Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Να θυμάστε!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 ΤΕΜΠΕΛΗΣ

ΤΕΜΠΕΛΗΣ

    Θρυλικός Ήρωας

  • Moderators
  • 2.230 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο Μυαλό Μου
  • Ομάδα:Τεμπελιας
  • Κόσμος:GR11



Φήμη: 2.443

Δημοσιεύτηκε 27 Δεκέμβριος 2016 - 20:54:44

Χαίρετε αγαπητή κοινότητα . . .  (smug) 

 

 

 

Να θυμάστε:

 

 

 

1. Ο πόνος είναι μέρος της ωρίμανσης: Κάποιες φορές, η ζωή κλείνει πόρτες, επειδή είναι απαραίτητο να προχωρήσουμε μπροστά. Και αυτό είναι καλό, γιατί πολλές φορές δεν το κάνουμε από μόνοι μας εκτός αν μας αναγκάσουν οι περιστάσεις. Όταν βρεθείτε σε δύσκολες περιόδους, να θυμάστε ότι κάθε πόνος έχει και έναν σκοπό. Επειδή δυσκολεύεστε τώρα, δεν σημαίνει, ότι αποτυγχάνετε. Κάθε μεγάλη επιτυχία απαιτεί και μεγάλη προσπάθεια.

 

 

 

 

2. Όλα στην ζωή είναι παροδικά: Κάθε φορά βρέχει και σταματάει να βρέχει. Κάθε φορά που πληγωνόμαστε, αναρρώνουμε. Μετά το σκοτάδι έρχεται το φως. Κάποιες φορές, όμως, πιστεύουμε, ότι το σκοτάδι θα διαρκέσει για πάντα.Οπότε, αν τα πράγματα δεν πάνε καλά τώρα, απολαύστε το. Δεν θα είναι για πάντα έτσι. Απλά επειδή η ζωή δεν είναι εύκολη τώρα, δεν σημαίνει, ότι δεν μπορείτε να γελάσετε. Κάθε στιγμή είναι ένα καινούργιο τέλος και μια καινούργια αρχή.

 

 

 

3. Η ανησυχία και τα παράπονα δεν αλλάζουν τίποτα: Αυτοί που παραπονιούνται περισσότερο, επιτυγχάνουν τα λιγότερα. Πάντα είναι προτιμότερο να προσπαθούμε να επιτύχουμε κάτι και να αποτυγχάνουμε από το να μην προσπαθούμε καθόλου. Αν πιστεύετε σε κάτι, συνεχίστε να προσπαθείτε. Μην αφήνετε τις σκιές του παρελθόντος να επηρεάζουν το μέλλον σας.Η αληθινή ευτυχία έρχεται μόνο, όταν σταματάτε να παραπονιόμαστε και αρχίζουμε να εκτιμάμε τα πράγματα που βρίσκονται γύρω μας.
 
 
 
4. Κάθε μικρή μάχη είναι ένα βήμα μπροστά: Στην ζωή, η υπομονή δεν έχει να κάνει με την αναμονή. Έχει να κάνει με την ικανότητα να διατηρείς καλή συμπεριφορά, ενώ εργάζεσαι σκληρά πάνω στα όνειρά σου, ξέροντας ότι όλο αυτό αξίζει τον κόπο. Οπότε, αν θέλετε να δοκιμάσετε κάτι κάντε το με όλη σας την δύναμη ή μην το κάνετε καθόλου. Αυτό σημαίνει, ότι μπορεί να χάσετε για λίγο την σταθερότητα και την άνεσή σας ή να μείνετε μόνοι για λίγο. Η μοναχικότητα είναι σαν ένα δώρο που μας δίνει τον χώρο που χρειαζόμαστε.
 
 
 
5. Η αρνητικότητα των άλλων δεν είναι δικό σας πρόβλημα: Να είστε θετικοί, όταν όλοι οι άλλοι είναι αρνητικοί. Χαμογελάστε, όταν προσπαθούν να σας χαλάσουν την διάθεση. Είναι ένας εύκολος τρόπος για να διατηρήσετε τον ενθουσιασμό και την συγκέντρωσή σας.
 
 
 
6. Αυτό που είναι γραφτό να γίνει στο τέλος θα γίνει: Η πραγματική δύναμη προέρχεται από το να έχεις πολλούς λόγους για να κλάψεις, αλλά να προτιμάς να χαμογελάς. Υπάρχουν όμορφα πράγματα κρυμμένα σε κάθε μάχη που δίνουμε.
 
 
 
 
7.Το καλύτερο πράγμα που μπορείτε να κάνετε είναι να συνεχίσετε να προχωράτε: Μην αφήσετε ένα σκληρό μάθημα του παρελθόντος να σκληρύνει την καρδιά σας. Τα καλύτερα μαθήματα της ζωής μαθαίνονται τις χειρότερες στιγμές και από τα χειρότερα λάθη. Όταν αισθάνεστε, ότι θέλετε να τα παρατήσετε να θυμάστε, ότι μερικές φορές τα πράγματα πρέπει να πάνε στραβά για να πάνε καλά στην συνέχεια.
 
 
 
 
 
                                                                   
 
 
                                                                                         (smug)  
 
                                                           
 
 
 
 
 
 
 
 

  • Αυτό αρέσει στον/η dina, Tzin, giann657 και σε 17 άλλους

                                Κανόνες Φορουμ και Όροι Χρήσης
                                        Υποστήριξη
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το φόρουμ
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το παιχνίδι




                                                                                             giphy.gif


#2 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 27 Δεκέμβριος 2016 - 22:14:37

Από τον συγγραφέα Marc Chernoff : 8 πράγματα που αξίζει να θυμάστε όταν όλα πάνε στραβά.
 
8. Οι ουλές είναι σημάδια της δύναμής σας.
 
Μην ντρέπεστε για τα σημάδια που έχει αφήσει η ζωή πάνω σας. Η ουλή σημαίνει, ότι ο πόνος έχει φύγει και η πληγή έχει επουλωθεί. Σημαίνει, ότι κυριαρχήσατε τον πόνο, πήρατε ένα μάθημα, γίνατε πιο δυνατοί και τώρα προχωράτε μπροστά. Η πληγή είναι ένδειξη θριάμβου. Μην μένετε δέσμιοι των πληγών σας. Μην ζείτε μέσα στον φόβο. Δεν μπορείτε να εξαφανίσετε τις πληγές, αλλά μπορείτε να αλλάξετε τον τρόπο που τις αντιμετωπίζετε.
 
και ένα τελευταίο δικό μου :
9. Οι ουλές που αφήνουμε στους άλλους όταν τους κάνουμε κακό ,θα επουλωθούν ,αλλά δεν θα ξεχαστούν...θα επιστρέψουν πιο δυνατοί και θα βρισκόμαστε στην μειονεκτική θέση της αλυσίδας της ζωής : Το μεγάλο ψάρι να τρώει το μικρό.
 
Καλή μας τύχη !  ;)

  • Αυτό αρέσει στον/η Tzin, omg3lol6, nick1995 και σε 11 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#3 herozeroristas

herozeroristas

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 626 μηνύματα
Φήμη: 235

Δημοσιεύτηκε 27 Δεκέμβριος 2016 - 22:18:14

οι σοφοι του φορουμ!


  • Αυτό αρέσει σε ΤΕΜΠΕΛΗΣ, PenPen και xHeroz

#4 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 07:42:13

οι σοφοι του φορουμ!

 

Χαίρεται, από ένα νήμα δεν μπορείς να καταλάβεις το τι είναι ο άλλος, μόνο να υποθέσεις. Αβάσιμες και αυθαίρετες πληροφορίες που τις βγάζεις από ένα νήμα... Και εγώ νομίζω ότι θα  ξέρουν πολλά αλλά συγκρατιέμαι, γιατί δεν τους έχω δει από κοντά για να ξέρω.. Κάνε και εσύ λοιπόν το ίδιο..

 

Όσο για το νήμα, είναι πολύ σωστά αυτά που γράφετε και μπράβο για το ενδιαφέρον σας.

 

Καλή σας συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6 και herozeroristas

#5 herozeroristas

herozeroristas

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 626 μηνύματα
Φήμη: 235

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 07:47:35

Χαίρεται, από ένα νήμα δεν μπορείς να καταλάβεις το τι είναι ο άλλος, μόνο να υποθέσεις. Αβάσιμες και αυθαίρετες πληροφορίες που τις βγάζεις από ένα νήμα... Και εγώ νομίζω ότι θα  ξέρουν πολλά αλλά συγκρατιέμαι, γιατί δεν τους έχω δει από κοντά για να ξέρω.. Κάνε και εσύ λοιπόν το ίδιο..

 

Όσο για το νήμα, είναι πολύ σωστά αυτά που γράφετε και μπράβο για το ενδιαφέρον σας.

 

Καλή σας συνέχεια!

καλημερα,

οταν λεω σοφοι δεν το ενοω ακριβως σοφοι,ενοω σοφοι οτι μας διδασκουν σοφα λογια για αυτο ειναι σοφοι!

τελωςπαντων μην ξεφευγουμε εκτος θεματος



#6 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 08:49:22

καλημερα,

οταν λεω σοφοι δεν το ενοω ακριβως σοφοι,ενοω σοφοι οτι μας διδασκουν σοφα λογια για αυτο ειναι σοφοι!

τελωςπαντων μην ξεφευγουμε εκτος θεματος

 

Η λέξη ''διδάσκουν'' είναι λίγο γενική. Μπορεί πχ να τα βρίσκουν από site ή οτιδήποτε δε σημαίνει ότι επειδή τα γράφουν είναι δικά τους. Και όπως η odi είπε αυτά είναι παρμένα από κάπου. Όσο για αυτό που είπε είναι δικό της και δεν έχω καμία αμφιβολία..

 

ΤΕΜΠΕΛΗ, μη νομίζεις ότι δε μου άρεσαν από αυτά που γράφω, ήταν πολύ  ενδιαφέροντα και ωραία και ευχαριστούμε που μας προσφέρεις τέτοιο υλικό!!
 

Καλή σας συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει σε RONALDO46 και ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#7 BigBoss

BigBoss

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 90 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 94

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 09:15:17

Μπράβο τεμπελάκο ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ

“for ever and a day”
..William Shakespeare..


#8 herozeroristas

herozeroristas

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 626 μηνύματα
Φήμη: 235

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 09:33:37

Μπράβο τεμπελάκο ;)

οχι μονο τεμπελακο αλλα και odi


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#9 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 11:41:23

 Όσο για αυτό που είπε είναι δικό της και δεν έχω καμία αμφιβολία..

 

 

Ποιο είναι δικό της ; αφού γράφει ότι από ποιον συγγραφέα έχουν γραφτεί αυτά:"Από τον συγγραφέα Marc Chernoff : 8 πράγματα που αξίζει να θυμάστε όταν όλα πάνε στραβά."

Εμένα πάντως μου αρέσουν συνεχίστε εάν μπορείτε και παίχτες και διαχειριστές με σοφά λόγια !!!!


  • Αυτό αρέσει στον/η ΤΕΜΠΕΛΗΣ

#10 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 28 Δεκέμβριος 2016 - 11:45:10

Εκεί που αναφέρει '' 'Ενα τελευταίο δικό μου''... Αυτό είναι της odi. Αυτό κατάλαβα.


  • Αυτό αρέσει σε Rival, odi και Classic

#11 Petrichor

Petrichor

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Ομάδα:Astralis
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:Petrichor






Φήμη: 116

Δημοσιεύτηκε 08 Σεπτέμβριος 2021 - 15:49:24

Να θυμάστε πως όταν ο ουρανός είπε ψιθυριστά σε ένα κύμα ''Θα είμαι πάντα εκεί.'', η θάλασσα γαλήνεψε.

 

Γι' αυτό, μην ακούτε απλώς.

 

Αφουγκραστείτε!  (y)  ;) 



#12 Petrichor

Petrichor

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Ομάδα:Astralis
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:Petrichor






Φήμη: 116

Δημοσιεύτηκε 18 Οκτώβριος 2021 - 08:07:31

Δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που λες, επειδή βλέπω αυτό που κάνεις...

                                               

(James Baldwin)



#13 Petrichor

Petrichor

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Ομάδα:Astralis
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:Petrichor






Φήμη: 116

Δημοσιεύτηκε 01 Ιανουάριος 2022 - 16:44:05

Μια λεκτική απειλή είναι το πιο γνήσιο πιστοποιητικό ανικανότητας.



#14 Xarontas

Xarontas

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Kolos
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 20 Μάρτιος 2022 - 21:14:44

Το διάστημα μας μιλάει χωρίς να το ξέρουμε ενό το σύμπαν όχι.


. . .Ελευθερία ή Θάνατος. . .





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες