Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Tutorial σχετικά με το παιχνίδι

Tutorial Συμβουλές

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
64 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 22:09:31

Tutorial σχετικά με το παιχνίδι - Hero Zero

 

Το tutorial είναι ένας πλοηγός ο οποίος σας παρέχει πιστοποιημένες συμβουλές/πληροφορίες ως προς το παιχνίδι. Εδώ θα βρείτε χρήσιμα κόλπα και γνώσεις από άλλους παίκτες που μοιράστηκαν τις γνώσεις τους, βοηθώντας σας να εμπλουτίσετε τις δικές σας γνώσεις και την εμπειρία σας παίζοντας Hero Zero.
 

*******************************************************************************************

ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ
 
Ο Ήρωάς μου:

Ε: Break level. Tι είναι ;
Ε: Πώς μπορώ να βρω τον ήρωά μου στην λίστα κατάταξης γρήγορα;
Ε: Τρόποι να μαζέψει κάποιος τα 300.000.000 Εκατομμύρια πιο γρήγορα;
Ε: Τι επιτυγχάνουμε με το κατόρθωμα των 300 Εκατομμυρίων;
Ε: Γιατί να κάνω προπονήσεις και να μην ανεβάζω τον παίκτη μόνο με κέρματα;
E: Πως μπορώ να επαναφέρω τον ήρωα μου έπειτα από διαγραφή;
Ε: Τι είναι το αδύναμο στήσιμο; Και πώς κάνω τον παίκτη μου αδύναμο;
Ε: Γιατί ο ήρωας μας πρέπει να ανεβαίνει επίπεδο;
Ε: Πώς να παίξω σωστή εμπειρία;
E: Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για τον υπολογισμό εμπειρίας παικτών;
Ε: Πώς μπορώ να ξέρω αν ο παίκτης μου έχει καλές δεξιότητες για το επίπεδό του;

 

 

Αποστολές:

Ε: Ποιά αποστολή είναι σωστή και αξίζει να την βάλω;
E: Τρόπος επιλογής αποστολών σε περίοδο event
Ε: Πως μπορώ να συλλέξω όσο περισσότερη εμπειρία μπορώ για να τρέξω στο τουρνουά εμπειρίας;
Ε: Βοήθεια! Δεν μπορώ να βρω τις αποστολές που χρειάζονται για να ολοκληρωθεί το τάδε ηρωικό κατόρθωμα.
 

 

Κατάστημα μεταχειρισμένων / Αντικείμενα:

Ε: Γιατί κρατάμε πάντα το πιο φθηνό αντικείμενο στην ντουλάπα μας ;

 

 

Ειδικές Αποστολές:

Ε: Υπάρχει τρόπος να κερδίζω εύκολα τις ειδικές αποστολές; (α τρόπος)
Ε: Υπάρχει τρόπος να κερδίζω εύκολα τις ειδικές αποστολές; (β τρόπος)

E: Είναι εφικτή μια δωρεάν επίθεση στις ειδικές αποστολές;(μόνο για μικρά επίπεδα)

 

 

Ηρωική Κρυψώνα:

E: Πώς μπορώ να πάρω έξτρα εμπειρία από την κρυψώνα μου;
Ε: Εάν αναβαθμίσω την ηρωική βάση, θα μεγαλώσει και ο χρόνος που μαζεύονται τα κέρματα;
Ε: Μια αναβάθμιση δωματίου μου ζητάει πρώτες ύλες και εγώ δεν έχω τόσο χώρο για αποθήκευση πρώτων υλών.
Ε: Πώς να παράγω επιθ-ε-μποτ για να κάνω επιθέσεις σε άλλες κρυψώνες;
Ε: Γιατί δεν μου ανοίγει το εργοτάξιο για να επεκτείνω την κρυψώνα μου;
Ε: Πώς κάνω επίθεση σε άλλη κρυψώνα;
Ε: Πως μπορώ να κάνω επίθεση στην ηρωική κρυψώνα άλλου ήρωα με λιγότερα επιθ-ε-μποτ ;
Ε: Γιατί ενώ κάνω επίθεση στην ηρωική κρυψώνα αντίπαλου δεν λαμβάνω ούτε Μηδενίτη ούτε Σούπερ Κόλλα;
E: Κατά την αποθήκευση ενός δωματίου ,συνεχίζεται η συλλογή πόρων/παραγωγή κανονικά;
E: Βοήθεια!!!Μου κάνουν επιθέσεις στην ηρωική κρυψώνα μου με αποτέλεσμα να χάνω τους πόρους μου! Τι μπορώ να κάνω;
Ε: Γιατί το αντικείμενο μου δεν έχει κουτάκι τροποποίησης;
Ε: Έχουν όλα τα σετ κουτάκι τροποποίησης;
E: Υποδοχή τροποποίησης μιας χρήσης. Πότε είναι καλύτερα να την χρησιμοποιήσω;
E: Ποια δωμάτια επωφελούνται από την γεννήτρια;
Ε: Ποια είναι η καταλληλότερη ώρα της ημέρας για να κλέψω περισσότερους πόρους;
Ε: Κατά την επίθεση στην κρυψώνα άλλου ήρωα, ποιες προϋποθέσεις πρέπει να προσέξω;

 

 

Βοηθοί:
Ε: Πως ανεβάζω επίπεδο τον βοηθό μου χωρίς να χάσω καμία από τις απολαβές εμπειρίας του ήρωα μου;
Ε: Γιατί να έχω σε ομαδική μάχη βοηθό με δεξιότητα ενθαρρυμένο;

Ε: Με ποιον τρόπο μπορώ να αποκτήσω για βοηθό μου την Μίμι;(ηρωικό κατόρθωμα) 
 

 

Ομάδες:

E: Πώς προετοιμάζεται ο σωστός ήρωας για τις ομαδικές μάχες;
Ε: Ποιο είναι το σύνολο κερμάτων και ντόνατς που χρειάζονται για την πλήρη αναβάθμιση μιας ομάδας ανά κατηγορία;
Ε: Ποια είναι τα οφέλη του να είσαι σε ομάδα;
E: Πρόσφατα δημιούργησα μία ομάδα. Πώς θα βρω παίκτες για να ενταχθούν σε αυτή;
Ε: Ποιο είναι το κόστος των ομαδικών μαχών ανάλογα με την επέκταση της ομάδας;

 

 

Κακοποιός:

Ε: Ποιοι είναι οι λόγοι για τους οποίους αξίζει να χτυπάω κακοποιό;
Ε: Κακοποιός, τι ώρες είναι διαθέσιμος και σε ποια περιοχή;
Ε: Πώς βγαίνω πρώτη θέση στον κακοποιό;

 

 

Herocon:

Ε: Τι γίνεται εάν αποχωρήσω από την ομάδα μου ενώ τρέχει το τουρνουά HeroCon;
Ε: Εάν έχω αποχωρήσει από την ομάδα μου και δεν πάρω μέρος στο Herocon τι γίνεται;
Ε: Που μπορώ να δω τι πρέπει να κάνω για αυτήν την εβδομάδα στο Herocon;
Ε: Πώς μπορώ να δω πόσους βαθμούς Con έχω συγκεντρώσει, εγώ ή συμπαίκτης μου, στο εβδομαδιαίο Herocon;
E: Τα καθήκοντα Herocon είναι ίδια για όλες τις ομάδες και σε όλους τους διακομιστές;
Ε: HeroCon-Ποιά είναι τα εβδομαδιαία καθήκοντα (Λίστα)

 

 
Διάφορα: 
E: Τι είναι οι ραπτικές συλλογές και τι απολαβές δίνουν στον ήρωα ολοκληρώνοντάς τες;
Ε: Πως μπορούμε να κάνουμε την περιγραφή μας αόρατη;
Ε: Πώς μπορώ να κερδίσω κέρματα;
Ε: Πώς μπορώ να κερδίσω εμπειρία;
Ε: Πώς μπορώ να κερδίσω ντόνατ;
Ε: Με ποιο τρόπο μπορώ να κερδίσω εγώ και ένας φίλος μου 10 ντόνατ;
Ε: Πως μπορώ να αποκτήσω επιπλέον προπονήσεις;
Ε: Πως μπορώ να αποκτήσω επιπλέον ενέργεια;
Ε: Με ποιο τρόπο μπορούμε να εξοικονομήσουμε πυραύλους;
Ε: Για ποιο λόγο αξίζει να ξεκλειδώσουμε την πολυδιεργασία;
Ε: Μπορώ να τροποποιήσω τους πυραύλους στην ραπτομηχανή;
Ε: Υπάρχει χρονικό περιθώριο παράτασης των ενισχυτικών;
E: Τι είναι ''Ηρωισμός'' ;

 

 

Εάν έχετε κάποια συμβουλή που θεωρείτε ότι δεν υπάρχει παρακαλώ γράψτε εδώ.


Επεξεργάστηκε από Protos, 06 Ιούνιος 2022 - 21:55:56.
Updated/Ανανεώθηκε.

  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Rival, odi και σε 7 άλλους

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#2 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 22:57:48

Ε:Ποιά αποστολή είναι σωστή και αξίζει να την βάλω;
Α:
 
Για να πούμε ότι παίζουμε σωστά την εμπειρία του παιχνιδιού όσον αφορά τις αποστολές μας χρησιμοποιούμε το εξής: Υπολογίζουμε το κάθε λεπτό της ενέργειας να ισούται με 500 εμπειρία
Παράδειγμα 3 ενέργεια με 1500 εμπειρία και πάνω είναι μια αξιόλογη αποστολή.
Παράδειγμα #2 : 6 ενέργεια με 3000 εμπειρία και πάνω είναι επίσης μια αξιόλογη αποστολή.
κ.ο.κ .
ΠΡΟΣΟΧΗ! Να υπολογίζετε την ενέργεια και όχι τα λεπτά αποστολής !

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, agapo to herozero, nickpap3 και σε 2 άλλους

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#3 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 23:37:00

E:Πώς προετοιμάζεται ο σωστός ήρωας για τις ομαδικές μάχες;

A:

 

1. Καταρχήν δηλώνουμε κάθε μέρα την παρουσία μας στο τσατ της ομάδας και αυτόματα συμμετοχή στη μάχη. Αν δεν το κάνουμε, η ομάδα ξοδεύει σωσίες για να μας αντικαταστήσουν (που τους πληρώνει με ντόνατ).

2. Φοράμε τα καλά μας ρούχα στις μάχες (αυτά που φοράμε στις μονομαχίες όταν ανεβάζουμε τιμή, όχι όταν ρίχνουμε).Προσπαθούμε να κάνουμε τον καλύτερο συνδυασμό αντικειμένων.Ήρωας με ελάχιστη διαίσθηση ή με υπερβολικά χαμηλή δύναμη ,θα χάσει νωρίς, χωρίς να έχει προξενήσει ιδιαίτερη ζημιά στους αντιπάλους .

3.Αν βρισκόμαστε σε ομάδα με τρόπαια,βάζουμε βοηθό με ενθαρρυμένη δεξιότητα, 20 επίπεδο και πάνω.Μόνο στην περίπτωση που δεν έχουμε ενθαρρυμένο βοηθό, βάζουμε το καλύτερο μας 30 άρι.

4. Φοράμε οπωσδήποτε πυραυλάκια. Όποιος δεν έχει πυραύλους στις μάχες είναι σαν να μην έχει δηλώσει και να συμμετέχει με τα μισά του skills.Ειδικά στα μικρότερα level είναι ακόμα χειρότερα.

5. Επιλέγουμε και ελέγχουμε το 50άρι ενισχυτικό δεξιοτήτων μας, μην τυχόν και λήξει πριν τη μάχη


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, Davinci, nickpap3 και σε 2 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#4 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 23:37:54

E:Τρόπος επιλογής αποστολών σε περίοδο event.

A:

 

Οι αποστολές που έχουν γύρω από το εικονίδιο τους το χαρακτηριστικό σχέδιο του event(φτερό νυχτερίδας για Halloween,σκουφάκια Άι Βασίλη για Χριστούγεννα κ.τ.λ.)όταν τις επιλέξετε ανανεώνονται όλες οι αποστολές στην εκάστοτε πόλη που βρίσκεστε.Άρα για να επιλέξουμε πάντα τις καλύτερες κάνουμε το εξής :

Ξεκινάμε από την πρώτη πόλη και ψάχνουμε μόνο δύσκολες αποστολές που δίνουν και καλή εμπειρία αλλά και κέρματα.Όσες βρίσκουμε τις παίζουμε,εκτός αν βρούμε κάποια δύσκολη η οποία έχει το σχέδιο του event.Αν βρούμε την προαναφερθείσα την αφήνουμε προσωρινά και συνεχίζουμε στις υπόλοιπες πόλεις για να βρούμε δύσκολες και κάνουμε ακριβώς το ίδιο.Ψάχνουμε μέχρι την τελευταία πόλη και όταν τελειώσουν οι δύσκολες αποστολές,τότε και μόνο γυρίζουμε στην πρώτη πόλη και επιλέγουμε την αποστολή με το σχέδιο του event την οποία είχαμε αφήσει.Έπειτα πάμε στην δεύτερη πόλη και ούτω κάθε εξής.

Κατά αυτόν τον τρόπο επιτυγχάνετε την ανανέωση όλων τον πόλεων

Όσο πιο καλά ακολουθήσετε αυτή την τακτική τόσο μεγαλύτερο πλεονέκτημα θα έχετε έναντι των αντιπάλων σας μιας και θα μαζέψετε αυτές τις ημέρες και πολύ εμπειρία και πολλά κέρματα.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, Davinci, RONALDO46 και σε 2 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#5 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 23:38:58

Ε:Break level. τι είναι ;

Α:

 

 

Ξεκινά από το επίπεδο 249.

 

Μέχρι αυτό το σημείο αν παίζετε ενεργά ,οι πόντοι εμπειρίας που απαιτούνται για να ανέβει κάποιος επίπεδο ειναι πολύ λιγότεροι απο αυτούς των 249  και πάνω. Έτσι οι ήρωες μέχρι  249 επίπεδο έχουν την δυνατότητα να ανεβαίνουν αρκετούς πόντους εμπειρίας ανά ημέρα αντίθετα των παικτών από 249 και πάνω που λόγω ''άλματος'' της εμπειρίας μένουν περισσότερο στάσιμοι .

 

Γιατί γίνεται αυτό;

 

Μα φυσικά για να υπάρχει ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στους παίκτες και να υπάρχει η δυνατότητα ανατροπής των επιπέδων και της δυναμικότητας τους.


  • Αυτό αρέσει στον/η Davinci, nikgodofworld, Varg και σε άλλον ένα

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#6 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 23:39:07

Ε:Πώς μπορώ να βρώ τον ήρωά μου στην λίστα κατάταξης γρήγορα;
Α:
 
Μπορείτε να βρείτε τον ήρωά σας πατώντας στην κατάταξη τον αριθμό "0" (μηδέν) .Ανεξαρτήτως με την θέση σας το σύστημα σας βρίσκει αυτόματα και δεν χρειάζετε να αναζητάτε τον ήρωά σας στην πελώρια λίστα !

  • Αυτό αρέσει σε odi και Classic

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#7 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 04 Σεπτέμβριος 2016 - 23:51:18

Ε:Τρόποι να μαζέψει κάποιος τα 300.000.000 Εκατομμύρια πιο γρήγορα;
Α:
 
Για να μαζευτούν πιο γρήγορα τα 300 μύρια του κατορθώματος καλό θα ήταν να ξεκινήσουμε όσο πιο μεγάλο επίπεδο γίνεται. Ο λόγος είναι ότι τα κέρματα που παίρνουμε από τις αποστολές και τις ειδικές αποστολές αυξάνονται όσο μεγαλύτερο επίπεδο ήμαστε. Άρα ο χρόνος που απαιτείται για να φτάσουμε στα 300 μύρια μειώνεται!
Επίσης αγοράζουμε τις δύο τελευταίες ενέργειες με +2 ντόνατ αντί για κέρματα. Και άλλη μια καλή συμβουλή θα ήταν να κάνετε όσες περισσότερες μάχες πρωταθλήματος & μονομαχίες μπορείτε.
 

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, BbisbosS, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε άλλον ένα

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#8 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 00:02:55

Ε:Γιατί κρατάμε πάντα το πιο φθηνό αντικείμενο στην ντουλάπα μας ;

A:

 

Κρατάμε πάντα το πρώτο ρούχο που μας δίνει το παιχνίδι όταν ξεκινάμε στο επίπεδο 1. Είναι το πιο φθηνό και μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε στα τηλεφωνήματα έκτακτης ανάγκης, όπως επίσης και στα κατορθώματα της ραπτομηχανής, χωρίς να ξοδεύουμε μια περιουσία.

 

( By : DrSuperDuper )


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, Davinci, BbisbosS και σε 2 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#9 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 00:36:31

 
Ε:Πως μπορώ να συλλέξω όσο περισσότερη εμπειρία μπορώ για να τρέξω στο τουρνουά εμπειρίας;
Α:
 
1. ''Στρώσιμο’' αποστολών πριν την έναρξη του νέου τουρνουά. 
Δηλαδή να κάνετε αποστολές σε όλες τις περιοχές μέχρι να βρείτε μια 3λεπτη ή 2λεπτη που να δίνει πάνω από 500xp/λεπτό. Αφού την βρείτε προχωράτε στην επόμενη περιοχή κ.ο.κ.
 
2. Ξεκινάτε το τουρνουά από το βράδυ της Κυριακής στις 21.00 έχοντας κρατήσει περίπου 150 λεπτά.
3. Αφήστε τις ειδικές και ξεκινήστε να τις κάνετε μετά τις 21.00 το βράδυ της Κυριακής.
Όσες από αυτές καταφέρετε να τις τελειώσετε μέχρι νωρίς την Τρίτη θα σας ανοίξουν ξανά μετά από 5 ημέρες οπότε θα έχετε την ευκαιρία τις ξανακάνετε μέσα στην ίδια εβδομάδα.
4. Φροντίστε να έχετε κρατήσει τις μπαταρίες ώστε αν τύχουν 12λεπτες ή 11λεπτες που δίνουν πάνω από 500xp/λεπτό το βράδυ της Κυριακής να κερδίσετε χρόνο.
5. Γενικά καλές αποστολές θεωρούνται αυτές που δίνουν πάνω από 500xp/λεπτό και συνήθως τέτοιες αποστολές είναι οι μέτριες και οι δύσκολες αποστολές μάχης.
Φροντίστε λοιπόν να έχετε 30άρι πετ όταν τις κάνετε ώστε να μην χαθούν πολλές από αυτές.
6. Μεγάλο πλεονέκτημα θα έχουν οι παίκτες όπου οι ομάδες τους έχουν τρόπαια ενέργειας.
Επίσης, σημαντικό ρόλο παίζουν οι κακοποιοί οι οποίοι δίνουν ως ανταμοιβή ενέργεια και κάποια εμπειρία αντίστοιχα.
Όπως επίσης κρατάμε κατορθώματα εμπειρίας και ενέργειας από ραπτομηχανή και από τηλεφωνήματα έκτακτης ανάγκης και τα ξοδεύουμε μέσα στην εβδομάδα.
 
( By : Yiannis )

  • Αυτό αρέσει σε Davinci, Varg και BbisbosS

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#10 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 00:57:58

Ε:Πως μπορούμε να κάνουμε την περιγραφή μας αόρατη;
Α:
 
Αρχικά ανοίγουμε την περιγραφή μας και διαγράφουμε ότι υπάρχει μέσα.
Έπειτα κρατάμε πατημένο το alt και γράφουμε 255 από τους αριθμούς που υπάρχουν δεξιά στο πληκτρολόγιο μας. Όταν γράψουμε το δεύτερο 5 αφήνουμε το alt και πατάμε space.
Αμέσως μετά πατάμε αποθήκευση και η περιγραφή μας είναι πλέον κενή.
 
( By : MisterX )

  • Αυτό αρέσει σε Varg, BbisbosS και Matt

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#11 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 01:10:48

Ε:Τι επιτυγχάνουμε με το κατόρθωμα των 300 Εκατομμυρίων;

A:

 

Μαζεύοντας τα 300 εκατομμύρια και ξοδεύοντας τα μέσα σε μια ημέρα οι απολαβές είναι αρκετά καλές και σίγουρα αξίζουν την υπομονή.Θα λάβετε μαζεμένα κατορθώματα που περιλαμβάνουν εμπειρία,κέρματα και βαθμούς δεξιοτήτων τα οποία θα συντελέσουν στην ενδυνάμωση του χαρακτήρα σας.Τα κατορθώματα εμπειρίας μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε επίσης και για να πάρετε μια καλή θέση στο τουρνουά εμπειρίας.

 

( By : Davinci)


  • Αυτό αρέσει σε spiderman471, BbisbosS και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#12 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 14:39:13

Ε:Πως ανεβάζω επίπεδο τον βοηθό μου χωρίς να χάσω καμία από τις απολαβές εμπειρίας του ήρωα μου ;
A:
 
Ένας αποτελεσματικός τρόπος για να μην χάνουμε ούτε μια ρανίδα εμπειρίας και για να μεγαλώσουμε πιο γρήγορα τον βοηθό μας είναι η εξής: Γνωρίζουμε ότι σήμερα π.χ. στις 12:00 μμ ότι η επερχόμενη συμμορία θα νικηθεί.Έχουμε αφήσει όμως τον ήρωα μας από το βράδυ έτοιμο με βοηθό 30 επίπεδο διότι στις 12:00μμ εκτός από συμμορία έχει οριστεί επίσης επίθεση/άμυνα. Ένα κόλπο είναι να μην μπούμε καθόλου στο τσατ της ομάδας μας και να κάνουμε είσοδο μετά από 15 λεπτά αλλάζοντας τον μεγάλο μας βοηθό στον μικρό μας.
Τι επιτυγχάνουμε με αυτό?Μα φυσικά να αποκτήσει όλη την εμπειρία της συμμορίας και να έχουμε μπει στις μάχες μας κανονικά με τον μεγάλο μας βοηθό.
 
Στις αποστολές μάχης(δύσκολες)εκεί που υπάρχει η πιθανότητα ήττας ένα έξυπνο τρικ είναι να μπαίνουμε κανονικά με τον δυνατό μας βοηθό και λίγο πριν ολοκληρωθούν να αλλάζουμε και να βάζουμε τον μικρό μας και γενικότερα όπου ξέρουμε ότι θα αποκτήσουμε έξτρα εμπειρία (κατορθώματα κτλ.)φροντίζουμε να είμαστε έτοιμοι και να τους αλλάζουμε αμέσως .
( By : Thodoris1998 )
 
Επιπροσθέτως θα αναφέρω ακόμα πως δύο έξυπνα κόλπα είναι : αμέσως μετά το τελευταίο χτύπημα του κακοποιού να αλλάξουμε και να βάλουμε τον μικρό μας βοηθό.Όπως επίσης στις ειδικές αποστολές να προσπαθούμε να μπαίνουμε πάντα με τον βοηθό που θέλουμε να μεγαλώσουμε για να αποκομίσουμε και από εκεί την εμπειρία.

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#13 Rival

Rival

    Member

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Rival
Φήμη: 1.279

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 22:53:28

Ε:Βοήθεια! Δεν μπορώ να βρω τις αποστολές που χρειάζονται για να ολοκληρωθεί το τάδε ηρωικό κατόρθωμα.

Α:

 

Πολλές φορές θα δυσκολευτείτε να βρείτε την αποστολή που χρειάζεστε για να ολοκληρώσετε κάποιο ηρωικό κατόρθωμα. Συγκεκριμένη λύση δεν υπάρχει από το να επιλέξετε κάποια άλλη αποστολή μέχρι να εμφανιστεί αυτή που θέλετε. Επίσης το να επιλέξετε κάποια αποστολή σε άλλη πόλη δεν έχει αποτέλεσμα καθώς έτσι δεν ανανεώνονται οι αποστολές στις άλλες πόλεις.

Μετά την προσθήκη του Hero Air(γρήγορο ταξίδι)στο παιχνίδι,έχετε την επιλογή να διαλέγετε αποστολές με κατορθώματα.

Τέλος, καλό θα ήταν να μην ξοδέψετε ντόνατ για ανανέωση των αποστολών καθώς αυτός δεν θεωρείται αποδοτικός τρόπος χρήσης των ντόνατ σας.


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Davinci, Varg και σε 2 άλλους

#14 Rival

Rival

    Member

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Rival
Φήμη: 1.279

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 22:54:35

Ε:Πώς μπορώ να κερδίσω κέρματα;
Α:

 

  •     Κέρματα μπορέι να κερδίσει κανείς από τα παρακάτω:
  1.     Από την βάση της ηρωικής κρυψώνας.
  2.     Από τις αποστολές.
  3.     Από τις μονομαχίες.
  4.     Από τις ομαδικές μάχες.
  5.     Από τις συμμορίες.
  6.     Πουλώντας αντικείμενα.
  7.     Από ορισμένα κατορθώματα.
  8.     Από τηλεφωνήματα έκτακτης ανάγκης.
  9.     Από τις ειδικές αποστολές.
  10.     Από τις τακτικές συνδέσεις του ήρωα μου.
  11.     Από κακοποιό.

                                              

Για να αποκτήσει κάποιος περισσότερα νομίσματα, αρχικά, πρέπει να δώσει έμφαση στο Χρηματιστηριακό κέντρο.. Δηλαδή να το αναβαθμίσει μέχρι ένα ικανοποιητικό επίπεδο, ώστε να χρειάζονται πολύ λιγότερα νομίσματα για τις αναβαθμίσεις.. Καλό θα ήταν όχι κατευθείαν στο 10, γιατί θα μείνει πίσω με τα υπόλοιπα και θα έχει και γεμάτες αποθήκες.. Έπειτα, ξεκινάει αργά-αργά με τη βάση, μετά λίγο με το δωμάτιο μείωσης χρόνου και ξανά με το χρηματιστηριακό, μέχρι να το πάει στο επίπεδο 8-10, το επιθυμητό..Με αυτόν τον τρόπο:

 

- Ξοδεύει λίγα νομίσματα και στο τέλος καθόλου.

 

Μια ιδέα από τον grigrist


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Davinci, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε 2 άλλους

#15 Rival

Rival

    Member

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Rival
Φήμη: 1.279

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 22:55:20

Ε:Πώς μπορώ να κερδίσω εμπειρία;
Α:

  •     Εμπειρία μπορεί να κερδίσει κανείς από τα παρακάτω :
  1.     Από τις αποστολές.
  2.     Από τις συμμορίες.
  3.     Από τις ειδικές αποστολές.
  4.     Από ορισμένα κατορθώματα.
  5.     Από τηλεφωνήματα έκτακτης ανάγκης.
  6.     Από τις τακτικές συνδέσεις του ήρωα μου.
  7.     Aπό κακοποιό.
  8.     Από το εργαστήριο άπειρης γνώσης.

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Davinci, ΤΕΜΠΕΛΗΣ και σε άλλον ένα

#16 Rival

Rival

    Member

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Rival
Φήμη: 1.279

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 22:56:04

Ε:Πώς μπορώ να κερδίσω ντόνατ;
Α:

 

  •     Ντόνατ μπορεί να κερδίσει κανείς από τα παρακάτω :
  1.     Αγοράζοντας από το κατάστημα ντόνατ.
  2.     Από αποστολές και μάχες.
  3.     Από ορισμένα κατορθώματα.
  4.     Από τηλεφωνήματα έκτακτης ανάγκης.
  5.     Από διαγωνισμούς.
  6.     Από κουπόνι.
  7.     Από τις τακτικές συνδέσεις του ήρωα μου.
  8.     Από τουρνουά εμπειρίας.

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Davinci, asteraki και σε άλλον ένα

#17 Rival

Rival

    Member

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Rival
Φήμη: 1.279

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 22:56:36

Ε:Πως μπορώ να αποκτήσω επιπλέον προπονήσεις;

Α:

 

  •     Επιπλέον προπονήσεις μπορεί να αποκτήσει κανείς από τα παρακάτω:

 

  1.     Από ορισμένα κατορθώματα.
  2.     Από κακοποιό.
  3.     Από ενισχυτικά ομάδας.
  4.     Από κερδισμένα τρόπαια προπονήσεων.
  5.     Από τηλεφωνήματα έκτακτης ανάγκης.
  6.     Από τις συλλογές τις ραπτομηχανής.

  • Αυτό αρέσει σε odi, Davinci και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#18 Rival

Rival

    Member

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 417 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Rival
Φήμη: 1.279

Δημοσιεύτηκε 05 Σεπτέμβριος 2016 - 22:57:20

Ε:Γιατί να έχω σε ομαδική μάχη βοηθό με δεξιότητα ενθαρρυμένο;
Α:


Κάθε
τρόπαιο που κατέχει η ομάδα μας, μειώνει τις δεξιότητές μας στις ομαδικές μάχες.
Η ομάδα μας για παράδειγμα έχει 5 τρόπαια προπονήσεων.
Οπότε βγαίνουμε σε μια μάχη με μείον 75% στις δεξιότητές μας.

Ο ενθαρρυμένος μειώνει ένα ποσοστό (15%) απο το "κοψιμο" των δεξιοτήτων μας από τα τρόπαια με αποτέλεσμα να μην βγαίνουν μείον 75% στα σκιλλς αλλα 15% λιγότερο μείον,άρα μας καθιστά πιο δυνατούς σε μια μάχη.Ειναι απαραίτητος σε μια ομαδική μάχη,εαν η ομάδα μας έχει τρόπαια στην διάθεσή της και κανένας άλλος βοηθός δεν έχει την ανάλογη ιδιότητα.

mQB9nYb.png?2


  • Αυτό αρέσει σε odi, Davinci και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#19 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 06 Σεπτέμβριος 2016 - 17:48:27

Ε:Με ποιον τρόπο μπορώ να αποκτήσω για βοηθό μου την Μίμι;(ηρωικό κατόρθωμα)
Α:
 
Μετά από την ενημέρωση στις 16/02/2016 ένα ακόμα ηρωικό κατόρθωμα σχετικά με την συλλογή βοηθών προστέθηκε στο παιχνίδι. Η ανταμοιβή για το τελευταίο κατόρθωμα αυτής της κατηγορίας είναι ένας μοναδικός βοηθός, που μπορεί να αποκτηθεί μόνο μέσω αυτού του κατορθώματος.
Μαζεύοντας 30 διαφορετικούς βοηθούς,
VQ97G5u.png
έχουμε ως  αποτέλεσμα  την Μίμι :
HhyWGYC.png
Η Μίμι με την μοναδική ειδική δεξιότητα  Αλλεργική Αντίδραση DNAryS0.pngμπορεί να κάνει διπλή επίθεση στον αντίπαλο σας.
Δεν μπορεί να αποκτηθεί με κανέναν άλλο τρόπο οπότε και σας εύχομαι καλό κυνήγι !!! 
 
( By : lucky,Gr 9 )

  • Αυτό αρέσει σε Davinci και LoLi

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#20 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 07 Σεπτέμβριος 2016 - 16:51:41

Ε: Γιατί να κάνω προπονήσεις και να μην ανεβάζω τον παίκτη μόνο με κέρματα; 
Α:
 
Ο παίχτες φτάνουν σε ένα σημείο το οποίο οι δεξιότητές τους κοστίζουν πολύ πολύ ακριβά,ακόμα και όλες τις ενέργειές τους να κάνουν μπορεί να έχουν την δυνατότητα να αγοράσουν μια με δύο δεξιότητες με τα κέρματα που μάζεψαν.
 
Εαν ένας παίκτης προπονεί καθημερινά τον ήρωά του έχει σίγουρα, μέρα μπαίνει μέρα βγαίνει, περίπου δέκα έξτρα δεξιότητες! Μπορεί να φαίνονται λίγες άλλα όταν τα πράγματα σκουρίνουν και οι δεξιότητες όπως είπαμε με κέρματα είναι πανάκριβες τότε οι περίπου δέκα έξτρα δεξιότητες από 10 προπονήσεις φαντάζουν υπέροχες!
 
Επίσης χτυπάμε κακοποιούς για να πέρνουμε έξτρα προπονήσεις γιατί αυξάνουμε τις δεξιότητες μας παραπάνω.Κάνουμε ενέργεια γιατί πλέον υπάρχει πιθανότητα να πάρουμε έξτρα προπονήσεις.
 
Μπορεί να μην φαίνεται στο άμεσα η διαφορά αλλά αν προπονείς τον ήρωα σου με συνέπεια θα μειώνεις διαφορά από αυτούς που δεν το κάνουν ή δεν προπονούνται με συνέπεια.Το παιχνίδι ποντάρει μακρυπρόθεσμα και δεν έχει ταβάνι !
 
Κατακλείδα: Οι προπονήσεις είναι απαραίτητες!


Επεξεργάστηκε από Acacius, 21 Μάρτιος 2021 - 13:04:40.
Ανανεώθηκε - Updated

  • Αυτό αρέσει στον/η odi, dina, Varg και σε 2 άλλους

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Tutorial, Συμβουλές

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες