Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

*** ΝΕΕΣ ΛΑΜΠΡΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ (ΚΑΙ POLL) ***


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Ψηφοφορία: *** ΝΕΕΣ ΛΑΜΠΡΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ (ΚΑΙ POLL) *** (16 μέλη έχουν ρίξει ψήφους)

ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΘΕΣΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΗ;

  1. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΟΥ Ή ΜΗΝΙΑΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (11 ψήφοι [50.00%])

    Ποσοστό ψήφου: 50.00%

  2. ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΜΑΧΩΝ (4 ψήφοι [18.18%])

    Ποσοστό ψήφου: 18.18%

  3. ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ (6 ψήφοι [27.27%])

    Ποσοστό ψήφου: 27.27%

  4. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ (1 ψήφοι [4.55%])

    Ποσοστό ψήφου: 4.55%

Ψήφισε

#1 MrSakis

MrSakis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 101 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:Camørra
  • Κόσμος:GR28
  • Ήρωας:ΑΜΠΑΛΟΣ
Φήμη: 174

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 00:14:21

Καλησπέρα στους ήρωες !! 

Έχει καιρό που έχω σκεφτεί κάποιες ιδέες για το παιχνίδι και θέλω να τις μοιραστώ με όλους εσάς , ακούγοντας την γνώμη σας ! Είτε αρνητική είτε θετική αυτός είναι και ο στόχος του άρθρου , η ανταλλαγή απόψεων !! 

 

Αρχικά το μυαλό μου πήγε στο πως μπορεί να γίνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι όσον αφορά τις μάχες ! Τις προσωπικές μάχες μεταξύ των παικτών και κατέληξα στο εξής συμπέρασμα

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟΥ Ή ΜΗΝΙΑΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:

 

ΙΔΕΑ: Όλοι μας γνωρίζουμε το τωρινό σύστημα μονομαχιών , να μην τα πολυλογώ! Σκέφτηκα λοιπόν πως θα ήταν ενδιαφέρον για όλους τους πάικτες αν υπήρχε ένα εβδομαδιαίο ή μηνιαίο πρωτάθλημα στο οποίο θα μπορούν να πάρουν μέρος όλοι οι παίκτες , αλλά φυσικά για να αποφευχθούν οι άνισες μάχες , να γίνει για παράδειγμα ένα πρωτάθλημα με 5 κατηγορίες (παράδειγμα φέρνω) ! Π.χ.  οι κατηγορίες να είναι οι εξής:  

           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1 = ΕΠΙΠΕΔΟ 20-40

           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2 = ΕΠΙΠΕΔΟ 40-70

           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3 = ΕΠΙΠΕΔΟ 70-100

           ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 4 = ΕΠΙΠΕΔΟ 100-140   και πάει λέγοντας , τα νούμερα και τα επίπεδα που αναφέρω είναι πλασματικά απλά τα αναφέρω για να σας δώσω να καταλάβετε τι εννοώ ! 

 

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ Νο1 (ΖΕΥΓΑΡΙΑ-ΝΟΚ ΑΟΥΤ) : Π.χ θα δίνεται απο το παιχνίδι 2-3 μέρες προθεσμία για την υποβολή συμμετοχής στο πρωτάθλημα , και αν μαζευτούν για παράδειγμα 500 άτομα , να δημιουργηθούν ζευγάρια με βάση το επίπεδο των παικτών να γίνουν 250 αγώνες μονοί αγώνες (νοκ αουτ) , και να σιγά σιγά με την μέθοδο του "δένδρου" (βλέπε σύστημα διεξαγωγής Champions League  :) )  να φτάνουμε στον νικητή και τους 10 ή 8 καλύτερους

 

 

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ Νο2 (ΟΜΙΛΟΙ) : Αντίστοιχα θα μπορούσαν να δημιουργηθούν για παράδειγμα 100 όμιλοι των 5 ατόμων , ο κάθε μαχητής να μάχεται 2 φόρες με κάθε αντίπαλο του ομίλου του και οι πρώτοι 2 να περνάνε στην επόμενη φάση η οποία θα αποτελείτε απο νέους ομίλους  και η επόμενη φάση να είναι νοκ άουτ κ.ο.κ μέχρι να φτάσουμε στα τελικά 

 

 

ΕΠΑΘΛΑ : Γενικά νομίζώ πως το 10% των παικτών που θα λαμβάνουν μέρος θα μπορούσαν να βραβέυονται φυσικά με κριτήριο την θέση που κατέλαβαν ! Το ποσοστό σε περίπτωση μεγάλου αριθμού παικτών (πχ 5.000 ήρωες) μπορεί να γίνει και λίγο μικρότερο !Αν συμμετάσχουν δηλαδή 1.000 άτομα, θεωρώ δίκαιο να βραβευτούν οι 100! Φυσικά ανάλογα με την θέση θα υπάρχει και το κατάλληλο βραβείο!

 

Δίνω παράδειγμα !! Ο πρωταθλητής να λαμβάνει ένα ξεχωριστό μοναδικό αντικείμενο σχεδιασμένο αποκλειστικά και μόνο για τον νικητή του πρωταθλήματος , συν φυσικά κάποιο συγκεκριμένο ποσό κερμάτων ! Ίσως και donuts αλλά αυτό δεν θα το κρίνω εγώ ! Ο 2ος και ο 3ος επίσης κάποιο συγκεκριμένο μοναδικό αντικείμενο που να προορίζεται για τον 2ο και 3ο του πρωταθλήματος συν κέρματα ή εμπειρία! Το υπόλοιπο TOP10 δηλαδή οι υπόλοιποι 7 να λαμβάνουν κάποιο σπάνιο ή επικό αντικείμενο όχι όμως μοναδικό και σχεδιασμένο για την κάθε θέση όπως θα γίνεται στους καλύτερους 3 , συν κέρματα και εμπειρία! Στην συνέχεια ο 11ος μέχρι τον 50ο και κέρματα και εμπειρία , και ο 51ος μέχρι τον 100ο ή κέρματα ή εμπειρία ! Νομίζω πως αυτό που περιγράφω είναι ένα καθ'όλα δίκαιο σύστημα βράβευσης! 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΜΑΧΩΝ (ΣΥΝΟΛΟ-ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΕΣ-ΧΑΜΕΝΕΣ)

 

Μια έυκολη αλγοριθμικά προσθήκη στο παιχνίδι (είμαι προγραμματιστής  :P ) για τους developers θα ήταν να προσέθεταν στο προφίλ του κάθε ήρωα , τον συνολικό αριθμό μαχών του κάθε παίκτη , των κερδισμένων και των χαμένων μαχών και το ποσοστό των νικηφόρων μαχων! 
Παράδειγμα  :   Συνολικές μάχες     100

                        Κερδισμένες μάχες  65

                        Χαμένες μάχες         35

                        Ποσοστό νίκης         65%

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΝΟΣ ΑΚΟΜΗ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΟΥ

 

Αυτήν την στιγμή έχουμε ενισχυτικά αποστολών , δεξιοτήτων και εργασίας ! Έχω 2 προτάσεις 

 

1ον) Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένα νέο ποσοστό στα ενισχυτικά , για παράδειγμα έχουμε ενισχυτικά με 10-25-50 τοις εκατό άυξηση της ανάλογης κατηγορίας! Θα ήταν έυκολο και προσοδοφόρο και για εσάς και για εμάς η δημιουργία του 100% σε κάθε κατηγορία με φυσικά κόστος ανάλογο του ποσοστού! Παράδειγμα , για 50% δίνουμε 10 donuts , για 100% να δίνουμε  20 donuts! Για παίκτες που πληρώνουν στο παιχνίδι είναι ένα μεγάλο αβαντάζ και μια επιβράβευση του οτι βοηθούν την εταιρία αγοράζοντας donuts! Οι παίκτες που δεν πληρώνουν δεν επηρεάζονται απο την συγκεκριμένη επιλογή , απο την άποψη του ότι δεν υποχρεώνει κανείς κανέναν να αγοράσει donuts! 

 

 

2ον) Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ένα ακόμη ενισχυτικό , με το όνομα ενισχυτικό εμπειρίας , να κοστολογείται ακριβώς όπως τα άλλα , και να έχει την ίδια κλίμακα ποσοστών δηλαδή 10 , 25 , 50 και 100 τοις εκατό !

 

 

 

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ :  Θεωρώ πως αν πραγματοποιηθεί ΕΙΔΙΚΑ η πρώτη πρότασή μου περι δημιουργίας πρωταθλήματος το παιχνίδι κατευθείαν ανεβαίνει επίπεδο  


  • Αυτό αρέσει στον/η xristos2001, achilleas33, Lefteris και σε 11 άλλους

#2 Energy Heroes of gr2

Energy Heroes of gr2

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 125 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλαδα
  • Ομάδα:Energy Heroes
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Deiadara
Φήμη: 173

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 06:27:02

Ενδιαφερουσες ιδεες φιλε μου...Η πρωτη δεν μου πολυαρεσε γιατι το 20-40 εγω σε μια βδομαδα αμα ειμαι 30 ας πουμε θα παω 50 και θα παω στο επομενο στην μεση του προταθληματος...Οσων αναφορα τα ενισχιτικα και εγω το χω προτεινει και θελω να πραγματοποιηθει...Γενικα παντως το like το αξιζουν οι ιδεες σου ;)



#3 tolakos

tolakos

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 301 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαParis, France
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lolkiller
Φήμη: 392

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 11:22:46

Ενδιαφερουσες ιδεες φιλε μου...Η πρωτη δεν μου πολυαρεσε γιατι το 20-40 εγω σε μια βδομαδα αμα ειμαι 30 ας πουμε θα παω 50 και θα παω στο επομενο στην μεση του προταθληματος...Οσων αναφορα τα ενισχιτικα και εγω το χω προτεινει και θελω να πραγματοποιηθει...Γενικα παντως το like το αξιζουν οι ιδεες σου ;)

Πιστεύω πως πολύ απλά ανεβαινεις κατηγορία όταν πας 50
Devilsakis τρομερές ιδέες όλες τους

#4 MrSakis

MrSakis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 101 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:Camørra
  • Κόσμος:GR28
  • Ήρωας:ΑΜΠΑΛΟΣ
Φήμη: 174

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 13:03:32

Ενδιαφερουσες ιδεες φιλε μου...Η πρωτη δεν μου πολυαρεσε γιατι το 20-40 εγω σε μια βδομαδα αμα ειμαι 30 ας πουμε θα παω 50 και θα παω στο επομενο στην μεση του προταθληματος...Οσων αναφορα τα ενισχιτικα και εγω το χω προτεινει και θελω να πραγματοποιηθει...Γενικα παντως το like το αξιζουν οι ιδεες σου ;)

 

Φίλε μου το αναφέρω κιόλας οτι τα νούμερα είναι πλασματικά , ένα παράδειγμα έφερα για να δώσω να καταλάβει ο κόσμος !  :D



#5 Lefteris

Lefteris

    Ασημένιος Ήρωας

  • Coordinators
  • 904 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΧάθηκε το σήμα GPS
  • Ομάδα:Hero Zero Team
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Ναι, από τους λίγους :)



Φήμη: 3.038

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 14:19:18

Ενδιαφερουσες ιδεες φιλε μου...Η πρωτη δεν μου πολυαρεσε γιατι το 20-40 εγω σε μια βδομαδα αμα ειμαι 30 ας πουμε θα παω 50 και θα παω στο επομενο στην μεση του προταθληματος...Οσων αναφορα τα ενισχιτικα και εγω το χω προτεινει και θελω να πραγματοποιηθει...Γενικα παντως το like το αξιζουν οι ιδεες σου ;)

Θα μπορούσε βέβαια, κατα την εγγραφή στο συγκεκριμένο τουρνουά, να σε καταχωρεί στα λεβελ που είσαι τώρα.

π.χ 

αμα ειμαι 30 ας πουμε θα παω 50

θα αγωνίζεσαι για το επίπεδο 20-40

Spoiler

καλές και οι τρεις B)


Σημειώσεις:

  • Οι Διαχειριστές και οι Συντονιστές του Hero Zero, ΔΕΝ πρόκειται να σας ζητήσουν ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑ λόγο τα στοιχεία της σύνδεσή σας στο παιχνίδι.
  • Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας και μέσω της Υποστήριξης του Hero Zero, για καταγγελίες και για θέματα του παιχνιδιού (πχ. προβλήματα πληρωμών, bugs, αδύνατη η πρόσβαση στον λογαριασμό σας).

zgyORUo.pngl5IomoR.png7uGlL2U.png

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#6 xristos2001

xristos2001

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 333 μηνύματα
  • Ομάδα:LeGeNdArY GodZzZ
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:xristosa
Φήμη: 77

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 15:06:58

πολυ καλες οι ιδεες σου μπραβο εμενα μου αρεσε η πρωτη πιο πολυ και μετα η δευτερη



#7 MrSakis

MrSakis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 101 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:Camørra
  • Κόσμος:GR28
  • Ήρωας:ΑΜΠΑΛΟΣ
Φήμη: 174

Δημοσιεύτηκε 03 Οκτώβριος 2013 - 22:16:27

πολυ καλες οι ιδεες σου μπραβο εμενα μου αρεσε η πρωτη πιο πολυ και μετα η δευτερη

 

Συμφωνώ , και για μένα η πρώτη ιδέα είναι η καλύτερη και αν κρίνω και απο το poll και στους περισσότερους άρεσε η ιδέα του πρωταθλήματος   ;) 






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες