Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Χτίσιμο ηρωικής κρυψώνας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 criminal87

criminal87

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:criminal87
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 13 Φεβρουάριος 2017 - 10:53:52

εγω βλέπω οτι σου στέλνουν ενα μποτ,να το κάψουν να αλλάξει ο αντίπαλος να μην περιμένουν τα 10' της δωρεάν αναβάθμισης (εκτός απο μια που όντως σου επιτέθηκαν)..

εν πάσει περιπτώσει , δεν το λέω για κακό, απλά του δίνω την διάσταση που νομίζω οτι έχει  :)

 

κοιτα δεν ξερω αν μπορουν να με κερδισουν με πολλα ρομποτ

εγω εχω

αμυνα επιπεδο 11

αμυντικα ρομποτ συνολο 11

βελτιωση μαχητικων ρομποτ επιπεδο 12 (1300 αμυνα 1300 επιθεση)

απο  την αρχη που ξεκινησε το update δεν εχω χασει να σου πω..



#22 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 13 Φεβρουάριος 2017 - 11:45:30

Εγώ πάντως σπάνια βάζω πάνω από ένα ρομπότ ή 2 σε επίθεση, εκτός και αν δίνει μεγάλη ανταμοιβή ο αντίπαλος προτιμώ να χάσω και να μου μείνουν περισσότερες επιθέσεις.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#23 criminal87

criminal87

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:criminal87
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 21 Φεβρουάριος 2017 - 17:42:25

εγω εχω βαλει και 10 ρομποτ να βαρεσω γιατι ο αλλος μου εδινε 5500+ κολλα και 11500 περιπου μηδενιτη...που αυτα για να τα βγαλω θελω αρκετες ωρες



#24 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 21 Φεβρουάριος 2017 - 19:55:55

Αυτό που λες είναι φυσιολογικό, εγώ μιλάω για κάτι τέτοιες επιθέσεις:

9A7nkG.jpg

 

ndwyGW.jpg

 

Οι οποίοι κερδίζουν πολύ λίγα, χαραμίζουν τα ρομπότ τους και εμένα με αφήνουν χωρίς άμυνες χωρίς να έχουν κάποιο ιδιαίτερο όφελος


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

#25 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 09:42:46

Αυτό που λες είναι φυσιολογικό, εγώ μιλάω για κάτι τέτοιες επιθέσεις:

9A7nkG.jpg

 

ndwyGW.jpg

 

Οι οποίοι κερδίζουν πολύ λίγα, χαραμίζουν τα ρομπότ τους και εμένα με αφήνουν χωρίς άμυνες χωρίς να έχουν κάποιο ιδιαίτερο όφελος

δεν είμαι σίγουρος αν κερδίζουν όσο χάνεις...

το έχεις επιβεβαιώσει οτι όσο χάνεις εσύ απο την κρυψώνα σου τόσο κερδίζει κ αυτός που σου επιτίθεται;



#26 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 19:26:18

Νόμιζα ότι ήταν το ίδιο αλλά έχεις δίκιο μόλις μίλησα με ένα παιδί και το τσεκάραμε 

710 και 1007 έχασε αυτός

895 και 1476 κέρδισα εγώ

 

Αλλά και πάλι βέβαια τα παραδείγματα μου ισχύουν, στα σκριν που ανέβασα και 50% να κέρδισαν δεν άξιζε να σπαταλήσουν 4 ρομπότ θεωρώ.



#27 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 19:36:21

Νόμιζα ότι ήταν το ίδιο αλλά έχεις δίκιο μόλις μίλησα με ένα παιδί και το τσεκάραμε 

710 και 1007 έχασε αυτός

895 και 1476 κέρδισα εγώ

 

Αλλά και πάλι βέβαια τα παραδείγματα μου ισχύουν, στα σκριν που ανέβασα και 50% να κέρδισαν δεν άξιζε να σπαταλήσουν 4 ρομπότ θεωρώ.

εχω την υποψία πως μάλλον μετράει η επέκταση της κρυψώνας του παίκτη που επιτίθεσε.επειδή κάνω επίθεση σε παίκτη που μου δίνει πχ 2000 κόλλα κ 4000 ζερονίτη και μετά απο 5 λεπτά τον ξαναπετυχαίνω κι έχει εξίσου πολλά.Δεν αδειάζει.Αλλα πάλι μπορεί απλά να έχει πολλά αποθέματα.Εγω νομίζω οτι χρήζει διερεύνησης.

Οσο για τις επιθέσεις μπορεί να μην το κάνουν για το κέρδος,απλά για να σου την σπάσουν  :D



#28 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 20:13:11

Μπορεί  (grin)

Εγώ νομίζω ότι όπως με την τιμή είναι περισσότερη η τιμή που κερδίζουμε σε σχέση με αυτή που χάνει ο αντίπαλος κάτι παρόμοιο ισχύει και εδώ. Θα το ερευνήσουμε σιγά σιγά.



#29 RONALDO46

RONALDO46

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 838 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:RONALDO46
Φήμη: 484

Δημοσιεύτηκε 26 Φεβρουάριος 2017 - 18:27:24

Η δικιά μου:

 

 

 

e8e46e4fe18843dfa896f3490a7599f1.png

 

Εκεί που είναι η θέση άμυνας πιστεύω θα έπρεπε να είχα βάλει το δωμάτιο εμπειρίας, γιατί η θέση άμυνας με γεννήτρια δεν δίνει κάτι επιπλέον.


  • Αυτό αρέσει σε dina και GLEM

#30 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 11:19:28

Παιδιά,φαίνεται πως όλοι έχετε πέσει με τα μούτρα για να βρείτε τον καλύτερο τρόπο να τοποθετήσεις τα δωμάτια,όμως παρατήρησα πως πολλοί από εσάς δεν έχετε αφήσει σχεδόν καθόλου χώρο...Να σας θυμίσω πως ακόμα είναι η αρχή και ότι θα βγουν νέα δωμάτια στο μέλλον,οπότε αν δεν ανοίξουν περισσότερες θέσεις,θα αναγκαστείτε να αποθηκεύσετε κάποιο δωμάτιο για να βάλετε ένα νέο στην θέση του,και είναι κρίμα γιατί θα έχετε ήδη αναβαθμίσει το παλιό... ;)

 

Εγώ μία συμβουλή που έχω να δώσω είναι: Κρατήστε λίγο χώρο για να τοποθετήσετε αργότερα πιο χρήσιμα δωμάτια,που θα εμφανιστούν στις επόμενες αναβαθμίσεις...

 

Εγώ έχω ανοίξει 2 θέσεις,στις οποίες δεν έχω βάλει τίποτα (από την τελευταίο όροφο) 

Και έχω ακόμα  3 που μπορώ να ξεκλειδώσω  :P

 

Υ.Γ. Σίγουρα θα ανοίξουν και νέοι όροφοι στο μέλλον,αποκλείεται να μείνουν μόνο 4  :D  (από την στιγμή που θα εμφανίζονται νέα δωμάτια,δεν γίνεται ο χώρος που έχουμε να μείνει ίδιος!) Απλά μπορεί να ανοίγουν 1 όροφο για κάθε 2-3-4 νέα δωμάτια (ανάλογα τον χώρο που καταλαμβάνουν...)

 

Φυσικά όλα αυτά ήταν απλά μία συμβουλή...Ο καθένας μπορεί να παίξει όπως εκείνος θέλει  (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η RONALDO46

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#31 KostaZz2310

KostaZz2310

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 446 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14






Φήμη: 947

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 14:08:24

460203a52b.png το δικο μου στησιμο.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos, dina, GLEM και σε 2 άλλους

Διαγωνισμός HZ 1 (Τέλος) Διαγωνισμός HZ 2 (Ακυρώθηκε)


#32 pori

pori

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 66 μηνύματα
  • Ομάδα:MisFits
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Pori






Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 14:39:36

Παιδιά,φαίνεται πως όλοι έχετε πέσει με τα μούτρα για να βρείτε τον καλύτερο τρόπο να τοποθετήσεις τα δωμάτια,όμως παρατήρησα πως πολλοί από εσάς δεν έχετε αφήσει σχεδόν καθόλου χώρο...Να σας θυμίσω πως ακόμα είναι η αρχή και ότι θα βγουν νέα δωμάτια στο μέλλον,οπότε αν δεν ανοίξουν περισσότερες θέσεις,θα αναγκαστείτε να αποθηκεύσετε κάποιο δωμάτιο για να βάλετε ένα νέο στην θέση του,και είναι κρίμα γιατί θα έχετε ήδη αναβαθμίσει το παλιό... ;)

 

Εγώ μία συμβουλή που έχω να δώσω είναι: Κρατήστε λίγο χώρο για να τοποθετήσετε αργότερα πιο χρήσιμα δωμάτια,που θα εμφανιστούν στις επόμενες αναβαθμίσεις...

 

Εγώ έχω ανοίξει 2 θέσεις,στις οποίες δεν έχω βάλει τίποτα (από την τελευταίο όροφο) 

Και έχω ακόμα  3 που μπορώ να ξεκλειδώσω  :P

 

Υ.Γ. Σίγουρα θα ανοίξουν και νέοι όροφοι στο μέλλον,αποκλείεται να μείνουν μόνο 4  :D  (από την στιγμή που θα εμφανίζονται νέα δωμάτια,δεν γίνεται ο χώρος που έχουμε να μείνει ίδιος!) Απλά μπορεί να ανοίγουν 1 όροφο για κάθε 2-3-4 νέα δωμάτια (ανάλογα τον χώρο που καταλαμβάνουν...)

 

Φυσικά όλα αυτά ήταν απλά μία συμβουλή...Ο καθένας μπορεί να παίξει όπως εκείνος θέλει  (grin)

αν αποθηκευσεις δωματιο οι αναβαθμισεις του δε χανονται επισης η εταιρεια μας εδωσε να ανοιξουμε εργοταξια οσα ειναι και τα δωματια που πρεπει να μπουν 
οταν μπει καινουργια αναβαθμηση ισως εχουν προσθεσει δωματια καινουργια αλλα αν προσθεσουν καινουργια δωματια πρεπει οπωσδηποτε να μας δωσουν και παραπανω εργοταξια 
παρε να δεις και πως ειναι σε μενα η κρυψωνα 439d9b2078.png
 


  • Αυτό αρέσει σε simos, dina και KostaZz2310

#33 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 16:22:49

Η δικιά μου:

 

 

 

e8e46e4fe18843dfa896f3490a7599f1.png

 

Εκεί που είναι η θέση άμυνας πιστεύω θα έπρεπε να είχα βάλει το δωμάτιο εμπειρίας, γιατί η θέση άμυνας με γεννήτρια δεν δίνει κάτι επιπλέον.

Εγώ στην θέση σου φίλε RONALDO θα έβαζα εκεί που είναι το ορυχείο μηδενίτη θα έβαζα αυτό της εμπειρίας

και εκεί που είναι οι κόλλες θα έβαζα εναλλάξ μια για μηδενίτη και κόλλας και στο άλλο το ίδιο.



#34 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 16:27:38

αν αποθηκευσεις δωματιο οι αναβαθμισεις του δε χανονται επισης η εταιρεια μας εδωσε να ανοιξουμε εργοταξια οσα ειναι και τα δωματια που πρεπει να μπουν 
οταν μπει καινουργια αναβαθμηση ισως εχουν προσθεσει δωματια καινουργια αλλα αν προσθεσουν καινουργια δωματια πρεπει οπωσδηποτε να μας δωσουν και παραπανω εργοταξια 
παρε να δεις και πως ειναι σε μενα η κρυψωνα 439d9b2078.png
 

Φυσικά και αυτή τη στιγμή τα εργοτάξια είναι όσα χρειάζονται για να έχουμε όλα τα δωμάτια...

Το ξέρω πως αν αποθηκεύσεις ένα δωμάτιο η αναβαθμίσεις του δεν χάνονται,αλλά σκέψου λίγο...

Βγαίνει ένα νέο δωμάτιο το οποίο δεν καταλαμβάνει και πολύ χώρο...Θα ανοίξουν ολόκληρο νέο όροφο για αυτό το ένα δωμάτιο?

Φυσικά και όχι...Επειδή κάποιες θέσεις θα μείνουν κενές (ή απλά θα γεμίσουν με δωμάτια που μπορείς να βάλεις όσες φορές θέλεις)

Αλλά πιστεύω είναι κρίμα να χαλάσεις τόσα νομίσματα και πόρους,για να αναβαθμίσεις ένα δωμάτιο το οποίο στην συνέχεια θα αποθηκεύσεις για να βάλεις ένα καινούργιο που είναι χρησιμότερο...

 

Νομίζω πως δεν πρέπει για κάθε ένα δωμάτιο να ανοίγει ένας νέος όροφος,επειδή τότε,με το ρυθμό που πάμε,μέχρι το 2018 θα έχουμε 10 ορόφους  :D  (και φυσικά το κόστος θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ) 

Οπότε λογικά θα ανοίγουν που και που έναν νέο όροφο,αλλά και εμείς θα πρέπει να αποθηκεύουμε κάποια δωμάτια...Έκτος αν η εταιρεία πάρει την απόφαση να μην φτιάξει άλλα δωμάτια,οπότε τα πράγματα θα σταματήσουν να εξελίσσονται και θα μπορούμε να φτιάξουμε την κρυψώνα μας γνωρίζοντας πως δεν θα αλλάξουν τα δεδομένα και έτσι δεν θα αναγκαστούμε να αλλάξουμε ξανά την κρυψώνα μας με την επόμενη αναβάθμιση,στην οποία θα προστεθεί καινούργιο δωμάτιο...

Βέβαια αυτό δεν συμφέρει την εταιρεία,επειδή έτσι δεν θα ξοδεύαμε συνεχώς ντόνατ,για να προλαβαίνουμε τις νέες εξελίξεις  :P

 

Και εγώ αναγκάζομαι να φτιάχνω δωμάτια,τα οποία μάλλον θα αποθηκεύσω αργότερα,αφού θα έχουν βγει άλλα,που θα είναι ακόμα ποιο χρήσιμα...Όμως αυτό δεν σημαίνει πως συμφωνώ με το να πρέπει συνέχεια να φτιάχνω ότι καινούργιο κυκλοφορεί  (grin)  (και πιστέψτε με,δεν θα συνεχίσω για πολύ καιρό...)

Επίσης η κρυψώνα σου φίλε μου φαίνεται αρκετά προχωρημένη,αλλά που έχεις σκοπό να βάλεις το εργαστήριο όταν το βγάλει η εταιρεία? Βλέπω πως έχει μόνο μία θέση!


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 27 Φεβρουάριος 2017 - 16:33:41.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#35 pori

pori

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 66 μηνύματα
  • Ομάδα:MisFits
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Pori






Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 23:30:18

Φυσικά και αυτή τη στιγμή τα εργοτάξια είναι όσα χρειάζονται για να έχουμε όλα τα δωμάτια...

Το ξέρω πως αν αποθηκεύσεις ένα δωμάτιο η αναβαθμίσεις του δεν χάνονται,αλλά σκέψου λίγο...

Βγαίνει ένα νέο δωμάτιο το οποίο δεν καταλαμβάνει και πολύ χώρο...Θα ανοίξουν ολόκληρο νέο όροφο για αυτό το ένα δωμάτιο?

Φυσικά και όχι...Επειδή κάποιες θέσεις θα μείνουν κενές (ή απλά θα γεμίσουν με δωμάτια που μπορείς να βάλεις όσες φορές θέλεις)

Αλλά πιστεύω είναι κρίμα να χαλάσεις τόσα νομίσματα και πόρους,για να αναβαθμίσεις ένα δωμάτιο το οποίο στην συνέχεια θα αποθηκεύσεις για να βάλεις ένα καινούργιο που είναι χρησιμότερο...

 

Νομίζω πως δεν πρέπει για κάθε ένα δωμάτιο να ανοίγει ένας νέος όροφος,επειδή τότε,με το ρυθμό που πάμε,μέχρι το 2018 θα έχουμε 10 ορόφους  :D  (και φυσικά το κόστος θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ) 

Οπότε λογικά θα ανοίγουν που και που έναν νέο όροφο,αλλά και εμείς θα πρέπει να αποθηκεύουμε κάποια δωμάτια...Έκτος αν η εταιρεία πάρει την απόφαση να μην φτιάξει άλλα δωμάτια,οπότε τα πράγματα θα σταματήσουν να εξελίσσονται και θα μπορούμε να φτιάξουμε την κρυψώνα μας γνωρίζοντας πως δεν θα αλλάξουν τα δεδομένα και έτσι δεν θα αναγκαστούμε να αλλάξουμε ξανά την κρυψώνα μας με την επόμενη αναβάθμιση,στην οποία θα προστεθεί καινούργιο δωμάτιο...

Βέβαια αυτό δεν συμφέρει την εταιρεία,επειδή έτσι δεν θα ξοδεύαμε συνεχώς ντόνατ,για να προλαβαίνουμε τις νέες εξελίξεις  :P

 

Και εγώ αναγκάζομαι να φτιάχνω δωμάτια,τα οποία μάλλον θα αποθηκεύσω αργότερα,αφού θα έχουν βγει άλλα,που θα είναι ακόμα ποιο χρήσιμα...Όμως αυτό δεν σημαίνει πως συμφωνώ με το να πρέπει συνέχεια να φτιάχνω ότι καινούργιο κυκλοφορεί  (grin)  (και πιστέψτε με,δεν θα συνεχίσω για πολύ καιρό...)

Επίσης η κρυψώνα σου φίλε μου φαίνεται αρκετά προχωρημένη,αλλά που έχεις σκοπό να βάλεις το εργαστήριο όταν το βγάλει η εταιρεία? Βλέπω πως έχει μόνο μία θέση!

φιλε τη στιγμη που μας εχουν πει οτι αυτα ειναι τα δωματια και αυτοι οι οροφοι που χρειαζονται για ολα τα δωματια αρα αν και μονο εαν μπουν καινουργια δωματια θα πρεπει να μπει και καινουργιος οροφος αναγκαστικα 
επισης ποιος ο λογος να αποθηκευσεις δωματιο τη στιγμη που οι οροφοι ειναι ακριβως για οσο δωματια μπορεις να χτισεις το γραφει εξαλλου και στις σημειωσεις τησ αναβ/σης. 
το εργαστηριο φυσικα θα μπει στη τελευταια θεση που πιανει 1 θεση οπως ειπα ειναι μετρημενα τα δωματια και οι θεσεις για να μπουν ολα
και κατι αλλο το οτι λεει προσεχως μπορει να σημαινει επισης οτι ξεκλειδωνεται οταν εχεις ανοιξει ολα τα εργοταξια 
το οτι ειναι προχωρημενη οπως λες για καποιον αλλο που παιζει πιο επιθετικα θα μπορουσε να μου πει οτι εχω μεινει πισω για μενα ειναι ζυγισμενα ωστε να παιζω και επιθετικα αλλα περισσοτερο για να βγαζω κερματα

αυτα καλη σου συνεχεια στην αναπτυξη


  • Αυτό αρέσει στον/η KostaZz2310

#36 criminal87

criminal87

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:criminal87
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 28 Φεβρουάριος 2017 - 09:03:17

Συνημμένο Αρχείο  Screenshot_6.jpg   58,92KB   0 κατεβάσματα

 

62% επεκταση

 

με τα ρομποτ περνω πολλα περισσοτερα υλικα για να φτιαξω την κρυψωνα πιο γρηγορα


  • Αυτό αρέσει στον/η dina

#37 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 28 Φεβρουάριος 2017 - 13:30:51

460203a52b.png το δικο μου στησιμο.

Απλά υπέροχη! Συγχαρητήρια!! Και εγώ έτσι περίπου είμαι, αλλά με μερικά δωμάτια σε χαμηλότερο επίπεδο και -1 εργοτάξιο..



#38 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 28 Φεβρουάριος 2017 - 14:51:03

φιλε τη στιγμη που μας εχουν πει οτι αυτα ειναι τα δωματια και αυτοι οι οροφοι που χρειαζονται για ολα τα δωματια αρα αν και μονο εαν μπουν καινουργια δωματια θα πρεπει να μπει και καινουργιος οροφος αναγκαστικα 
επισης ποιος ο λογος να αποθηκευσεις δωματιο τη στιγμη που οι οροφοι ειναι ακριβως για οσο δωματια μπορεις να χτισεις το γραφει εξαλλου και στις σημειωσεις τησ αναβ/σης. 
το εργαστηριο φυσικα θα μπει στη τελευταια θεση που πιανει 1 θεση οπως ειπα ειναι μετρημενα τα δωματια και οι θεσεις για να μπουν ολα
και κατι αλλο το οτι λεει προσεχως μπορει να σημαινει επισης οτι ξεκλειδωνεται οταν εχεις ανοιξει ολα τα εργοταξια 
το οτι ειναι προχωρημενη οπως λες για καποιον αλλο που παιζει πιο επιθετικα θα μπορουσε να μου πει οτι εχω μεινει πισω για μενα ειναι ζυγισμενα ωστε να παιζω και επιθετικα αλλα περισσοτερο για να βγαζω κερματα

αυτα καλη σου συνεχεια στην αναπτυξη

Ουφ,δεν λέω κάτι περίπλοκο...Δεν ξέρω γιατί δεν γίνομαι κατανοητός  :P  Θα τα πω άλλη μία φορά όσο πιο απλά μπορώ...

Λοιπόν,αυτή τη στιγμή τα εργοτάξια είναι όσα ακριβώς χρειάζονται για τα δωμάτια...Αλλά στο μέλλον θα φτιαχτούν και νέα δωμάτια,αλλά δεν σημαίνει πως θα ανοίξει ένας ολόκληρος όροφος για ένα νέο δωμάτιο,οπότε σε αυτήν την περίπτωση εσύ χρειάζεσαι χώρο για να το τοποθετήσεις (επειδή η εταιρεία θα φροντίσει να το κάνει απαραίτητο) και έτσι αναγκάζεσαι να αποθηκεύσεις ένα δωμάτιο που ίσως να μην είναι τόσο απαραίτητο...Ένα άλλος λόγος για να αποθηκεύσεις είναι επειδή έκανες κακή τοποθέτηση...

Π.χ. 2 γεννήτριες δίπλα η μία στην άλλη ή μία γεννήτρια δίπλα στην θέση άμυνας...Και πολλά άλλα...!  ;)

 

Καλή συνέχεια και σε εσένα φίλε μου! 


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#39 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 28 Φεβρουάριος 2017 - 16:54:32

Ουφ,δεν λέω κάτι περίπλοκο...Δεν ξέρω γιατί δεν γίνομαι κατανοητός  :P  Θα τα πω άλλη μία φορά όσο πιο απλά μπορώ...

Λοιπόν,αυτή τη στιγμή τα εργοτάξια είναι όσα ακριβώς χρειάζονται για τα δωμάτια...Αλλά στο μέλλον θα φτιαχτούν και νέα δωμάτια,αλλά δεν σημαίνει πως θα ανοίξει ένας ολόκληρος όροφος για ένα νέο δωμάτιο,οπότε σε αυτήν την περίπτωση εσύ χρειάζεσαι χώρο για να το τοποθετήσεις (επειδή η εταιρεία θα φροντίσει να το κάνει απαραίτητο) και έτσι αναγκάζεσαι να αποθηκεύσεις ένα δωμάτιο που ίσως να μην είναι τόσο απαραίτητο...Ένα άλλος λόγος για να αποθηκεύσεις είναι επειδή έκανες κακή τοποθέτηση...

Π.χ. 2 γεννήτριες δίπλα η μία στην άλλη ή μία γεννήτρια δίπλα στην θέση άμυνας...Και πολλά άλλα...!  ;)

 

Καλή συνέχεια και σε εσένα φίλε μου! 

Πάντα θα είναι ίσα τα εργοτάξια με τα δωμάτια στο σύνολό τους.. Αυτό που λες σίγουρα δεν ισχύει.. ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η dina

#40 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 28 Φεβρουάριος 2017 - 19:58:35

Πάντα θα είναι ίσα τα εργοτάξια με τα δωμάτια στο σύνολό τους.. Αυτό που λες σίγουρα δεν ισχύει.. ;)

Και εγώ ελπίζω να μην είναι όπως τα λέω...Αλλά δεν μπορείς να πεις πως σίγουρα δεν ισχύει...Πάντα υπάρχει μία πιθανότητα και με τόσα που έχω δει,δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για τίποτα  :D

Σκέψου το λίγο...Θα ανοίξουν μόνο 1-2 εργοτάξια από τον πέμπτο όροφο? Δεν νομίζω(θα έχουμε 4,5 ορόφους τότε :P)...Θα ανοίξουν έναν ολόκληρο...Που σημαίνει πως η το εργαστήριο ή θα καταλαμβάνει έναν ολόκληρο όροφο μόνο του(λίγο δύσκολο αν σκεφτείς πως η βάση καταλαμβάνει 3/5 του ορόφου) ή πως θα βγουν και άλλα δωμάτια όμως δεν μας το λένε επειδή το εργαστήριο είναι το βασικό και δεν θέλουν να στρέψουν την προσοχή μας κάπου αλλού...Υπάρχει και η πιθανότητα τα εργοτάξια που θα μείνουν κενά να περιμένουν να τα γεμίσουμε με εργοστάσια κόλλας,ορυχεία μηδενίτη κτλ... (grin)

Εσένα ποίος στο είπε πως τα δωμάτια θα είναι πάντα ίσα με τα δωμάτια στο σύνολό τους...? Μην μου πεις πως είναι κοινή λογική...Το να μιλάς σε εμένα χρησιμοποιώντας τις λέξεις ''κοινή και ''λογική'' διπλά-δίπλα έχει τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα με το να λέω σε εσένα ΦΑΓΑΝΑ να μην φας την SOUBLAKI...Και στις δύο περιπτώσεις δεν υπάρχει κανένα αποτέλεσμα  :P

(Επίσης έχω δει τόσα όπως είπα,που η κοινή λογική πλέον δεν με πείθει...Αντιθέτως,αν πιστεύεις πως η εταιρεία θα κάνει κάτι επειδή είναι κοινή λογική(για εσένα,όχι για εκείνη!)...Τότε να είσαι 90% σίγουρος πως θα συμβεί οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό!  (grin)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 28 Φεβρουάριος 2017 - 20:04:09.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες