Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Aμυαλος


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
35 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 14:22:01

Ας συγκεντρώσουμε και ας δώσουμε της πληροφορίες σε έναν διαχειριστή να βάλει τα αρνητικά και τα θετικά το να είσαι άμυαλος κτλ,και να βάλουμε στα tutorial και άλλα στησίματα όπως το άμυαλος-αδύναμος κτλ...


  • Αυτό αρέσει σε odi και arxontas123

#22 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 14:32:51

Ας συγκεντρώσουμε και ας δώσουμε της πληροφορίες σε έναν διαχειριστή να βάλει τα αρνητικά και τα θετικά το να είσαι άμυαλος κτλ,και να βάλουμε στα tutorial και άλλα στησίματα όπως το άμυαλος-αδύναμος κτλ...

Η ιδέα σου είναι πολύ καλή,το πρόβλημα είναι πως δεν συμφωνούμε για τα αρνητικά και τα θετικά του να είσαι άμυαλος... (grin)


  • Αυτό αρέσει σε odi, grigrist και Classic

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#23 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 15:53:32

Βέβαια ο άμυαλος γίνεται πυρηνικό όπλο όταν έχει για βοηθό τον Κολοκύθα αφού σε αυτήν την περίπτωση όχι μόνο έχει παραπάνω σκιλς σε διαίσθηση, αντοχή, δύναμη αλλά είναι σαν να έχει και πολύ υψηλότερο μυαλό....


  • Αυτό αρέσει σε odi, giann657 και μιν

#24 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Δεκέμβριος 2016 - 16:08:30

Βέβαια ο άμυαλος γίνεται πυρηνικό όπλο όταν έχει για βοηθό τον Κολοκύθα αφού σε αυτήν την περίπτωση όχι μόνο έχει παραπάνω σκιλς σε διαίσθηση, αντοχή, δύναμη αλλά είναι σαν να έχει και πολύ υψηλότερο μυαλό....

Όταν λες τον κολοκύθα εννοείς την δεξιότητα ''τρομακτικά ετοιμοπόλεμος''...Και όντως έτσι είναι,αφού έχει 60% να ρίξει διπλή επίθεση μετά από κρίσιμο χτύπημα,και συμβαίνει πολλές φορές σε μια μάχη,και αν σκεφτείς πως 9 στα 10 χτυπήματα που δέχεται είναι κρίσιμα τότε στα 5 μπορεί να ενεργοποιηθεί το ''τρομακτικά ετοιμοπόλεμος''!!!Αλλά για φαντάσου να έχει και χιονοστιβάδα...!Αφού θα ρίχνει περισσότερα χτυπήματα θα έχει και περισσότερες πιθανότητες να ενεργοποιήσει την χιονοστιβάδα!Με άλλα λόγια μπορεί να συμβεί να ρίξει τριπλή επίθεση μετά από ένα κρίσιμο χτύπημα,και αν είσαι πολύ τυχερός και περισσότερα!Αλλά μπορεί επίσης να συμβεί να μην ενεργοποιηθεί το ''τρομακτικά ετοιμοπόλεμος'' και να ενεργοποιηθεί η χιονοστιβάδα...Οπότε όπως και να το πάρεις έχει τόσες πολλές πιθανότητες να χτυπήσεις παραπάνω από 1 φορά!!! :D

 

Και δεν τελειώνει καν εδώ το τι μπορείς να κάνεις!Με 2η δεξιότητα βοηθού ''μάτι αετού'' ή ''εκτελεστή πέναλτι'' ο αντίπαλος έχει λιγότερες πιθανότητες να σε αποφύγει και με ''παρέα στο τζόγκιγκ'',''τέσσερα μάτια'' ή ''η δύναμη των δύο'' εάν είσαι πολύ μεγάλο lvl και έχεις μεγάλο bonus από αυτές τις δεξιότητες...Αλλά αν είσαι άμυαλος-αδύναμος και θέλεις να κάνεις ακόμα μεγαλύτερη ζημιά μπορείς να βάλεις και ''φέρε το ξύλο''!(δεν θα το προτιμούσα,αλλά είναι μια επιλογή)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 29 Δεκέμβριος 2016 - 16:12:04.

  • Αυτό αρέσει σε spidy, Classic και BigBoss

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#25 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 07:11:47

Έχεις δίκιο βέβαια, απλώς η χιονοστιβάδα μπορεί να δουλέψει είτε είσαι άμυαλος είτε όχι, το τρομακτικά ετοιμοπόλεμος ωστόσο έχει την ιδιότητα ότι είναι τόσο ισχυρότερο όσο μεγαλύτερη είναι η διαφορά μυαλού των δυο αντιπάλων, αντίθετα αν είσαι πολύ υψηλά στο μυαλό δεν κάνει και πολλά πράγματα.


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657

#26 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 11:55:35

Και δεν τελειώνει καν εδώ το τι μπορείς να κάνεις!Με 2η δεξιότητα βοηθού ''μάτι αετού'', ''εκτελεστή πέναλτι' ή ''Προστατευτικά Καρφιά''' ο αντίπαλος έχει λιγότερες πιθανότητες να σε αποφύγει και με ''παρέα στο τζόγκιγκ'',''τέσσερα μάτια'' ή ''η δύναμη των δύο'' εάν είσαι πολύ μεγάλο lvl και έχεις μεγάλο bonus από αυτές τις δεξιότητες...Αλλά αν είσαι άμυαλος-αδύναμος και θέλεις να κάνεις ακόμα μεγαλύτερη ζημιά μπορείς να βάλεις και ''φέρε το ξύλο''!(δεν θα το προτιμούσα,αλλά είναι μια επιλογή)

 

Η συγκεκριμένη δεξιότητα που σημείωσα είναι σαν την ''εκτελεστή πέναλντι'' η οποία μειώνει κατά 6 τοις εκατό την πιθανότητα του αντιπάλου να σε αποφύγει. Μπορούσες να βρεις αυτή την δεξιότητα κατά τη διάρκεια του event ''Oktoberfest'' στον βοηθό Φράνζλ , η οποία ξεκλειδώνεται στο 20 επίπεδο. 



#27 μιν

μιν

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 12:28:49

 

 

Επίσης υποστηρίζω πως δεν είναι τόσο καλός όσο ο σκέτος άμυαλος στις ατομικές μάχες επειδή το έχω δοκιμάσει...Όταν ήμουν άμυαλος το άθροισμα των skills μου ήταν μικρότερο από όταν έγινα άμυαλος-αδύναμος και σαν άμυαλος νικούσα αντιπάλους που ήταν +3000 από εμένα...Όταν έγινα άμυαλος-αδύναμος κοίταγα τους ίδιους αντίπαλος και δεν είχαν δυναμώσει ούτε είχαν αλλάξει κάτι στα skills τους...Όμως εγώ είχα δυναμώσει λίγο και ήταν +2500 από εμένα...Όμως δεν τους νικούσα πια...Επειδή η δύναμη μου ήταν χαμηλότερη και η ζημιά που έκανα ήταν λιγότερη...Μπορεί να τους απέφευγα συχνότερα και να είχα μεγαλύτερη αντοχή αλλά όταν με χτυπούσαν,το χτύπημα ήταν κρίσιμο...Ενώ όταν τους χτυπούσα εγώ τα χτυπήματα μου δεν ήταν τόσο ισχυρά 

ΠΡΟΣΟΧΗ:Δεν λέω πως ο άμυαλος-αδύναμος δεν είναι καλός στις ατομικές μάχες,απλά όχι τόσο όσο είναι ο σκέτος άμυαλος

 

οταν εισαι αμυαλος και αδυναμος...ή μονο αμυαλος και βαρας εναν επισης αμυαλο...τοτε προσπαθεις να ανεβαζεις το μυαλο σου με αντικειμενα ωστε να του κανεις εσυ κρισιμα...



#28 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 13:04:46

οταν εισαι αμυαλος και αδυναμος...ή μονο αμυαλος και βαρας εναν επισης αμυαλο...τοτε προσπαθεις να ανεβαζεις το μυαλο σου με αντικειμενα ωστε να του κανεις εσυ κρισιμα...

Αυτό που λες ισχύει,αλλά δεν κατάλαβα τι σχέση έχει με αυτό που είπα παραπάνω και έβαλες παράθεση :P Είχα πει πως έκανα μάχες με αντίπαλους που τα skills τους ήταν +3000 από εμένα και αργότερα +2500...Αλλά δεν είπα ποτέ πως ήταν άμυαλοι!!!

 

Ωστόσο συμφωνούμε σε αυτό που είπες εσύ! (είναι στην παράθεση δεν χρειάζεται να το ξανά γράψω)


  • Αυτό αρέσει στον/η μιν

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#29 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 01 Ιανουάριος 2017 - 19:24:25

Φιλέ μου έχω παίξει άμυαλο και άμυαλο-αδύναμο και αδύναμο...Πες μου...Πιστεύεις στα αλήθεια πως χάνει εύκολα τιμή ο σκέτος άμυαλος?Δοκίμασέ το...Και αν οι δυνάμεις γίνουν για παράδειγμα 3000 δύναμη 3000 αντοχή 24 μυαλό και 3000 διαίσθηση (τυχαίοι αριθμοί) κάνε μάχη με κάποιον που τα skills του είναι 1000 όλα...Που λογικά θα είναι μικρότερο lvl από εσένα και θα έχει λιγότερη τιμή ώστε να χάσεις πολύ τιμή από μια μάχη μαζί του...Ακόμα και αν σε νικήσει (που μάλλον δεν θα γίνει) δεν θα είναι εύκολο...Επειδή τα χτυπήματα που θα του ρίχνεις θα είναι αρκετά δυνατά λόγω της δύναμης...Ενώ ο αδύναμος χάνει όντως εύκολα τιμή!Αν έχει 24 δύναμη και 3000 όλα τα άλλα τότε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να χάσει από έναν που τα έχει όλα 1000!!!Επειδή τα χτυπήματά του θα προκαλούν 20-30 ζημιά! 

 

Όσο για το δεύτερο που είπες,πως παίζει ρόλο το πόσο υψηλά έχεις τα skills σου,φυσικά και παίζει ρόλο!!!Αλλά αυτό που λέω είναι πως ένας άμυαλος δεν μπορεί να τα πάει τόσο καλά σε μια ομαδική μάχη αν η ομάδα του έχει τρόπαια επειδή μειώνεται η διαίσθηση και έτσι δεν αποφεύγει τα χτυπήματα των άλλων,οπότε δέχεται συνέχεια κρίσιμα χτυπήματα,βέβαια αν έχει και η αντίπαλη ομάδα τρόπαια μειώνεται και η διαίσθηση των αντιπάλων!Αλλά και πάλι μπορεί να έρθουν έτσι τα πράγματα σε μια μάχη που ο άμυαλος να αντιμετωπίσει έναν δυνατότερο αντίπαλο και να μην μπορεί να τον αποφύγει!Οπότε να δέχεται κάθε του χτύπημα,και κάθε χτύπημα που δέχεται να είναι κρίσιμο!Ενώ ένας ήρωας με μυαλό ακόμα και αν αντιμετωπίσει δυνατότερο αντίπαλο υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες να δεχτεί κρίσιμο χτύπημα!

 

Νομίζω το εξήγησα όσο ποιο αναλυτικά μπορούσα  :)

άμυαλο έχω παίξει για αρκετό καιρό και κατάφερα να βγω 1 θέση στο τουρνουά τιμής με 90 χιλ 

 

και ομολογώ να πω πως τιμή είχα χάσει πολύ εύκολα με 25% ενισχυτικό δεξιοτήτων και σκιλσ ολα 7 χιλ


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#30 lerty202

lerty202

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 289 μηνύματα
  • Τοποθεσίαελλαδα
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:lerty202
Φήμη: 316

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 11:00:07

άμυαλο έχω παίξει για αρκετό καιρό και κατάφερα να βγω 1 θέση στο τουρνουά τιμής με 90 χιλ 

 

και ομολογώ να πω πως τιμή είχα χάσει πολύ εύκολα με 25% ενισχυτικό δεξιοτήτων και σκιλσ ολα 7 χιλ

Οι αμυαλοι χανουν με μεγαλη δυσκολια τιμη. Απλως δες την παρακατω εικονα και θελω να μου πεις πως θα χασω τιμη... (ειχα καποιο προβλημα με την εικονα οποτε θα τα γραψω)

 

11.317

9.200

 257

12.668

(γυμνος και χωρις πετ)


Επεξεργάστηκε από lerty202, 02 Ιανουάριος 2017 - 11:02:05.

  • Αυτό αρέσει σε Classic και world party

#31 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 11:48:16

Οι αμυαλοι χανουν με μεγαλη δυσκολια τιμη. Απλως δες την παρακατω εικονα και θελω να μου πεις πως θα χασω τιμη... (ειχα καποιο προβλημα με την εικονα οποτε θα τα γραψω)

 

11.317

9.200

 257

12.668

(γυμνος και χωρις πετ)

 με τι ενισχυτικό;



#32 lerty202

lerty202

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 289 μηνύματα
  • Τοποθεσίαελλαδα
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:lerty202
Φήμη: 316

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 11:59:38

 με τι ενισχυτικό;

Ειναι με 50αρι... 

Με 25αρι ειναι:

10083

8100

230

11334



#33 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 12:10:50

Ειναι με 50αρι... 

Με 25αρι ειναι:

10083

8100

230

11334

βάλε 10άρι  (lol)



#34 lerty202

lerty202

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 289 μηνύματα
  • Τοποθεσίαελλαδα
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:lerty202
Φήμη: 316

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 12:14:05

βάλε 10άρι  (lol)

Για να χασω τιμη θα πρεπει να ειμαι εκτος ομαδας, εκτος πρωταθληματος και χωρις ενισχυτικο δεξιοτήτων που και παλι δεν θα χασω αρκετη τιμη.  (lol)



#35 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 12:30:51

Για να χασω τιμη θα πρεπει να ειμαι εκτος ομαδας, εκτος πρωταθληματος και χωρις ενισχυτικο δεξιοτήτων που και παλι δεν θα χασω αρκετη τιμη.  (lol)

Το στήσιμο "άμυαλος" αυξάνει το εύρος των παικτων που χάνεις-κερδίζεις.Είναι το τίμημα.Όλα τα στησίματα κάπου πλεονεκτούν κ κάπου μειονεκτούν.Αποφασίζεις πως θέλεις να παίξεις κ δέχεσαι τις συνέπειες  :(



#36 lerty202

lerty202

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 289 μηνύματα
  • Τοποθεσίαελλαδα
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:lerty202
Φήμη: 316

Δημοσιεύτηκε 02 Ιανουάριος 2017 - 12:35:16

Το στήσιμο "άμυαλος" αυξάνει το εύρος των παικτων που χάνεις-κερδίζεις.Είναι το τίμημα.Όλα τα στησίματα κάπου πλεονεκτούν κ κάπου μειονεκτούν.Αποφασίζεις πως θέλεις να παίξεις κ δέχεσαι τις συνέπειες  :(

Βασικα παιζω πανω απο ενα χρονο με το συστημα αμυαλος και ναι το ξερω το μειονεκτημα, που δυστυχως δεν ειναι και το μονο. Το μηνυμα που εγραψα το εγραψα για να δειξω πως ενας αμυαλος κατεβαζει δυσκολα τιμη.


  • Αυτό αρέσει σε simos και world party




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες