Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Aμυάλος


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Dreamer

Dreamer

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 174 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρητη
  • Ομάδα:AceInTheRiver
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:TheBestGamer
Φήμη: 190

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 20:51:17

Καταρχάς Καλήσπερα και Καλές Γιόρτες!!  :) :) (gift)  (gift) 

 

 

 

Θα ήθελά να μου πείτε μερίκες σύμβουλες που πρέπει να κάνεις για να εφαρμόσεις σώστα την τακτική του αμύαλου;; 


Αν έστω και ενά παιδί σε κάποια άκρη του κόσμου πεθαίνει από την πείνα ή από τον πολέμο,τότε ο πολιτισμός μας έχει αποτύχει οικτρά ~Νίκος Καζαντζάκης~

#2 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 21:42:05

Για αρχή αν είναι να γίνεις άμυαλος καλό είναι να έχεις μεγάλο σύνολο σε βασικές δεξιότητες...Αν οι βασικές σου δεξιότητες είναι χαμηλές ακόμα δεν αξίζει!

Πιστεύω πως αν το σύνολο των βασικών σου δεξιοτήτων είναι πάνω από 7000 τότε είσαι έτοιμος...

Καλό είναι πριν βάλεις το σφυρί αμνησίας να έχεις τα ρούχα έτοιμα προσαρμοσμένα για έναν άμυαλο παίχτη όπως και τον βοηθό σου...

Η άλλη λύση είναι να έχεις πολλά ντόνατ για πλυντήριο στην άκρη!

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως αν βάλεις λίγο παραπάνω διαίσθηση από την αντοχή και την δύναμη λειτουργεί καλύτερα  :)

Τέλος καλό είναι να κρατάς 1-2 ρούχα με μυαλό στην αποθήκη για να μπορείς να τα βάζεις όταν παίζεις με άλλους άμυαλους (εκτός αν βάλεις και 150-200 μυαλό στις δεξιότητες,αλλά και πάλι καλό είναι να έχεις 2 ρούχα που δίνουν μυαλό στην άκρη) ο άλλος λόγος είναι για να μπορείς να βγάζεις,έστω και με δυσκολία,τις ειδικές αποστολές!Αφού όταν χάνεις από έναν αντίπαλο θα βάζεις ρούχα μυαλού και την επόμενη φορά θα νικάς...

 

Τέλος,κατά την γνώμη μου καλό είναι ο βοηθός σου να έχει αυτά τα skills:Όχι έτσι-Μάτι αετού-Ξεγελώντας τον Θάνατο ή Χιονοστιβάδα...

 

Συμπληρώστε με αν ξεχνάω κάτι  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#3 eimaienaasteri

eimaienaasteri

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
  • Ομάδα:fsd
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:donutcracker
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 21:49:00

Εννοείς τρομακτικά ετιμοπόλεμος, έτσι?? Είναι πολύ καλήτερο.


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

#4 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 21:50:51

Αλλά που χρησιμεύει να είσαι άμυαλος ; εάν έχεις καλύτερες αποδόσεις στις ομαδικές-ατομικές μάχες τότε αξίζει,αλλά ας με ενημερώσει και κάποιος που παίζει έτσι,για να μάθω και εγώ εάν αξίζει ή όχι,γιατί τώρα τελευταία βλέπω πολλά άτομα να παίζουν έτσι.



#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2016 - 21:53:38


 

Εννοείς τρομακτικά ετιμοπόλεμος, έτσι?? Είναι πολύ καλήτερο.


Δίκιο έχεις,αλλά είναι καινούργια και δεν την είχα στο μυαλό μου :) Ευχαριστώ για την διόρθωση... Αρά ναι...τρομακτικά ετοιμοπόλεμος είναι ακόμα καλύτερα αν και βρίσκεται δυσκολότερα,με αυτή τη λογική μπορούμε να βάλουμε και εκτελεστή πέναλτι αντί για μάτι αετού :)

 


 

Αλλά που χρησιμεύει να είσαι άμυαλος ; εάν έχεις καλύτερες αποδόσεις στις ομαδικές-ατομικές μάχες τότε αξίζει,αλλά ας με ενημερώσει και κάποιος που παίζει έτσι,για να μάθω και εγώ εάν αξίζει ή όχι,γιατί τώρα τελευταία βλέπω πολλά άτομα να παίζουν έτσι.


Νομίζω σου έχω απαντήσει σε ένα άλλο θέμα :) Αν δεν σε κάλυψα μπορεί να σου πει και κάποιος άλλος την γνώμη του (grin) Επίσης συγγνώμη που απάντησα με 2 ποστ,αν γίνεται ας να ενώσει κάποιος mod :)
  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες