Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΧΑΧΑΧΑΧΑ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#41 HUNT3R

HUNT3R

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 115 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου ψηλά
  • Ομάδα:Mάντεψε :P
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:Δεν σου λέω :P
Φήμη: 97

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 04:25:23

αχαχαχαχαχαχαχ
Έτσι είμαστε αναγκασμένοι να αγοράσουμε ρομπότ!

#42 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 10:42:37

Τόσο γρήγορο συμπέρασμα έβγαλες;

Δεν σου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι αυτά ίσως διορθωθούν; Προφανώς και δεν είναι ότι καλύτερο για τους μικρότερους και για όσους μαζεύουν τα 100μ... αλλά περιμένουμε όλοι κάτι καλύτερο...

Δεν ερχόμαστε εδώ να το παίξουμε αλάνθαστοι... ακόμα και οι προγραμματιστές κάνουν λάθη, όλοι μας κάνουμε λάθη γιατί δεν έχουμε μεριμνήσει ορισμένα πράγματα... επειδή όμως το λάθος αυτό αναφέρθηκε, ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθεί στην πορεία... 

 

Σημασία έχει ότι μας πρόσφεραν κάτι νέο και ξεφύγαμε από το παλιό... και είμαι σίγουρος ότι στις επόμενες αναβαθμίσεις του παιχνιδιού θα δούμε μια καλύτερη εξέλιξη των πραγμάτων... γιατί σίγουρα θα δουλεύουν πάνω σε αυτό! 

 

Υ.Γ. Δεν με λένε Γιάννη...  (grin)

 

Εγώ αμφιβάλλω πάντως ότι τόσο καιρό δεν μπορούσαν να σκεφτούν μερικά στοιχειώδη πράγματα για την σωστή λειτουργία της κρυψώνας. Κάθε κίνηση της εταιρείας είναι υπολογισμένη και σ' αυτήν την περίπτωση ο σκοπός είναι ξεκάθαρος:

Δημιουργείτε ένα νέο χαρακτηριστικό χωρίς οδηγίες, με χρόνους ολοένα αυξανόμενους (κάτι που εμένα δεν με ενοχλεί βέβαια), με την αξία των αναβαθμίσεων τραγικά υψηλή.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα στην προσπάθεια μας να φτιάξουμε την κρυψώνα να κάνουμε λάθη (στις τοποθετήσεις, στις αναβαθμίσεις κλπ), όταν αργότερα το διορθώσουν, προφανώς ο χρόνος και τα κέρματα που έχουν σπαταληθεί δεν θα μπορούν να γυρίσουν πίσω.

Οπότε τι απομένει; Πρώτα μια αναβάθμιση-διόρθωση και στο καπάκι ένας νέος σέρβερ στις χώρες που το σηκώνουν. Εμείς το έχουμε σίγουρο ένα GR στο οποίο θα τρέξουμε όλοι (αρκετοί) για μια καινούρια σωστή αρχή.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, arxontas123, boby και σε 5 άλλους

#43 AndrewKappa

AndrewKappa

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕκει που μενω
  • Ομάδα:World party
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:XxxMasterxxX
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 12:04:12

                                                 ~Το δεύτερο το ρομποτάκι...~

                                               ~Θα στο φάει το ταληρακι !!~


  • Αυτό αρέσει σε spoonkiller, ManosPlaysgr και ErniSot

  (devil)  (devil)  (devil) ~Καλυτερα σχιζοφρενης , παρα νεκρος~ (devil)  (devil)  (devil)

 


#44 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 12:14:09

Καλά μιλάμε, αυτή η ανυπομονησία σας, με ξεπερνά! 

 

Η ηρωική κρυψώνα δεν έχει ούτε 1 μήνα που δημιουργήθηκε, πώς ζητάτε να είναι όλα ''άψογα''; Προφανώς να μην είχαν μεριμνήσει κάποια πράγματα οι προγραμματιστές... έχουμε λίγη υπομονή όμως, να δούμε (ΤΙ) θα γίνει στην επόμενη αναβάθμιση... 

 

Και πραγματικά κόψτε μερικοί αυτό το ''υφάκι'' που έχετε και την ασέβεια που δείχνετε... δεν έχουμε όλοι τις ορεξούλες σας... παιχνίδι είναι ρε φίλε, θα κάτσουμε να σκάσουμε επειδή δεν μπορούμε να καταλάβουμε ορισμένα βασικά πράγματα, που στην ουσία όλοι ξέρουμε ότι είναι ένα παιχνίδι και θα υπάρχουν κάποια λάθη τα οποία ευελπιστούμε ότι στην πορεία θα διορθωθούν...;;; 

 

Αμέσως να ανοίξετε θέμα... να κατηγορήσετε και να κοροϊδέψετε με χυδαίο τρόπο... 

γνώμη σας αλλά να είναι πολιτισμένη! Μιλήστε επιτέλους σαν άνθρωποι και αφήστε τα ''αντριλίκια'' στην άκρη... πιστέψτε με δεν βοηθούν.. το μόνο που έχετε καταφέρει αυτή την στιγμή είναι να προσελκύσετε παίκτες , κάνοντας άσκοπα topic , μόνο και μόνο για να μας πουν ''ωπα ρε φιλε, τι ειναι αυτο...... ουιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, θα περιμενω εγω 50 μερες????? αποκλειεται... δεν εχω υπομονη εγω!!!!''

 

Μπράβο για την διχόνοια και το άσκοπο topic που δημιουργήθηκε! 

Είμαι σίγουρος ότι ο δημιουργός του νήματος κατάφερε τον στόχο του...  :D

Από την μία Στάθη (και όχι Γιάννη,να τα ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα  :D) συμφωνώ μαζί σου...

Δεν χρειάζεται βέβαια να βιαζόμαστε,αλλά από την άλλη φυσικά και θα υπάρχουν κάποια παράπονα,επειδή δεν γίνεται όλοι να είναι ικανοποιημένοι από κάτι...Φυσικά δεν χρειάζεται να ανοίγουμε τόσα θέματα,και θα μπορούσαν τα παράπονα που υπάρχουν ήδη να μεταφερθούν σε ένα θέμα στο οποίο θα γράφουν και οι υπόλοιποι τα νέα παράπονα,που πιθανώς μπορεί να προκύψουν!

 

Φυσικά δεν χρειάζεται να εκφράζουμε την γνώμη μας με αγένεια,αλλά δεν παρατήρησα κάτι τόσο υπερβολικό...Όμως από την στιγμή που είμαστε πελάτες και πάρα πολλοί από εμάς έχουμε ένα παράπονο,το εκφράζουμε,είτε επειδή εκείνη την στιγμή είμαστε απογοητευμένοι ή θυμωμένοι,είτε ελπίζοντας να διορθωθεί αυτό για το οποίο γίνονται τα παράπονα,βέβαια θα προτιμούσα να τα λέγαμε παρατηρήσεις,και όχι γκρίνια-παράπονα κτλ...Και να τα εκφράζαμε με λίγη ηρεμία...  (grin)

 

Όπως και να 'χει,την ώρα που δημιουργούσαν το κρησφύγετο,θα τους ήταν εύκολο να καταλάβουν πως αυτό είναι υπερβολικό,έτσι ώστε να το αλλάξουν χωρίς να χρειαστεί να γίνει διόρθωση,επειδή θα ήταν λιγότερος ο χρόνος και θα μας φαινόταν φυσιολογικό,οπότε δεν θα χρειαζόταν να κάνουμε ''παρατηρήσεις''!Και πιστεύω πως μπορούσαν να το καταλάβουν,αλλά ίσως όντως θέλουν να μας κάνουν να αγοράσουμε το δεύτερο ρομπότ εργασίας ή να μείνουμε πίσω στο κρησφύγετο! 

 

Αυτά  (grin) (και είπαμε,Στάθης,όχι Γιάννης!!!) :P


  • Αυτό αρέσει στον/η KontoStoupis

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#45 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 18 Φεβρουάριος 2017 - 12:19:21

Καλησπέρα,

 

μετά από αρκετές εβδομάδες, από την τοποθέτηση της κρυψώνας μπορώ να πω ότι με "έφαγε" ο ενθουσιασμός και ξόδεψα κάμποσα μύρια για αναβαθμίσεις εργοστασίων ( μηδενίτη, κόλλας, θέση άμυνας κτλ). Σκόπευα να ρίξω τα 10 μύρια στον παίκτη μου, αλλά με το "ενθουσιασμό" μου για την κρυψώνα ξόδεψα πολλά εκεί και τώρα έχω περίπου 5 μύρια.

 

Έχοντας φθάσει την βάση κρυψώνας στο επίπεδο 10, αποφάσισα να σταματήσω (προς το παρόν) τις αναβαθμίσεις των άλλων εργοστασίων και να αφοσιωθώ και λίγο στις δεξιότητες του παίκτη μου. Θα μαζεύω σίγα σιγά κόλλα και μηδενίτη (εργοστάσια επιπέδων 8) για να αναβαθμίζω ΜΟΝΟ την βάση κρυψώνας ώστε να παίρνω περισσότερα κέρματα. Θα μου πάρει πιο πολύ χρόνο από το να ανέβαζα επίπεδο την κόλλα/μηδενίτη αλλά θα ανεβάζω και τον παίκτη μου, που έμεινε λίγο πίσω. 

 

Όταν, με το καλό, ανεβάσω δεξιότητες, θα ξανά ξεκινήσω να αναβαθμίζω ένα ένα τα εργοστάσια μου!

 

Αυτά! Τώρα θα μου πείτε, και εμάς τι μας το λες; Ξέρω 'γω; Έστω ότι είναι μια συμβουλή. (grin)  ;)


  • Αυτό αρέσει σε spidy, goof123 και arxontas123

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#46 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 28 Μάρτιος 2017 - 20:31:15

03de7250687b4795ba621f0260cfdf53.png

 

Σήμερα ξεκλείδωσα το προτελευταίο δωμάτιο της κρυψώνας(πριν γίνει η αναβάθμιση) Το τελευταίο δωμάτιο και το από κάτω του θέλουν τον χρόνο που βλέπετε στο σκριν... 



#47 stelios-osfp

stelios-osfp

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 224 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:stelios76






Φήμη: 296

Δημοσιεύτηκε 29 Μάρτιος 2017 - 10:15:31

03de7250687b4795ba621f0260cfdf53.png

 

Σήμερα ξεκλείδωσα το προτελευταίο δωμάτιο της κρυψώνας(πριν γίνει η αναβάθμιση) Το τελευταίο δωμάτιο και το από κάτω του θέλουν τον χρόνο που βλέπετε στο σκριν... 

Έχει σημασία και η μονάδα βελτίωσης που έχεις.Εγω π.χ. που το έχω στο επίπεδο 8 θέλει 46 ημέρες


  • Αυτό αρέσει στον/η odi

#48 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 29 Μάρτιος 2017 - 12:38:30

Έχει σημασία και η μονάδα βελτίωσης που έχεις.Εγω π.χ. που το έχω στο επίπεδο 8 θέλει 46 ημέρες


Για ξεκλείδωμα εργοταξίου δεν βοηθάει από όσο ξέρω.

#49 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 30 Μάρτιος 2017 - 20:51:06

Για ξεκλείδωμα εργοταξίου δεν βοηθάει από όσο ξέρω.

Βοηθά..



#50 giannhsntgamer

giannhsntgamer

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 121 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπιτι μου
  • Ομάδα:Team Impossible
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:GiannhsNt
Φήμη: 50

Δημοσιεύτηκε 08 Απρίλιος 2017 - 04:47:18

Δειτε λιγο κατι 126a651a4077445ea7cb113e4b537e94.jpgΤο ταλιρακι πρεπει να φυγει γιατι ετσι οπως το βλεπω πρεπει να μην κανω τιποτα στη κρυψωνα για ενα μηνα !

Υ.Γ=Εχω περιμενει τουλαχιστον 5-6 μερες ηδη. Μου φενετε αιωνας μεχρι να τελειοσει το εβαλα καταλαθος και δεν ηπαρχει ενα κουμπι ακυρωσης (angry) (angry) (angry) (angry) (angry)


Επεξεργάστηκε από giannhsntgamer, 08 Απρίλιος 2017 - 04:47:58.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

  © GiannhsNtGamer 2018

 


#51 solomon fi

solomon fi

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 632 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤόσο κοντά στο τέλος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 426

Δημοσιεύτηκε 10 Απρίλιος 2017 - 10:24:06

Παιδιά, είναι πολύ απλό... Απλά κάνετε παράλειψη με ντόνατς...

(grin)  (grin)  :D  :D  :D  :D  :D


  • Αυτό αρέσει στον/η odi

#52 giannhsntgamer

giannhsntgamer

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 121 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπιτι μου
  • Ομάδα:Team Impossible
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:GiannhsNt
Φήμη: 50

Δημοσιεύτηκε 10 Απρίλιος 2017 - 10:57:47

Ναι ρε παιδια πως δεν το σκευτηκαμε τοση ωρα μονο 1000 ντονατ που σειμενει 100 ευρο! (δεν ηρονευομε)


  © GiannhsNtGamer 2018

 


#53 solomon fi

solomon fi

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 632 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤόσο κοντά στο τέλος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 426

Δημοσιεύτηκε 10 Απρίλιος 2017 - 12:09:23

Η λύση στη κρίση... Χαχαχαχαχαχα

 

Ναι ρε παιδια πως δεν το σκευτηκαμε τοση ωρα μονο 1000 ντονατ που σειμενει 100 ευρο! (δεν ηρονευομε)


  • Αυτό αρέσει στον/η giannhsntgamer




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες