Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ψυχασθενική επίθεση... μουαχααχαχαχα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 11:38:03

Καινούργια νέα μετά από καιρό σχετικά με τους ψυχασθενείς που έχουν γίνει πια γνωστοί σε όλους μας...

Οι αρχές κατάφεραν να συλλάβουν τον ΠΑΤΑΤΑ!  Ένα από τα βασικά μέλη αυτής της οργάνωσης... Ωστόσο, πολλοί άνθρωποι έχουν καταλάβει, πως αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι κακοί... και πάνε με το μέρος τους!!! Με λίγα λόγια αποκτούν σιγά σιγά, νέα μέλη! Ας δούμε όμως, τι έχει γίνει...

 

Ο ΠΑΤΑΤΑΣ, λοιπόν ,είναι έγκλιστος σε ένα σωφρονιστικό ίδρυμα υψίστης ασφαλείας. Και ο αρχηγός της αστυνομίας, ανακοινώνει τα εξής στην συνέντευξη που του πήραν...

 

- Σήμερα καταφέραμε να πιάσουμε ένα από τα σημαντικότερα μέλη της οργάνωσης, ο ΠΑΤΑΤΑΣ δεν θα αποτελέσει ποτέ ξανά απειλή στην κοινωνία μας! Και από εδώ και πέρα έρχεται η σειρά των υπόλοιπων!!!

 

Την χαρά αυτήν όμως, την έκοψε ένα μήνυμα που στάλθηκε από τους ψυχασθενείς... το οποίο ίσως, είναι απειλή προς τις αρχές και το υπουργείο...

 

 

f6d16f9ec11a403ba9676994fd08b933.png

 

- Χαχαχα... δε μπορούν να κάνουν τίποτα... απλά μπλοφάρουν...

 

Είναι έτσι όμως τα πράγματα; Ή όντως θα υπάρξουν αντίποινα;...

Η μισή ώρα πέρασε, και στο επόμενο δευτερόλεπτο συμβαίνει μία μία τεράστια έκρηξη στην κεντρική είσοδο του ιδρύματος στο  οποίο ήταν φυλακισμένος ο ΠΑΤΑΤΑΣ.

 

Όλοι οι φρουροί βγήκαν στην έξω και έψαχναν τον βομβιστή! Ξέσπασε πανικός όταν άρχισαν να πέφτουν ξεροί ο ένας μετά τον άλλον,τρέξαν μέσα λοιπόν,και είδαν πως ο ΠΑΤΑΤΑΣ έλειπε από το κελί του...''Μα πως; Δεν θα μπορούσε ποτέ να δραπετεύσει μόνος του!'' σκέφτηκαν οι φρουροί εκείνη την ώρα..

Οι κάμερες ήταν απενεργοποιημένες την ώρα της επίθεσης και δεν υπάρχει βίντεο που να δείχνει τι συνέβει...

 

-Οι κάμερες ήταν κλειστές;;; αυτή η δουλειά έγινε από μέσα! Κάποιος πληροφορεί τους ψυχασθενείς, και ταυτόχρονα τους βοηθά!

 

 Κάποιοι από τους φρουρούς περιέγραψαν τα πρόσωπα αυτόν που τους χτύπησαν...

 Έχουμε 3 περιγραφές...Κάπως έτσι υποθέτουμε πως μοιάζουν τα 3 νέα μέλη της οργάνωσης...

 

b8b33f3bc438434fbdb26a40cc54353c.png               53a12e1b246747c6ae0956cffaf5df23.png               69b73ae32b874263850333b60615e172.png

 

Στον τοίχο δίπλα από την κεντρική είσοδο που ανατινάτηκε έγραφε με μπογιά...

 

''Δεν βλάψαμε κανέναν,αν και θα μπορούσαμε,αναρωτηθείτε ξανά ποιοι είναι οι τρελοί...Ποιος είπε πως είμαστε εμείς και δεν είστε όλοι εσείς?Η ''λογική'' σας έφτασε τα πράγματα σε αυτό το σημείο,και η ''τρέλα'' μας είναι αυτή που θα τα αλλάξει!!!'

 

Όλα αυτά ανακοινώθηκαν στο δελτίο των ειδήσεων, και αμέσως δέχτηκαν ένα τηλεφώνημα... όχι από τους ψυχασθενείς αυτή τη φορά. Αλλά, από έναν τύπο με βαρύ άσθμα.

 

-Πρέπει να εξοντώσεις αυτούς τους τύπους,και τους οπαδούς τους,για να μην εξοντώσω εγώ εσένα.

-Ναί, μάλιστα κύριε!!

-Δεν θα επιτρέψω να χαλάσουν αυτοί τα σχέδια μου.

 

Μάλλον οι αρχές, και ο υπουργός, έχουν να ασχοληθούν με περισσότερα θέματα...Ποιός ήταν άραγε αυτός ο τύπος αν δεν ήταν μέλος των ψυχασθενών; Ποιανού άλλου τα σχέδια, θα μπορούσαν να χαλάσουν;

 

 

 

                Οι εχθροί διπλασιάζονται... τι θα κάνετε κύριε;

 

Spoiler

 

               Κύριε, από ό,τι καταλάβαμε σας περιπαίζουν...

 

Spoiler

 

 

             Είναι δύσκολη η κατάσταση... Τι θα λέγατε στον λαό;

 

Spoiler

 

 

              Πιστεύετε πως θα πιάσετε κι άλλον ψυχασθενή;

 

Spoiler

 

 

 

Αυτά είπε o υπουργός..Αλλά είμαστε σίγουροι πως είναι άντρας; Κανείς δεν τον έχει συναντήσει πρόσωπο με πρόσωπο ακόμα... ότι γίνεται, γίνεται μέσω τηλεφώνου.

 

Αυτές είναι οι αντιδράσεις μερικών ανθρώπως που συναντήσαμε έξω, και τους ρωτήσαμε τι έχουν να πούν μετά από αυτά που είδαν και άκουσαν στις ειδήσεις...

 

 

         "Ίσως το χειρότερο που έχει συμβεί μέχρι στιγμής στην κοινωνία...Πρέπει να τους σταματήσουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα..."

 

                               Κυρ. Μπάμπης...

 

    "Η μεγαλύτερη απειλή της κοινωνίας μας, έκανα μεγάλο λάθος που άνοιξα την τηλεόραση."

                     

                              Κα. Τασούλα...

 

    "Μεγάλο λάθος μου που άνοιξα το ραδιόφωνο, ενώ ήταν τα παιδιά μου στο αμάξι... έχουμε τρομοκρατηθεί οικογενιακώς, και δεν είμαστε οι μόνοι.

   

                                            Κυρ. Κώστας...

 

 

   "Σώστε τον λαό, πριν τρελάνουν τον λαό..."

 

                              Κυρ. Γιάννης...

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kontos & arxontas = συγγραφείς.

Μερικές ιδέες έχουν κλαπεί από το " ερχεται " του drsrdr..εχει ενημερωθει.


Επεξεργάστηκε από KontoStoupis, 15 Ιανουάριος 2017 - 12:00:41.

  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, odi, dina και σε 11 άλλους

#2 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 12:00:43

Στο τέλος μου θυμίζει λίγο ένα θέμα του DrSuperDuper... :P   

Και μιας και τον ανέφερα,πιστεύω πως λείπει σε όλους μας...(Δηλαδή σχεδόν σε όλους...Κάποιοι δεν τον χώνευαν)

 

 

Λοιπόν,σιγά-σιγά (αλλά όχι σταθερά,είπαμε...χωρίς πρόγραμμα) έχουμε βγάλει στην φόρα τις μουτσούνες όλων μας  (grin)  Σε λίγο αρχίζουν τα ωραία!!! (lol)  


  • Αυτό αρέσει σε dina, thms12 και KontoStoupis

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#3 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 12:14:55

Στο τέλος μου θυμίζει λίγο ένα θέμα του DrSuperDuper... :P   
Και μιας και τον ανέφερα,πιστεύω πως λείπει σε όλους μας...(Δηλαδή σχεδόν σε όλους...Κάποιοι δεν τον χώνευαν)
 
 
Λοιπόν,σιγά-σιγά (αλλά όχι σταθερά,είπαμε...χωρίς πρόγραμμα) έχουμε βγάλει στην φόρα τις μουτσούνες όλων μας  (grin)  Σε λίγο αρχίζουν τα ωραία!!! (lol)

Το γράφω οτι έκλεψα...
  • Αυτό αρέσει στον/η herozeroristas

#4 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 13:57:55

Μπράβο παιδιά είστε πολύ καλή!! Έχω εντυπωσιαστεί με το σενάριο που έχετε σκεφτεί, μήπως θα έπρεπε να αρχίσετε να γράφετε σενάρια και για αληθινές ταινίες-σειρές!!!!! :) Είστε απίστευτοι....!!!!


  • Αυτό αρέσει στον/η KontoStoupis

#5 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 14:11:04

Μπράβο παιδιά είστε πολύ καλή!! Έχω εντυπωσιαστεί με το σενάριο που έχετε σκεφτεί, μήπως θα έπρεπε να αρχίσετε να γράφετε σενάρια και για αληθινές ταινίες-σειρές!!!!! :) Είστε απίστευτοι....!!!!

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια....

Ε όχιιιιι, δε μας αρέσει η διασημότητα.....!!! :D


  • Αυτό αρέσει στον/η Classic

#6 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 14:14:32

Στο τέλος μου θυμίζει λίγο ένα θέμα του DrSuperDuper... :P   

Και μιας και τον ανέφερα,πιστεύω πως λείπει σε όλους μας...(Δηλαδή σχεδόν σε όλους...Κάποιοι δεν τον χώνευαν)

 

 

Λοιπόν,σιγά-σιγά (αλλά όχι σταθερά,είπαμε...χωρίς πρόγραμμα) έχουμε βγάλει στην φόρα τις μουτσούνες όλων μας  (grin)  Σε λίγο αρχίζουν τα ωραία!!! (lol)  

 

Εγώ τον έχω συντροφιά καθημερινά  ;) . Κα Τασούλα?  :D  Η μαιμού αστρολόγος  :D ?



#7 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 15 Ιανουάριος 2017 - 14:18:01

Εγώ τον έχω συντροφιά καθημερινά  ;) . Κα Τασούλα?  :D  Η μαιμού αστρολόγος  :D ?

Εγώ έχω καιρό να τον δω :(

Μπες στον 13....

 

Όχι αυτή... άλλη τασούλαααα :D


Επεξεργάστηκε από KontoStoupis, 15 Ιανουάριος 2017 - 14:22:59.





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες