Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρόταση για μπάρα ενέργεια για ειδικές αποστολές


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
18 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 21 Μάρτιος 2017 - 09:47:12

 Σε όλους έχει τύχει φαντάζομαι να κάνουν μια ειδική αποστολή και να χάνουν σε κάποιο σημείο και να πρέπει να περιμένουν για μια ώρα. Είναι λίγο ενοχλητικό αν θέλεις να τελειώσεις τις ειδικές αποστολές και έτυχε να χάσεις για κάποιον λόγο.

 Προτείνω όπως στις μονομαχίες και στο πρωτάθλημα να υπάρχει μια μπάρα ενέργειας και εκεί που να φορτίζει, μια επίθεση ανά ώρα και να γεμίζει στις 2 ώρες, δηλαδή 2 επιθεσούλες, ίσα ίσα για τα απρόοπτα που τυχαίνουν, δεν νομίζω άλλωστε και πολλοί να βάζουν ντόνατς για να τις ολοκληρώσουν ώστε να χάσει η εταιρεία πολλά.

Φυσικά να παραμείνει η επιλογή με 2 ντόνατς για άμεση επίθεση και για να δώσουμε και ένα κίνητρο στην εταιρεία ας βάλει την δυνατότητα με 10 ντόνατς την εβδομάδα η μπάρα να γεμίζει όχι σε 2 επιθέσεις αλλά σε 5, δεν δίνει κάποιο πλεονέκτημα αυτό στους παίκτες ωστόσο τους διευκολύνει αν θέλουν να τα σκάσουν.

 


  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, odi, katouniotis και σε 17 άλλους

#2 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 21 Μάρτιος 2017 - 12:45:42

Δεν νομίζω ότι κάνει κάποια διαφορά...Αν θες να νικήσεις μπορείς να δώσεις 2 μπαταρίες..Και εξάλλου για 1 ώρα υπομονή δε χάλασε και ο κόσμος.. ;)



#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 21 Μάρτιος 2017 - 18:55:22

Δεν νομίζω ότι κάνει κάποια διαφορά...Αν θες να νικήσεις μπορείς να δώσεις 2 μπαταρίες..Και εξάλλου για 1 ώρα υπομονή δε χάλασε και ο κόσμος.. ;)

Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχεις λίγο χρόνο...Π.χ. Στις 8:30 το βράδυ την Κυριακή κάνεις ειδικές και περιμένεις να τις νικήσεις όλες,αφού κυνηγάς θέση στο τουρνουά...Έχεις ξεμείνει από μπαταρίες για εκείνη τη μέρα και για κάποιον λόγο χάνεις σε μία ειδική αποστολή,έτσι λοιπόν πάει η εμπειρία που θα κέρδιζες και από τις υπόλοιπες (και μάλιστα αν σκοπό να τις τελειώσεις όλες μαζί για να πάρεις πολύ εμπειρία στο τέλος και να αφήσεις τους αντιπάλους λίγο πίσω,αλλά γίνει ένα λάθος...Την πάτησες ή πληρώνεις ντόνατς...)

 

Δεν βλέπω τον λόγο να μην πραγματοποιηθεί... :)


  • Αυτό αρέσει σε Φώτης, Ομορφουλης και ManosPlaysgr

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2017 - 12:29:29

Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχεις λίγο χρόνο...Π.χ. Στις 8:30 το βράδυ την Κυριακή κάνεις ειδικές και περιμένεις να τις νικήσεις όλες,αφού κυνηγάς θέση στο τουρνουά...Έχεις ξεμείνει από μπαταρίες για εκείνη τη μέρα και για κάποιον λόγο χάνεις σε μία ειδική αποστολή,έτσι λοιπόν πάει η εμπειρία που θα κέρδιζες και από τις υπόλοιπες (και μάλιστα αν σκοπό να τις τελειώσεις όλες μαζί για να πάρεις πολύ εμπειρία στο τέλος και να αφήσεις τους αντιπάλους λίγο πίσω,αλλά γίνει ένα λάθος...Την πάτησες ή πληρώνεις ντόνατς...)

 

Δεν βλέπω τον λόγο να μην πραγματοποιηθεί... :)

Την ξέρεις την παροιμία ''Αν η γιαγιά μου είχε ρουλεμάν, θα ήταν πατίνι''? Τότε δίνεις ντόνατ.. 


  • Αυτό αρέσει στον/η Φώτης

#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2017 - 14:15:30

Την ξέρεις την παροιμία ''Αν η γιαγιά μου είχε ρουλεμάν, θα ήταν πατίνι''? Τότε δίνεις ντόνατ.. 

Ρουλεμάν? Καρούλια ήξερα πως λέει η παροιμία...Ή έστω ρόδες!

Τότε δίνεις ντόνατ,επειδή δεν έχεις άλλη επιλογή...Αλλά γιατί να δώσεις ντόνατ αν υπάρχει η επιλογή που είπε ο φίλος μας ο spidy στην ιδέα του?  (grin)

Και είπε και έναν λόγο για τον οποίο συμφέρει την εταιρεία,άρα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα!  ;)


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#6 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2017 - 16:12:42

Να προσθέσω ότι για όσους παίζουν λίγο η μια ώρα έχει σημασία.

Όχι μόνο για την περίπτωση του τουρνουά εμπειρίας αλλά και στο γεγονός ότι οι 2 μπαταρίες είναι καλύτερα να ξοδευτούν σε μια πολύλεπτη αποστολή.

Για όσους είναι όλη την ώρα μέσα προφανώς και δεν έχει σημασία.



#7 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2017 - 20:56:00

Να προσθέσω ότι για όσους παίζουν λίγο η μια ώρα έχει σημασία.

Όχι μόνο για την περίπτωση του τουρνουά εμπειρίας αλλά και στο γεγονός ότι οι 2 μπαταρίες είναι καλύτερα να ξοδευτούν σε μια πολύλεπτη αποστολή.

Για όσους είναι όλη την ώρα μέσα προφανώς και δεν έχει σημασία.

 

Δηλαδή μου λες ότι η ειδική αποστολή δεν είναι πολύωρη? Αποστολή είναι και αυτή και μάλιστα διαρκεί 1(!) ώρα από την μια επίθεση στην άλλη.. Για τις αποστολές (όχι τις ειδικές) υπάρχει η τηλεόραση  ;) ..

 

Ρουλεμάν? Καρούλια ήξερα πως λέει η παροιμία...Ή έστω ρόδες!

Τότε δίνεις ντόνατ,επειδή δεν έχεις άλλη επιλογή...Αλλά γιατί να δώσεις ντόνατ αν υπάρχει η επιλογή που είπε ο φίλος μας ο spidy στην ιδέα του?  (grin)

Και είπε και έναν λόγο για τον οποίο συμφέρει την εταιρεία,άρα δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα!  ;)

Μα αυτό που λες υπάρχει πιθανότητα να γίνει 1 στο εκατομμύριο.. Συνήθως όποιος θέλει τουρνουά εμπειρίας έχει έτοιμες τις αποστολές Κυριακή ή έστω Δευτέρα.. Άρα δε γίνεται..

 

Όσον αφορά την παροιμία υπάρχουν πολλές παραλλαγές.. :D  :)



#8 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 08:43:28

Δηλαδή μου λες ότι η ειδική αποστολή δεν είναι πολύωρη? Αποστολή είναι και αυτή και μάλιστα διαρκεί 1(!) ώρα από την μια επίθεση στην άλλη.. Για τις αποστολές (όχι τις ειδικές) υπάρχει η τηλεόραση  ;) ..

 

 

Οι ειδικές πολύωρες; Άντε αν όλες οι αποστολές έχουν γίνει διαθέσιμες και θέλεις να ολοκληρώσεις άμεσα όλα τα επίπεδα τους να σου πάρει κανά τεταρτάκι βαριά βαριά. 

Και γι' αυτό είναι σπαστικό αν γίνει καμιά στραβή που μερικές φορές γίνεται να πρέπει να περιμένεις μια ώρα. Προσωπικά σε ειδικές δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε ντόνατς, ούτε μπαταρίες.


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και RONALDO46

#9 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 12:06:46

Οι ειδικές πολύωρες; Άντε αν όλες οι αποστολές έχουν γίνει διαθέσιμες και θέλεις να ολοκληρώσεις άμεσα όλα τα επίπεδα τους να σου πάρει κανά τεταρτάκι βαριά βαριά. 

Και γι' αυτό είναι σπαστικό αν γίνει καμιά στραβή που μερικές φορές γίνεται να πρέπει να περιμένεις μια ώρα. Προσωπικά σε ειδικές δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε ντόνατς, ούτε μπαταρίες.

 

Ναι, πολύωρες είναι αφού θέλει μια ώρα για να ξαναεπιτεθείς..

 

Καιρός να χρησιμοποιήσεις  ;)  ;) ..Και αν γίνουν δύο στραβές δηλαδή τι? Θα πρέπει να έχουμε και τρεις επιθέσεις.. ?Αυτό το ''ενισχυτικό'' που πρότεινες δε συμφέρει..



#10 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 15:00:07

Ναι, πολύωρες είναι αφού θέλει μια ώρα για να ξαναεπιτεθείς..

 

Καιρός να χρησιμοποιήσεις  ;)  ;) ..Και αν γίνουν δύο στραβές δηλαδή τι? Θα πρέπει να έχουμε και τρεις επιθέσεις.. ?Αυτό το ''ενισχυτικό'' που πρότεινες δε συμφέρει..

Μία στραβή μπορεί να γίνει...Αν κάνεις δεύτερο λάθος σερί...Απλά είναι υπερβολικά καντέμης  :P  (ή υπερβολικά απρόσεχτος)

Αυτό που σου είπα εγώ ήταν απλά ένα παράδειγμα,το ξέρω πως είναι δύσκολο να συμβεί,αλλά το να κάνεις ένα λάθος δεν είναι το ίδιο απίθανο,και όπως είπε και ο spidy,αν έχεις λίγη ώρα και χάσεις από έναν αντίπαλο,είναι σπαστικό να περιμένεις 1 ώρα ή να πρέπει να δώσεις μπαταρίες ή ντόνατ,που θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αλλού  ;)

Επιπλέον,οι ειδικές αποστολές θέλουν μία ώρα για να ξανά επιτεθείς μόνο αν χάσεις...Αλλιώς τελειώνουν γρήγορα!

Συνήθως όσοι δεν έχουν χαμηλά την δύναμη χάνουν έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή...Το θέμα είναι ότι αν κάποιος με χαμηλή δύναμη κάνει κάποιο λάθος,τότε είναι κρίμα να περιμένει μία ώρα...Οι άλλοι που έχουν ανεβάσει δύναμη,γνωρίζουν ότι βγαίνουν δυσκολότερα οι ειδικές αποστολές,οπότε είναι προετοιμασμένοι για κάτι τέτοιο...Η άλλη περίπτωση είναι το να μην γνωρίζουν ακόμα καλά το παιχνίδι,αλλά σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να είναι ακόμα μικρά lvl!Πράγμα που σημαίνει ότι δυναμώνουν γρήγορα!

Αν χάσουν από έναν κακό στις ειδικές,μπορεί μέσα σε 30-40 λεπτά να έχουν δυναμώσει αρκετά για να τον νικήσουν,αλλά αναγκάζονται να περιμένουν παραπάνω ώρα πάνω από το παιχνίδι για να μπορέσουν να ξανά κάνουν επίθεση! 

Ενώ με αυτήν την ιδέα μπορεί να είσαι μικρό lvl,να χάσεις...Έπειτα να δυναμώσεις λίγο και να ξανά κάνεις επίθεση και να νικήσεις!


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#11 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 15:54:59

Το θέμα είναι ότι αν κάποιος με χαμηλή δύναμη κάνει κάποιο λάθος,τότε είναι κρίμα να περιμένει μία ώρα...Οι άλλοι που έχουν ανεβάσει δύναμη,γνωρίζουν ότι βγαίνουν δυσκολότερα οι ειδικές αποστολές,οπότε είναι προετοιμασμένοι για κάτι τέτοιο..

 

Βέβαια, είναι και τα λάθη, να έχεις ξεχάσει να βάλεις τον πύραυλο, τον σωστό βοηθό κλπ.

 

Αυτό το ''ενισχυτικό'' που πρότεινες δε συμφέρει..

 

Σε τι δεν συμφέρει ακριβώς;



#12 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 19:08:03

Μία στραβή μπορεί να γίνει...Αν κάνεις δεύτερο λάθος σερί...Απλά είναι υπερβολικά καντέμης  :P  (ή υπερβολικά απρόσεχτος)

Αυτό που σου είπα εγώ ήταν απλά ένα παράδειγμα,το ξέρω πως είναι δύσκολο να συμβεί,αλλά το να κάνεις ένα λάθος δεν είναι το ίδιο απίθανο,και όπως είπε και ο spidy,αν έχεις λίγη ώρα και χάσεις από έναν αντίπαλο,είναι σπαστικό να περιμένεις 1 ώρα ή να πρέπει να δώσεις μπαταρίες ή ντόνατ,που θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αλλού  ;)

Επιπλέον,οι ειδικές αποστολές θέλουν μία ώρα για να ξανά επιτεθείς μόνο αν χάσεις...Αλλιώς τελειώνουν γρήγορα!

Συνήθως όσοι δεν έχουν χαμηλά την δύναμη χάνουν έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή...Το θέμα είναι ότι αν κάποιος με χαμηλή δύναμη κάνει κάποιο λάθος,τότε είναι κρίμα να περιμένει μία ώρα...Οι άλλοι που έχουν ανεβάσει δύναμη,γνωρίζουν ότι βγαίνουν δυσκολότερα οι ειδικές αποστολές,οπότε είναι προετοιμασμένοι για κάτι τέτοιο...Η άλλη περίπτωση είναι το να μην γνωρίζουν ακόμα καλά το παιχνίδι,αλλά σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να είναι ακόμα μικρά lvl!Πράγμα που σημαίνει ότι δυναμώνουν γρήγορα!

Αν χάσουν από έναν κακό στις ειδικές,μπορεί μέσα σε 30-40 λεπτά να έχουν δυναμώσει αρκετά για να τον νικήσουν,αλλά αναγκάζονται να περιμένουν παραπάνω ώρα πάνω από το παιχνίδι για να μπορέσουν να ξανά κάνουν επίθεση! 

Ενώ με αυτήν την ιδέα μπορεί να είσαι μικρό lvl,να χάσεις...Έπειτα να δυναμώσεις λίγο και να ξανά κάνεις επίθεση και να νικήσεις!

Κοίτα σε όποιους λειτουργεί η τηλεόραση είναι 1/2 ώρας και άρα δεν είναι δα και τόσο πολύ να περιμένουν 30 λεπτά.. Αλλά και 1 ώρα να είναι κι ας είναι σπαστικό, υπομονή πρέπει να έχεις.. Να σου δώσω 1 παράδειγμα:

 

Έστω ότι είμαι κλέφτης και κρύβομαι στους θάμνους και θέλω να ληστέψω το σπίτι.. Περιμένω να φύγει ο ιδιοκτήτης..Σπαστικό είναι,αλλά πρέπει να περιμένω.. Έτσι λοιπόν κι εδώ.. Μπορεί και να είναι σπαστικό, αλλά για 1 ώρα ούτε οι διακομιστές έκλεισαν, ούτε το διαδίκτυο, ούτε τίποτα (αν και ποτέ δεν ξέρεις (grin) ).. Δεν είναι κόπος.. Όλη η ζωή είναι υπομονή..  Γι' αυτό λέω ότι δεν είναι ανάγκη να πραγματοποιηθεί..

 

Σε τι δεν συμφέρει ακριβώς;

 

Στο ότι δίνεις 10 ντόνατ, για κάτι που σε λίγες ώρες το ολοκληρώνεις.. ;)



#13 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 20:14:16

Αυτό είναι το αντισταθμιστικό όφελος για την εταιρεία για να δεχτεί να κάνει το πρώτο που είπα καθ' ότι κάποιοι χρησιμοποιούν τα 2 ντόνατς για να ανανεώσουν και αυτά θα τα χάσει. Ωστόσο δεν δίνει κανένα πλεονέκτημα σε όποιον δώσει τα 10, όποιος θέλει τα δίνει.


  • Αυτό αρέσει στον/η RONALDO46

#14 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 20:21:55

Κοίτα σε όποιους λειτουργεί η τηλεόραση είναι 1/2 ώρας και άρα δεν είναι δα και τόσο πολύ να περιμένουν 30 λεπτά.. Αλλά και 1 ώρα να είναι κι ας είναι σπαστικό, υπομονή πρέπει να έχεις.. Να σου δώσω 1 παράδειγμα:

 

Έστω ότι είμαι κλέφτης και κρύβομαι στους θάμνους και θέλω να ληστέψω το σπίτι.. Περιμένω να φύγει ο ιδιοκτήτης..Σπαστικό είναι,αλλά πρέπει να περιμένω.. Έτσι λοιπόν κι εδώ.. Μπορεί και να είναι σπαστικό, αλλά για 1 ώρα ούτε οι διακομιστές έκλεισαν, ούτε το διαδίκτυο, ούτε τίποτα (αν και ποτέ δεν ξέρεις (grin) ).. Δεν είναι κόπος.. Όλη η ζωή είναι υπομονή..  Γι' αυτό λέω ότι δεν είναι ανάγκη να πραγματοποιηθεί..

 

 

Στο ότι δίνεις 10 ντόνατ, για κάτι που σε λίγες ώρες το ολοκληρώνεις.. ;)

Σχετικά με το παράδειγμα...Έστω ότι είσαι κλέφτης όπως είπες και περιμένεις στους θάμνους...Εκεί αρκεί να περιμένεις γιατί έχεις όσο χρόνο θέλεις...Αλλά αν έρχομαι εγώ με την καραμπίνα που έτσι και σε πιάσω θα σου ανοίξω τόσες τρύπες που θα σε περνάνε για σφουγγάρι...Τότε ναι,πίστεψέ με,θα βιαζόσουν (grin)  Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αρκεί να έχεις υπομονή,όταν έχεις αρκετό χρόνο...Αν έχεις περιορισμένο χρόνο και κάνεις ένα λάθος...Πάει το πλάνο που είχες ετοιμάσει για το πως θα παίξεις!

Τι εννοώ? Λοιπόν,έχεις ανοίξει τις θέσεις στην αποθήκη και φοράς τους πυραύλους οπότε ετοιμάζεσαι για τις ειδικές αποστολές,αρχίζεις και τελειώνεις την πρώτη,10 αντικείμενα στην αποθήκη,ξεκινάς την δεύτερη,και γεμίζουν οι 8 θέσεις που είχαν μείνει,οπότε στον 9ο κακό το αντικείμενο που κέρδισες το φοράς αυτόματα,και αν έχει δύναμη πας στον 10ο με αυξημένη δύναμη λόγο αυτού του αντικειμένου και χάνεις...Μετά,για να συνεχίσεις περιμένεις μία ώρα...! Έλα όμως που δεν έχεις μία ώρα...Οπότε έρχεσαι την άλλη μέρα ή την ίδια μέρα αργότερα (στην καλή περίπτωση) και τελειώνεις τις υπόλοιπες ειδικές...Το αποτέλεσμα? Η πρώτη ειδική αποστολή τελειώνει σε 4 ημέρες ενώ οι υπόλοιπες σε 5...Οπότε χάλασε ο συντονισμός και πρέπει να τα ξανά συντονίσεις εάν θέλεις να τελειώνουν μαζί  ;)

 

Και μην πεις ότι και αυτό είναι απίθανο,γιατί μου έχει συμβεί 3-4 φορές και ήταν σε μέρες που δεν είχα πολύ χρόνο για το παιχνίδι!

Όπως καταλαβαίνεις αυτή η ιδέα θα μας γλυτώσει από κάτι τέτοια και θα δώσει και την βοήθεια που είπα στην παραπάνω απάντηση στα μικρά lvl   ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η RONALDO46

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#15 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 20:27:42

Σχετικά με το παράδειγμα...Έστω ότι είσαι κλέφτης όπως είπες και περιμένεις στους θάμνους...Εκεί αρκεί να περιμένεις γιατί έχεις όσο χρόνο θέλεις...Αλλά αν έρχομαι εγώ με την καραμπίνα που έτσι και σε πιάσω θα σου ανοίξω τόσες τρύπες που θα σε περνάνε για σφουγγάρι...Τότε ναι,πίστεψέ με,θα βιαζόσουν (grin)  Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αρκεί να έχεις υπομονή,όταν έχεις αρκετό χρόνο...Αν έχεις περιορισμένο χρόνο και κάνεις ένα λάθος...Πάει το πλάνο που είχες ετοιμάσει για το πως θα παίξεις!

Τι εννοώ? Λοιπόν,έχεις ανοίξει τις θέσεις στην αποθήκη και φοράς τους πυραύλους οπότε ετοιμάζεσαι για τις ειδικές αποστολές,αρχίζεις και τελειώνεις την πρώτη,10 αντικείμενα στην αποθήκη,ξεκινάς την δεύτερη,και γεμίζουν οι 8 θέσεις που είχαν μείνει,οπότε στον 9ο κακό το αντικείμενο που κέρδισες το φοράς αυτόματα,και αν έχει δύναμη πας στον 10ο με αυξημένη δύναμη λόγο αυτού του αντικειμένου και χάνεις...Μετά,για να συνεχίσεις περιμένεις μία ώρα...! Έλα όμως που δεν έχεις μία ώρα...Οπότε έρχεσαι την άλλη μέρα ή την ίδια μέρα αργότερα (στην καλή περίπτωση) και τελειώνεις τις υπόλοιπες ειδικές...Το αποτέλεσμα? Η πρώτη ειδική αποστολή τελειώνει σε 4 ημέρες ενώ οι υπόλοιπες σε 5...Οπότε χάλασε ο συντονισμός και πρέπει να τα ξανά συντονίσεις εάν θέλεις να τελειώνουν μαζί  ;)

 

Και μην πεις ότι και αυτό είναι απίθανο,γιατί μου έχει συμβεί 3-4 φορές και ήταν σε μέρες που δεν είχα πολύ χρόνο για το παιχνίδι!

Όπως καταλαβαίνεις αυτή η ιδέα θα μας γλυτώσει από κάτι τέτοια και θα δώσει και την βοήθεια που είπα στην παραπάνω απάντηση στα μικρά lvl   ;)

 

Και το ξαναλέω. ''Αν η γιαγιά μου είχε ρουλεμάν (ή καρούλια όπως θες πες τα (grin) ),θα ήταν πατίνι''.. Πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός... Και αν τρέχεις τουρνουά και τις τελειώσεις τη Δευτέρα δε χάλασε και ο κόσμος.. ;) ..Δεν είναι περιορισμένος ο χρόνος 24ώρες... Να ανοίγεις χώρο στις αποθήκες, να πουλάς τα αντικείμενα κάθε 5ο-6ο κακό και όλα κομπλέ..Δε χρειάζεται αυτή η ιδέα, μια χαρά είναι έτσι το πράμα, τη θεωρώ υπερβολική..



#16 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2017 - 09:02:15

Και το ξαναλέω. ''Αν η γιαγιά μου είχε ρουλεμάν (ή καρούλια όπως θες πες τα (grin) ),θα ήταν πατίνι''.. Πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός... Και αν τρέχεις τουρνουά και τις τελειώσεις τη Δευτέρα δε χάλασε και ο κόσμος.. ;) ..Δεν είναι περιορισμένος ο χρόνος 24ώρες... Να ανοίγεις χώρο στις αποθήκες, να πουλάς τα αντικείμενα κάθε 5ο-6ο κακό και όλα κομπλέ..Δε χρειάζεται αυτή η ιδέα, μια χαρά είναι έτσι το πράμα, τη θεωρώ υπερβολική..

Αφού όλα όσα σου είπα σου φαίνονται απίθανα,σκέψου το πιο απλό! Να ξεχάσεις τους πυραύλους σου...Και αυτό απίθανο είναι?

Αν όλα είναι απίθανα τότε για ποία λάθη μιλάμε τόση ώρα?

Αν τρέχεις στο τουρνουά και τις τελειώσεις την Δευτέρα φυσικά και δεν χάλασε ο κόσμος επειδή είναι παιχνίδι,αλλά δεν παύει να είναι ζημιά για τον παίχτη σου,αφού μπορεί να σου κοστίσει μία θέση στο τουρνουά,δηλαδή ντόνατς...Εγώ πίστεψε με ανοίγω χώρο στις αποθήκες και πουλάω τα αντικείμενα,αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοια συμβαίνουν και σε άλλους!

 

Ο χρόνος δεν είναι περιορισμένος? Ρώτα τα παιδιά που έχουν μαθήματα,φροντιστήρια,εξωσχολικές δραστηριότητες κτλ...(που ευτυχώς δεν είμαι μέσα σε αυτά  (grin) )

Να δεις πόσο περιορισμένος είναι ο χρόνος για αυτά! Αυτά τα παιδιά έχουν ελάχιστο χρόνο και ένα τέτοιο λάθος είναι αρκετά σοβαρό,γιατί δεν μπορούν να περιμένουν μία ώρα για να ξανά προσπαθήσουν,οπότε ή ξοδεύουν μπαταρίες ή ντόνατ...Που θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν αλλού για να δυναμώσουν παραπάνω! Η άλλη τους επιλογή είναι να ξανά προσπαθήσουν την επόμενη μέρα...Τις συνέπειες τις ανέφερα πριν...  ;)

 

Υ.Γ. Άσε ήσυχη την γιαγιά σου,της έχεις βάλει τόσες ρόδες που σε λίγο δεν θα είναι πατίνι,θα μοιάζει παραπάνω με τρένο!  (cold)  :P


  • Αυτό αρέσει στον/η RONALDO46

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#17 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2017 - 09:51:33

Αφού όλα όσα σου είπα σου φαίνονται απίθανα,σκέψου το πιο απλό! Να ξεχάσεις τους πυραύλους σου...Και αυτό απίθανο είναι?

Αν όλα είναι απίθανα τότε για ποία λάθη μιλάμε τόση ώρα?

Αν τρέχεις στο τουρνουά και τις τελειώσεις την Δευτέρα φυσικά και δεν χάλασε ο κόσμος επειδή είναι παιχνίδι,αλλά δεν παύει να είναι ζημιά για τον παίχτη σου,αφού μπορεί να σου κοστίσει μία θέση στο τουρνουά,δηλαδή ντόνατς...Εγώ πίστεψε με ανοίγω χώρο στις αποθήκες και πουλάω τα αντικείμενα,αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοια συμβαίνουν και σε άλλους!

 

Ο χρόνος δεν είναι περιορισμένος? Ρώτα τα παιδιά που έχουν μαθήματα,φροντιστήρια,εξωσχολικές δραστηριότητες κτλ...(που ευτυχώς δεν είμαι μέσα σε αυτά  )

Να δεις πόσο περιορισμένος είναι ο χρόνος για αυτά! Αυτά τα παιδιά έχουν ελάχιστο χρόνο και ένα τέτοιο λάθος είναι αρκετά σοβαρό,γιατί δεν μπορούν να περιμένουν μία ώρα για να ξανά προσπαθήσουν,οπότε ή ξοδεύουν μπαταρίες ή ντόνατ...Που θα μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν αλλού για να δυναμώσουν παραπάνω! Η άλλη τους επιλογή είναι να ξανά προσπαθήσουν την επόμενη μέρα...Τις συνέπειες τις ανέφερα πριν... 

 

Υ.Γ. Άσε ήσυχη την γιαγιά σου,της έχεις βάλει τόσες ρόδες που σε λίγο δεν θα είναι πατίνι,θα μοιάζει παραπάνω με τρένο! 

Και που ξέχασες τους πυραύλους τι έγινε? Περιμένεις 1 ώρα και κομπλέ.. Όμως με αυτή την ιδέα,μη σου πω ότι όταν χάσεις θα νομίζεις ότι ήταν από ατυχία και θα ξαναπαλέψεις ξανά χωρίς πυραύλους.. Διπλό το κακό.. ;)..

 

Να ξοδεύεις 2 μπαταρίες δεν είναι κακό..Επίσης, όποιος παίζει ανταγωνιστικά ασχολείται τουλάχιστον 2 ώρες τη μέρα (τις Κυριακές που είναι πιο ελεύθεροι ίσως και μέχει τις 00:00,αφού το νέο τουρνουά είναι 21:00-23:59 την Κυριακή) και άρα 1 ώρα δεν τους χαλάει..Ακόμα, μέχρι και τη Δευτέρα είναι ιδανικό να κάνεις ειδικές αφού την Κυριακή πρωί είναι έτοιμες και θα τις ξανακάνεις ;) .. Άρα το αν θα τις κάνεις Κυριακή (με την έναρξη του νέου τουρνούα) ή Δευτέρα, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις: θα τις κάνεις 2 φορές και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.. (grin)

 

Όσον αφορά τον περιορισμένο χρόνο,εννοούσα πως μπορείς να δοκιμάσεις 24 φορές τη μέρα την τύχη σου στις ειδικές.. Το ξέρω πως είναι μειωμένος ο ελεύθερος χρόνος, αλλά πάντοτε μπορείς να ξεκλέψεις λίγο πριν αρχίσει το φρονιστήριο (πχ) 10 λεπτά για να τις τελειώσεις.. Στο να τις κάνεις δεν είναι πολύωρες..Τέλος, με τις μπαταρίες δε δυναμώνεις τον παίκτη σου,όπως λες πιο πάνω αλλά μειώνεις τον χρόνο, που αυτό μπορεί να το κάνει και η τηλεόραση ;) ..

 

Υ.Γ. Φοβερή κρυάδα..!! Πάγωσε το πρόσωπό μου.. Αλλά αφού θες, θα ανταποδώσω!! Η γιαγιά μου έχει ήδη 4 ρόδες..Ελπίζω να κατάλαβες.. :P   (cold) (raining) ..Μουαχαχαχαχα.. (devil)



#18 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2017 - 14:08:10

Και που ξέχασες τους πυραύλους τι έγινε? Περιμένεις 1 ώρα και κομπλέ.. Όμως με αυτή την ιδέα,μη σου πω ότι όταν χάσεις θα νομίζεις ότι ήταν από ατυχία και θα ξαναπαλέψεις ξανά χωρίς πυραύλους.. Διπλό το κακό.. ;)..

 

Να ξοδεύεις 2 μπαταρίες δεν είναι κακό..Επίσης, όποιος παίζει ανταγωνιστικά ασχολείται τουλάχιστον 2 ώρες τη μέρα (τις Κυριακές που είναι πιο ελεύθεροι ίσως και μέχει τις 00:00,αφού το νέο τουρνουά είναι 21:00-23:59 την Κυριακή) και άρα 1 ώρα δεν τους χαλάει..Ακόμα, μέχρι και τη Δευτέρα είναι ιδανικό να κάνεις ειδικές αφού την Κυριακή πρωί είναι έτοιμες και θα τις ξανακάνεις ;) .. Άρα το αν θα τις κάνεις Κυριακή (με την έναρξη του νέου τουρνούα) ή Δευτέρα, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις: θα τις κάνεις 2 φορές και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.. (grin)

 

Όσον αφορά τον περιορισμένο χρόνο,εννοούσα πως μπορείς να δοκιμάσεις 24 φορές τη μέρα την τύχη σου στις ειδικές.. Το ξέρω πως είναι μειωμένος ο ελεύθερος χρόνος, αλλά πάντοτε μπορείς να ξεκλέψεις λίγο πριν αρχίσει το φρονιστήριο (πχ) 10 λεπτά για να τις τελειώσεις.. Στο να τις κάνεις δεν είναι πολύωρες..Τέλος, με τις μπαταρίες δε δυναμώνεις τον παίκτη σου,όπως λες πιο πάνω αλλά μειώνεις τον χρόνο, που αυτό μπορεί να το κάνει και η τηλεόραση ;) ..

 

Υ.Γ. Φοβερή κρυάδα..!! Πάγωσε το πρόσωπό μου.. Αλλά αφού θες, θα ανταποδώσω!! Η γιαγιά μου έχει ήδη 4 ρόδες..Ελπίζω να κατάλαβες.. :P   (cold) (raining) ..Μουαχαχαχαχα.. (devil)

Κοίτα,αν είσαι αδύναμος και χάσεις μία μάχη στις ειδικές δεν μπορεί να είναι από ατυχία,κάτι είναι λάθος...Το αν θα χρησιμοποιήσει κανείς σωστά αυτήν την ιδέα είναι δικό του θέμα... (εάν πραγματοποιηθεί)

 

Όποιος παίζει ανταγωνιστικά ασχολείται τουλάχιστον 2 ώρες...Ναι,δεν έχεις άδικο,μόνο που σίγουρα πολλοί θα ήθελαν να παίξουν λίγο ποιο ανταγωνιστικά και δεν τους φτάνει ο χρόνος,αυτή η ιδέα μπορεί να βοηθήσει τέτοιους παίχτες,δηλαδή να γίνει έστω και λίγο ποιο ανταγωνιστικό το παιχνίδι (και όχι,δεν μιλάω μόνο για αυτούς που κάνουν λάθη,αλλά και για τα μικρά lvl)

 

Επίσης,το να ξοδέψεις 2 μπαταρίες δεν είναι κακό,αλλά σίγουρα όλοι θα προτιμούσαν να τελειώσουν μία μεγάλη αποστολή παραπάνω,παρά να διορθώσουν ένα λάθος που έκαναν πάνω στην βιασύνη τους για να τελειώσουν γρήγορα! (ή πάνω στην απροσεξία τους)

 

Αν κάνεις αποστολές την Δευτέρα θα είναι έτοιμες την Κυριακή το πρωί,αλλά αν τις μισές τις τελειώσεις την Κυριακή και τις άλλες μισές την Δευτέρα,τότε θα χαλάσει ο συντονισμός,και έτσι θα πάρεις τα αντικείμενα,την εμπειρία και τα νομίσματα που δίνουν σε 2 δώσεις...Και κάποιοι δεν καταφέρνουν να παίζουν καθημερινά!

 

Και τέλος,αν χρειάζεται να κλέβουμε χρόνο ανάμεσα στην μέρα για να παίξουμε ένα παιχνίδι καήκαμε!  :D

 

Υ.Γ. Να σε πάρει με τις κρυάδες σου!!!  (grin) Μου πέσαν τα δόντια και έγινα μπλε! Και καλά εγώ,έχω αποκτήσει ανοσία τόσο καιρό,τους άλλους ανυποψίαστους καημένους ανθρώπους που θα διαβάσουν αυτό το θέμα δεν τους σκέφτηκες? Ωσάν δεν ντρέπεσαι!!! 


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#19 Guest_Progamerplayer_*

Guest_Progamerplayer_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 29 Μάρτιος 2017 - 18:03:26

Δεν είναι κακή ιδέα γιατί όχι ειδικά και στα μικρά επίπεδα θα είναι πολύ καλο ας αποφασίσουν οί υπεύθυνοι .




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες