Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Περισσότερο χρήσιμες κρυψώνες και αλλαγή συστήματος ρομπότ


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
2 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 13 Φεβρουάριος 2017 - 15:51:26

ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΗΡΩΙΚΗΣ ΚΡΥΨΩΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΡΟΜΠΟΤ – ΙΔΕΕΣ

 

Πολλοί έχουμε προτείνει πράγματα για την ηρωική κρυψώνα, χρήσιμα τα περισσότερα.

 

Εγώ θέλω να συνθέσω πολλές από αυτές τις ιδέες και να προτείνω κάτι ανώτερο:

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ Η ΗΡΩΙΚΗ ΚΡΥΨΩΝΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ

 

Για αρχή:

  • Εβδομαδιαία τουρνουά κρυψώνας
  • Χρηματικές απολαβές σε κάθε νίκη μονομαχίας με κρυψώνες, μπορεί και αντικειμένων-ντόνατ

Επίσης, αλλαγή του συστήματος των ρομπότ:

  • Μεγαλύτερη αντιμετώπιση των ρομπότ σαν μηχανές. Δηλαδή, θα μπορούμε να αναβαθμίζουμε τα ρομπότ με τους εξής τρόπους:

4 αντικείμενα που συνθέτουν τα ρομπότ (βάση, μαχητικές δυνάμεις, αμυντικές δυνάμεις, αισθητήρες). Κάθε αντικείμενο αντιπροσωπεύει (κυρίως) και μία δεξιότητα του ρομπότ:

 

Βάση -> Μυαλό

Μαχητικές Δυνάμεις -> Δύναμη

Αμυντικές Δυνάμεις -> Αντοχή

Αισθητήρες -> Διαίσθηση

 

Ο παίχτης θα μπορεί να αγοράζει καινούρια τέτοια αντικείμενα από ένα κατάστημα αντικειμένων ή θα τα κλέβει από κερδισμένες άμυνες εναντίον παιχτών τα οποία θα βελτιώνουν τις δεξιότητες του ρομπότ ή να αναβαθμίζει τα υπάρχοντα με την λειτουργία «αναβάθμιση αντικειμένων» η οποία θα διαρκεί συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και θα κοστίζει συγκεκριμένα ποσά.

 

Επίσης τα αντικείμενα θα εξαγοράζονται με σούπερ κόλλα και μηδενίτη αλλά θα πωλούνται σε χρήματα (για να επαναφερθώ στη χρησιμότητα των ηρωικών κρυψώνων).

 

Θέλω επίσης να τονίσω ότι θα ήθελα να υπήρχαν διακρίσεις στα αντικείμενα σε συνηθισμένα και επικά:

 

Τα συνηθισμένα απλώς θα δίνουν δεξιότητες στους παίχτες αλλά τα επικά θα έχουν και ειδικές δεξιότητες σαν αυτές των βοηθών και θα είναι πιο ακριβά.

 

Εξαγορά δεξιοτήτων με κέρματα-σούπερ κόλλα-μηδενίτη επίσης θα ήταν χρήσιμη.

  • Στρατός ρομπότ. Αυτή είναι μια ιδέα άλλου παίχτη αλλά θέλω να την επεκτείνω λίγο γιατί ήταν αρκετά λακωνική η αρχική περιγραφή της:

Η παραγωγή μαχητικών μονάδων θέλω να αποκτήσει μονιμότητα, δηλαδή ότι ρομπότ παράγεις να μένει.

 

Σε περίπτωση μονομαχίας με άλλο παίχτη όλα τα ρομπότ μαζί θα παλεύουν για τη νίκη και θα αντιμετωπίζουν τη θέση άμυνας του αντιπάλου (και όχι αμυνομπότ καλύτερα) η οποία θα αποτελείται από τις δεξιότητες του ρομπότ (δύναμη, μυαλό, διαίσθηση) αλλά από το σύνολο των μονάδων ζωής του ρομπότ.

 

Επίσης σε κερδισμένες άμυνες θα μπορείς να κλέβεις ρομπότ από άλλους παίχτες και σε χαμένες επιθέσεις να χάνεις ρομπότ. Δεν θεωρώ αναγκαίο των περιορισμό αριθμού ύπαρξης ρομπότ.

 

Όταν όμως εσύ θα επιτίθεσαι σε άλλους τα ρομπότ που νικήθηκαν από την αντίπαλη θέση άμυνας θα μεταβάλλονται σε μία κατάσταση, που ονομάζω «εξουδετέρωση» και δε θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν ξανά σε μάχες μέχρι να υποβληθούν σε αυτό που ονομάζω «επισκευή» στην οποία σε ένα χρονικό διάστημα και τη συμβολή σούπερ κόλλας και μηδενίτη θα ανανεώνουν τα ρομπότ έτσι ώστε να μπορούν να ξαναχρησιμοποιηθούν.

 

Και ποια η χρησιμότητα των ιδεών μου;

  • Ανταμοιβές για τους ασχολούμενους με την ηρωική κρυψώνα με τα τουρνουά
  • Λιγότερη χρήση χρημάτων στην κρυψώνα.
  • Δυνατότητα έμμεσης μετατροπής πόρων σε κέρματα.

Το μόνο, ίσως, αρνητικό που υπάρξει από κάτι τέτοιο θα είναι να απαιτεί περισσότερη ενασχόληση η ηρωική κρυψώνα που σημαίνει περισσότερος χρόνος στο παιχνίδι αλλά για αυτό καλό θα ήταν να μειωθεί λίγο η ταχύτητα παραγωγής των πόρων και η χρήση μπαταριών – συλλογική βοήθεια όπως πρότειναν άλλοι συμπαίκτες.

 

Αυτά από μένα


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Naty, dina και σε 5 άλλους

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#2 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 13 Φεβρουάριος 2017 - 19:32:39

σε γενικές γραμμές δεν πολυκατάλαβα 

1.γιατί να κλέβουμε αντικείμενα ή να αγοράζουμε ενώ έχουμε εργοστάσια για τη βελτίωση των δεξιοτήτων των ρομπότ και άμα θες κάνεις και τις επεκτάσεις των δωματίων (άμυνα)

2.ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ με την αγορά δεξιοτήτων θα είχαν το προβάδισμα αυτοί που είχαν πολύ αναβαθμισμένη την βάση 

3.φυσικά η μετατροπή πόρων σε κέρματα δεν είναι καθόλου καλή γιατί και πάλι προβάδισμα θα είχαν αυτοί με την μεγαλύτερη αναβάθμιση τις βάσης και αυτοί που βάζουν λεφτά στο παιχνίδι γιατί θα έκανα πολλές μάχες 


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, DrAndrew, Classic και σε άλλον ένα
Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#3 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 14 Φεβρουάριος 2017 - 05:41:31

σε γενικές γραμμές δεν πολυκατάλαβα 

1.γιατί να κλέβουμε αντικείμενα ή να αγοράζουμε ενώ έχουμε εργοστάσια για τη βελτίωση των δεξιοτήτων των ρομπότ και άμα θες κάνεις και τις επεκτάσεις των δωματίων (άμυνα)

2.ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ με την αγορά δεξιοτήτων θα είχαν το προβάδισμα αυτοί που είχαν πολύ αναβαθμισμένη την βάση 

3.φυσικά η μετατροπή πόρων σε κέρματα δεν είναι καθόλου καλή γιατί και πάλι προβάδισμα θα είχαν αυτοί με την μεγαλύτερη αναβάθμιση τις βάσης και αυτοί που βάζουν λεφτά στο παιχνίδι γιατί θα έκανα πολλές μάχες 

Να σου εξηγήσω καλύτερα:

 

Όταν λέω να αλλάξουμε, γενικώς, το σύστημα των ρομπότ, εννοώ να καταργηθεί τελείως η επέκταση των συγκεκριμένων δωματίων που τώρα αναβαθμίζουν τα ρομπότ. Η τιμή των δεξιοτήτων, μιας και το ανέφερες, θα είναι ανάλογη της επέκτασης της βάσης και των φορών που έχεις αγοράσει δεξιότητες. Δεν λέω ΑΜΕΣΗ αλλά ΕΜΜΕΣΗ μετατροπή πόρων σε κέρματα, μέσω της πώλησης του παλιού εξοπλισμού του ρομπότ.


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες