Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Aμυαλος


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
35 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Adistaktos

Adistaktos

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 09:45:19

Καλημερα και Χρονια Πολλα! :)

 

εχω μια απορια σχετικα με το συστημα του αμυαλου...

 

υπαρχει διαφορα αν εχω το μυαλο 24 ή πχ 200?

 

δλδ αν εχω το μυαλο 200 τα κριτικαλ που θα δεχομαι θα κοστιζουν λιγοτερη ζημια?

 

ελπιζω να με καταλαβατε... :)



#2 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 09:49:39

Καλημερα και Χρονια Πολλα! :)

 

εχω μια απορια σχετικα με το συστημα του αμυαλου...

 

υπαρχει διαφορα αν εχω το μυαλο 24 ή πχ 200?

 

δλδ αν εχω το μυαλο 200 τα κριτικαλ που θα δεχομαι θα κοστιζουν λιγοτερη ζημια?

 

ελπιζω να με καταλαβατε... :)

έχει διαφορά στη ζημιά ναι ,αλλά ειναι λίγο


beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 10:21:11

Η διαφορά είναι πως αν κάνεις μάχη με έναν άλλο άμυαλο που έχει 24 μυαλό όπως είπες ενώ εσύ 200 θα του ρίχνεις κρίσιμα χτυπήματα και θα νικήσεις (εκτός αν είναι πολύ δυνατότερος...)

 

Ορίστε και ένα παράδειγμα:

Έστω πως κάνουν μάχη 2 άμυαλοι που αν προσθέσεις να skills του καθενός είναι ίσα με του άλλου

 

ο ένας είναι έτσι:            και ο άλλος κάπως έτσι:

 

Δύναμη:3000                 2800

Αντοχή:3000                  3000

Μυαλό:25                        200

Διαίσθηση:3500            3500

 

Σε αυτή τη περίπτωση θα νικήσει ο δεύτερος επειδή σχεδόν κάθε χτύπημα του θα είναι κρίσιμο  :)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 25 Δεκέμβριος 2016 - 10:22:10.

  • Αυτό αρέσει σε GLEM και analosimos

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 11:21:15

παίζει ρόλο το πόσο μυαλό έχεις

ανάμεσα σε 2 άμυαλους κερδίζει αυτός που έχει περισσότερο μυαλό

εγώ είχα ένα άμυαλο δύναμη13500

                                 αντοχή 13200

                                   μυαλό 104

                                   διαίσθηση 13800

και ήταν ένας αντίπαλος με δύναμη 10000

                                           αντοχή 11500

                                             μυαλό 1000

                                          διαισθηση 12000

και με κέρδιζε επειδή είχε περισσότερο μυαλό


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 11:33:19

παίζει ρόλο το πόσο μυαλό έχεις

ανάμεσα σε 2 άμυαλους κερδίζει αυτός που έχει περισσότερο μυαλό

εγώ είχα ένα άμυαλο δύναμη13500

                                 αντοχή 13200

                                   μυαλό 104

                                   διαίσθηση 13800

και ήταν ένας αντίπαλος με δύναμη 10000

                                           αντοχή 11500

                                             μυαλό 1000

                                          διαισθηση 12000

και με κέρδιζε επειδή είχε περισσότερο μυαλό

Το ότι κερδίζει ΠΑΝΤΑ αυτός που έχει περισσότερο μυαλό μην το λέτε τόσο απόλυτα...

 

Αν ένας με 6000 σε όλα τα skills (εκτός από το μυαλό που θα είναι ας πούμε 800) κάνε μάχη με έναν που έχει όλα τα skills 15000 (εκτός από το μυαλό που θα είναι 30) τότε φυσικά και θα νικήσει ο δεύτερος...Βέβαια αυτή είναι ακραία περίπτωση...Αλλά επειδή κάποιοι τα θεωρούν απόλυτα όσα διαβάζουν εδώ μπορεί να κάνουν αυτό το λάθος και καλό είναι να εξηγούμε  (grin)


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#6 analosimos

analosimos

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 12:39:06

Η διαφορά είναι πως αν κάνεις μάχη με έναν άλλο άμυαλο που έχει 24 μυαλό όπως είπες ενώ εσύ 200 θα του ρίχνεις κρίσιμα χτυπήματα και θα νικήσεις (εκτός αν είναι πολύ δυνατότερος...)

 

Ορίστε και ένα παράδειγμα:

Έστω πως κάνουν μάχη 2 άμυαλοι που αν προσθέσεις να skills του καθενός είναι ίσα με του άλλου

 

ο ένας είναι έτσι:            και ο άλλος κάπως έτσι:

 

Δύναμη:3000                 2800

Αντοχή:3000                  3000

Μυαλό:25                        200

Διαίσθηση:3500            3500

 

Σε αυτή τη περίπτωση θα νικήσει ο δεύτερος επειδή σχεδόν κάθε χτύπημα του θα είναι κρίσιμο  :)

να προσθεσω οτι ο δευτερος θα μπορει να κερδισει ακομα και αν ειναι - στα σκιλλς


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#7 Adistaktos

Adistaktos

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 14:05:43

πειτε πως εγω εχω 24 μυαλο και ο αντιπαλος μου 15.000..μου σκαει κριτικαλ περιπου 32.000...

αν παω εγω το μυαλο 4.000 πχ και αντιπαλος παραμενει με 15.000..αντι για 32.000 ζημια θα μου σκαει 25.000 τοσο?

 

για παραδειγμα παντα μιλαμε... :)



#8 lerty202

lerty202

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 289 μηνύματα
  • Τοποθεσίαελλαδα
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:lerty202
Φήμη: 316

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 17:36:21

πειτε πως εγω εχω 24 μυαλο και ο αντιπαλος μου 15.000..μου σκαει κριτικαλ περιπου 32.000...

αν παω εγω το μυαλο 4.000 πχ και αντιπαλος παραμενει με 15.000..αντι για 32.000 ζημια θα μου σκαει 25.000 τοσο?

 

για παραδειγμα παντα μιλαμε...

Εφοσον η δυναμη του παραμενει σταθερη δεν θα αλλαξει κατι στο θεμα της "ποσης ζημια θα δεχτεις". Το μονο που θα αλλαξει ειναι οι πιιθανοτητες που θα εχει ο αντιπαλος σου να σε χτυπησει κρίσιμα. 


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123, grigrist, world party και σε άλλον ένα

#9 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 18:32:15

Ακόμα δεν έχω λάβει,κάποια σίγουρη απάντηση εάν αξίζει ή όχι να γίνεις άμυαλος.

Στις ομαδικές μάχες κάνει καμία διαφορά ή όχι ; 

Εάν ξέρει κάποιος και είναι έμπειρος με αυτό το στήσιμο να με ενημερώσει να μάθω και εγώ κάτι καινούργιο :)



#10 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 21:28:56

Ακόμα δεν έχω λάβει,κάποια σίγουρη απάντηση εάν αξίζει ή όχι να γίνεις άμυαλος.

Στις ομαδικές μάχες κάνει καμία διαφορά ή όχι ; 

Εάν ξέρει κάποιος και είναι έμπειρος με αυτό το στήσιμο να με ενημερώσει να μάθω και εγώ κάτι καινούργιο :)

Δεν μπορεί κανείς να σου πει αν αξίζει ή όχι...Αυτό καθορίζεται από τον τρόπο που επιλέγεις να παίζεις!!!

Αν γίνεις άμυαλος και δεν έχει τρόπαια η ομάδα σου τότε δεν υπάρχει πρόβλημα,αν έχει τρόπαια τότε δεν την βοηθάς και τόσο στις μάχες!Επίσης δεν κάνεις τόσο εύκολα τις ειδικές αποστολές όσο οι αδύναμοι...Όμως νικάς αντιπάλους που το σύνολο των skills τους είναι υψηλότερο από το δικό σου...Οπότε αν θέλεις να μαζέψεις πολύ τιμή και να νικάς περισσότερους αντίπαλους και δεν σε ενδιαφέρουν τα προβλήματα που είπα παραπάνω τότε σίγουρα αξίζει να γίνεις άμυαλος!Όμως αν σε ενδιαφέρουν οι ειδικές αποστολές και το να βοηθάς την ομάδα σου στις ομαδικές μάχες (αν έχει τρόπαια) τότε ίσως να μην σου ταιριάζει και τόσο... 

 

Επίσης αν είσαι άμυαλος χάνεις δύσκολα τιμή...


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#11 BigBoss

BigBoss

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 90 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 94

Δημοσιεύτηκε 27 Δεκέμβριος 2016 - 08:26:22

Δεν μπορεί κανείς να σου πει αν αξίζει ή όχι...Αυτό καθορίζεται από τον τρόπο που επιλέγεις να παίζεις!!!

Αν γίνεις άμυαλος και δεν έχει τρόπαια η ομάδα σου τότε δεν υπάρχει πρόβλημα,αν έχει τρόπαια τότε δεν την βοηθάς και τόσο στις μάχες!Επίσης δεν κάνεις τόσο εύκολα τις ειδικές αποστολές όσο οι αδύναμοι...Όμως νικάς αντιπάλους που το σύνολο των skills τους είναι υψηλότερο από το δικό σου...Οπότε αν θέλεις να μαζέψεις πολύ τιμή και να νικάς περισσότερους αντίπαλους και δεν σε ενδιαφέρουν τα προβλήματα που είπα παραπάνω τότε σίγουρα αξίζει να γίνεις άμυαλος!Όμως αν σε ενδιαφέρουν οι ειδικές αποστολές και το να βοηθάς την ομάδα σου στις ομαδικές μάχες (αν έχει τρόπαια) τότε ίσως να μην σου ταιριάζει και τόσο... 

 

Επίσης αν είσαι άμυαλος χάνεις δύσκολα τιμή...

Όσο για τις ειδικές, νομίζω πως παίζοντας με το σύστημα άμυαλος-αδύναμος θα είναι καλύτερα.

Το έχω δοκιμάσει, το μόνο που κάνεις είναι να πάρεις ρούχα δύναμης...διότι ανεβάζεις μόνο αντοχή και διαίσθηση.

Είναι όπως με το μόνιμο σφυρί, ψάχνεις ρούχα αντοχής-δύναμης γιατί εσύ, ανεβάζεις μυαλό-διαίσθηση!


“for ever and a day”
..William Shakespeare..


#12 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 27 Δεκέμβριος 2016 - 17:14:46

Όσο για τις ειδικές, νομίζω πως παίζοντας με το σύστημα άμυαλος-αδύναμος θα είναι καλύτερα.

Το έχω δοκιμάσει, το μόνο που κάνεις είναι να πάρεις ρούχα δύναμης...διότι ανεβάζεις μόνο αντοχή και διαίσθηση.

Είναι όπως με το μόνιμο σφυρί, ψάχνεις ρούχα αντοχής-δύναμης γιατί εσύ, ανεβάζεις μυαλό-διαίσθηση!

Το έχω δοκιμάσει και εγώ,όντως ο άμυαλος-αδύναμος βγάζει εύκολα τις ειδικές και χάνει ευκολότερα τιμή από τον σκέτο άμυαλο...Αλλά είναι χειρότερος στις ομαδικές μάχες αν η ομάδα σου έχει τρόπαιο,επίσης δεν τα πάει τόσο καλά στις ατομικές μάχες όσο ο άμυαλος...

Το πρόβλημα είναι πως βρίσκεις ακόμα ποιο δύσκολα ρούχα και βοηθό που να σου ταιριάζουν...Οπότε πριν γίνεις άμυαλος-αδύναμος πρέπει να τα έχεις ήδη στην άκρη ή να έχεις πολλά ντόνατς εκείνη την στιγμή  :P


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#13 BigBoss

BigBoss

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 90 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 94

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 08:10:22

Το έχω δοκιμάσει και εγώ,όντως ο άμυαλος-αδύναμος βγάζει εύκολα τις ειδικές και χάνει ευκολότερα τιμή από τον σκέτο άμυαλο...Αλλά είναι χειρότερος στις ομαδικές μάχες αν η ομάδα σου έχει τρόπαιο,επίσης δεν τα πάει τόσο καλά στις ατομικές μάχες όσο ο άμυαλος...

Το πρόβλημα είναι πως βρίσκεις ακόμα ποιο δύσκολα ρούχα και βοηθό που να σου ταιριάζουν...Οπότε πριν γίνεις άμυαλος-αδύναμος πρέπει να τα έχεις ήδη στην άκρη ή να έχεις πολλά ντόνατς εκείνη την στιγμή  :P

Σίγουρα, θέλει πολλά ντόνατ ένα τέτοιο σύστημα.Και ναι, δεν πιάνει σαν το αμυαλος, αλλα αν θες να παιξεις αμυαλος, και θες να βγαζεις και τις ειδικες ευκολα, ειναι ο μονος τροπος....


“for ever and a day”
..William Shakespeare..


#14 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 09:06:16

Σίγουρα, θέλει πολλά ντόνατ ένα τέτοιο σύστημα.Και ναι, δεν πιάνει σαν το αμυαλος, αλλα αν θες να παιξεις αμυαλος, και θες να βγαζεις και τις ειδικες ευκολα, ειναι ο μονος τροπος....

 

Κατά τη γνώμη μου αν είσαι πάνω από 350 λβλ το άμυαλος-αδύναμος αξίζει και με το παραπάνω. Το υψηλότερο λεβελ στον 3, άμυαλος-αδύναμος έχει. Και πιστέψτε με έχει πάντα ικανοποιητικές θέσεις (πιο πάνω από 10αδα) και στο τιμής και στο εμπειρίας. Οι ειδικές με αυτό το σύστημα φεύγουν σε ... 10 λεπτά  :D  :D .


Επεξεργάστηκε από grigrist, 28 Δεκέμβριος 2016 - 09:07:27.

  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

#15 BigBoss

BigBoss

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 90 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 94

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 09:13:48

Κατά τη γνώμη μου αν είσαι πάνω από 350 λβλ το άμυαλος-αδύναμος αξίζει και με το παραπάνω. Το υψηλότερο λεβελ στον 3, άμυαλος-αδύναμος έχει. Και πιστέψτε με έχει πάντα ικανοποιητικές θέσεις (πιο πάνω από 10αδα) και στο τιμής και στο εμπειρίας. Οι ειδικές με αυτό το σύστημα φεύγουν σε ... 10 λεπτά  :D  :D .

εγω ειχα ακουσει πως δουλευει μεχρι το 250-260 όχι παραπάνω...

οι ειδικές με ολα τα συστήματα που περιέχουν ΑΔΥΝΑΜΟ βγαινουν ευκολα ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

“for ever and a day”
..William Shakespeare..


#16 μιν

μιν

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 12:13:56

Αλλά είναι χειρότερος στις ομαδικές μάχες αν η ομάδα σου έχει τρόπαιο,επίσης δεν τα πάει τόσο καλά στις ατομικές μάχες όσο ο άμυαλος...

 

δεν ισχυει αυτο...

 

 

εγω ειχα ακουσει πως δουλευει μεχρι το 250-260 όχι παραπάνω...

 

 

οχι για ολα τα λβλ κανει
απλως αν εισαι μικρο λβλ(π.χ απο 10-200)θα εισαι πολυ πισω στα σκιλλς καθως δεν ειχες βαλει κερμα εκει...αυτο ομως θα αλλαξει οταν βαλεις τα 35μ αλλα θα χρειαστει εκει και ενα σφυρι ωστε να ξανακατεβασεις 

Επεξεργάστηκε από μιν, 29 Δεκέμβριος 2016 - 12:19:16.


#17 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 13:05:26

Το ότι κερδίζει ΠΑΝΤΑ αυτός που έχει περισσότερο μυαλό μην το λέτε τόσο απόλυτα...

 

Αν ένας με 6000 σε όλα τα skills (εκτός από το μυαλό που θα είναι ας πούμε 800) κάνε μάχη με έναν που έχει όλα τα skills 15000 (εκτός από το μυαλό που θα είναι 30) τότε φυσικά και θα νικήσει ο δεύτερος...Βέβαια αυτή είναι ακραία περίπτωση...Αλλά επειδή κάποιοι τα θεωρούν απόλυτα όσα διαβάζουν εδώ μπορεί να κάνουν αυτό το λάθος και καλό είναι να εξηγούμε  (grin)

φίλε εγώ μιλάω για σκιλσ που δεν έχουν μεγάλη διαφορα (εως 2000) σε αυτο που λες φυσικα και θα κερδισει αυτος που εχει τα σκιλσ 15 χιλ


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#18 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 13:09:02

 

δεν ισχυει αυτο...

 

 

 

οχι για ολα τα λβλ κανει
απλως αν εισαι μικρο λβλ(π.χ απο 10-200)θα εισαι πολυ πισω στα σκιλλς καθως δεν ειχες βαλει κερμα εκει...αυτο ομως θα αλλαξει οταν βαλεις τα 35μ αλλα θα χρειαστει εκει και ενα σφυρι ωστε να ξανακατεβασεις 

 

Θα μπορούσες να μας πεις και γιατί δεν ισχύει για να ξέρουμε  :)  Εγώ λέω πως δεν τα πάει τόσο καλά στις ομαδικές μάχες αν η ομάδα έχει τρόπαια για 2 λόγους:

1)Επειδή χάνει πολύ διαίσθηση και αντοχή(εξαιτίας των τροπαίων)  αφού είναι οι υψηλότερες δυνάμεις στον ήρωα (η δύναμη και το μυαλό είναι χαμηλότερα,το μυαλό βασικά είναι στον πάτο...)

2)Επειδή μπορεί κατά την διάρκεια της μάχης να αντιμετωπίσεις ένα μεγαλύτερο lvl και να μην μπορείς να αποφύγεις τα χτυπήματά του αφού θα έχει μεγαλύτερη διαίσθηση από εσένα ακόμα και αν είσαι άμυαλος-αδύναμος...Οπότε αυτός θα σου ρίχνει συνέχεια δυνατά χτυπήματα επειδή το μυαλό σου θα είναι χαμηλά και δεν θα μπορείς να τον αποφύγεις...Ενώ ένας σκέτος αδύναμος σε αυτή τη περίπτωση δεν θα δεχόταν τόσα πολλά δυνατά χτυπήματα αφού θα είχε μυαλό και ακόμα και αν ήταν λιγότερο από του άλλου θα μειωνόντουσαν οι πιθανότητες να δεχτεί κρίσιμο χτύπημα...

 

Επίσης υποστηρίζω πως δεν είναι τόσο καλός όσο ο σκέτος άμυαλος στις ατομικές μάχες επειδή το έχω δοκιμάσει...Όταν ήμουν άμυαλος το άθροισμα των skills μου ήταν μικρότερο από όταν έγινα άμυαλος-αδύναμος και σαν άμυαλος νικούσα αντιπάλους που ήταν +3000 από εμένα...Όταν έγινα άμυαλος-αδύναμος κοίταγα τους ίδιους αντίπαλος και δεν είχαν δυναμώσει ούτε είχαν αλλάξει κάτι στα skills τους...Όμως εγώ είχα δυναμώσει λίγο και ήταν +2500 από εμένα...Όμως δεν τους νικούσα πια...Επειδή η δύναμη μου ήταν χαμηλότερη και η ζημιά που έκανα ήταν λιγότερη...Μπορεί να τους απέφευγα συχνότερα και να είχα μεγαλύτερη αντοχή αλλά όταν με χτυπούσαν,το χτύπημα ήταν κρίσιμο...Ενώ όταν τους χτυπούσα εγώ τα χτυπήματα μου δεν ήταν τόσο ισχυρά 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Δεν λέω πως ο άμυαλος-αδύναμος δεν είναι καλός στις ατομικές μάχες,απλά όχι τόσο όσο είναι ο σκέτος άμυαλος

 

φίλε εγώ μιλάω για σκιλσ που δεν έχουν μεγάλη διαφορα (εως 2000) σε αυτο που λες φυσικα και θα κερδισει αυτος που εχει τα σκιλσ 15 χιλ

Ξέρω τι ήθελες να πεις,απλά ήθελα να το ξεκαθαρίσω ότι δεν είναι απόλυτο  ;)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 29 Δεκέμβριος 2016 - 13:09:51.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#19 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 13:11:42

 

Αν γίνεις άμυαλος και δεν έχει τρόπαια η ομάδα σου τότε δεν υπάρχει πρόβλημα,αν έχει τρόπαια τότε δεν την βοηθάς και τόσο στις μάχες!σου..!Όμως αν σε ενδιαφέρουν οι ειδικές αποστολές και το να βοηθάς την ομάδα σου στις ομαδικές μάχες (αν έχει τρόπαια) τότε ίσως να μην σου ταιριάζει και τόσο... 

 

Επίσης αν είσαι άμυαλος χάνεις δύσκολα τιμή...

καμία σχέση αυτά που λες μια χαρά χάνει τιμή και πολύ εύκολα όσο για τις μάχες παίζει ρόλο πόσο υψηλά σκιλσ έχεις

 

έχετε παίξει άμυαλο ή στην τύχη τα τα λέτε όλα αυτά;


Επεξεργάστηκε από dragesen, 29 Δεκέμβριος 2016 - 13:12:31.

Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#20 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 14:05:39

καμία σχέση αυτά που λες μια χαρά χάνει τιμή και πολύ εύκολα όσο για τις μάχες παίζει ρόλο πόσο υψηλά σκιλσ έχεις

 

έχετε παίξει άμυαλο ή στην τύχη τα τα λέτε όλα αυτά;

Φιλέ μου έχω παίξει άμυαλο και άμυαλο-αδύναμο και αδύναμο...Πες μου...Πιστεύεις στα αλήθεια πως χάνει εύκολα τιμή ο σκέτος άμυαλος?Δοκίμασέ το...Και αν οι δυνάμεις γίνουν για παράδειγμα 3000 δύναμη 3000 αντοχή 24 μυαλό και 3000 διαίσθηση (τυχαίοι αριθμοί) κάνε μάχη με κάποιον που τα skills του είναι 1000 όλα...Που λογικά θα είναι μικρότερο lvl από εσένα και θα έχει λιγότερη τιμή ώστε να χάσεις πολύ τιμή από μια μάχη μαζί του...Ακόμα και αν σε νικήσει (που μάλλον δεν θα γίνει) δεν θα είναι εύκολο...Επειδή τα χτυπήματα που θα του ρίχνεις θα είναι αρκετά δυνατά λόγω της δύναμης...Ενώ ο αδύναμος χάνει όντως εύκολα τιμή!Αν έχει 24 δύναμη και 3000 όλα τα άλλα τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να χάσει από έναν που τα έχει όλα 1000!!!Επειδή τα χτυπήματά του θα προκαλούν 20-30 ζημιά! 

 

Όσο για το δεύτερο που είπες,πως παίζει ρόλο το πόσο υψηλά έχεις τα skills σου,φυσικά και παίζει ρόλο!!!Αλλά αυτό που λέω είναι πως ένας άμυαλος δεν μπορεί να τα πάει τόσο καλά σε μια ομαδική μάχη αν η ομάδα του έχει τρόπαια επειδή μειώνεται η διαίσθηση και έτσι δεν αποφεύγει τα χτυπήματα των άλλων,οπότε δέχεται συνέχεια κρίσιμα χτυπήματα,βέβαια αν έχει και η αντίπαλη ομάδα τρόπαια μειώνεται και η διαίσθηση των αντιπάλων!Αλλά και πάλι μπορεί να έρθουν έτσι τα πράγματα σε μια μάχη που ο άμυαλος να αντιμετωπίσει έναν δυνατότερο αντίπαλο και να μην μπορεί να τον αποφύγει!Οπότε να δέχεται κάθε του χτύπημα,και κάθε χτύπημα που δέχεται να είναι κρίσιμο!Ενώ ένας ήρωας με μυαλό ακόμα και αν αντιμετωπίσει δυνατότερο αντίπαλο υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες να δεχτεί κρίσιμο χτύπημα!

 

Νομίζω το εξήγησα όσο ποιο αναλυτικά μπορούσα  :)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 29 Δεκέμβριος 2016 - 14:07:44.

  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες