Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ιδέες για την κρυψώνα


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 15:11:03

Υπεραναβάθμιση Ηρωικής Κρυψώνας:

  • Εισαγωγή Εργοστασίου Ντόνατς

Η ιδέα μου βρίσκεται εδώ.

  • Ανταμοιβές για την επίδοση στην κατάταξη ηρωικής κρυψώνας

Τζάμπα μάχονται όσοι μάχονται; Ας δημιουργηθούν εβδομαδιαίες ανταμοιβές για τη θέση ενός παίχτη στην κατάταξη ηρωικής κρυψώνας. Τέλος η τυπική κατάταξη.

  • Δυνατότητα αποχώρησης από την κατάταξη

Υπάρχουν άτομα που προτιμούσαν την εργασία. Γι’ αυτό καλό θα ήταν να έχουν τη δυνατότητα να αποχωρούν από την κατάταξη ηρωικής κρυψώνας. Τι θα συμβαίνει; Δε θα έχουν τη δυνατότητα να επιτεθούν σε άλλους, άλλα ούτε άλλοι θα έχουν το δικαίωμα να τους επιτίθονται. Φυσικά και θα έχουν περιορισμούς στην παραγωγή κόλλας, μηδενίτη, κερμάτων κλπ. έτσι ώστε να μην παράγουν ύλες τις οποίες άλλοι παίχτες θα αφιερώνουν στις μάχες ρομπότ και αναβάθμιση ρομπότ. Ακόμη, εάν κάποτε επιθυμήσουν να ξανακαταταγούν θα πρέπει να ξεκινήσουν από την αρχή όλα τα σχετικά δωμάτια. Τα κατορθώματα ηρωικών κρυψώνων σχετικά με μάχες θα κλειδώνονται.

  • Εισαγωγή Προπονητηρίου Βοηθών

Νέο δωμάτιο στο οποίο οι παίχτες θα έχουν τη δυνατότητα να προπονούν τους βοηθούς που δεν χρησιμοποιούν. Μία δεξιότητα βοηθού θα ισούται με 20 βαθμούς προπονήσεων. Κάθε προπόνηση θα διαρκεί 4 λεπτά.

  • Δωρεάν Ανακατανομή Δωματίων

Όποιος θέλει να καταργήσει δωμάτια και να ανανεώσει τις θέσεις τους θα έχει το δικαίωμα να κάνει μια φορά ανακατανομή δωματίων. Εάν θέλει να την ξανακάνει θα πρέπει να σπαταλήσει ντόνατς.

  • Σαφέστερος Χειρισμός Δεξιοτήτων Ρομπότ

Ωραία θα ήταν ένας σαφής χειρισμός των δεξιοτήτων των ρομπότ. Στα επιθεμπότ θα αναβαθμίζεις δύναμη/ζημία και μυαλό ενώ στα αμυνομπότ αντοχή και διαίσθηση (σημ: αυτό θα ήταν το πιο χρήσιμο, αλλά αξίζει να τα αναβαθμίζεις όλα). Επίσης ωραίο θα ήταν να υπήρχαν διάφορα είδη ρομπότ με ειδικές δεξιότητες, τις οποίες θα κερδίζουμε με αναβαθμίσεις.

 

Μια μελλοντική ιδέα θα ήταν και να δημιουργηθούν ομαδικές κρυψώνες με άλλες ιδιότητες που θα επωφελούν την ομάδα και τα μέλη της.

 

Επίσης ωραίο θα ήταν να συνδεθούν οι ηρωικές κρυψώνες με το φόντο του δωματίου «ο ήρωάς μου» ανάλογα με τις αναβαθμίσεις.

 

Συγχαρητήρια στους συμπαίχτες που πρότειναν διάφορα πράγματα για την κρυψώνα τους έχω κάνει λάικ.

 

Αυτά από μένα, ευχαριστώ για το χρόνο σας.


  • Αυτό αρέσει στον/η IamWatchingYou, Lefteris, odi και σε 8 άλλους

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#2 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.759

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 16:04:40

Πρώτη ιδέα. Δεν την έχω καταλάβει..

Δεύτερη ιδέα. Και ναι  και όχι καθώς θα ανταμείβονται οι ενεργοί παίκτες και όχι αυτοί που "κάθονται" αλλά γιατί όχι; Καλά θα ήταν με κάποιες αλλαγές βέβαια..

Τρίτη ιδέα. Η εταιρία "έβαλε" αυτή την αναβάθμιση στο παιχνίδι για κάποιο λόγο, δεν γίνετε εσύ ή ο οποιοσδήποτε να μην την θέλετε..

Τέταρτη ιδέα. Υπάρχει και η εκμάθηση δεξιότητας. Επίσης αυτό που προτείνεις δεν συμφέρει την εταιρία κι είναι ανούσιο κατά την γνώμη μου..

Πέμπτη ιδέα. Αποθήκευση δωματίου..

Έκτη ιδέα. Πολύ ωραία η ιδέα σου καθώς θα είχαμε έλεγχο στα ρομποτάκια.



#3 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 31 Ιανουάριος 2017 - 16:12:01

Πρώτη ιδέα. Δεν την έχω καταλάβει..

Δεύτερη ιδέα. Και ναι  και όχι καθώς θα ανταμείβονται οι ενεργοί παίκτες και όχι αυτοί που "κάθονται" αλλά γιατί όχι; Καλά θα ήταν με κάποιες αλλαγές βέβαια..

Τρίτη ιδέα. Η εταιρία "έβαλε" αυτή την αναβάθμιση στο παιχνίδι για κάποιο λόγο, δεν γίνετε εσύ ή ο οποιοσδήποτε να μην την θέλετε..

Τέταρτη ιδέα. Υπάρχει και η εκμάθηση δεξιότητας. Επίσης αυτό που προτείνεις δεν συμφέρει την εταιρία κι είναι ανούσιο κατά την γνώμη μου..

Πέμπτη ιδέα. Αποθήκευση δωματίου..

Έκτη ιδέα. Πολύ ωραία η ιδέα σου καθώς θα είχαμε έλεγχο στα ρομποτάκια.

Μ' αρέσει που βρίσκω έναν αυστηρό κριτή για τον οποίο χρειάζεται να επεξηγήσω καλύτερα την ιδέα μου.

 

Για την πρώτη ιδέα την εξηγώ αναλυτικά στο τόπικ που παραθέτω. Αν βρω χρόνο θα σου την επεξηγήσω.

Για την δεύτερη και την τρίτη είναι ιδέες που αλληλοεξουδετερώνουν η μία την άλλη. Οι ενεργοί θα ανταμοίβονται για την συμμετοχή τους, όσοι δεν θέλουν θα απέχουν. Κατά τη γνώμη μου εάν δημιουργηθεί η μία ιδέα πρέπει να δημιουργηθεί και η άλλη.

Για την τέταρτη εντάξει, σιγά. Θα μπορούσε να δημιουργηθεί για τα ρομπότ και όχι για τους βοηθούς.

Για την πέμπτη, δεν μιλάω για μια απλή αποθήκευση, αλλά πλήρη ανακατανομή, από την αρχή.

Για την έκτη, απλώς ευχαριστώ.

 

Σκέψου τις παραμέτρους που έβαλα, πίστευω έτσι θα εκτιμήσεις περισσότερο μερικές ιδέες μου.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#4 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 04 Φεβρουάριος 2017 - 10:20:20

Θα προσπαθήσω να φτιάξω μία γραφική απεικόνιση των ιδεών μου για να τις καταλάβετε καλύτερα. Θα την έχω έτοιμη μέχρι αύριο με το καλό.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#5 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 05 Φεβρουάριος 2017 - 08:12:36

Βασικά να ρωτήσω: Χρειάζομαι άδεια από την εταιρία για να τραβήξω σκρίνσοτ από το παιχνίδι;


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#6 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Φεβρουάριος 2017 - 09:20:36

Βασικά να ρωτήσω: Χρειάζομαι άδεια από την εταιρία για να τραβήξω σκρίνσοτ από το παιχνίδι;

Χαίρετε!

 

Θέλετε να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένος ως προς το ερώτημα σας;

 

Ευχαριστώ!


...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#7 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 05 Φεβρουάριος 2017 - 09:23:49

Χαίρετε!

 

Θέλετε να γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένος ως προς το ερώτημα σας;

 

Ευχαριστώ!

Θέλω να τραβήξω μερικές σκρινσοτ έτσι ώστε να κάνω κάποιες παραλλαγές και να επεξηγήσω καλύτερα την ιδέα μου.


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#8 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 05 Φεβρουάριος 2017 - 09:28:59

Θέλω να τραβήξω μερικές σκρινσοτ έτσι ώστε να κάνω κάποιες παραλλαγές και να επεξηγήσω καλύτερα την ιδέα μου.

Αν δεν περιέχουν διαφημίσεις(εξωτερικοί σύνδεσμοι) μπορείτε να ανεβάσετε τις φωτογραφίες στο Forum μας.

Ακολουθήστε έναν από τους δυο τρόπους ανεβάσματος φωτογραφίας που σας παραθέτω ακριβώς από κάτω!

Πως να ανεβάσω φωτογραφία χωρίς να είναι παράνομη;

Πως να επισυνάψω μια φωτογραφία στο μήνυμα μου;

 

Καλή σας συνέχεια!


...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#9 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 05 Φεβρουάριος 2017 - 09:29:59

Αν δεν περιέχουν διαφημίσεις(εξωτερικοί σύνδεσμοι) μπορείτε να ανεβάσετε τις φωτογραφίες στο Forum μας.

Ακολουθήστε έναν από τους δυο τρόπους ανεβάσματος φωτογραφίας που σας παραθέτω ακριβώς από κάτω!

Πως να ανεβάσω φωτογραφία χωρίς να είναι παράνομη;

Πως να επισυνάψω μια φωτογραφία στο μήνυμα μου;

 

Καλή σας συνέχεια!

Ευχαριστώ πολύ και καλό μεσημέρι


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες