Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερώτηση


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Anthony K.

Anthony K.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:antonys21
Φήμη: 92

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 11:30:42

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω: αν κάποιος ρίξει σφυρί και οι βασικές δεξιότητές του είναι όλες 10, μπορεί να βγάλει εξίσου εύκολα τις ειδικές αποστολές με κάποιον που έχει βασικές (π.χ.)                                                             Δυν=10

                                                                      Αντ=3000

                                                                  Μυαλό=3000

                                                                   Διεσθ=3000 ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας  :) 

                                                                                                                                Με εκτίμηση 

                                                                                              antonys21


Επεξεργάστηκε από Anthony K., 30 Δεκέμβριος 2016 - 11:31:38.


#2 DrAndrew

DrAndrew

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 93 μηνύματα
  • Κόσμος:GR16
Φήμη: 58

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 11:35:34

Λογικά ναι.Οι αδύναμοι εύκολα τις βγάζουν.(Αν κάνω λάθος διορθώστε με.Απλά εγώ που είμαι αδύναμος τις βγάζω εύκολα).



#3 Anthony K.

Anthony K.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:antonys21
Φήμη: 92

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 11:56:14

Δηλαδή τις βγάζουν άνετα??



#4 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 11:58:03

Αυτό που συμβαίνει στην ουσία απ' ότι έχω καταλάβει είναι ότι οι αντίπαλοι προσαρμόζονται στα στατιστικά μας.

Οπότε αυτό που κάνει την διαφορά είναι οι πύραυλοι που βάζουμε ή η ζημιά που δίνει το όπλο.

 

Θεωρώ ότι ναι θα κερδίζεις εύκολα, ειδικά αν βάλεις κάποιον βοηθό χωρίς δύναμη στα σκιλς του οπότε και η αναλογία δύναμης προς υπόλοιπες θα είναι μεγάλη.


  • Αυτό αρέσει στον/η DrAndrew

#5 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 12:30:51

καλησπέρα νομίζω πως ναι γιατί στις ειδικές πα΄ζει ρόλο η δύναμη


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#6 Anthony K.

Anthony K.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:antonys21
Φήμη: 92

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 12:47:26

καλησπέρα νομίζω πως ναι γιατί στις ειδικές πα΄ζει ρόλο η δύναμη

 

 

Αυτό που συμβαίνει στην ουσία απ' ότι έχω καταλάβει είναι ότι οι αντίπαλοι προσαρμόζονται στα στατιστικά μας.

Οπότε αυτό που κάνει την διαφορά είναι οι πύραυλοι που βάζουμε ή η ζημιά που δίνει το όπλο.

 

Θεωρώ ότι ναι θα κερδίζεις εύκολα, ειδικά αν βάλεις κάποιον βοηθό χωρίς δύναμη στα σκιλς του οπότε και η αναλογία δύναμης προς υπόλοιπες θα είναι μεγάλη.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές



#7 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 12:54:00

Η προσωπική μου εμπειρία είναι πώς προσαρμόζοντας τις βάσεις μου όλες 10 ,για να χάσω τιμή φυσικά ,πέρα από την πρώτη ειδική αποστολή δεν κατάφερα να βγάλω τις επόμενες ,δοκιμάζοντας είτε πυραύλους ,είτε όπλο είτε ένα ένα ρούχο κ.τ.λ.


...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#8 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 13:05:47

Όχι δεν μπορείς να τις βγάλεις,θα πρέπει να φορέσεις ρούχα αντοχής να βάλεις πυραύλους και να μην φοράς όπλο για να τα καταφέρεις και ας τα έχεις όλα τα άλλα 3 δέκα,αρκεί να έχεις ρούχα αντοχής,το έχω δοκιμάσει όταν έχανα τιμή και είχα ρίξει σφυρί,ήθελα να κάνω και ειδικές και απλά έκανα ότι κάνουν όλοι με ρούχα αντοχής και κατάφερα να της βγάλω όλες με την μια,

Βοηθός δεν παίζει τόσο ρόλο όταν έχεις βασική δύναμη 10,εγώ πάντα χωρίς βοηθό ακόμα και τώρα κάνω τις ειδικές και τις βγάζω σφαίρα όλες.

Το κόλπο είναι ότι εάν έχεις την βασική σου δύναμη 10 θα έχει και ο αντίπαλος σου,σωστά,αλλά εσύ φοράς πυραύλους και αυξάνεται η ζημιά κατά πολύ,ενώ ο αντίπαλος σου χτυπάει ακόμα με 10 ζημιά για αυτό βγαίνουν όλες οι ειδικές αποστολές,επειδή ρόλο παίζουν οι πύραυλοι με την ζημιά.


Επεξεργάστηκε από Classic, 30 Δεκέμβριος 2016 - 13:10:46.


#9 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2016 - 15:24:49

Χαίρετε παίδες,

 

Όλα αυτά με φουλ αντοχή, αδύναμος  κλπ υπάρχουν γιατί ο αντίπαλος μετά από 40 χτυπήματα  χάνει από μόνος του. Γι' αυτό τις νικάτε.. 1/4 δύναμη προς αντοχή είναι πολύ καλό. 1/5 σου δίνει την απόλυτη σιγουριά νίκης.

 

Καλή σας συνέχεια!



#10 Anthony K.

Anthony K.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:antonys21
Φήμη: 92

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2016 - 17:33:59

Καλά ρώτησα επειδή θα ρίξω σφυρί την άλλη εβδομάδα και έχω 'στρώσει' τις ειδικές αποστολές για τουρνουά εμπειρίας. Καλού, κακού θα βάλω ρούχα αντοχής.

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας  :) 


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες