Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Σιγουριά στις μάχες


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 13 Νοέμβριος 2016 - 10:03:50

Γεια σας ήρωες!

Πολλές φορές κάθομαι και αναρωτιέμαι για ποιο λόγο το παιχνίδι βασίζεται τόσο πολύ στην τύχη και όχι στην λογική.

Σίγουρα στο αναπάντεχο και το απροσδόκητο άμα κερδίσεις αυτό που θέλεις στο τέλος το αίσθημα που βγαίνει από αυτό είναι ωραίο, αλλά είναι κουραστικό πιστεύω να υπάρχει παντού στο παιχνίδι.

Φυσικά και δεν εννοώ να υπάρχει στο κατάστημα (π.χ. σφυρί) αλλά ας υπάρχει τουλάχιστον στις μάχες.

Σε αυτές βλέπεις καθαρά ότι περνάς για πολύ τον αντίπαλό σου, αλλά στο τέλος χάνεις.

Ως αποτέλεσμα οι ήρωες πολλές φορές διστάζουν να κάνουν επίθεση σε κάποιον άλλο, επειδή ξέρουν ότι υπάρχει πιθανότητα να χάσουν, ακόμη και αν περνάνε τον άλλο ήρωα στα skills κατά +250, και έτσι καταλήγουν να βρουν τον πιο άσχετο στο HZ στη λίστα κατάταξης.

 

Επίσης θεωρώ πως στις ειδικές αποστολές πρέπει να σταματήσει να υπάρχει το εξής:

18497d01bfa34afa96f700f9d84ff2a8.png

Θα έπρεπε να γράφει το επίπεδο στο οποίο βρίσκεται ο αντίπαλος αλλά αντί για αυτό, το παιχνίδι αφήνει μία "έκπληξη".

Μα γιατί να γίνει αυτό, για να χάσει ο παίκτης και να περιμένει μία ώρα μέχρι την επόμενη επίθεση;

 

Συμπερασματικά πιστεύω πως στις μάχες πρέπει να σταματήσει η υπερβολική χρήση της τύχης στο παιχνίδι. Και με αυτό φυσικά και δεν εννοώ να σταματήσει σε άλλους τομείς, γιατί αλλιώς το παιχνίδι θα ήταν ανιαρό και στημένο.

Διορθώσεις , προσθέσεις ,διαφωνίες και όλα τα σχετικά είναι ευπρόσδεκτα.

Και μην ξεχνάτε πως είναι απλά η γνώμη μου, για αυτό σας παλεύω με τα "πιστεύω", "θεωρώ" κ.τλ.:P

 

 

 

Καλό σας παιχνίδι και μην ξεχνάτε πως είναι μονάχα ένα παιχνίδι, όπως λέει και η λέξη! ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η Rival, Naty, Psychedelic Malousis και σε 13 άλλους

#2 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 13 Νοέμβριος 2016 - 11:13:17

Γενικά πάντως, το παιχνίδι πιστεύω είναι μόνο χρήμα και χρόνος, δεν χρειάζεσαι καθόλου "gaming skills" για να νικήσεις. Και ο καλύτερος gamer του κόσμου να το παίξει, αν δεν κάτσει 6+ ώρες την ημέρα και δεν βάλει λεφτά.. πολλά λεφτά, για donuts, δεν θα κάνει και πολλά. 


Επεξεργάστηκε από Psychedelic Malousis, 13 Νοέμβριος 2016 - 11:23:33.

  • Αυτό αρέσει στον/η dina, goof123, Hurric4ne VII και σε 2 άλλους

#3 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 19 Νοέμβριος 2016 - 13:16:14

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Πιστεύω όμως πως αυτό είναι που έκανε το παιχνίδι διάσημο και που να παίζεται από πολλούς.

 

Όπως είπες δεν χρειάζεσαι καμία ιδιαίτερη ικανότητα για αυτό. Έτσι μπορούν να το παίξουν όλοι, επειδή δεν χρειάζεται προπόνηση και "ταλέντο" να κάνεις μόνο κλικ, όπως και να δώσεις λεφτά, άμα έχεις τη δυνατότητα.



#4 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 19 Νοέμβριος 2016 - 14:12:07

Εγώ διαφωνώ με το πρώτο,επειδή πολύ απλά όσοι έχουν καλύτερα σκιλλς από εσένα θα σε νικάνε πάντα μα πάντα δεν θα υπάρχει λίγο μυστήριο και μια δόση τύχης,θα γίνει πολύ στημένο το παιχνίδι,μην ξεχνάμε ότι σε αυτό το παιχνίδι παίζουν ρόλο τα πάντα και συγκεκριμένα οι λεπτομέρειες,εάν δεν έχεις καλό βοηθό,πολύ ζημιά στους πυραύλους ή και δεν έχεις στήσει ακριβώς όπως πρέπει τον παίχτη σου θα χάσεις από έναν μικρότερο επειδή υπερτερεί σε κάτι περισσότερο από εσένα,και ας φαίνεται ότι τον περνάς σε όλα.

Πατας κλικ και βλέπεις πόσα λέβελ είναι οι αντίπαλοι στις ειδικές αποστολές πριν τα τελειώσεις με τα ντόνατς,μετά απλά πρέπει να έχεις την βασική σου δύναμη 10 για να βγουν όλα με την μια.

Αυτά,εάν δεν έχω καταλάβει κάτι ή έχω καταλάβει κάτι λάθος εξήγησε μου σε προσωπικό μήνυμα,για να μην γράφω λάθος πράγματα.



#5 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 24 Νοέμβριος 2016 - 22:08:15

Σωστά τα λες, άρα απλά θα μπορούσε να μην εξαρτηθεί η μάχη παρά μόνο με την τύχη.

Όλοι θέλουμε λίγο σασπένς, παρά μόνο όμως όταν δεν ξεπερνάει το τι είναι δίκαιο και άδικο.


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

#6 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 25 Νοέμβριος 2016 - 08:12:30

Σωστά τα λες, άρα απλά θα μπορούσε να μην εξαρτηθεί η μάχη παρά μόνο με την τύχη.

Όλοι θέλουμε λίγο σασπένς, παρά μόνο όμως όταν δεν ξεπερνάει το τι είναι δίκαιο και άδικο.

 

  Δες το σαν πιθανότητες, τόσο τις % να ενεργοποιηθεί μια δεξιότητα, τόσο % να ξεκινήσεις πρώτος, τόσο % να αποφύγεις χτύπημα κ.ο.κ. όλα αυτά σε συνδυασμό με του αντιπάλου σου έχουν σαν αποτέλεσμα μια πιθανότητα να συμβεί κάτι π.χ. αν παίξω εγώ με έναν 4 λέβελ μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι έχω 100% πιθανότητα να κερδίσω και 0% πιθανότητα να χάσω, με άλλου μπορεί να έχω 50-50 και μπορεί να είναι τέτοια η διαφορά που ο άλλο να έχει πολύ λίγες πιθανότητες αλλά υπαρκτές.

 Εσύ θες να αλλάξεις τον μηχανισμό και να γίνεται μια πρόσθεση δεξιοτήτων και αυτός που έχει τις περισσότερες να κερδίζει πάντα, σκέψου πόσο μονότονο θα είναι


  • Αυτό αρέσει σε lerty202, grigrist και Classic

#7 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 25 Νοέμβριος 2016 - 17:09:29

Να προσθέσω και κάτι ακόμα. Αν αυτό γινόταν, τότε πχ είμαι -10 από τον άλλον. Ξέρω ότι θα χάσω. Τι κάνω? Βάζω στις δεξιότητες +11 με τα κέρματα και νίκησα. Πρέπει να υπάρχει δόση τύχης, όπως και  συμβαίνει και με πολλά άλλα online games.



#8 Hanno

Hanno

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 162 μηνύματα
  • Κόσμος:GR13
  • Ήρωας:hanno
Φήμη: 43

Δημοσιεύτηκε 25 Νοέμβριος 2016 - 17:34:34

Προσωπικα θεωρω οτι παιζει ρολο και ο τροπος δτηνει η ομαδα τους παικτες με τον τροπο ου στηνει και η αλλη ομαδα, ειναι θα συμπτωσης αυτο, και αν ο υροποι είναι ιδιοι τοτε οι δεξιοτητες των παικτων κρινουν την εκβαση.




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες