Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ερώτηση σχετικά με ειδικές και δύσκολες αποστολές


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
12 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 17 Μάρτιος 2017 - 15:06:51

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν με π.χ 900-1000 δύναμη , 5200 αντοχη , 2000 διαισθηση και μυαλο βγαινουν οι ειδικες ευκολα οπως και οι δυσκολες αποστολες η οχι? επισης θα ηθελα να ρωτησω μεχρι περιπου ποσο θα επρεπε να ειναι η δυναμη για να βγαινουν ευκολα και τα δυο. (ξερω οτι 10 βασικη ειναι το καλυτερο αλλα θελω να ανεβασω λιγο σκιλλς) 



#2 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 17 Μάρτιος 2017 - 15:18:08

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν με π.χ 900-1000 δύναμη , 5200 αντοχη , 2000 διαισθηση και μυαλο βγαινουν οι ειδικες ευκολα οπως και οι δυσκολες αποστολες η οχι? επισης θα ηθελα να ρωτησω μεχρι περιπου ποσο θα επρεπε να ειναι η δυναμη για να βγαινουν ευκολα και τα δυο. (ξερω οτι 10 βασικη ειναι το καλυτερο αλλα θελω να ανεβασω λιγο σκιλλς) 

Εγώ φίλε μου πολλές φορές έχω κάνει ειδική αποστολή με 1000 δύναμη και 6500 τα υπόλοιπα,και έβγαιναν εύκολα!

Μου έμενε μάλιστα και περίπου 20000-25000 ζωή,άρα σίγουρα θα γίνεται και με λίγο μεγαλύτερη δύναμη ή με λίγο μικρότερη αντοχή!


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#3 ManosPlaysgr

ManosPlaysgr

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 380 μηνύματα
  • Τοποθεσία 
  • Ομάδα:GoL
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:ManosPlays
Φήμη: 100

Δημοσιεύτηκε 17 Μάρτιος 2017 - 22:01:51

πρέπει η αντοχή να το 1/3 της αντοχής δηλαδή

500 δύναμη

1500 αντοχή 

για να μπορείς να κάνεις ειδικές αποστολές  ;)


Μην εμπιστεύεσαι τίποτα....απόλυτα....
Η ζάχαρη μοιάζει πολύ με αλάτι


#4 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.756

Δημοσιεύτηκε 17 Μάρτιος 2017 - 22:28:02

πρέπει η αντοχή να το 1/3 της αντοχής δηλαδή
500 δύναμη
1500 αντοχή
για να μπορείς να κάνεις ειδικές αποστολές ;)


1 προς 4 πρέπει να είναι η αναλογία δύναμης αντοχής.

#5 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 06:52:44

1 προς 4 πρέπει να είναι η αναλογία δύναμης αντοχής.

Συμφωνώ, αν φτάσεις μέχρι εκεί μπορείς και να πειραματιστείς ανεβάζοντας λίγο την δύναμη μέχρι να δεις ότι σε μερικές ειδικές θα χάνεις οπότε πρέπει να ψηλώσεις ξανά την αντοχή.



#6 ΜΠΟΖΟΣ

ΜΠΟΖΟΣ

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 148 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:Ice In The RiVeR
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:ΜΠΟΖΟΣ
Φήμη: 40

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 07:37:49

Εγώ σε προτινώ να ψάξεις για σφυρί αυτό σε λέω εγώ και νομίζω είναι καλύτερα να χαμιλοσεις την δύναμη και αντοχή για παράδειγμα είσαι έτσι



1000
2000
1800
1967

Θα πρέπει να τα πας με ένα σφυρί
10
3600
500
1000
Κάπως έτσι θα ήταν καλό για ειδικές αποστολες

#7 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 10:26:42

Εγώ σε προτινώ να ψάξεις για σφυρί αυτό σε λέω εγώ και νομίζω είναι καλύτερα να χαμιλοσεις την δύναμη και αντοχή για παράδειγμα είσαι έτσι



1000
2000
1800
1967

Θα πρέπει να τα πας με ένα σφυρί
10
3600
500
1000
Κάπως έτσι θα ήταν καλό για ειδικές αποστολες

Κάπως έτσι επίσης θα ήταν χάλια για οτιδήποτε άλλο φίλε μου  :P

Για να βγαίνουν οι ειδικές αποστολές χρειάζεται όντως 1 δύναμη προς 4 αντοχή,δηλαδή αν έχει 1000 την δύναμη τουλάχιστον 4000 την αντοχή (και πάλι δεν είναι τόσο σίγουρο βέβαια) 

 

Αυτό που έγραψες εσύ είναι υπερβολικό,1 δύναμη προς 360 αντοχή!  (grin)

Το μυαλό και η διαίσθηση είναι πολύ χαμηλά...Έστω όμως ότι τα ανεβάζει με ρούχα (αν και δεν γίνεται να τα φτάσει εκεί που θα είναι η αντοχή,αφού θα πάρει τα μπόνους από ενισχυτικό,πρωτάθλημα και ομάδα),θα μπορέσει να ανεβάζει και την δύναμη? Δεν το νομίζω...Οπότε δεν θα τα πηγαίνει καλά στις μάχες,αν πάλι αφήσει χαμηλά το μυαλό και ανεβάσει με ρούχα την διαίσθηση και την δύναμη τότε το αποτέλεσμα θα είναι κάτι σαν άμυαλος-αδύναμος (οπότε αν θέλει κάτι τέτοιο,καλύτερα να κάνει όντως τον ήρωα του άμυαλο-αδύναμο με σφυρί αμνησίας και θα τελειώνει και πανεύκολα τις ειδικές αποστολές!)


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#8 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 10:54:52

Ότι εχω σφυρι εχω αλλα δεν θελω να το χρησιμοποιησω.. τωρα οι βασικες μου ειναι 10 δυναμη και 790 τα αλλα τρια.. οι ειδικες βγαινουν πολυ ευκολα αλλα θελω να ανεβασω δυναμη με κερμα ωστε να ριχνω καμια επιπλεον φαπα ομως να μην χανω ουτε ειδικες ουτε φυσικα αποστολες αφου ειμαι ψηλα σε επιπεδο και δεν θελω να πεσω.. οποτε βασικη δυναμη να την παω στο 200 περιπου?

 

Επισης με αντοχης τωρα ειμαι 278 , 5358 , 2012 , 1807


Επεξεργάστηκε από TheBestOfAll, 18 Μάρτιος 2017 - 10:57:43.


#9 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 14:11:54

Ότι εχω σφυρι εχω αλλα δεν θελω να το χρησιμοποιησω.. τωρα οι βασικες μου ειναι 10 δυναμη και 790 τα αλλα τρια.. οι ειδικες βγαινουν πολυ ευκολα αλλα θελω να ανεβασω δυναμη με κερμα ωστε να ριχνω καμια επιπλεον φαπα ομως να μην χανω ουτε ειδικες ουτε φυσικα αποστολες αφου ειμαι ψηλα σε επιπεδο και δεν θελω να πεσω.. οποτε βασικη δυναμη να την παω στο 200 περιπου?

 

Επισης με αντοχης τωρα ειμαι 278 , 5358 , 2012 , 1807

Το να μην ρίξεις ακόμα το σφυρί είναι καλή επιλογή  ;) Από ότι κατάλαβα είσαι ακόμα μικρό lvl...Εάν δεν σε πειράζει να χρειάζεσαι ρούχα αντοχής,τότε μπορείς να ανεβάσεις και λίγο παραπάνω την δύναμη...


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#10 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 15:42:14

Το να μην ρίξεις ακόμα το σφυρί είναι καλή επιλογή  ;) Από ότι κατάλαβα είσαι ακόμα μικρό lvl...Εάν δεν σε πειράζει να χρειάζεσαι ρούχα αντοχής,τότε μπορείς να ανεβάσεις και λίγο παραπάνω την δύναμη...

 

Οτι χρειαζομαι ρουχα αντοχης χρειαζομαι απλα ποσο δυναμη περιπου ρωταω. Γιατι και αντοχης να εχω με 1500 δυναμη δεν βγαινουν.. Επισης ειμαι στον 16 και δεν με λες μικρο λεβελ εκει :P



#11 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 16:45:47

Οτι χρειαζομαι ρουχα αντοχης χρειαζομαι απλα ποσο δυναμη περιπου ρωταω. Γιατι και αντοχης να εχω με 1500 δυναμη δεν βγαινουν.. Επισης ειμαι στον 16 και δεν με λες μικρο λεβελ εκει :P

Ναι στον 16 δεν είσαι μικρό lvl,αλλά αν μιλάμε γενικά,τότε δεν είσαι!  :P

Αλλά τι lvl ακριβώς είσαι? Και πόση ζημιά περίπου κάνουν οι πύραυλοί σου?

Με 400 ζημιά και 300 δύναμη κάνεις συνολικά 700 ζημιά (περίπου,γιατί πάντα είναι λίγο πιο πάνω ή λίγο πιο κάτω,το 700 είναι απλά ο μέσος όρος)

Αν εσύ έχεις 300 δύναμη όπως είπαμε,τότε οι αντίπαλοί σου δεν θα έχουν πάνω από 400,άρα και ο μέσος όρος της ζημιάς που προκαλούν δεν θα είναι πάνω από 400!

Απλά υπολόγισε ότι θα έχουν και μεγαλύτερη αντοχή,μυαλό και διαίσθηση! Βέβαια το μυαλό και η διαίσθηση δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο,αφού το ποσοστό για να σε αποφύγει ή να σε χτυπήσει κρίσιμα είναι μικρό...Όπως είπες με ρούχα αντοχής είναι 

2000 το μυαλό και 1800 η διαίσθηση,που σημαίνει ότι θα έχουν λίγο παραπάνω,που δεν έχει σημασία...

Αλλά με αντοχή 5400,αυτοί θα φτάνουν μέχρι και 5600...

Το θέμα είναι να μπορείς να καλύπτεις αυτήν την διαφορά,με την επιπλέον ζημιά που προκαλείς με τους πυραύλους...Μέσα σε 20 χτυπήματα γιατί μετά τελειώνει η μάχη και νικάει όποιος έχει περισσότερη ζωή...Και με 20 χτυπήματα που το καθένα κάνει 700 ζημιά σίγουρα δεν μπορείς να του τελειώσεις την ζωή...

 

Με 300 δύναμη και 400 από τους πυραύλους κάνεις 700 ζημιά

Έστω ότι ο αντίπαλός σου κάνεις 400 με την παραπάνω δύναμη που έχει

Σε κάθε χτύπημα καλύπτεις λοιπόν 300 πόντους διαφορά,βγάλε ένα χτύπημα που μπορεί να σε αποφύγει και ένα που μπορεί να είναι κρίσιμο και να μην καλύψεις την διαφορά...Έχεις: 20-2=18    έπειτα η διαφορά που καλύπτεις είναι 300 όπως είπαμε,άρα 300x18=5400,άρα αυτή είναι η διαφορά που μπορείς να καλύψεις με αυτά τα δεδομένα (φυσικά στο περίπου)

 

Άρα,ναι με 300 δύναμη και 5400 αντοχή νικάς τις ειδικές αποστολές  :) Την ίδια πράξη μπορείς να κάνεις και με άλλα δεδομένα για να υπολογίζεις πόσο περίπου να αυξήσεις την δύναμη,ώστε να βγαίνουν οι ειδικές  (grin)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Μάρτιος 2017 - 16:48:12.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#12 TheBestOfAll

TheBestOfAll

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 467 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 424

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 20:04:20

Ναι στον 16 δεν είσαι μικρό lvl,αλλά αν μιλάμε γενικά,τότε δεν είσαι!  :P

Αλλά τι lvl ακριβώς είσαι? Και πόση ζημιά περίπου κάνουν οι πύραυλοί σου?

Με 400 ζημιά και 300 δύναμη κάνεις συνολικά 700 ζημιά (περίπου,γιατί πάντα είναι λίγο πιο πάνω ή λίγο πιο κάτω,το 700 είναι απλά ο μέσος όρος)

Αν εσύ έχεις 300 δύναμη όπως είπαμε,τότε οι αντίπαλοί σου δεν θα έχουν πάνω από 400,άρα και ο μέσος όρος της ζημιάς που προκαλούν δεν θα είναι πάνω από 400!

Απλά υπολόγισε ότι θα έχουν και μεγαλύτερη αντοχή,μυαλό και διαίσθηση! Βέβαια το μυαλό και η διαίσθηση δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο,αφού το ποσοστό για να σε αποφύγει ή να σε χτυπήσει κρίσιμα είναι μικρό...Όπως είπες με ρούχα αντοχής είναι 

2000 το μυαλό και 1800 η διαίσθηση,που σημαίνει ότι θα έχουν λίγο παραπάνω,που δεν έχει σημασία...

Αλλά με αντοχή 5400,αυτοί θα φτάνουν μέχρι και 5600...

Το θέμα είναι να μπορείς να καλύπτεις αυτήν την διαφορά,με την επιπλέον ζημιά που προκαλείς με τους πυραύλους...Μέσα σε 20 χτυπήματα γιατί μετά τελειώνει η μάχη και νικάει όποιος έχει περισσότερη ζωή...Και με 20 χτυπήματα που το καθένα κάνει 700 ζημιά σίγουρα δεν μπορείς να του τελειώσεις την ζωή...

 

Με 300 δύναμη και 400 από τους πυραύλους κάνεις 700 ζημιά

Έστω ότι ο αντίπαλός σου κάνεις 400 με την παραπάνω δύναμη που έχει

Σε κάθε χτύπημα καλύπτεις λοιπόν 300 πόντους διαφορά,βγάλε ένα χτύπημα που μπορεί να σε αποφύγει και ένα που μπορεί να είναι κρίσιμο και να μην καλύψεις την διαφορά...Έχεις: 20-2=18    έπειτα η διαφορά που καλύπτεις είναι 300 όπως είπαμε,άρα 300x18=5400,άρα αυτή είναι η διαφορά που μπορείς να καλύψεις με αυτά τα δεδομένα (φυσικά στο περίπου)

 

Άρα,ναι με 300 δύναμη και 5400 αντοχή νικάς τις ειδικές αποστολές  :) Την ίδια πράξη μπορείς να κάνεις και με άλλα δεδομένα για να υπολογίζεις πόσο περίπου να αυξήσεις την δύναμη,ώστε να βγαίνουν οι ειδικές  (grin)

 

194 επίπεδο είμαι πρώτος στον σερβερ σε επίπεδο γιαυτό ρωτάω θέλω να πάρω τα + της δυναμης αλλα παραλληλα να νικαω και ειδικες και δυσκολες αποστολες ωστε να παραμεινω ψηλα. Θα το δοκιμασω να την παω κοντα 300 και αν δεν πετυχει το πολυ ριχνω το σφυρακι και γυρναω στο αρχικο σταδιο. Σε ευχαριστω παρα πολυ δεν τον γνωριζα αυτον τον τροπο και με εσωσες (grin)  700 ζημια κανουν οι πυραυλοι μου και απλα εχω ενα πετ που μου δινει 270 δυναμη βασικη εχω 10. 


Επεξεργάστηκε από TheBestOfAll, 18 Μάρτιος 2017 - 20:05:31.


#13 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Μάρτιος 2017 - 21:12:45

194 επίπεδο είμαι πρώτος στον σερβερ σε επίπεδο γιαυτό ρωτάω θέλω να πάρω τα + της δυναμης αλλα παραλληλα να νικαω και ειδικες και δυσκολες αποστολες ωστε να παραμεινω ψηλα. Θα το δοκιμασω να την παω κοντα 300 και αν δεν πετυχει το πολυ ριχνω το σφυρακι και γυρναω στο αρχικο σταδιο. Σε ευχαριστω παρα πολυ δεν τον γνωριζα αυτον τον τροπο και με εσωσες (grin)  700 ζημια κανουν οι πυραυλοι μου και απλα εχω ενα πετ που μου δινει 270 δυναμη βασικη εχω 10. 

Χαίρομαι που βοήθησα  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες