Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ιδέες για την βελτίσωση του παιχνιδιού.


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 27 Ιανουάριος 2017 - 12:42:10

Είδα αρκετά posts, τα οποία μου έλεγαν πως με τα παράπονα δε θα καταφέρω τίποτα... ας προτείνω λύση. Ε λοιπόν, θα την προτείνω την λύση...

 

        1.Μηνύματα "Σούπερ κόλας", "Μηδενίτη" .

 

  • Να υπάρχει ένα "δοχείο", που θα δέχετε την κόλα που μας δείνει, και ένα για τον μηδενίτη. Αυτά, θα έχουν χωριτικότητα έως 10.000, εκτός αν τα αναβαθμίσεις... (Μόνο με ντόνατ θα γίνεται η αναβάθμιση). Εκεί θα πηγαίνει η κόλα που δέχεσαι από τα μηνύματα,και ο μηδενίτης. Με λίγα λόγια δε θα έχεις μηνύματα.... Και από το δοχείο, θα διαλέγεις εσύ πόση ποσότητα θες...

 

      2."Μηδενίτης και Σούπερ κόλα από μονομαχίες".

 

 

  • Από ότι γνωρίζουμε, όταν έχεις γεμάτους τους πόρους σου, ο μηδενίτης και η σούπερ κόλα που θα κερδίσεις από μία μονομαχία... δε θα σου έρθουν, εγώ προτείνω αυτά εδώ να πηγαίνουν στα δοχεία που αναφέρω πιο πάνω.

 

     3."Κέρμα που λαμβάνουμε, και κέρμα που ξοδεύουμε..."

 

 

  • Αυτό είναι το θέμα που δημιούργησα πολλά παράπονα... εδώ συμβαίνει το εξής, αν δεν ανεβάζεις την κρυψώνα σου, μένεις πίσω σαν παίχτης, όχι μόνο στην κρυψώνα. Τα μεγάλα επίπεδα, τα οποία υπερισχύουν σε κέρματα, κάνουν πολύ πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις, αλλά δεν έχουν στο τέλος της ημέρας πόρους. Τα μικρά επίπεδα, τα οποία δεν υπερισχύουν απο κέρματα, αναγκάζονται να στο τέλος της ημέρας να ξεμένουν από κέρματα, και να έχουν πολλούς πόρους. Άρα τι προτείνω...
  1. Να αυξηθούν οι πόροι που ζητούνται για μία αναβάθμιση.
  2. Να μειωθούν τα κέρματα που ζητούνται για μία αναβάθμιση.
  3. Η ηρωική βάση κάθε φορά που αναβαθμίζεται, να δίνει 5.000 ή 10.000 παραπάνω. Δλδ. Λάμβανα 10.000, όταν την αναβαθμίσω, να λαμβάνω 20.000 κλπ.

 

 

Αυτά από εμένα, φυσικά δε περιμένω να αρέσουν σε όλους.

   


  • Αυτό αρέσει στον/η IamWatchingYou, odi, Siquana και σε 12 άλλους

#2 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 27 Ιανουάριος 2017 - 14:28:24

Είδα αρκετά posts, τα οποία μου έλεγαν πως με τα παράπονα δε θα καταφέρω τίποτα... ας προτείνω λύση. Ε λοιπόν, θα την προτείνω την λύση...

 

        1.Μηνύματα "Σούπερ κόλας", "Μηδενίτη" .

 

  • Να υπάρχει ένα "δοχείο", που θα δέχετε την κόλα που μας δείνει, και ένα για τον μηδενίτη. Αυτά, θα έχουν χωριτικότητα έως 10.000, εκτός αν τα αναβαθμίσεις... (Μόνο με ντόνατ θα γίνεται η αναβάθμιση). Εκεί θα πηγαίνει η κόλα που δέχεσαι από τα μηνύματα,και ο μηδενίτης. Με λίγα λόγια δε θα έχεις μηνύματα.... Και από το δοχείο, θα διαλέγεις εσύ πόση ποσότητα θες...

 

      2."Μηδενίτης και Σούπερ κόλα από μονομαχίες".

 

 

  • Από ότι γνωρίζουμε, όταν έχεις γεμάτους τους πόρους σου, ο μηδενίτης και η σούπερ κόλα που θα κερδίσεις από μία μονομαχία... δε θα σου έρθουν, εγώ προτείνω αυτά εδώ να πηγαίνουν στα δοχεία που αναφέρω πιο πάνω.

 

     3."Κέρμα που λαμβάνουμε, και κέρμα που ξοδεύουμε..."

 

 

  • Αυτό είναι το θέμα που δημιούργησα πολλά παράπονα... εδώ συμβαίνει το εξής, αν δεν ανεβάζεις την κρυψώνα σου, μένεις πίσω σαν παίχτης, όχι μόνο στην κρυψώνα. Τα μεγάλα επίπεδα, τα οποία υπερισχύουν σε κέρματα, κάνουν πολύ πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις, αλλά δεν έχουν στο τέλος της ημέρας πόρους. Τα μικρά επίπεδα, τα οποία δεν υπερισχύουν απο κέρματα, αναγκάζονται να στο τέλος της ημέρας να ξεμένουν από κέρματα, και να έχουν πολλούς πόρους. Άρα τι προτείνω...
  1. Να αυξηθούν οι πόροι που ζητούνται για μία αναβάθμιση.
  2. Να μειωθούν τα κέρματα που ζητούνται για μία αναβάθμιση.
  3. Η ηρωική βάση κάθε φορά που αναβαθμίζεται, να δίνει 5.000 ή 10.000 παραπάνω. Δλδ. Λάμβανα 10.000, όταν την αναβαθμίσω, να λαμβάνω 20.000 κλπ.

 

 

Αυτά από εμένα, φυσικά δε περιμένω να αρέσουν σε όλους.

Οι ιδέες που πρότεινες,μοιάζουν με κάποιες που πρότεινα εγώ  (grin)  Πιστεύω πως αν η εταιρεία πιάσει το νόημα,και καταλάβει τι περίπου θέλουν οι παίχτες να αλλάξει στην νέα αναβάθμιση,θα σταματήσουν τα παράπονα.  (y)

Άλλοι ήρωες έχουν προτείνει και άλλες καλές ιδέες,και σε αυτό και σε άλλα ενεργά φόρουμ (για αυτό είμαι σίγουρος,δεν νομίζω μόνο στο ελληνικό φόρουμ να έχουμε παράπονα...)

Αν λοιπόν η εταιρεία κάνει κάτι για να πραγματοποιηθούν οι ιδέες αυτές (αντί να τα κάνει χειρότερα κοιτώντας το κέρδος της) η νέα αναβάθμιση θα βγει στα αλήθεια σε καλό και θα είναι όλοι ικανοποιημένοι (που σημαίνει,περισσότεροι παίχτες,δηλαδή μεγαλύτερα κέρδη... (grin) )


  • Αυτό αρέσει στον/η thms12

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#3 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 27 Ιανουάριος 2017 - 18:10:58

Βλέπω like, τα οποία δε με ενδιαφέρουν.... Έτσι κι αλλιώς δε βοηθάν σε κάτι, οι προτάσεις έχω ακούσει κάθε μήνα στέλνονται στην εταιρία.

Εγώ θέλω την συμμετοχή σας, ωραία, πρότεινα κάτι και σας άρεσε... Εσείς δεν έχετε κάτι να τροποποιήσετε; Ότι και να πείτε, θα κοιτάξω να το εμπλουτίσω και να δημιούργησω μία ιδέαα... (grin)



#4 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 27 Ιανουάριος 2017 - 20:47:02

πρέπει να υπάρχει ακύρωση κατασκευής βάζεις κατά λάθος ξεκλείδωμα εργοταξίου που διαρκεί 10 ώρες  όταν μπαίνεις και στην τελική δεν κάνεις τίποτα και μένεις πίσω


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#5 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 27 Ιανουάριος 2017 - 20:56:49

Έχεις δίκιο, αλλά εδώ πέρα... Όπως και να το κάνεις, πρέπει να το κάνεις... Το εργοτάξιο, είναι κάτι αναγκαστικό πλέον..

Άρα όπως λέο΄...

 

"Καλύτερα να το κάνεις όταν δε το θες, γιατί όταν θα πρέπει θα τ σκέφτεσαι¨".






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες