Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Στρατηγικές επιλογές για το χτίσιμο της κρυψώνας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 20 Φεβρουάριος 2017 - 10:22:24

Υπάρχουν διάφορα θέματα που έχουν σκόρπια διάφορες στρατηγικές για την κρυψώνα και είπα να δημιουργήσω ένα που θα συζητάμε για το πως έχουμε διαμορφώσει την κρυψώνα πως και μέχρι που την αναβαθμίζουμε κλπ.

Ενδεικτικά έχουν γραφτεί διάφορα:

1.Για το πως να τοποθετηθούν τα δωμάτια:

http://forum.gr.hero...

 

http://forum.gr.hero...υψωνας/

 

 

2. Για το πως επιλέγουμε να αναβαθμίσουμε την κρυψώνα μας από την αγαπητή Dina:

 

 

Καλησπέρα,

 

μετά από αρκετές εβδομάδες, από την τοποθέτηση της κρυψώνας μπορώ να πω ότι με "έφαγε" ο ενθουσιασμός και ξόδεψα κάμποσα μύρια για αναβαθμίσεις εργοστασίων ( μηδενίτη, κόλλας, θέση άμυνας κτλ). Σκόπευα να ρίξω τα 10 μύρια στον παίκτη μου, αλλά με το "ενθουσιασμό" μου για την κρυψώνα ξόδεψα πολλά εκεί και τώρα έχω περίπου 5 μύρια.

 

Έχοντας φθάσει την βάση κρυψώνας στο επίπεδο 10, αποφάσισα να σταματήσω (προς το παρόν) τις αναβαθμίσεις των άλλων εργοστασίων και να αφοσιωθώ και λίγο στις δεξιότητες του παίκτη μου. Θα μαζεύω σίγα σιγά κόλλα και μηδενίτη (εργοστάσια επιπέδων 8) για να αναβαθμίζω ΜΟΝΟ την βάση κρυψώνας ώστε να παίρνω περισσότερα κέρματα. Θα μου πάρει πιο πολύ χρόνο από το να ανέβαζα επίπεδο την κόλλα/μηδενίτη αλλά θα ανεβάζω και τον παίκτη μου, που έμεινε λίγο πίσω. 

 

Όταν, με το καλό, ανεβάσω δεξιότητες, θα ξανά ξεκινήσω να αναβαθμίζω ένα ένα τα εργοστάσια μου!

 

Αυτά! Τώρα θα μου πείτε, και εμάς τι μας το λες; Ξέρω 'γω; Έστω ότι είναι μια συμβουλή.  (grin)   ;)

 

 

 

Και μπορεί ο καθένας εδώ να λέει τις δικές του προσεγγίσεις και για τα 2 θέματα.

 

Ξεκινώντας εγώ:

Για την τοποθέτηση των δωματίων έχουμε στην διάθεση μας:

1 Βάση κρυψώνας (3 θέσεις)

1 Δωμάτιο παραγωγής εμπειρίας (2 θέσεις)

2 ορυχεία μηδενίτη και 2 σουπερ κόλλας

3 γεννήτριες

και τα υπόλοιπα που αφορούν τα ρομπότ και τις άμυνες επιθέσεις.

 

Οι Γεννήτριες στην ουσία καλύπτουν η καθεμία 2 δωμάτια και στο σύνολο 6. Οπότε πρώτο μέλημά μου ήταν να καλύψω με τις 3 γεννήτριες τα 4 ορυχεία, την βάση κρυψώνας και το δωμάτιο για την εμπειρία, από κει και πέρα αν το επιτύχουμε δεν έχει σημασία πως θα τοποθετηθούν τα άλλα δωμάτια.

 

Στις επεκτάσεις τώρα:

Θέλω να φτάσω τα ορυχεία σε επέκταση 10, από κει και πέρα θεωρώ ότι δεν αξίζει άλλο με τα κέρματα που ζητάει.

Το δωμάτιο εμπειρίας 7-8 επέκταση

Και οι γεννήτριες: Αυτή που βοηθάει την βάση μέχρι το επίπεδο 10 και οι υπόλοιπες 2 μέχρι 7.

Η βάση κρυψώνας μέχρι όπου πάει αν και προφανώς θα την καθυστερούν τα υπόλοιπα. 

 

Για τις άμυνες-επιθέσεις δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι είναι το καλύτερο.

 


 


Επεξεργάστηκε από spidy, 20 Φεβρουάριος 2017 - 10:23:12.

  • Αυτό αρέσει σε odi, dina και thms12

#2 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 20 Φεβρουάριος 2017 - 12:18:05

Εγώ έχω βάλει τις γεννήτριες:

 

1. Δίπλα από τη βάση της κρυψώνας και 1 εργαστήρι σούπερ κόλλας

2. ''         ''      1 ορυχείο μηδενίτη και 1 σούπερ κόλλας

3.''        ''         ''    ''           ''          και το εργαστήρι άπειρης γνώσης

 

Προσωπικά, δε χρειάζεται γεννήτρια για να μειώνει τον χρόνο της παραγωγής επιθ-ε-μποτ

 

Στην επέκταση..

 

Θέλω το 2ο εργαστήρι σούπερ κόλλας και μηδενίτη στο επίπεδο 10 (το 1ο είναι ήδη)..

 

Οι γεννήτριες είναι και οι τρεις στον 9.. Όμως, θέλω να πάω αυτή που είναι δίπλα στη βάση στο 10..

 

Η βάση είναι στο 12, παίρνω πολλά κέρματα από εκεί, μόνο το εργαστήρι άπειρης γνώσης δεν είναι πολύ ανεβασμένο (7).. Θέλω να το πάω στο 10..

 

Καλή συνέχεια!!

 

Οι επιθέσεις δε με ενδιαφέρουν πλέον.. Οι άμυνες χρειάζονται..



#3 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 21 Φεβρουάριος 2017 - 07:41:04

 

Οι επιθέσεις δε με ενδιαφέρουν πλέον.. Οι άμυνες χρειάζονται..

 

Γιατί έτσι; Με τις επιθέσεις παίρνεις εύκολα ορυκτά.

Με τις άμυνες πραγματικά δεν ξέρω, έχω την θέση άμυνας μου έχω τα ρομπότ αλλά προς το παρών δεν έχω δει κάποιο αποτέλεσμα.

Τι εννοώ; 

Ότι πάντα (μα πάντα) έρχεται κάποιος και σπαταλά 5-6-7 ρομπότ του για να μου κάνει μια επίθεση που θα του δώσει κάτι λίγα σε ορυκτά και μετά μένω απροστάτευτος για το υπόλοιπο του διαστήματος που δεν μπαίνω.



#4 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 21 Φεβρουάριος 2017 - 12:34:26

Γιατί έτσι; Με τις επιθέσεις παίρνεις εύκολα ορυκτά.

Με τις άμυνες πραγματικά δεν ξέρω, έχω την θέση άμυνας μου έχω τα ρομπότ αλλά προς το παρών δεν έχω δει κάποιο αποτέλεσμα.

Τι εννοώ; 

Ότι πάντα (μα πάντα) έρχεται κάποιος και σπαταλά 5-6-7 ρομπότ του για να μου κάνει μια επίθεση που θα του δώσει κάτι λίγα σε ορυκτά και μετά μένω απροστάτευτος για το υπόλοιπο του διαστήματος που δεν μπαίνω.

 

Επειδή  είμαι ψηλά στην κατάταξη, μου βγάζει παίκτες με 12-13 θέση άμυνας.. Και σιγά μη σπαταλώ όλα τα ρομποτάκια μου..



#5 criminal87

criminal87

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:criminal87
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 21 Φεβρουάριος 2017 - 17:41:04

εγω παντως με 24 ρομποτακια βγαζω πολλα ορυκτα σε σχεση με το να περιμενω να μου δωσει το εργοστασιο

ασε που τα ρομποτ ανα 1 ωρα γεμιζουν οποτε με συμφερει παρα πολυ να βαραω συνεχεια γιατι περνω πολυ περισοτερα σε 1 ωρα που βαραω σε σχεση με την παραγωγη


  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#6 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 09:52:40

 

Οι επιθέσεις δε με ενδιαφέρουν πλέον.. Οι άμυνες χρειάζονται..

Κατα την γνώμη μου ακριβώς το αντίθετο.

Η άμυνα δεν πολυχρειάζεται,σε αντίθεση με τις επιθέσεις που είναι υπερχρήσιμες.


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy

#7 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 11:51:52

Κατα την γνώμη μου ακριβώς το αντίθετο.

Η άμυνα δεν πολυχρειάζεται,σε αντίθεση με τις επιθέσεις που είναι υπερχρήσιμες.

 

Επειδή  είμαι ψηλά στην κατάταξη, μου βγάζει παίκτες με 12-13 θέση άμυνας.. Και σιγά μη σπαταλώ όλα τα ρομποτάκια μου..



#8 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 12:00:29

Αποκλείεται να σου βγάζει συνεχώς. 

Βάζεις ένα ρομπότ χάνεις και κάποια στιγμή σου βγάζει αντίπαλο στα μέτρα σου.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#9 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 12:07:34

Αποκλείεται να σου βγάζει συνεχώς. 

Βάζεις ένα ρομπότ χάνεις και κάποια στιγμή σου βγάζει αντίπαλο στα μέτρα σου.

 

Τι δωρεάν μου τα δίνουν τα ρομπότ? Κοστίζουν αρκετή σούπερ κόλλα.. Και πολλά λεπτά για να δημιουργηθεί το 1.. Ενώ με την άμυνα είμαι καλυμμένος από επιθέσεις και δε χάνω τους πόρους μου..



#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 12:10:33

Μπορεί να σου κοστίζουν ένα ποσό κόλλας αλλά σου επιστρέφουν πολλαπλάσια, αν θέλεις να επεκτείνεις την βάση κρυψώνας δεδομένου ότι από ένα επίπεδο και πάνω θα χρειάζεσαι μέρες και μέρες για να τα μαζέψεις οι επιθέσεις είναι ο ευκολότερος τρόπος.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#11 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 12:11:15

Τι δωρεάν μου τα δίνουν τα ρομπότ? Κοστίζουν αρκετή σούπερ κόλλα.. Και πολλά λεπτά για να δημιουργηθεί το 1.. Ενώ με την άμυνα είμαι καλυμμένος από επιθέσεις και δε χάνω τους πόρους μου..

πόσο ψηλά είσαι δηλαδή και το λες και το ξαναλές ρε φίλε;

κι εγώ δεν είμαι στον πάτο,αλλα μου βγάζει πολύ συμφέρουσες επιθέσεις...

εν πάσει περιπτώσει ο καθένας χαράζει την στρατηγική του κ παίζει το παιχνίδι του.



#12 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 12:50:53

Μπορεί να σου κοστίζουν ένα ποσό κόλλας αλλά σου επιστρέφουν πολλαπλάσια, αν θέλεις να επεκτείνεις την βάση κρυψώνας δεδομένου ότι από ένα επίπεδο και πάνω θα χρειάζεσαι μέρες και μέρες για να τα μαζέψεις οι επιθέσεις είναι ο ευκολότερος τρόπος.

 

Και αν  έχω επιθ-ε-μποτ και όχι αμυν-ο-μποτ χάνω αυτά που παίρνω + την σούπερ κόλλα που χρησιμοποίσα για να φτιάξω τα ρομπότ..


Επεξεργάστηκε από grigrist, 22 Φεβρουάριος 2017 - 12:51:22.


#13 criminal87

criminal87

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 32 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚΑΤΕΡΙΝΗ
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΑΡΤΑΛΙΑ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:criminal87
Φήμη: 53

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 13:26:14

24 ρομποτακια εχω και κανουν 1 ωρα και 7 λεπτα να γινουν (12 απο την μια παραγωγη 12 απο το αλλο) στοιχιζουν περιπου 5400 κολλα και για τα 24....αλλα περνω πολυ μα πολυ παραπανω απο αυτα που ξοδευω για να το παραγω...

στο gr4 ειμαι πρωτος στην επεκταση και πρωτος στην δοξα


Επεξεργάστηκε από criminal87, 22 Φεβρουάριος 2017 - 13:29:19.

  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#14 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Φεβρουάριος 2017 - 19:10:38

Και αν  έχω επιθ-ε-μποτ και όχι αμυν-ο-μποτ χάνω αυτά που παίρνω + την σούπερ κόλλα που χρησιμοποίσα για να φτιάξω τα ρομπότ..

 

Αυτά που κερδίζεις και αποθηκεύονται δεν γίνεται να χαθούν, χάνεις μόνο ότι παράγεται εκείνη την στιγμή και δεν έχεις αποθηκεύσει.

Οπότε άλλο οι άμυνες και άλλο οι επιθέσεις. Οι επιθέσεις δίνουν παραπάνω απ' όσα δίνεις για να παράγεις τα ρομπότ, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε συμφέρει, άλλο αν εσύ δεν θέλεις να ασχοληθείς.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos

#15 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Φεβρουάριος 2017 - 11:50:11

Αυτά που κερδίζεις και αποθηκεύονται δεν γίνεται να χαθούν, χάνεις μόνο ότι παράγεται εκείνη την στιγμή και δεν έχεις αποθηκεύσει.

Οπότε άλλο οι άμυνες και άλλο οι επιθέσεις. Οι επιθέσεις δίνουν παραπάνω απ' όσα δίνεις για να παράγεις τα ρομπότ, δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε συμφέρει, άλλο αν εσύ δεν θέλεις να ασχοληθείς.

Μάλλον δεν καταλάβατε... Όταν έχω επιθέσεις (εργοστάσιο) δεν έχω άμυνες... Άρα μένω ''γυμνός'' και χάνω πολύ από επιθέσεις των αντιπάλων μου σε εμένα.. Δεν είμαι βρυκόλακας να μπαίνω στις 5 τη νύχτα,που κάποιοι κάνουν τότε τις επιθέσεις τους, για να μαζεύω τους πόρους μου.. Άρα μου τους κλέβουν, αφού δεν έχω αμυν-ο-μποτ.. Άρα, ουσιαστικά,ότι παίρνω από τις επιθέσεις, το χάνω από τις άμυνες.. Κατανοητό??


  • Αυτό αρέσει στον/η RONALDO46

#16 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 23 Φεβρουάριος 2017 - 12:57:30

Μάλλον δεν καταλάβατε... Όταν έχω επιθέσεις (εργοστάσιο) δεν έχω άμυνες... Άρα μένω ''γυμνός'' και χάνω πολύ από επιθέσεις των αντιπάλων μου σε εμένα.. Δεν είμαι βρυκόλακας να μπαίνω στις 5 τη νύχτα,που κάποιοι κάνουν τότε τις επιθέσεις τους, για να μαζεύω τους πόρους μου.. Άρα μου τους κλέβουν, αφού δεν έχω αμυν-ο-μποτ.. Άρα, ουσιαστικά,ότι παίρνω από τις επιθέσεις, το χάνω από τις άμυνες.. Κατανοητό??

αν επιτρέπεις,πόσες ώρες περνάνε απο την στιγμή που κλείνεις τον υπολογιστη/τηλέφωνο το απόγευμα-βράδυ,μέχρι να ξαναμπείς την άλλη μέρα;;



#17 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Φεβρουάριος 2017 - 13:19:15

Μάλλον δεν καταλάβατε... Όταν έχω επιθέσεις (εργοστάσιο) δεν έχω άμυνες... Άρα μένω ''γυμνός'' και χάνω πολύ από επιθέσεις των αντιπάλων μου σε εμένα.. Δεν είμαι βρυκόλακας να μπαίνω στις 5 τη νύχτα,που κάποιοι κάνουν τότε τις επιθέσεις τους, για να μαζεύω τους πόρους μου.. Άρα μου τους κλέβουν, αφού δεν έχω αμυν-ο-μποτ.. Άρα, ουσιαστικά,ότι παίρνω από τις επιθέσεις, το χάνω από τις άμυνες.. Κατανοητό??

 

όχι, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεις τις άμυνες με τις επιθέσεις. 

1ον γιατί όταν έχεις επιθέσεις δεν έχεις άμυνες;

2ον ανεξάρτητα από την άμυνα σου γιατί να μην θέλεις να κερδίζεις από τις επιθέσεις;



#18 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Φεβρουάριος 2017 - 13:21:41

όχι, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεις τις άμυνες με τις επιθέσεις. 

1ον γιατί όταν έχεις επιθέσεις δεν έχεις άμυνες;

2ον ανεξάρτητα από την άμυνα σου γιατί να μην θέλεις να κερδίζεις από τις επιθέσεις;

1) Γιατί δεν έχω χώρο..

2) Σου απάντησα ήδη..



#19 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 16:30:29

Καλησπέρα,

 

εγώ προσωπικά, έχω αναβαθμίσει την κρυψώνα μου μέχρι και τον 3ο όροφο.

 

Η τακτική που ακολουθώ είναι η εξής: Δεν κάνω καθόλου επιθέσεις και επομένως, δεν έχω τοποθετήσει εργοστάσιο επιθεμπότ, αμυνομπότ και ό,τι άλλο σχετίζεται με τις επιθέσεις. Τα δωμάτιο που έχω τοποθετημένα είναι:

 

1) Βάση κρυψώνας

2) Εργοστάσιο σούπερ κόλλας x2

3) Εργοστάσιο μηδενίτη x2

4) Γεννήτρια x3

5) Βάση άμυνας

6) Εργαστήριο άπειρης γνώσης 

 

(Θα ανεβάσω σύντομα εικόνα)

 

Γιατί δεν κάνω επιθέσεις; Πολύ απλά γιατί όσο πιο ψηλά έχω την δόξα μου, τόσες πιο πολλές επιθέσεις δέχομαι και άρα τόσο πιο πολλούς πόρους χάνω. Έχω τη θέση άμυνας σε αρκετά ψηλό επίπεδο για να μην χάνω από τυχόν επιθέσεις. Βέβαια, δεν ξεκίνησα αυτή την τακτική από την αρχή και τώρα έχω κάμποση δόξα αλλά όχι υπερβολική. Μπορεί να μαζέψω πιο αργά τους πόρους μου, αλλά τι πειράζει; Σιγά σιγά και σταθερά! ;)


Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#20 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 27 Φεβρουάριος 2017 - 17:14:24

Σχετικά αυτό που λες για την θέση άμυνας dina, μέχρι ποιο επίπεδο την έχεις αναβαθμίσει;






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες