερβερ τις πρωτες μερες τοτε σιγουρα θα βγει ενας στις πρωτες μερες!

 

Μερικες ιδεες!:

 

Α)Διπλα απο καθε παικτη να υπαρχει η σημαια απο την χωρα στην οποια ειναι(π.χ. ελληνικη)

Β)Ξερω οτι θα υπαρξει ενα προβλημα με την μεταφραση,και για αυτο σκεφτηκα οτι σε καθε περιγραφη καθε ομαδας απο κατω να υπαρχει μεταφρασει στη γλωσσα την οποια μιλαει αυτος που την διαβαζει(π.χ. η περιγραφη μιας ομαδας ειναι ελληνικη και την διαβαζει ενας γερμανος,να εμταφραζεται αυτοματα στα γερμανικα)

Γ)Διπλα απο καθε ομαδα να υπαρχει η σημαια απο την χωρα στην οποια ειναι(π.χ. ελληνικη)

Δ)Η διπλη εβδομαδα που βγηκε αυτες τις ημερες να βγει και στον παγκοσμιο σερβερ για 2 συνεχομενες εβδομαδες

Ε)Τα σετ M.I.B.(Men In Black)& Zorro να ξαναμπουν στον παγκοσμιο σερβερ και σε καθε σερβερ για ενα μηνα και μετα να βγουν παλι καθως να μπει κα ιτο καζινο για 1 μηνα και αυτο και μετα να βγει 

ΣΤ)Τωρα προτεινω σε καθε ιβεντ που θα γινετε να βαινει η διπλη εβδομαδα καθως και τα σετ M.I.B. & Zorro καθως και το καζινο!

 

Ξερω οτι εχω κανει ορθογραφικα λαθη,αλλα βρε αδερφε,ανθρωποι ειμαστε και κανουμε και λαθη!

 

Λοιπον σκεφτητε το ολο το θεμα και θελω γνωμες,καθως θελω να το λαβουν σοβαρα υποψη τους οι συντονιστες του παιχνιδιου και να το υλοποιησουν αν γινετε,επισης θυμιζω οτι με αυτον τον σερβερ προτεινω να στανατησουν να βγαινουν νεοι σερβερ καθως και σας λεω να ξαναδειτε το δειλειμα και να το επεξεργαστητε λιγο στο μυαλο σας!

 

Λοιπον σκεφτητε το και ακουω γνωμες!!!!!!!!!!!!!!!!!  :)  ;)  :P  (smug)  :S

 


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, Spiro1, odi και σε 23 άλλους

#2 spst33

spst33

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 3

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 09:40:21

τελεια ιδεα αν και εχει ξανα προταθεί και δυστιχώς δεν μπορεί να γίνει λόγω τεχνικών περιορισμών γιατί ;φαντάσου να παιζουμε σε ενα σερβερ 20 εκ ανθρωποι θα πεφτει καθε τρεις και λιγο επίσης αυτο μπορεί τεχνικά να γίνει ένας σερβερ παγκόσμιος που να παίζουμε εκεί  αλλά θα αρχίσουμε απο την αρχή όπως όταν ανοίγει νεος server αλλιώς δεν γίνεται επίσης υπάρχει και το πρόβλημα με την υποστήριξη γιατι καποιοι ειναι Ελληνες,καποιοι θα ειναι Γερμανοι κλπ και θα μιλαν στην γλωσσα τους και στο παιχνιδι και στην υποστηριξη με σκοπό να μην καταλαβενομαστε οι Ελληνες με τους Γερμανους,Αγγλους,Βραζιλιάνους κλπ

πχ

πας σε μια ομαδα που εκει θα εχει Ελληνες,Αγγλους,Γερμανους σε ποια γλωσσα θα μιλατε; αν δεν εχετε κοινη γλωσσα καποια;

Απλος δεν γινεται.Επισης εχει αποριπτή η ιδέα ;)



#3 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 09:44:06

 

Απλος δεν γινεται.Επισης εχει αποριπτή η ιδέα ;)

Χαίρετε!

Παρακαλώ μην το παίζετε συντονιστής και μην δίνετε απαντήσεις τις οποίες δεν ξέρετε.

Ευχαριστώ πολύ!


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, Lukos, hero333 και σε 8 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#4 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 09:49:26

Καλησπέρα , εκτός από το ότι έχει ξαναπροταθεί η ιδέα αυτή αν θυμάμαι καλά ο τρόπος σου είναι λάθος. Γιατί μόνο οι καλύτεροι; Αν είναι να γίνει ένας τέτοιος νέος διακομιστής θα έπρεπε να βγει και όσοι ήθελαν να παίξουν εκεί να κάνουν εγγραφή και όλοι να ξεκινούσαν από το ίδιο στάδιο. Όσο για την γλώσσα μπορεί να είναι τα αγγλικά που είναι και η παγκόσμια κοινή γλώσσα! Μετά για τις ομάδες που είπε το παιδί από πάνω απλά θα φτιάχνονται ομάδες π.χ. ελληνικές και θα έχουν ΜΟΝΟ Έλληνες μέσα γιατί αυτός θα είναι ο σκοπός από ότι κατάλαβα να αποδειχτεί πια χώρα είναι η καλύτερη στο παιχνίδι. Πάντως καλή ιδέα έχει γίνει σε αρκετά παιχνίδια με επιτυχία και θα έχει πλάκα και φυσικά περισσότερο ανταγωνισμό από τους ελληνικούς διακομιστές που όλα τα τρόπαια και γενικά το παιχνίδι περιστρέφονται γύρω από 2-3 ομάδες και 30 παίκτες.. Θα μπορούσαν εκεί να υπάρξουν και περισσότερα τρόπαια ώστε να ήταν αναμμένος ο ανταγωνισμός. Πάντως πολύ καλή ιδέα και με αυτόν τον τρόπο πολλοί παίκτες θα ξανάρχιζαν γιατί πράγματι έχεις ένα σκοπό! Όσο για το τεχνικό κομμάτι δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω.. Όπως δημιουργείτε ένας νέος διακομιστής έτσι θα δημιουργηθεί και αυτός ο παγκόσμιος!

 

Edit : Επίσης πριν δημιουργηθεί αυτός ο διακομιστής μια βδομάδα πριν όπως κάθε φορά να σταλθεί μήνυμα σε όλους τους παίκτες του κόσμου ότι θα δημιουργηθεί την τάδε μέρα αλλά να μην υπάρχει προ-εγγραφή!


Επεξεργάστηκε από TheBestOfAll, 29 Ιούνιος 2016 - 09:51:21.

  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis και Varg

#5 GLEM

GLEM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 149 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 256

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 09:49:40

Χαίρετε!

Παρακαλώ μην το παίζετε συντονιστής και μην δίνετε απαντήσεις τις οποίες δεν ξέρετε.

Ευχαριστώ πολύ!

σε ευχαριστω πολυ μια χαρα το ειπες οντι  :)


  • Αυτό αρέσει σε tolis_gorilas και Davinci

#6 Crypton και GR10

Crypton και GR10

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠεριστερι
  • Ομάδα:THE PARANOID YAKUZA
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:CryptonXxX125
Φήμη: 68

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 10:20:03

εγω χωρις να θελω να σε θιξω δεν μου αρεσει η ιδεα..η αληθεια ειναι ΝΑΙ και εγω παλια το ηθελα αλλα οταν καταλαβα και ειδα ολα τα μειονεκτηματα καταλαβα πως δεν ειναι καλη...

Η υποστηριξη θα εχει εκατομυρρια tickets καθε μερα για να εξυπηρετησει τους παιχτες...

Επισης η χωρητικοτητα του server θα πρεπει να ειναι πολυ μεγαλη για να μας κραταει το παιχνιδι συνδεδεμενους,δηλαδη θα κοβετε η συνδεση με λιγα λογια

Δεν θα υπαρχει συννενοηση

Τελος,ο συναγωνισμος θα ειναι πολυ πολυ μεγαλος με αποτελεσμα νικητες θα ειναι αυτοι που βγαζουν τα κερματα καθε μερα απο αποστολες του Hero Zero σε αληθινα λεφτα!!

Τελος παντων,ισως με το Steam να γινει εστω και Ευρωπαικος server αλλα και εκει ο ανταγωνισμος θα ειναι μεγαλος...[γερμανια-γαλλια]


Επεξεργάστηκε από Crypton και GR10, 29 Ιούνιος 2016 - 10:21:06.

THE PARANOID YAKUZA...


#7 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 10:28:04

Μια χαρά είναι η ιδέα και θα λύσει το ένα από τα προβλήματα του παιχνιδιού, το ότι μετά από λίγο καιρό οι ενεργοί παίκτες λιγοστεύουν δραματικά. Το άλλο πρόβλημα βέβαια ότι οι παίκτες που θα βάζουν αληθινά χρήματα έχουν προβάδισμα θα συνεχίζει να υπάρχει.

Ακόμα κι έτσι η ιδέα είναι καλή, ένας σέρβερ με τεράστιο ανταγωνισμό και ενδιαφέρον.

Για τα τεχνικά θέματα δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να μας απασχολεί, αν αποφασίσει η playata ότι είναι καλή ιδέα θα κάνει και τις απαραίτητες επενδύσεις. το ίδιο το παιχνίδι δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικό.

Γλώσσα θα μπορεί να υπάρχει η επιλογή της υποστήριξης σε 2-3 διαδεδομένες γλώσσες, (πχ Αγγλικά, Ισπανικά ή Πορτογαλικά, Γερμανικά)


  • Αυτό αρέσει σε TheBestOfAll και GLEM

#8 spst33

spst33

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 3

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 12:15:14

Χαίρετε!

Παρακαλώ μην το παίζετε συντονιστής και μην δίνετε απαντήσεις τις οποίες δεν ξέρετε.

Ευχαριστώ πολύ!

εγω ειπα την αποψη μου!

δεν εκανα το συντονιστη μιλησα λεγοντας την αποψη μου .το θεμα με το παγκοσμιο σερβερ υπηρχε εδω και 1χρονο .Όσο για τους τεχ/περιορισμους εσεις ειστε τεχνικος υπολογιστων ή δικτυων ή προγραμματιστης για να ξερετε;

Όσο για την αποψη μου ειπα επισης οτι δεν γινεται γιατι παιχτες που δεν εχουν κοινη γλωσσα δεν θα μπορουν να συννενοηθουν

πχ

 παιχτης χ:γεια

παιχτη 2:hello

παιχτης 3:Hallo

4:Quoi de neuf?

5: τι;;;

6:nuk KUPTONI

7:τι λετε;;

 

ετσι δεν καταλαβενει κανεις ή με μήνυμα:

Není mi nikdo bitva

απ: what ;;

 

ποιος παιχτης μπορει να παιξει ομαδικα ετσι;


  • Αυτό αρέσει στον/η redarmy

#9 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 12:18:32

εγω ειπα την αποψη μου!

δεν εκανα το συντονιστη μιλησα λεγοντας την αποψη μου .το θεμα με το παγκοσμιο σερβερ υπηρχε εδω και 1χρονο .Όσο για τους τεχ/περιορισμους εσεις ειστε τεχνικος υπολογιστων ή δικτυων ή προγραμματιστης για να ξερετε;

Όσο για την αποψη μου ειπα επισης οτι δεν γινεται γιατι παιχτες που δεν εχουν κοινη γλωσσα δεν θα μπορουν να συννενοηθουν

πχ

 παιχτης χ:γεια

παιχτη 2:hello

παιχτης 3:Hallo

4:Quoi de neuf?

5: τι;;;

6:nuk KUPTONI

7:τι λετε;;

 

ετσι δεν καταλαβενει κανεις ή με μήνυμα:

Není mi nikdo bitva

απ: what ;;

 

ποιος παιχτης μπορει να παιξει ομαδικα ετσι;

 

Οι ομάδες θα αποτελούνται από παίκτες ίδιας χώρας.. Αφού ακόμα και για την ομάδα είπε το παιδί ότι θα υπάρχει σημαία για να δείξει από ποια χώρα είναι.. Αυτό δεν είναι πρόβλημα


  • Αυτό αρέσει σε odi και GLEM

#10 tolis_gorilas

tolis_gorilas

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 159 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley (Είμαι λίγο σπασίκλας) ;-)
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:tolis39
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 12:24:59

Πολύ ωραία η ιδέα σου αλλά θα κρασάρει κάθε 3 και λίγο ο σερβερ. Αν βρουν λύση και για αυτό τότε πιστεύω πως πρέπει να υλοποιηθεί και έτσι μάλιστα θα σταματήσουν να δημιουργούνται όλο καινούργοι και κανούργοι σερβερσ!


The Quieter You Are, The More You Are Able To Hear... (smug) (smug) (smug)


#11 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 12:25:05

Όσο για τους τεχ/περιορισμους εσεις ειστε τεχνικος υπολογιστων ή δικτυων ή προγραμματιστης για να ξερετε;

 

Σας παρακαλώ πολύ μην χρησιμοποιείτε την ελαστικότητα της συντονιστικής ομάδας δημιουργώντας θέματα και εντυπώσεις μόνο και μόνο για να αυξήσετε την δημοτικότητα σας στο forum.

Επίσης θα αναφέρω ακόμα μία φορά ότι βάση ΓΟΠ : 

  • Κάθε χρήστης είναι ένας άνθρωπος. 

 

Καλή σας συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει στον/η Davinci, GLEM, Sheen και σε άλλον ένα

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#12 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 14:32:24

Υπάρχει ακριβώς το ίδιο σε άλλο παιχνίδι(ονόμα δεν λέω γιατί δεν επιτρέπεται)που έχουν παγκόσμιους σερβερ και μάλιστα πολλούς.

Παίζουν παίχτες από πολλές χώρες και συνήθως ο καθένας με την χώρα του πχ Έλληνες σε Ελληνικό συνάφι,από επιλογή βέβαια όχι ότι δεν μπορείς να πας και σε ξένα.συνάφια-ομάδες,βέβαια είναι εύκολο να γίνει αυτό όπως ανοίγει ένας ελληνικός σέρβερ ή και ξένος έτσι θα ανοίγει και αυτός,κάποιοι παραπάνω τα είπαν αυτά δεν χρειάζεται να τα πω και εγώ.

Βέβαια όσο για την γλώσσα θα μπορούσε να είχε όλες τις γλώσσες και να επιλέγεις σε ποιά θέλεις να είναι το παιχνίδι,δεν είναι τόσο δύσκολο για της δυνατότητες της εταιρίας.

Τι θα αλλάξει από το να μιλάς ελληνικά με έλληνες ή αγγλικά με ξένους καμία διαφορά ότι λες με τους Έλληνες θα λες και με τους άλλους,οπότε αυτό δεν το βρίσκω πρόβλημα άσε που εκεί θα δούμε της δυνατότητες σας-μας σαν Έλληνες super ήρωες σε σχέση με άλλες χώρες παγκοσμίος,για να μην σας ζαλίζω καλο θα ήταν να υλοποιηθεί κάτι τέτοιο θα είχε ενδιαφέρον.


Επεξεργάστηκε από Varg, 29 Ιούνιος 2016 - 14:35:52.

  • Αυτό αρέσει σε TheBestOfAll, odi και GLEM

#13 karoubalakοs

karoubalakοs

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτον κόσμο μου
  • Κόσμος:GR13
Φήμη: 65

Δημοσιεύτηκε 29 Ιούνιος 2016 - 19:33:08

Ενδιαφέρουσα ιδέα η οποία θα προσκαλέσει τον ενδιαφέρον περισσότερων παιχτών οι οποίοι έχουν αρχίσει να βαριούνται την καθημερινότητα του παιχνιδιού !  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM

#14 Brush

Brush

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 130 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαNew York
  • Ομάδα:Γατάκιαα
  • Κόσμος:GR7
  • Ήρωας:Constantine1995



Φήμη: 80

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούλιος 2016 - 12:02:00

οσο για τη γλωσσα η παγκοσμια , η αγγλικη ,αν δεν τη μιλας κακως εφτιαξες το σερβερ,αλλα:

ποιανου θα είναι η δικαιοδοσια του σερβερ?ποιοι θα συντηρουν το σερβερ και θα τον κρατουν σε ταξη?Ποια στιλ παιχνιδιού θα εφαρμοστουν οσο αναφορα την εμπειρια του χρηστη?Διαφορετικο στη γερμανια αμερικη ελλαδα πολωνια κτλ.καθε ποσο θα διαλέγεται ο παικτης?Και βασικοτερα τι το εξτρα ξεχωριστο εχει ο σερβερ?Ναι υπαρχουν καποια προνομια αλλα χανεις τους φιλους σου την ομαδα σου τη πρωτια στον σερβερ.Ασε που θα δημιουργοταν μεγαλο πρόβλημα με την αδικια γιατι ας

πουμε εδώ ο καλυτερος είναι περιπου 440 νομιζω ενώ στη γερμανια ας πουμε είναι 500 ενώ σε άλλες χωρες μολις που πατουν τα 400.Κατα τη γνωμη μου δεν θα ηταν εφικτο αλλα θα ηθελα να μου λυσει αυτά τα προβλήματα ενας διαχειρηστης η ενας παικτης που γνωριζει γυρω από το θεμα



#15 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούλιος 2016 - 12:07:05

οσο για τη γλωσσα η παγκοσμια , η αγγλικη ,αν δεν τη μιλας κακως εφτιαξες το σερβερ,αλλα:

ποιανου θα είναι η δικαιοδοσια του σερβερ?ποιοι θα συντηρουν το σερβερ και θα τον κρατουν σε ταξη?Ποια στιλ παιχνιδιού θα εφαρμοστουν οσο αναφορα την εμπειρια του χρηστη?Διαφορετικο στη γερμανια αμερικη ελλαδα πολωνια κτλ.καθε ποσο θα διαλέγεται ο παικτης?Και βασικοτερα τι το εξτρα ξεχωριστο εχει ο σερβερ?Ναι υπαρχουν καποια προνομια αλλα χανεις τους φιλους σου την ομαδα σου τη πρωτια στον σερβερ.Ασε που θα δημιουργοταν μεγαλο πρόβλημα με την αδικια γιατι ας

πουμε εδώ ο καλυτερος είναι περιπου 440 νομιζω ενώ στη γερμανια ας πουμε είναι 500 ενώ σε άλλες χωρες μολις που πατουν τα 400.Κατα τη γνωμη μου δεν θα ηταν εφικτο αλλα θα ηθελα να μου λυσει αυτά τα προβλήματα ενας διαχειρηστης η ενας παικτης που γνωριζει γυρω από το θεμα

Χαίρετε!

Ζητάτε απάντηση για κάτι που έχει προταθεί από μέλος.

Περιμένετε να υλοποιηθεί πρώτα η ιδέα(αν και όποτε)και μετά θα σας λύσουμε την οποιαδήποτε ερώτηση σας.

Το να κάνουμε ικεσίες για ιδέες και να δίνουμε απαντήσεις χωρίς να υπάρχουν βάσεις μόνο λογικό δεν είναι. :)

Ελπίζω να ήμουν κατανοητή Brush!

 

Καλή συνέχεια παιδιά!


...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#16 GLEM

GLEM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 149 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 256

Δημοσιεύτηκε 01 Ιούλιος 2016 - 17:39:43

οσο για τη γλωσσα η παγκοσμια , η αγγλικη ,αν δεν τη μιλας κακως εφτιαξες το σερβερ,αλλα:

ποιανου θα είναι η δικαιοδοσια του σερβερ?ποιοι θα συντηρουν το σερβερ και θα τον κρατουν σε ταξη?Ποια στιλ παιχνιδιού θα εφαρμοστουν οσο αναφορα την εμπειρια του χρηστη?Διαφορετικο στη γερμανια αμερικη ελλαδα πολωνια κτλ.καθε ποσο θα διαλέγεται ο παικτης?Και βασικοτερα τι το εξτρα ξεχωριστο εχει ο σερβερ?Ναι υπαρχουν καποια προνομια αλλα χανεις τους φιλους σου την ομαδα σου τη πρωτια στον σερβερ.Ασε που θα δημιουργοταν μεγαλο πρόβλημα με την αδικια γιατι ας

πουμε εδώ ο καλυτερος είναι περιπου 440 νομιζω ενώ στη γερμανια ας πουμε είναι 500 ενώ σε άλλες χωρες μολις που πατουν τα 400.Κατα τη γνωμη μου δεν θα ηταν εφικτο αλλα θα ηθελα να μου λυσει αυτά τα προβλήματα ενας διαχειρηστης η ενας παικτης που γνωριζει γυρω από το θεμα

φιλε μου!δεν εννοω οι καλυτεροι απο καθε σερβερ,εννοω π.χ. αυτοι που θα πιστευαν οτι θα γινονταν οι καλυτεροι και θα ξεκινουσαν απο την αρχη του σερβερ να ανταγωνιζονταν αλλους τετοιους ηρωες απο αλλες χωρες!στην ιδεα μου μπορουν να συμμετεχουν ολοι ελευθερα(Στον σερβερ εννοω αν καταλαβες)






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες