Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρωταθλήματα Ομάδων


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 17 Φεβρουάριος 2017 - 15:42:09

Θέλω να προτείνω κάτι που θα αυξήσει το ενδιαφέρον και τη διασκέδαση για τις ομαδικές μάχες.

 

Αυτό που προτείνω είναι η δημιουργία πρωταθλήματος των ομάδων.

 

20 όμιλοι-δωμάτια θα φιλοξενούν το μέγιστο αριθμό 20 ομάδων που για περίπου 2 μήνες θα παίζουν μεταξύ τους σε κανονισμένες αγωνιστικές.

 

Για κάθε νίκη θα προστίθονται 2 βαθμοί και για κάθε ήττα θα αφαιρείται 1 βαθμός.

 

Το πρωτάθλημα δεν θα επηρρεάζει την κατάταξη τιμής.

 

Για κάθε νίκη θα υπάρχουν ατομικές ανταμοιβές, ενώ για την τελική θέση στην βαθμολογία θα υπάρχουν ομαδικές ανταμοιβές για κάθε θέση.

 

Και πώς θα μπαίνουν οι ομάδες στους ομίλους;

 

Μία μέρα μετά από την ολοκλήρωση του τρέχοντος πρωταθλήματος, οι ομάδες που βρίσκονται πάνω από τη 400στή θέση στον πίνακα τιμής θα έχουν διορία 24 ωρών για να λάβουν συμμετοχή στο πρωτάθλημα.

 

Πατώντας πάνω στη συμμετοχή έχουν το δικαίωμα σε μία τυχαία κλήρωση. Έχουν μία φορά το δικαίωμα να διαλέξουν οι ίδιες οι ομάδες, δωρεάν, τον όμιλό τους. Εάν θέλουν να ξαναλλάξουν πρέπει να δώσουν ένα ποσό κερμάτων.

 

Στις 00:00 οι όμιλοι κλειδώνονται και καμία περαιτέρω αλλαγή δεν είναι δυνατή. Μετά από αυτό, σε κάποια καθορισμένη στιγμή γίνονται οι κληρώσεις των αγωνιστικών. Οι μάχες γίνονται μόνο Τετάρτες και Σάββατα.

 

Την εντολή για τη συμμετοχή στο πρωτάθλημα πρέπει να τη δώσει ο αρχηγός ή ένας σύμβουλος. Υπάρχουν και ομάδες δηλαδή που μπορούν, εάν θέλουν, και να απέχουν από αυτό.

 

Φυσικά, για να μην έχουμε στημένα πρωταθλήματα, προτείνω κάποιους περιορισμούς μεταγραφών. Βασικός θα ήταν η απαγόρευση σε παίχτες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα, εάν αλλάξουν ομάδα, να συμμετάσχουν στα πρώτα 3 παιχνίδια πρωταθλήματος της νέας ομάδας τους και εναντίον της πρώην ομάδας τους (εάν έχουν κληρωθεί μαζί).

 

Θετικά του πρωταθλήματος:

  • Εποικοδομητικός ρόλος για τις ομάδες και τους παίχτες που συμμετέχουν
  • Μία διοργάνωση εμπνευσμένη από τον αθλητισμό που θα κινήσει το ενδιαφέρον στους φίλους του αθλητισμού και είναι διασκεδαστική
  • Λίγες πιθανότητες να είναι στημένο

Συχνές Ερωτήσεις:

  • Οι μεγάλες ομάδες είναι αυτές που θα επωφεληθούν πάλι! Γιατί η ομάδα μου να επιθυμεί κάτι τέτοιο;

Ο ρόλος της διοργάνωσης είναι εποικοδομητικός, το οποίο σημαίνει ότι οι ομάδες έχουν ανταμοιβές. Σίγουρα θα είναι ανάλογες με τη θέση στο πρωτάθλημα αλλά δε θα έχουν τεράστιες διαφορές.

  • Εάν μια ομάδα συμμαχική με μία άλλη διαλέξουν να κληρωθούν μαζί, θα δημιουργηθεί στημένος αγώνας;

Ίσως είναι και ο μόνος τρόπος να υπάρξει ένδειξη στημένου στο πρωτάθλημα αλλά δεν θα δημιουργθεί και καμιά πολύ μεγάλη επιρροή από αυτό.

  • Πόσες φορές θα παίζουν οι ομάδες μεταξύ τους;

Μία φορά.

  • Για ποιο λόγο μια ομάδα να μην συμμετάσχει στο πρωτάθλημα;

Μπορεί να είναι νεκρή ομάδα και δεν υπάρχει λόγος να συμμετάσχει!

  • Τι συμβαίνει εάν μια ομάδα διαγραφτεί στην πορεία του πρωταθλήματος ενώ συμμετέχει;

Χρεώνει με νίκες όλους τους αντιπάλους της (με όσους έχει παίξει και όχι) και καταλήγει απευθείας στην τελευταία θέση.

  • Υπάρχει ελάχιστος αριθμός ομάδων σε έναν όμιλο; Τι γίνεται ακριβώς κατά τον διαμοιρασμό των ομάδων;

Ο ελάχιστος αριθμός είναι 16 ομάδες. Στις 00:00, εκείνη την περίφημη ημέρα ελέγχονται οι όμιλοι. Όσοι έχουν κάτω από 16 ομάδες διαλύονται και διαμοιράζονται στους υπολοίπους οι ομάδες που συμμετέχουν. Εάν οι θέσεις είναι γεμάτες, δημιουργούνται παραπάνω θέσεις για να συμμετάσχουν οι άτυχες ομάδες. Οι ανταμοιβές εκείνων των θέσεων είναι ίσες με αυτές της 20ής θέσης.

  • Ποιες είναι ακριβώς οι ομαδικές ανταμοιβές;
Spoiler

Ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώσατε και έψαξα σχετικά με το θέμα και δεν βρήκα κάποιο παρόμοιο θέμα, αν υπάρχει να μου το πείτε.


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, IamWatchingYou, odi και σε 7 άλλους

Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#2 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 17 Φεβρουάριος 2017 - 21:45:15

1 πράγμα δε στέκει! Οι επεκτάσεις είναι καλύτερες από τα ντόνατς!! Άρα, οι πιο ψηλές ομάδες θα έπρεπε να παίρνουν επεκτάσεις και οι πιο χαμηλές ένα μικρό ποσό ντόνατ (πχ 20)..


  • Αυτό αρέσει σε Siquana, omg3lol6 και thms12

#3 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 18 Φεβρουάριος 2017 - 11:42:00

διαφωνώ με τον αριθμό των ντονατ στις ανταμοιβές είναι μεγάλο ποσό πρέπει να μειωθεί


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#4 Siquana

Siquana

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 116 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑχαΐα, Βρυξξέλες
  • Κόσμος:GR10
Φήμη: 131

Δημοσιεύτηκε 18 Φεβρουάριος 2017 - 12:33:30

διαφωνώ με τον αριθμό των ντονατ στις ανταμοιβές είναι μεγάλο ποσό πρέπει να μειωθεί

Εντάξει. Σχετικός ήταν ο αριθμός, είναι ότι πιο εύκολο μπορεί να ρυθμιστεί.


Δύο πράγματα μετράνε σε έναν παίχτη του Hero Zero: 1) Πόσο καλός είναι, και 2) Πόσα λεφτά δίνει στην εταιρεία. Ως προς το πρώτο έχω τις αμφιβολίες μου.

 

The Unpredictables (grin)


#5 magkas2002

magkas2002

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 98 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑγρίνιο, Ελλαδα
  • Ομάδα:Archangels
  • Κόσμος:GR26
  • Ήρωας:Mercurius



Φήμη: 20

Δημοσιεύτηκε 18 Φεβρουάριος 2017 - 17:08:09

Spoiler

συγχαρητηρια στο εξυπνο μυαλο σου που σκεφτηκε κατι τετοιο.... +1 απο μενα απλα λιγο με τα ντονατσ πχ απο 20 να γινουν 15 ή και 10... να εχει περισσοτερο ανταγωνισμο


ΤΡΕΧΑΤΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ! 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες