Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Events-Μικρά Επίπεδα


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 16:17:28

Χαιρετώ την κοινότητα.

Δεν γνωρίζω άμα η παρακάτω ιδέα έχει προταθεί από άλλο μέλος πιο παλιά.

Άμα έχετε παρατηρήσει στα event, και τα μικρά επίπεδα και τα μεγάλα έχουν τα ίδια πράγματα να κάνουν.

Π.χ στο τωρινό event και τα μικρά και τα μεγάλα επίπεδα έχουν να μαζέψουν 30 λαστιχένιες νυχτερίδες συγκεκριμένα :P

Θεωρώ πως θα είναι πιο σωστό τα μικρότερα επίπεδα να έχουν λιγότερες υποχρεώσεις σχετικά με τα event, όπως όλοι έχουμε τη δυνατότητα να συμμετέχουμε σε αυτά.

Τα μικρά επίπεδα έχουν λιγότερες ζώνες διαθέσιμες, άρα έχουν και λιγότερες πιθανότητες να βρουν μία αποστολή η οποία θα βοηθήσει την επίδοσή τους στα event.

Δεν βρίσκω κάποιον λόγο γιατί έχουμε όλοι τα ίδια πράγματα να κάνουμε σε αυτά, και κατά την άποψή μου συμπερασματικά, προτείνω να μειωθούν οι υποχρεώσεις των μικρών επιπέδων όσο αναφορά τα event, και όσο ανεβαίνουν το παιχνίδι να έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις. Βέβαια για να μην υπάρξουν μπερδέματα, επειδή τα μικρά επίπεδα ανεβαίνουν γρήγορα level, από ένα σχετικά μεσαίο επίπεδο να αυξάνονται τα πράγματα που πρέπει να βρεις. 

Περιμένω απόψεις, προσθήκες και βελτιώσεις.

 

 

Καλό σας παιχνίδι! 


  • Αυτό αρέσει στον/η Rival, simos, Naty και σε 13 άλλους

#2 Κάκτος

Κάκτος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:Χαλαροι τυποι
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Κακτοs
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 16:21:05

Αρκετά καλή ιδέα..

Θα έλεγα πως στα event το μόνο που θα πρέπει να είναι ίδιο σε μικρά-μεγάλα επίπεδα,είναι οι προπονήσεις.

Επίσης,κάποιος επιτέλους ας πει,να παίρνουν όλοι τις ίδιες ανταμοιβές..

Ένας 20 επίπεδο που το τελειώνει,παίρνει πολύ λιγότερα από έναν 200..είναι άδικο καθώς μαζεύουν τα ίδια.Αν γίνει αυτό που είπε η Ελευθερία τότε εντάξει!



#3 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 16:23:48

Αρκετά καλή ιδέα..

Θα έλεγα πως στα event το μόνο που θα πρέπει να είναι ίδιο σε μικρά-μεγάλα επίπεδα,είναι οι προπονήσεις.

Επίσης,κάποιος επιτέλους ας πει,να παίρνουν όλοι τις ίδιες ανταμοιβές..

Ένας 20 επίπεδο που το τελειώνει,παίρνει πολύ λιγότερα από έναν 200..είναι άδικο καθώς μαζεύουν τα ίδια.Αν γίνει αυτό που είπε η Ελευθερία τότε εντάξει!

Είναι φυσιολογικό ένας 20 να παίρνει λιγότερα από είναι 200.

Όπως είναι φυσιολογικό να έχουν πελώρια διαφορά στα skills.

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι να παίρνει ο καθώς ό, τι του αρμόζει, και στα event.



#4 Κάκτος

Κάκτος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:Χαλαροι τυποι
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Κακτοs
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 16:25:56

Είναι φυσιολογικό ένας 20 να παίρνει λιγότερα από είναι 200.

Όπως είναι φυσιολογικό να έχουν πελώρια διαφορά στα skills.

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι να παίρνει ο καθώς ό, τι του αρμόζει, και στα event.

Ελευθερία θα ήταν φυσιολογικό,αν ο 20 λεβελ μάζευε 10 νυχτερίδες αντί για 30 , και διάβαζε 40 ιστορίες αντί για 75 π.χ

Τώρα μαζεύουν τα ίδια και με μεγάλη διαφορα ο μεγαλύτερος σε επίπεδο κερδίζει...



#5 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 16:25:59

Επίσης,κάποιος επιτέλους ας πει,να παίρνουν όλοι τις ίδιες ανταμοιβές..

Ένας 20 επίπεδο που το τελειώνει,παίρνει πολύ λιγότερα από έναν 200..είναι άδικο καθώς μαζεύουν τα ίδια.Αν γίνει αυτό που είπε η Ελευθερία τότε εντάξει!

Αυτό με τις ανταμοιβές νομίζω δεν χρειάζεται αλλαγή. Σκέψου ένας 30 επίπεδο να παίρνει 100,000+ εμπειρία και πολλά κέρματα από την ολοκλήρωση του event. Θα ανέβει πάρα πολλά επίπεδα μαζεμένα. Κατά τη γνώμη μου οι ανταμοιβές είναι μία χαρά. Αλλά συμφωνώ με αυτό που προτείνει η Ελευθερία. Θεωρώ άδικο το ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα μικρά-μεγάλα επίπεδα πρέπει να κάνουν κάποια καθήκοντα εύκολα για τους μεν, δύσκολα για τους δε.


Επεξεργάστηκε από dina, 02 Νοέμβριος 2016 - 16:29:00.

  • Αυτό αρέσει σε Hurric4ne VII και Classic

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#6 Κάκτος

Κάκτος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 15 μηνύματα
  • Ομάδα:Χαλαροι τυποι
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Κακτοs
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 16:43:16

Αυτό με τις ανταμοιβές νομίζω δεν χρειάζεται αλλαγή. Σκέψου ένας 30 επίπεδο να παίρνει 100,000+ εμπειρία και πολλά κέρματα από την ολοκλήρωση του event. Θα ανέβει πάρα πολλά επίπεδα μαζεμένα. Κατά τη γνώμη μου οι ανταμοιβές είναι μία χαρά. Αλλά συμφωνώ με αυτό που προτείνει η Ελευθερία. Θεωρώ άδικο το ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα μικρά-μεγάλα επίπεδα πρέπει να κάνουν κάποια καθήκοντα εύκολα για τους μεν, δύσκολα για τους δε.

Εδω έχεις ένα δίκιο..

Αλλά και η σκέψη της Ελευθερίας εκεί παέι :P



#7 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 17:06:09

πολύ ωραία ιδέα και δίκαιη δεν μπορεί όλη να έχουν τα ίδια δεν είναι το ίδιο ένας 300 λεβελ με εναν 30 κλπ


beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#8 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 18:00:29

Χαιρετώ την κοινότητα.

Δεν γνωρίζω άμα η παρακάτω ιδέα έχει προταθεί από άλλο μέλος πιο παλιά.

Άμα έχετε παρατηρήσει στα event, και τα μικρά επίπεδα και τα μεγάλα έχουν τα ίδια πράγματα να κάνουν.

Π.χ στο τωρινό event και τα μικρά και τα μεγάλα επίπεδα έχουν να μαζέψουν 30 λαστιχένιες νυχτερίδες συγκεκριμένα  :P

Θεωρώ πως θα είναι πιο σωστό τα μικρότερα επίπεδα να έχουν λιγότερες υποχρεώσεις σχετικά με τα event, όπως όλοι έχουμε τη δυνατότητα να συμμετέχουμε σε αυτά.

Τα μικρά επίπεδα έχουν λιγότερες ζώνες διαθέσιμες, άρα έχουν και λιγότερες πιθανότητες να βρουν μία αποστολή η οποία θα βοηθήσει την επίδοσή τους στα event.

Δεν βρίσκω κάποιον λόγο γιατί έχουμε όλοι τα ίδια πράγματα να κάνουμε σε αυτά, και κατά την άποψή μου συμπερασματικά, προτείνω να μειωθούν οι υποχρεώσεις των μικρών επιπέδων όσο αναφορά τα event, και όσο ανεβαίνουν το παιχνίδι να έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις. Βέβαια για να μην υπάρξουν μπερδέματα, επειδή τα μικρά επίπεδα ανεβαίνουν γρήγορα level, από ένα σχετικά μεσαίο επίπεδο να αυξάνονται τα πράγματα που πρέπει να βρεις. 

Περιμένω απόψεις, προσθήκες και βελτιώσεις.

 

 

Καλό σας παιχνίδι! 

Καλησπέρα, καταρχάς σε κάθε αποστολή θα υπάρχει σίγουρα και ένα αντικείμενο που ζητάει το event! Δεύτερον οι ημέρες είναι υπερβολικά αρκετές καθώς υπάρχουν άτομα όπου το έχουν τελειώσει από την δεύτερη ημέρα! Και τρίτων γιαυτό υπάρχει και η άμεση ολοκλήρωση!! Καλή σου συνέχεια. :)


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

#9 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 02 Νοέμβριος 2016 - 19:17:12

Καλησπέρα, καταρχάς σε κάθε αποστολή θα υπάρχει σίγουρα και ένα αντικείμενο που ζητάει το event! Δεύτερον οι ημέρες είναι υπερβολικά αρκετές καθώς υπάρχουν άτομα όπου το έχουν τελειώσει από την δεύτερη ημέρα! Και τρίτων γιαυτό υπάρχει και η άμεση ολοκλήρωση!! Καλή σου συνέχεια. :)

 

Καλησπέρα.

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου.

Κάθε αποστολή στα μικρά επίπεδα, σπάνια έχουν αποστολή σχετικά με το event.Και αφού είναι έτσι ούτε οι μέρες κάνουν διαφορά.



#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 09 Νοέμβριος 2016 - 12:12:54

Αυτό με τις ανταμοιβές νομίζω δεν χρειάζεται αλλαγή. Σκέψου ένας 30 επίπεδο να παίρνει 100,000+ εμπειρία και πολλά κέρματα από την ολοκλήρωση του event. Θα ανέβει πάρα πολλά επίπεδα μαζεμένα. Κατά τη γνώμη μου οι ανταμοιβές είναι μία χαρά. Αλλά συμφωνώ με αυτό που προτείνει η Ελευθερία. Θεωρώ άδικο το ότι στο ίδιο χρονικό διάστημα μικρά-μεγάλα επίπεδα πρέπει να κάνουν κάποια καθήκοντα εύκολα για τους μεν, δύσκολα για τους δε.

 

Δεν έχω αντίρρηση για τις ανταμοιβές κερμάτων, αντικειμένων, ντόνατς κλπ. Αλλά με την εμπειρία δημιουργείται ένα θέμα που έχω ξαναθίξει. 

Το τουρνουά εμπειρίας είναι το μοναδικό που μικρά (από ένα επίπεδο και πάνω) και μεγάλα λέβελ έχουν τις ίδιες δυνατότητες να κερδίσουν μια καλή θέση. Όποτε όταν είναι τα ιβέντς τα μεγάλα λέβελ έχουν πλεονέκτημα έναντι των μικρών. 


  • Αυτό αρέσει σε dina και Hurric4ne VII




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες