Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Σημαίες (Παράπονο)


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:12:18

Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει ποια ήταν η λογική της εταιρείας όταν πρόσθεσε σημαίες χωρών στο παιχνίδι. Για ποιο λόγο εγώ σαν Έλληνας να φοράω σημαία χώρας που έχει δημιουργήσει στη χώρα μου τραυματικές εμπειρίες μέχρι και πριν από 25 χρόνια; Για ποιο λόγο να φοράω, γενικώς, σημαίες άλλων χωρών σε ελληνικούς σέρβερ; Δε θα δεχτώ δικαιολογίες περί "υπάρχουν οι σημαίες όλων των χωρών" γιατί αυτό δεν ισχύει. "υπάρχει και η ελληνική σημαία" γιατί δεν την έχω βρει ποτέ και "μην είσαι εθνικιστής, όλοι αγαπάμε όλα τα άλλα κράτη" γιατί δε θέλω να δημιουργήσω πολιτικό επεισόδιο εδώ μέσα. Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας αλλά αυτά τα 3 σχόλια εξήγησα γιατί έχω δίκιο.

 

ΑΠΑΙΤΩ από την εταιρεία να πάρει θέση και να μην κατεβάσει το θέμα μου γιατί θα διαμαρτυρηθώ αλλιώς.


  • Αυτό αρέσει σε dina, omg3lol6 και ManosPlaysgr

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#2 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:17:34

Το ότι υπάρχει σημαία, τουρκίας, βραζιλίας κ.λπ. δε μπορεί να το εξηγήσει κανείς...

Φυσικά και πέρα από το μουντιάλ, οι σημαίες αυτές κ.λπ. δε θα έπρεπε να υπάρχουν...

Αλλά γιατί τόσο ρατσιστής; παιχνίδι είναι...

Και ειδικά σε ένα παιχνίδι... δεν είναι ωραίο να συνδιάζουμε αυτά τα θέματα...

Παλαιότερα έπαιξα στουν τουρκικό σερβερ, και Έλληνες.. (αγγελούδια), έβριζαν τους τούρκους στις περιγραφές τους.. Αυτό ήταν σωστό; Αντίθετα οι τούρκοι που παίζουν σε εμάς, δε κάνουν τέτοια.


Επεξεργάστηκε από KontoStoupis, 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:20:42.

  • Αυτό αρέσει στον/η RadioGeorge

#3 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:19:58

Το ότι υπάρχει σημαία, τουρκίας, βραζιλίας κ.λπ. δε μπορεί να το εξηγήσει κανείς...

Φυσικά και πέρα από το μουντιάλ, οι σημαίες αυτές κ.λπ. δε θα έπρεπε να υπάρχουν...

Αλλά γιατί τόσο ρατσιστής; παιχνίδι είναι...

Παιχνίδι που παίχουν 10χρονα που δεν ξέρουν τι μπορεί αυτά τα σύμβολα να σημαίνουν, διότι είναι σύμβολα παγκοσμιοποίησης, με πολιτικό περιεχόμενο.


  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#4 Classic

Classic

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 70 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαLas Vegas
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:23:44

Κοίτα...από τι έχω καταλάβει οι σημαίες μπαίνουν νομίζω αναλόγως την ιστορία-θεματολογία τον αποστολών ή ειδικών αποστολών..,εάν έχεις προσέξει σε κάθε αποστολή υπάρχει και από μια ιστορία όταν χάνεις ή όταν νικάς....,νομίζω και στις ειδικές αποστολές είναι η θεματολογία πχ σημαία του Θιβέτ που νομίζω υπάρχει στο παιχνίδι....

Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λέω, μπορεί να είναι και τελείως λάθος...



#5 KontoStoupis

KontoStoupis

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 119 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 325

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:25:43

Παιχνίδι που παίχουν 10χρονα που δεν ξέρουν τι μπορεί αυτά τα σύμβολα να σημαίνουν, διότι είναι σύμβολα παγκοσμιοποίησης, με πολιτικό περιεχόμενο.

Και γιατί τόσο μίσος;;; παιχνίδι παίζεις... το ξαναλέωωω...

Υπάρχει δυνατότητα ραψίματος....


Επεξεργάστηκε από KontoStoupis, 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:27:16.


#6 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 14:34:26

Και γιατί τόσο μίσος;;; παιχνίδι παίζεις... το ξαναλέωωω...

Υπάρχει δυνατότητα ραψίματος....

Δεν είναι μίσος, αλλά η άποψή μου και την οποία υποστηρίζω. Επίσης, το ράψιμο εγώ θα το κάνω, τα 10χρονα σιγά μην μπουν στον κόπο. Οι άλλοι τι λένε;


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#7 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 16:00:20

Δίκιο έχει και δεν έχει μίσος αλλά ούτε είναι εθνικιστής. Απλά απαιτεί εξηγήσεις. Και εγώ το ίδιο... Αν και πρέπει να απαντήθηκε από τον/την Classic. Επίσης αν προσέξετε λίγο θα δείτε σύμβολά που αφορούν την παγκοσμιοποίηση όπως είπε και ο/η Siquana και αυτά δεν σας τα λέει ένας ενήλικας κοιτάξτε παρά πέρα και θα δείτε τι μας ετοιμάζουν οι άλλες αγαθές χώρες (βασικά κυβερνήσεις) και πείτε με εθνικιστή και θρήσκο και ό,τι άλλο θέλετε αλλά εγώ ξέρω ότι δεν είμαι. Και θα συνεχίσω να μιλάω μέχρι να μου κλείσουν το στόμα!


  • Αυτό αρέσει στον/η Siquana

 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#8 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 16:44:53

Κοίτα...από τι έχω καταλάβει οι σημαίες μπαίνουν νομίζω αναλόγως την ιστορία-θεματολογία τον αποστολών ή ειδικών αποστολών..,εάν έχεις προσέξει σε κάθε αποστολή υπάρχει και από μια ιστορία όταν χάνεις ή όταν νικάς....,νομίζω και στις ειδικές αποστολές είναι η θεματολογία πχ σημαία του Θιβέτ που νομίζω υπάρχει στο παιχνίδι....

Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λέω, μπορεί να είναι και τελείως λάθος...

Αυτό δεν το γνώριζα, αν και πάλι δεν δικαιολογεί την συμπεριφορά της εταιρείας.


  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#9 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 17:17:56

Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει ποια ήταν η λογική της εταιρείας όταν πρόσθεσε σημαίες χωρών στο παιχνίδι. Για ποιο λόγο εγώ σαν Έλληνας να φοράω σημαία χώρας που έχει δημιουργήσει στη χώρα μου τραυματικές εμπειρίες μέχρι και πριν από 25 χρόνια; Για ποιο λόγο να φοράω, γενικώς, σημαίες άλλων χωρών σε ελληνικούς σέρβερ; Δε θα δεχτώ δικαιολογίες περί "υπάρχουν οι σημαίες όλων των χωρών" γιατί αυτό δεν ισχύει. "υπάρχει και η ελληνική σημαία" γιατί δεν την έχω βρει ποτέ και "μην είσαι εθνικιστής, όλοι αγαπάμε όλα τα άλλα κράτη" γιατί δε θέλω να δημιουργήσω πολιτικό επεισόδιο εδώ μέσα. Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας αλλά αυτά τα 3 σχόλια εξήγησα γιατί έχω δίκιο.

 

ΑΠΑΙΤΩ από την εταιρεία να πάρει θέση και να μην κατεβάσει το θέμα μου γιατί θα διαμαρτυρηθώ αλλιώς.

Mιλάς για τις σημαίες μπέρτες;

Ή για τις σημαίες εξαρτήματα;



#10 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 17:38:59

Mιλάς για τις σημαίες μπέρτες;

Ή για τις σημαίες εξαρτήματα;

Και τα 2


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#11 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 15 Φεβρουάριος 2017 - 17:53:41

Καλησπέρα σας.

 

Η ιδέα σας έχει ξανά προταθεί εδώ  , εδώ   και φυσικά εδώ .

 

Εμείς από μέρους μας κάνουμε ότι μπορούμε για να προωθούνται οι προτάσεις της Ελληνικής κοινότητας,πέρα από αυτό η υλοποίηση τους δεν είναι στο χέρι μας.

 

Το παρόν νήμα κλειδώνει,

    καλή σας συνέχεια! 


...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες