Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ιδέες για βοηθούς


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 14:19:07

Καλησπέρα στην κοινότητα!

Δεν έχουμε παρατηρήσει πως οι βοηθοί δεν κάνουν σχεδόν τίποτα; Απλά διαθέτουν κάποιες δεξιότητες που μας βοηθάνε για μάχες και είμαι μπροστά μας συνέχεια, τίποτα άλλο.

Να μερικές προτάσεις που θα μπορούσε να τους "δραστηριοποιήσει."

 

1. Προπονήσεις βοηθών- Δεν ξέρω άμα έχει προταθεί ξανά, αλλά θα πρότεινα να υπάρξουν προπονήσεις βοηθών, ανάλογα με τα παραπάνω skills που δίνει ο βοηθός.

Για παράδειγμα θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε 5 αρχικές μονάδες προπονήσεων για τις προπονήσεις βοηθών. Θα μπορούμε να βρούμε και αλλού μονάδες προπόνησης αλλά δεν θα εμφανίζονται συχνά ως αμοιβή.

 

2. Μπάρες ενέργειας και όρεξης-Δε σας φαίνεται παράλογο το πως κάποιος βοηθός απλά κάθεται; Δεν λέω να κάνουμε το HeroZero παιχνίδι που φροντίσεις κατοικίδια  :D αλλά τουλάχιστον να κάνουμε τα βασικά.

Το καημένο το ζωάκι δεν έχει ενέργεια για τα πάντα! Προτείνω να υπάρξει μπάρα όπου θα δείχνει το πόση ενέργεια έχει το ζωάκι για μάχες, και πόση όρεξη έχει για γενικότερα πράγματα.

Όταν τελειώνει η μπάρα της ενέργειας θα πρέπει να πάει για "ύπνο" και να πάρεις έναν άλλο βοηθό. Όταν τελειώνει δε της όρεξης, θα φαίνεται αρκετά βαριεστημένο στην εμφάνιση και δε θα μπορεί να έχει τη μέγιστη απόδοση στις μάχες.

Το ξέρω ότι αυτό δε θα μας σύμφερε, αλλά μόλις θα αναπληρώσει την όρεξη και τη ενέργεια που πρέπει να έχει τεράστια απόδοση στις μάχες.  

 

3. Κατάστημα βοηθών- Προτείνω να υπάρξει ένα κατάστημα βοηθών όπου θα έχουν διάφορα πράγματα που θα τους βοηθούσαν. Για παράδειγμα θα μπορούσε να υπάρξει παιχνίδι που αυξάνει την όρεξη και τη ενέργεια σαν ενισχυτικό. Επίσης θα μπορούσαν να υπάρξουν συλλογές στο κατάστημα από προηγούμενη ιδέα μου

 

4. Οι βοηθοί και οι ομάδες-Κάτι τελευταίο. Όπως ο ήρωας βαριέται μόνος του στις μάχες, θα μπορούσε στις ομάδες να υπάρχει μία "συνάντηση των βοηθών ώστε να είναι όλοι μαζί παρέα.:P

Όταν ένας βοηθός είναι στην ομάδα, έχει μεγαλύτερη μπάρα ενέργειας και όρεξης. 

 

​Οι πελώριες  μου  συναιπάγονται η μία μετά την άλλη, άρα διαφωνείτε με μία καταστρέφετε ολόκληρο το θέμα :D . Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

​Γνώμες παρακαλώ!

 

'​Έφτασααααν!

 

Καλό σας παιχνίδι! (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η IamWatchingYou, Rival, simos και σε 12 άλλους

#2 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 14:26:48

μμμμμ (think)
κατά την γνώμη μου καταπληκτηκές ιδέες

 

μπράβο σου :) :)

 


θα ήθελα να προσθέσω κι εγώ κάτι για τους βοηθούς
μια καινούρια δεξιότητα, είμαι καινούριο μέλος δεν ξέρω αν την πρότεινε κάποιος άλλος χρήστης
η δεξιότητα να λέγεται θεραπεία όταν ο αντίπαλος πάει να πετύχει νικηφόρο χτύπημα να δίνει στο παίκτη(που πάει να χάσει και φυσικά έχει ο βοηθός του την δεξιότητα αυτήν...)επιπλέον ζωή, η ζωή θα καθορίζεται από τι επίπεδο του παίχτη
ελπίζω να σας άρεσε ιδέα μου δέχομαι όλες τις γνώμες :)


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και Hurric4ne VII
Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#3 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 16:25:15

Πολύ καλές οι ιδέες,το 1 το είχα προτείνει παλιότερα κι εγώ αλλά οκ,ξέρω ότι δεν αντιγράφεις.Μπράβο! ;)



#4 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 17:00:06

Χμ, δε συμφωνω με ολες τις ιδεες.

 

Το 1 υπαρχει και λεγεται εκμαθηση βοηθου (και αλλαγη δεξιοτητων ενος βοηθου με αλλον, αλλα και προσαρμογη στις δεξιοτητες του επιπεδο του ηρωα). Και πως προπονουνται οι βοηθοι? Σηκωνουν βαρη ή κανουν το γυρο μιας πολης? Δε μου αρεσει.

 

Το 2 δεν ειναι ωραιο γιατι σκεψου τα μικρα επιπεδα που μολις αγορασαν βοηθο (60 λβλ) να τον χασουν αμεσως επειδη θα κουραστει. Πως θα ολοκληρωθουν τα κατορθωματα των βοηθων και πως θα αποκτηθει η Μιμι αν δεν μπορεις να τον ξαναχρησιμοποιησεις τον βοηθο? Εγω ετσι καταλαβα απο αυτη την ιδεα, αν και νομιζω οτι θες να πεις κατι αλλο. Εξεφρασε το καλυτερα για να πω την αποψη.

 

Το 3 δε λεει και πολλα. Ηδη οι βοηθοι φορανε ρουχα... Τι θελεις? Να τους βαλουν και μασκα βαμπιρ? Οι βοηθοι παντα κοιμουνται και ξεκουραζονται... Γι' αυτο οταν πας να παιξεις μαζι τους ειναι ενεργοι και τρεχουν γυρω-γυρω (πραγματικοτητα). Τι θελεις? Να γινουν ηλεκτρικο ρευμα με τα επιπλεον ενισχυτικα?

 

Το 4 δεν εχει να προσφερει κατι στο παιχνιδι. Και πως θα συναντιουνται οι βοηθοι? Θα τους βαζεις ολους σε ενα τσουκαλι να ''φιλιουνται'? Δε χωραει στην οθονη αυτο.

 

 

Απο πρωτη αποψη δεν ειναι και κατι τελειο αυτο. Σε λιγο το παιχνιδι θα ειναι petshop :D :D.

 

Θα προτεινα να δυεισδησεις στο αγνωστο και να μας πεις αναλυτικοτερα (τουλαχιστον σε εμενα, γιατι σε μερικα σημεια μου φανηκαν κινεζικα (dizzy) (dizzy) ).

 

Καλη συνεχεια!


Επεξεργάστηκε από grigrist, 11 Νοέμβριος 2016 - 17:27:17.

  • Αυτό αρέσει σε solomon fi, kokomoro και Classic

#5 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 17:34:59

Χμ, δε συμφωνω με ολες τις ιδεες.

 

Το 1 υπαρχει και λεγεται εκμαθηση βοηθου (και αλλαγη δεξιοτητων ενος βοηθου με αλλον, αλλα και προσαρμογη στις δεξιοτητες του επιπεδο του ηρωα). Και πως προπονουνται οι βοηθοι? Σηκωνουν βαρη ή κανουν το γυρο μιας πολης? Δε μου αρεσει.

 

Το 2 δεν ειναι ωραιο γιατι σκεψου τα μικρα επιπεδα που μολις αγορασαν βοηθο (60 λβλ) να τον χασουν αμεσως επειδη θα κουραστει. Πως θα ολοκληρωθουν τα κατορθωματα των βοηθων και πως θα αποκτηθει η Μιμι αν δεν μπορεις να τον ξαναχρησιμοποιησεις τον βοηθο? Εγω ετσι καταλαβα απο αυτη την ιδεα, αν και νομιζω οτι θες να πεις κατι αλλο. Εξεφρασε το καλυτερα για να πω την αποψη.

 

Το 3 δε λεει και πολλα. Ηδη οι βοηθοι φορανε ρουχα... Τι θελεις? Να τους βαλουν και μασκα βαμπιρ? Οι βοηθοι παντα κοιμουνται και ξεκουραζονται... Γι' αυτο οταν πας να παιξεις μαζι τους ειναι ενεργοι και τρεχουν γυρω-γυρω (πραγματικοτητα). Τι θελεις? Να γινουν ηλεκτρικο ρευμα με τα επιπλεον ενισχυτικα?

 

Το 4 δεν εχει να προσφερει κατι στο παιχνιδι. Και πως θα συναντιουνται οι βοηθοι? Θα τους βαζεις ολους σε ενα τσουκαλι να ''φιλιουνται'? Δε χωραει στην οθονη αυτο.

 

 

Απο πρωτη αποψη δεν ειναι και κατι τελειο αυτο. Σε λιγο το παιχνιδι θα ειναι petshop :D :D.

 

Θα προτεινα να δυεισδησεις στον αγνωστο και να μας πεις αναλυτικοτερα (τουλαχιστον σε εμενα, γιατι σε μερικα σημεια μου φανηκαν κινεζικα (dizzy) (dizzy) ).

 

Καλη συνεχεια!

 

1) Άμα σου αρέσει κάνε τους να κάνουν έτσι.:DΝαι,ενώ το να κοιτάς ένα  κουβά με ένα κοτόπουλο είναι πιο φυσιολογικό.:P

2) Δηλαδή θες να πεις ότι θα χάσουν τον "ενθουσιασμό"; Για αυτό υπάρχει το κατάστημα που μπορείς να πάρεις ενισχυτικά!

​Αφού είναι μικρά λέβελ, θα έχουν χαμηλή τιμή κερμάτων.

​3)Όπως σου απάντησα πιο πάνω δεν είναι για ρούχα αλλά για ενισχυτικά.

​4) Κάπως στο βάθος θα χωρέσουν! :D δεν σε βλέπω και πολύ φιλόζωο, δηλαδή απλά θέλεις το pet σου να κοιτάει;

Όπως είπα θα έχει περισσότερη όρεξη.

Κάτι τελευταίο... τι λες; Σε τσουκάλι; Να τι;

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θέλεις να σου εξηγήσω; Τι ακριβώς δεν κατάλαβες; 


  • Αυτό αρέσει στον/η dragesen

#6 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 17:46:00

Οχι, εγω ολα τα καταλαβα. Δεν ξερω αν εσυ εχεις καταλαβει τι λες :D :D .

 

1) Μα που βλεπεις εσυ το κοτοπουλο?? Απλα το γραφει, ε και? Ποιος καθεται να διαβαζει τι γραφει... Και ναι γιατι ειναι κακο αυτο με το κοτοπουλο?

 

2 +3) Ναι, μπορει να εχουν χαμηλη τιμη κερματων, αλλα για να βρεις στο καταστημα θες καμποσα ντονατς... Δεν πατας ''δωρεαν αγαθα'' και σου βγαζει ενα (πολυ σπανιο). Γιατι πολυ απλα δεν μενουν οπως ειναι? Μονο ανωφελο μπορει να ειναι αυτο που προτεινεις, αφου ξοδευεις χρηματα για ενισχυτικα και κανεις ακριβως την ιδια δουλεια οπως ειναι τωρα (τον κουρασμενο, του δινεις ενισχυτικο και ειναι κομπλε). Που ωφελει αυτο που λες?

 

4) Δεν μου το απαντησες με σωστη δικαιολογια.

 

Ειμαι φιλοζωος ξες, αλλα αυτο το παιχνιδι οπως ειπα δεν ειναι για να μετατραπει petshop. Το παιχνιδι αφορα ηρωες. Αλλιως, το ζωο (αμα αφορουσε ζωα) γιατι να στο δινει στο 60 επιπεδο?

 

Γιατι να κοιταει κακο ειναι? Θες δηλαδη στον υπερηρωα να παει μια γατα να του νιαουρισει?? :D :D. Τι πρεπει  να κανουν δηλαδη τα ζωα? Να παιζουν μποξ στη μαχη? Αυτο με τις δεξιοτητες που εχουν τα πετ ειναι μια χαρα πιστευω, δε χρειαζεται να προστεθουν κι αλλα..


Επεξεργάστηκε από grigrist, 11 Νοέμβριος 2016 - 17:50:23.

  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis και Classic

#7 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 21:02:36

Εγώ πάντως θέλω να σε ρωτήσω σε τι πράγμα θα έκανε κακό η ιδέα...

Θα δραστηριοποιούσε τους βοηθούς, εγώ βρίσκω ανούσιο να παιδεύεσαι όλα αυτά.



#8 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 11 Νοέμβριος 2016 - 21:05:04

Και εγω θελω να σου πω  οτι βρισκω την ιδεα ανουσια για ολα αυτα που προανεφερα.


Επεξεργάστηκε από grigrist, 11 Νοέμβριος 2016 - 21:18:37.

  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

#9 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 22 Νοέμβριος 2016 - 14:15:22

Και εγω θελω να σου πω  οτι βρισκω την ιδεα ανουσια για ολα αυτα που προανεφερα.

 

Μάλλον κάνεις λάθος "μετάφραση"..

Δεν είναι σημαντική. Όχι ανούσια.

Δεν είμαστε για να αλλάξουμε το παιχνίδι σε κάτι ξένο αλλά να προτείνουμε μερικές συμβουλές για αυτό.



#10 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 23 Νοέμβριος 2016 - 23:17:48

Θα παρακαλούσα να μην ξεφεύγουμε από το θέμα με προσωπικές διαμάχες.

 

Με εκτίμηση,

Davinci.


  • Αυτό αρέσει σε odi και Liaki

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες