Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ακύρωση μάχης

Ομαδικες μαχες

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Ultra

Ultra

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 62 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανητης γη
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:UItimate16
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 23 Οκτώβριος 2016 - 18:25:08

Καλησπέρα σε ολοι την κοινότητα... Εχω μια πρόταση σχετικά με ομαδικες μαχες τις οποίες ο αρχηγός να μπορει να τις ακυρωνει μεσα σε κάποιο χρονικό διάστημα... Υπάρχουν πολυ λογοι για να θέλει κάποιος να ακύρωση μια ομαδική μαχη (π.χ. Την εβαλε ενας σύμβουλος γτ ήθελε να εκδικηθεί τον αρχηγο ή την ομαδα γενικα...)
Αυτη ηταν η πρόταση μου φυσικά μπορείτε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε κατι απο την ιδεα αυτη.

 

Υ. Γ. Αν υπάρχει παρομοια προταση το θεμα μπορεί να ακυρωθεί αν κ το έψαξα λιγακι.

 

Υ. Γ. (2) Το θεμα που άνοιξα ηταν πολυ απλο χωρίς πολλες αναλυσεις οποτε οποίος θελει μπορεί να προσθέσει κάτι για να τελειοποιηθει καπως...


  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, nickpap3, thms12 και σε 3 άλλους

#2 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 23 Οκτώβριος 2016 - 18:46:52

Καλησπέρα, Θα ήθελα να προσθέσω ότι αυτό θα γίνετε με την επικοινωνία με την υποστήριξη έτσι ώστε να είναι σίγουρο το ότι λάθος έγινε. Τέλεια ιδέα μακάρι να υλοποιηθεί στο παιχνίδι.



#3 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Οκτώβριος 2016 - 19:03:10

Καθόλου καλή ιδέα, Η μάχη που βάζει μια ομάδα επηρεάζει την στρατηγική της ομάδας που δέχεται την επίθεση αλλά και πιθανός άλλων ομάδων που βλέπουν ότι κάποια ομάδα δέχεται επίθεση.



#4 Ultra

Ultra

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 62 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠλανητης γη
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:UItimate16
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 23 Οκτώβριος 2016 - 19:58:33

Καθόλου καλή ιδέα, Η μάχη που βάζει μια ομάδα επηρεάζει την στρατηγική της ομάδας που δέχεται την επίθεση αλλά και πιθανός άλλων ομάδων που βλέπουν ότι κάποια ομάδα δέχεται επίθεση.


Όπως είπα κ στην πρόταση μου η ακύρωση μπορεί να γίνει μεσα σε ενα σχετικα μικρο χρονικό διάστημα π.χ.10-15 λεπτα αφού καθοριστεί η μαχη... Μπορεί να μην λύνει ολοκληρωτικα το πρόβλημα που ειπες αλλα το ελαχιστοποιει. Αλλο ενα απλο παράδειγμα η ομαδα Α θέλει να επιτεθεί στην ομαδα Β ομως δεν την προλάβε γτ δέχεται είδη επίθεση απο μια αλλη ομαδα... Η Α ομαδα λοιπόν βαζει κανονικά μια αλλη επιθεση κ περιμένει αν η άμυνα της ομαδας Β τελικά ακυρωθεί αν η αμυνα ακυρωθει τοτε ακυρώνει κ αυτη την επίθεση της κ κανει επίθεση στην ομαδα Β οπως ήθελε αρχικα αν παλι δν ακυρωθτη άμυνα συνεχιζεται κανονικα.... Ελπίζω να καταλαβες/ατε το παράδειγμα.
Καλη συνέχεια κ καλο βράδυ...

#5 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Οκτώβριος 2016 - 20:11:16

Δημιουργεί ένα ντόμινο μπερδεμάτων στις ομάδες που επηρεάζονται, απλώς έμπιστα άτομα στο συμβούλιο και καλή συνεννόηση.



#6 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 23 Οκτώβριος 2016 - 20:50:12

Φίλε μου η ιδέα σου είναι πάρα πολύ καλή και θα μας βοηθήσει όλους. Αλλά θέλω προσθέσω κάτι πράγματα:

1. Για μην γίνουν μπερδέματα καλύτερα να μπορεί να το κάνει ο αρχηγός και μόνο μία φορά την ημέρα.

2. Να γράφει πόση τιμή μπορείς να πάρεις άμα κάνεις επίθεση σε μία ομάδα όταν την βρίσκεις στη λίστα κατάταξης. Έτσι δε θα μετανιώσει κάποιος που έκανε επίθεση σε μία ομάδα σχετικά με την τιμή μου δίνει.

3. Κάτι τελευταίο, όταν ακυρώνεται η επίθεση να υπάρχει μια ειδοποίηση και στην αμυνόμενη ομάδα και σε αυτήν που έκανε επίθεση ώστε τα μέλη να ενημερώνονται.

 

Αυτά μακάρι να πραγματοποιηθεί.

Καλή σου συνέχεια.   


  • Αυτό αρέσει στον/η thms12

#7 Hurricane

Hurricane

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 302 μηνύματα
  • Ομάδα:Τemple of the king
  • Κόσμος:GR4
Φήμη: 544

Δημοσιεύτηκε 24 Οκτώβριος 2016 - 17:35:52

Kαλησπερα,δεν ειναι κακη ιδεα,την ειχαν πει κ πριν δυο χρονια νομιζω,απλα για μενα θα ηταν να μην ακυρωθει η μαχη αλλα να δηλωνουν οι παιχτες εαν θελουν να συμμετασχουν στην μαχη



#8 WalkingDead

WalkingDead

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 26 Οκτώβριος 2016 - 16:22:01

Kαλησπερα,δεν ειναι κακη ιδεα,την ειχαν πει κ πριν δυο χρονια νομιζω,απλα για μενα θα ηταν να μην ακυρωθει η μαχη αλλα να δηλωνουν οι παιχτες εαν θελουν να συμμετασχουν στην μαχη

Δεν ξέρω θα άλλαζε το παιχνίδι αυτή η αλλαγή πχ εάν έχεις εχθρούς στην ομάδα σου από αντίπαλες ομάδες θα αποφασίζουν να μην δηλώνουν για να χάσετε/κερδίσετε αναλόγως την τακτική και τους στόχους της ομάδας,οπότε εμένα γενικά δεν μου πολύ αρέσει αυτή η ιδέα,ούτε να ακυρώνονται οι μάχες μου αρέσει καθώς έχει προστεθεί και αυτό με τα τρόπαια πρόσφατα που έχει κάνει πολύ προβλέψιμο το παιχνίδι,εάν προστεθεί και αυτό θα άλλαζε πάρα πολύ το παιχνίδι.






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες