Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Τρόπαια...

Τρόπαια Μυλτι Στημένες άμυνες

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
30 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.756

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 16:25:28

Καλησπέρα σας. Θέλω να θίξω το θέμα των τροπαίων και μερικές αλλαγές σχετικά με αυτά. Λοιπόν το παιχνίδι έχει πάρει μια τροπή που δύσκολα θα αλλάξει. Ορίστε μερικές ιδέες σχετικά με τα τρόπαια και όλα αυτά που τα περιτριγυρίζουν.

 

1ος τρόπος: Οι δεξιότητες από τις προπονήσεις να προκαλούν αύξηση της τιμής αγοράς της μιας δεξιότητας. Όσα περισσότερες προπονήσεις κάνει μια ομάδα τόσο θα αυξάνονται τα κέρματα μιας δεξιότητας. Ωραίο ακούγεται το "φορτώνω προπονήσεις". (lol) 

2ος τρόπος: Όπως και με την καθημερινή ανταμοιβή που παίρνουμε ένα τυχαίο ποσό κερμάτων και εμπειρίας έτσι και με τα τρόπαια. Κάθε μέρα στις 00:00 θα αλλάζει ο αριθμός του bonus (π.χ 10 ενέργεια την τετάρτη , 2 προπονήσεις την πέμπτη)

 

3ος τρόπος: Κάθε τρόπαιο να έχει ημερομηνία λήξης.

 

4ος τρόπος : Να φαίνονται οι άμυνες των ομάδων. Έτσι θα μπορούμε να κράζουμε ελεύθερα.  (smug) 

 

5ος τρόπος : Από μια μέρα που χρειάζεται για να γίνει επίθεση να χρειάζονται 4(!) μέρες στην ίδια ομάδα. Έτσι θα μειωθούν δραματικά οι καλύψεις. 

 

6ος τρόπος : Προσθήκη 2 νέων τροπαίων στο παιχνίδι: 1 τρόπαιο: 10% στα κέρματα από τις αποστολές και 2ο τρόπαιο 10% εμπειρία από τις αποστολές

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, 

goof.


  • Αυτό αρέσει στον/η IamWatchingYou, Naty, spidy και σε 7 άλλους

#2 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 16:48:45

Ωραίες οι προτάσεις σου, μερικές έχουν ξανακουστεί και είναι καλό να επανερχόμαστε γιατί το παιχνίδι όσον αφορά τα τρόπαια έχει τελματώσει. 

Θα σχολιάσω μερικές:

 


 

1ος τρόπος: Οι δεξιότητες από τις προπονήσεις να προκαλούν αύξηση της τιμής αγοράς της μιας δεξιότητας. Όσα περισσότερες προπονήσεις κάνει μια ομάδα τόσο θα αυξάνονται τα κέρματα μιας δεξιότητας.

 

Καλό ακούγεται αφού ο παίκτης θα πρέπει να σταθμίσει αλλά πως θα γίνεται πρακτικά; Θα αφορά όσους κάνουν πολλές προπονήσεις ή τις ομάδες γενικά που έχουν πολλές προπονήσεις λόγω ενισχυτικών και τροπαίων;  Και αν ναι πως θα μεταβάλλεται αυτό;

 

3ος τρόπος: Κάθε τρόπαιο να έχει ημερομηνία λήξης.

Εξαιρετική ιδέα, έτσι θα δίνεται η ευκαιρία και σε άλλες ομάδες να αποκτήσουν κάποια καλά τρόπαια.

 

4ος τρόπος : Να φαίνονται οι άμυνες των ομάδων. Έτσι θα μπορούμε να κράζουμε ελεύθερα.   

Αυτό έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό, να φαίνονται και οι άμυνες και οι επιθέσεις των ομάδων, σαν ιστορικό, έστω και μετά που θα γίνουν (για να υπάρχει και το σασπένς, λέμε τώρα), όχι ότι θα εξαφανιστούν οι καλύψεις αλλά για το κράξιμο που λες  (grin)

5ος τρόπος : Από μια μέρα που χρειάζεται για να γίνει επίθεση να χρειάζονται 4(!) μέρες στην ίδια ομάδα. Έτσι θα μειωθούν δραματικά οι καλύψεις. 

 

Επίσης έπρεπε να είχε γίνει ήδη, συμφωνώ 100% 

 

 

Θα προσθέσω αυτό που έλεγα αμέσως μετά την αύξηση των τροπαίων και νομίζω έχω δικαιωθεί:

Πρέπει να μειωθούν τα τρόπαια, από τότε που αυξήθηκαν ελάχιστες μετακινήσεις γίνονται στα τρόπαια, οι αποκάτω ομάδες είναι φορτωμένες με τρόπαια τόλμης και δεν μπορούν να αγγίξουν τις αποπάνω και 

 

Να φύγει η δυνατότητα να διώχνουν ομάδες τρόπαια δίνοντας ντόνατς (ή με οποιονδήποτε άλλο τρόπο)

Έτσι και να φορτώσεις μια καλή ομάδα με τόλμης εκεί που παλιά προσπαθούσε να το ξεφορτωθεί δεν τις καθόταν γιατί έφευγε προπόνησης και έτσι μπορούσε να μείνει χωρίς τρόπαια με κίνδυνο να φορτωθεί και άλλα τόλμης τώρα απλώς διώχνει αυτό που δεν θέλει....


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, GLEM, ManosPlaysgr και σε 2 άλλους

#3 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 19:14:51

Στην 4η διαφωνώ λίγο, αφού θα χαθεί η αγωνία του ποια (ομάδα) επιτίθεται σε ποια και έτσι μία άλλη θα είναι 100% σίγουρη σχετικά με την επόμενη επίθεσή της (και ίσως την κλοπή τροπαίου).. Θα χαθεί το ενδιαφέρον..

 

Οι υπόλοιπες φαίνονται καλές..



#4 RONALDO46

RONALDO46

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 838 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:RONALDO46
Φήμη: 484

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 19:15:06


3ος τρόπος: Κάθε τρόπαιο να έχει ημερομηνία λήξης.

 

δηλαδή; θα λήγει και θα διαγράφεται; ή θα πηγαίνει σε μια εντελώς τυχαία ομάδα;

 

4ος τρόπος : Να φαίνονται οι άμυνες των ομάδων. Έτσι θα μπορούμε να κράζουμε ελεύθερα.  (smug) 

Πολύ ωραία ιδέα.. (δεν ειρωνεύομαι) 

 

 

 

 



#5 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 19:18:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3ος τρόπος: Κάθε τρόπαιο να έχει ημερομηνία λήξης.

 

δηλαδή; θα λήγει και θα διαγράφεται; ή θα πηγαίνει σε μια εντελώς τυχαία ομάδα;

 

 

 

 

 

 

 

Φυσικά και θα πηγαίνει σε άλλη ομάδα!! Αλλιώς δε θα υπάρχουν τρόπαια.. ;)



#6 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 20:29:45

στον 1ο διαφωνώ καθώς δεν θα συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ ειδικά τα μικρά επίπεδα (στην αρχή του σέρβερ) τι να φτάσει 1 μύριο το ένα

2ος αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε λόγος να υπήρχαν τα τρόπαια 

6ος μια χαρά χωρίς όμως να καταργηθούν οι προπονήσεις 

5ος καλό

4ος  να μην το σχολιάσω

όπως καταλάβατε είμαι υπέρ των προπονήσεων καθώς είμαι στις πρώτες ομάδες με φουλ προπονήσεις (όταν πάτε κι εσείς στις τοπ3 ομάδες θα καταλάβετε)


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#7 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 20:39:53

Αυτό είναι το ζήτημα, θέλουν όλοι να πάνε στις 2-3 ομάδες που λες. Όμως αυτό είναι κακό για το παιχνίδι καθώς δεν μπορεί να σας απειλήσει κανείς. Πρέπει να βρεθούν τρόποι να μετριάζετε το πλεονέκτημα των πρώτων ομάδων για να εξαπλώνετε ο ανταγωνισμός στο παιχνίδι. Τι να το κάνεις να είσαι εκεί όταν τελικά καταλήγετε να παίζετε μόνο εσείς;



#8 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 21:08:37

στον 1ο διαφωνώ καθώς δεν θα συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ ειδικά τα μικρά επίπεδα (στην αρχή του σέρβερ) τι να φτάσει 1 μύριο το ένα

2ος αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε λόγος να υπήρχαν τα τρόπαια 

6ος μια χαρά χωρίς όμως να καταργηθούν οι προπονήσεις 

5ος καλό

4ος  να μην το σχολιάσω

όπως καταλάβατε είμαι υπέρ των προπονήσεων καθώς είμαι στις πρώτες ομάδες με φουλ προπονήσεις (όταν πάτε κι εσείς στις τοπ3 ομάδες θα καταλάβετε)

 

Κι εγώ είμαι σε ομάδα με προπονήσεις (4-5 τρόπαια προπό), αλλά δεν είναι ωραίο αυτό..Πρέπει όλοι να έχουν καλά τρόπαια και όχι μόνο οι τοπ ομάδες.. Οι ιδέες που πρότεινε ο θεματογράφος είναι πολύ καλές και θα κάνουν πιο δίκαιο το παιχνίδι!! Ας μην είμαστε και πλεονέκτες.. 1-2 τρόπαια προπόνησης καλά είναι, να είναι το παιχνίδι ισορροπημένο ως προς τα τρόπαια έστω... Εσένα απλά δε σε συμφέρει, αλλά σκέψου λίγο πως νοιώθουν οι άλλοι που θέλουν κι αυτοί προπό.. ;)  :)


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και RONALDO46

#9 pori

pori

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 66 μηνύματα
  • Ομάδα:MisFits
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Pori






Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2017 - 23:04:58

Καλησπέρα σας. Θέλω να θίξω το θέμα των τροπαίων και μερικές αλλαγές σχετικά με αυτά. Λοιπόν το παιχνίδι έχει πάρει μια τροπή που δύσκολα θα αλλάξει. Ορίστε μερικές ιδέες σχετικά με τα τρόπαια και όλα αυτά που τα περιτριγυρίζουν.

 

1ος τρόπος: Οι δεξιότητες από τις προπονήσεις να προκαλούν αύξηση της τιμής αγοράς της μιας δεξιότητας. Όσα περισσότερες προπονήσεις κάνει μια ομάδα τόσο θα αυξάνονται τα κέρματα μιας δεξιότητας. Ωραίο ακούγεται το "φορτώνω προπονήσεις". (lol) 

2ος τρόπος: Όπως και με την καθημερινή ανταμοιβή που παίρνουμε ένα τυχαίο ποσό κερμάτων και εμπειρίας έτσι και με τα τρόπαια. Κάθε μέρα στις 00:00 θα αλλάζει ο αριθμός του bonus (π.χ 10 ενέργεια την τετάρτη , 2 προπονήσεις την πέμπτη)

 

3ος τρόπος: Κάθε τρόπαιο να έχει ημερομηνία λήξης.

 

4ος τρόπος : Να φαίνονται οι άμυνες των ομάδων. Έτσι θα μπορούμε να κράζουμε ελεύθερα.  (smug) 

 

5ος τρόπος : Από μια μέρα που χρειάζεται για να γίνει επίθεση να χρειάζονται 4(!) μέρες στην ίδια ομάδα. Έτσι θα μειωθούν δραματικά οι καλύψεις. 

 

6ος τρόπος : Προσθήκη 2 νέων τροπαίων στο παιχνίδι: 1 τρόπαιο: 10% στα κέρματα από τις αποστολές και 2ο τρόπαιο 10% εμπειρία από τις αποστολές

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, 

goof.

 

1ος τροπος αν ηταν ετσι στο 200 lvl δε προκειται να βαλεις ποτε δεξιοτητα με κερματα πανω σου κανε λιγο μαθηματικα και θα καταλαβεις

2ος τροπος ηδη για προπο και ενεργεια υπαρχουν οι κακοποιοι που δινουν τα ιδια στο μεγαλυτερο ποσοστο παικτων

3ος τροπος αν ειχαν ημερομηνια ληξης οπου και να πηγαινε θα κατεληγε παλι σε μεγαλη ομαδα γτ οι μκρες ομαδες δεν εχουν ενθαρυμενο βοηθο και στατιστικα για να υποστηριξουν οποιοδηποτε τροπαιο

4οσ τροπος ειμαι καθετος στην αποψη αυτη ειναι παιχνιδι και οχι παω για καφε και κουτσομπολευω τι κανει καθε ομαδα

5ος τροπος παλι το θεμα με τις καλυψεις οπως ειχες κανει κι αλλη φορα και εγινες κουραστικος και τη προηγουμενη φορα που σας ειπα για το θεμα με τις καλυψεις απλα με αγνοησατε οποτε παραθετω ξανα τις συμβουλες του tutoria που εχει βγει απ την ιδια την εταιρεια http://forum.gr.hero...

6ος τροπος σου δινει κερματα απο τις μονομαχιες κερματα απο αποστολες παιρνεις απο το ενισχυτικο αποστολων τροπαιο εμπειριας επισης ενισχυτικο αποστολων 

 

αυτα παιδια 

 

Υ.Γ. φιλε SPIDY εισαι σε ομαδα με τροπαια προπονησεων... δε θα συμφερε και στην ομαδα σου να χασει τροπαια 



#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2017 - 06:48:43

Υ.Γ. φιλε SPIDY εισαι σε ομαδα με τροπαια προπονησεων... δε θα συμφερε και στην ομαδα σου να χασει τροπαια 

 

Αυτό είναι άσχετο με το γεγονός αν συμφωνώ με την κατάσταση ή όχι. Προφανώς και η ομάδα μου θα προσπαθήσει να πάρει όσα καλύτερα τρόπαια μπορεί. Όμως πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα για το παιχνίδι αν ήταν δυσκολότερο γι' αυτήν (την ομάδα μου)να τα αποκτήσει ή να τα κρατήσει και αν δεις είμαι σταθερός σε αυτήν την άποψη απ' όταν άρχισα να γράφω στο φόρουμ, ότι δηλαδή είναι καλύτερο για όλους σε όποια ομάδα και αν παίζουν να υπάρχει ανταγωνισμός στο παιχνίδι και όχι αυτό το χάλι που έχει επικρατήσει.


  • Αυτό αρέσει σε goof123, grigrist και ManosPlaysgr

#11 pori

pori

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 66 μηνύματα
  • Ομάδα:MisFits
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:Pori






Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2017 - 12:00:21

Αυτό είναι άσχετο με το γεγονός αν συμφωνώ με την κατάσταση ή όχι. Προφανώς και η ομάδα μου θα προσπαθήσει να πάρει όσα καλύτερα τρόπαια μπορεί. Όμως πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα για το παιχνίδι αν ήταν δυσκολότερο γι' αυτήν (την ομάδα μου)να τα αποκτήσει ή να τα κρατήσει και αν δεις είμαι σταθερός σε αυτήν την άποψη απ' όταν άρχισα να γράφω στο φόρουμ, ότι δηλαδή είναι καλύτερο για όλους σε όποια ομάδα και αν παίζουν να υπάρχει ανταγωνισμός στο παιχνίδι και όχι αυτό το χάλι που έχει επικρατήσει.

υπαρχει ηδη ο ανταγωνισμος στο παιχνιδι, και ξαναλεω τροπαιο σε ομαδα που δεν ξερει τι θα πει ενθαρυμενο η σε ομαδα που τα μισα μελη της ειναι ανεργοι παιχτες πιο το νοημα του τροπαιου εκει?

 

Υ.Γ. κανεις παλι δε λεει κατι για τους ορους της εταιρειας που σου λεει ξεκαθαρα για τις καλυψεις  (lol)


Επεξεργάστηκε από pori, 24 Μάρτιος 2017 - 12:01:30.


#12 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2017 - 14:47:10

υπαρχει ηδη ο ανταγωνισμος στο παιχνιδι, και ξαναλεω τροπαιο σε ομαδα που δεν ξερει τι θα πει ενθαρυμενο η σε ομαδα που τα μισα μελη της ειναι ανεργοι παιχτες πιο το νοημα του τροπαιου εκει?

 

Υπάρχει ανταγωνισμός λες;

Στον Gr14 που βλέπω παίζεις έχουμε:

Στις 3 πρώτες ομάδες βρίσκονται τα 42 από τα 50 μεγαλύτερα λέβελ, 1 δεν παίζει κάπου και 7 διασκορπισμένα σε άλλες ομάδες.

                                    βρίσκονται τα 35 από τα 51-100 μεγαλύτερα λέβελ, 4 δεν παίζουν και 11 διασκορπισμένα σε άλλες ομάδες.

Συμπερασματικά 77 από τις 90 θέσεις στις 3 πρώτες ομάδες καταλαμβάνονται από κάποιο από τα 100 μεγαλύτερα λέβελ. Ο ανταγωνισμός που ακριβώς βρίσκεται; Γιατί ακόμα και αυτές οι 3 ομάδες δεν παλεύουν μεταξύ τους για τρόπαια έχουν όλες ότι ακριβώς θέλουν.

                 

 

Υ.Γ. κανεις παλι δε λεει κατι για τους ορους της εταιρειας που σου λεει ξεκαθαρα για τις καλυψεις 

Τι ακριβώς θέλεις να πούμε; Θα πω μερικές σκόρπιες σκέψεις.

Δεν είναι όροι της εταιρείας αλλά οδηγίες που έχουν ανακαλύψει οι ίδιοι οι παίκτες.

Το ξέρουμε ότι οι καλύψεις δεν παραβιάζουν τους όρους της εταιρείας (αρκεί οι παίκτες να μην ανήκουν στον ίδιο χρήστη)

Το λινκ με τις οδηγίες που παράθεσες τυγχάνει να έχει γραφτεί ακριβώς για τον αντίθετο ρόλο απ' ότι νομίζεις για να βοηθήσει τότε την "επανάσταση" να κρατήσει τα τρόπαια μακριά από τους μεγάλους μαζί με πολλά άλλα χρήσιμα στοιχεία και θέλω να κάνω μια αναφορά στον danalethis ο οποίος ήταν μαθηματικό μυαλό και είχε συνεισφέρει με πολλά κόλπα πριν σταματήσει ( ; ) το παιχνίδι.

Απλώς μάλλον διαφωνούμε αν το "νόμιμο είναι και ηθικό"


Επεξεργάστηκε από spidy, 24 Μάρτιος 2017 - 14:47:38.

  • Αυτό αρέσει σε goof123, grigrist και ManosPlaysgr

#13 antreas25

antreas25

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 8 μηνύματα
  • Κόσμος:GR14
Φήμη: 12

Δημοσιεύτηκε 25 Μάρτιος 2017 - 14:06:32

Ασχετα απο το τι βολευει η δεν βολευει τον καθενα μας πανω απο ολα ειναι ενα παιχνιδι και ΠΡΕΠΕΙ να κοιταμε την διασκεδαση την παρεα και να περναμε καλα ανεξαρτητως τροπαιων δυναμικης η οτιδηποτε αλλο!!Μερικα ατομα απλα κοιτατε να "μεγαλωνετε" εσεις σε βαρος αλλονων και κοιτατε παντα το εγω και οχι το εμεις!!!

Εχετε αναρωτηθει ποτε αν οι "μικρες" ομαδες σταματησουνε?Αν οι αντιπαλοι σας σταματησουνε ειτε για τα τροπαια ειτε για τις "νομιμες" καλυψεις???

Θα σας πω εγω τι θα γινει...Απλα θα βαρεθειτε και εσεις οι ιδιοι και θα παρατησετε το παιχνιδι γιατι δεν θα εχει κανενα ενδιαφερον και αυτο το βλεπουμε ολοι μας σε ολους τους κοσμους!!!

Μια φιλικη συμβουλη λοιπον μαθαιτε στην ζωη σας να παιζεται παντα ΤΙΜΙΑ και ΗΘΙΚΑ και να στηριζεστε στα ποδια σας και οχι στις πλατες αλλονων!!!

 

Καλο σας απογευμα!!


  • Αυτό αρέσει στον/η spidy, goof123, RONALDO46 και σε άλλον ένα

#14 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.756

Δημοσιεύτηκε 26 Μάρτιος 2017 - 10:40:22

Ωραίες οι προτάσεις σου, μερικές έχουν ξανακουστεί και είναι καλό να επανερχόμαστε γιατί το παιχνίδι όσον αφορά τα τρόπαια έχει τελματώσει. 

Θα σχολιάσω μερικές:

 


 

1ος τρόπος: Οι δεξιότητες από τις προπονήσεις να προκαλούν αύξηση της τιμής αγοράς της μιας δεξιότητας. Όσα περισσότερες προπονήσεις κάνει μια ομάδα τόσο θα αυξάνονται τα κέρματα μιας δεξιότητας.

 

Καλό ακούγεται αφού ο παίκτης θα πρέπει να σταθμίσει αλλά πως θα γίνεται πρακτικά; Θα αφορά όσους κάνουν πολλές προπονήσεις ή τις ομάδες γενικά που έχουν πολλές προπονήσεις λόγω ενισχυτικών και τροπαίων;  Και αν ναι πως θα μεταβάλλεται αυτό;

 

3ος τρόπος: Κάθε τρόπαιο να έχει ημερομηνία λήξης.

Εξαιρετική ιδέα, έτσι θα δίνεται η ευκαιρία και σε άλλες ομάδες να αποκτήσουν κάποια καλά τρόπαια.

 

4ος τρόπος : Να φαίνονται οι άμυνες των ομάδων. Έτσι θα μπορούμε να κράζουμε ελεύθερα.   

Αυτό έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό, να φαίνονται και οι άμυνες και οι επιθέσεις των ομάδων, σαν ιστορικό, έστω και μετά που θα γίνουν (για να υπάρχει και το σασπένς, λέμε τώρα), όχι ότι θα εξαφανιστούν οι καλύψεις αλλά για το κράξιμο που λες  (grin)

5ος τρόπος : Από μια μέρα που χρειάζεται για να γίνει επίθεση να χρειάζονται 4(!) μέρες στην ίδια ομάδα. Έτσι θα μειωθούν δραματικά οι καλύψεις. 

 

Επίσης έπρεπε να είχε γίνει ήδη, συμφωνώ 100% 

 

 

Θα προσθέσω αυτό που έλεγα αμέσως μετά την αύξηση των τροπαίων και νομίζω έχω δικαιωθεί:

Πρέπει να μειωθούν τα τρόπαια, από τότε που αυξήθηκαν ελάχιστες μετακινήσεις γίνονται στα τρόπαια, οι αποκάτω ομάδες είναι φορτωμένες με τρόπαια τόλμης και δεν μπορούν να αγγίξουν τις αποπάνω και 

 

Να φύγει η δυνατότητα να διώχνουν ομάδες τρόπαια δίνοντας ντόνατς (ή με οποιονδήποτε άλλο τρόπο)

Έτσι και να φορτώσεις μια καλή ομάδα με τόλμης εκεί που παλιά προσπαθούσε να το ξεφορτωθεί δεν τις καθόταν γιατί έφευγε προπόνησης και έτσι μπορούσε να μείνει χωρίς τρόπαια με κίνδυνο να φορτωθεί και άλλα τόλμης τώρα απλώς διώχνει αυτό που δεν θέλει....

Καλησπέρα φίλε Spidy, θα αφορά όσους κάνουν πολλές προπονήσεις. Το ποσοστό θα ξεκινάει από 0,01% και όλο θα ανεβαίνει ανάλογα με τις προπονήσεις που κάνει κάποιος παίκτης. Τελικά είχες δίκαιο που διαμαρτυρόσουν για την απελευθέρωση των τροπαίων.. 

Στην 4η διαφωνώ λίγο, αφού θα χαθεί η αγωνία του ποια (ομάδα) επιτίθεται σε ποια και έτσι μία άλλη θα είναι 100% σίγουρη σχετικά με την επόμενη επίθεσή της (και ίσως την κλοπή τροπαίου).. Θα χαθεί το ενδιαφέρον..

 

Οι υπόλοιπες φαίνονται καλές..

Καλησπέρα φίλε grigrist, ποία αγωνία και ποίο ενδιαφέρον; Αφού φαίνεται ότι κάποιες ομάδες χρησιμοποιούν καλύψεις.. Εάν θα υλοποιηθεί η ιδέα μου θα μπορούμε να μιλάμε "νόμιμα" και όχι περί ανέμων και υδάτων όπως λένε κάποιοι.. 

 

στον 1ο διαφωνώ καθώς δεν θα συμφέρει ΚΑΝΕΝΑΝ ειδικά τα μικρά επίπεδα (στην αρχή του σέρβερ) τι να φτάσει 1 μύριο το ένα

2ος αν ήταν έτσι δεν θα υπήρχε λόγος να υπήρχαν τα τρόπαια 

6ος μια χαρά χωρίς όμως να καταργηθούν οι προπονήσεις 

5ος καλό

4ος  να μην το σχολιάσω

όπως καταλάβατε είμαι υπέρ των προπονήσεων καθώς είμαι στις πρώτες ομάδες με φουλ προπονήσεις (όταν πάτε κι εσείς στις τοπ3 ομάδες θα καταλάβετε)

Καλησπέρα φίλε dragesen. Το ποσοστό αύξησης θα ξεκινάει από 0,01%.. Για κάθε ένα σετ προπονήσεων που ολοκληρώνει κάποιος/α θα ανεβαίνει ανάλογα και η τιμή της π.χ αντοχής . Έχω πάει και εγώ σε ομάδα με 4 προπονήσεις. Τι σημαίνει αυτό όμως; 

 

1ος τροπος αν ηταν ετσι στο 200 lvl δε προκειται να βαλεις ποτε δεξιοτητα με κερματα πανω σου κανε λιγο μαθηματικα και θα καταλαβεις

2ος τροπος ηδη για προπο και ενεργεια υπαρχουν οι κακοποιοι που δινουν τα ιδια στο μεγαλυτερο ποσοστο παικτων

3ος τροπος αν ειχαν ημερομηνια ληξης οπου και να πηγαινε θα κατεληγε παλι σε μεγαλη ομαδα γτ οι μκρες ομαδες δεν εχουν ενθαρυμενο βοηθο και στατιστικα για να υποστηριξουν οποιοδηποτε τροπαιο

4οσ τροπος ειμαι καθετος στην αποψη αυτη ειναι παιχνιδι και οχι παω για καφε και κουτσομπολευω τι κανει καθε ομαδα

5ος τροπος παλι το θεμα με τις καλυψεις οπως ειχες κανει κι αλλη φορα και εγινες κουραστικος και τη προηγουμενη φορα που σας ειπα για το θεμα με τις καλυψεις απλα με αγνοησατε οποτε παραθετω ξανα τις συμβουλες του tutoria που εχει βγει απ την ιδια την εταιρεια http://forum.gr.hero...

6ος τροπος σου δινει κερματα απο τις μονομαχιες κερματα απο αποστολες παιρνεις απο το ενισχυτικο αποστολων τροπαιο εμπειριας επισης ενισχυτικο αποστολων 

 

αυτα παιδια 

 

Υ.Γ. φιλε SPIDY εισαι σε ομαδα με τροπαια προπονησεων... δε θα συμφερε και στην ομαδα σου να χασει τροπαια 

Καταρχήν καλησπέρα, το ποσοστό αυτό θα ξεκινάει από 0,01% και όσο ο/η άλλος/η κάνει προπονήσεις τόσο θα ανεβαίνει. Και εάν κάποιος δεν προλάβει τον κακοποιό; Ας πούμε σήμερα δεν τον πρόλαβα.. Κι όμως είσαι λάθος σε αυτό που μας λες. Ποίος σου είπε πως δεν μπορεί μια μικρή ομάδα χωρίς ενθαρρυμένο και χωρίς στατιστικά να κρατήσει τρόπαια; Κι όμως μπορεί! Ανέτρεξε στα θέματα της επανάστασης και θα καταλάβεις. ;) Στο tutorial του παιχνιδιού υπάρχουν αυτά που λες. Αλλά γιατί υπάρχουν; Για την επανάσταση και το πως να ανταλλάζουν τρόπαια οι μικρές ομάδες για να μην τους το πάρουν οι μεγάλες ομάδες. 

 

Ασχετα απο το τι βολευει η δεν βολευει τον καθενα μας πανω απο ολα ειναι ενα παιχνιδι και ΠΡΕΠΕΙ να κοιταμε την διασκεδαση την παρεα και να περναμε καλα ανεξαρτητως τροπαιων δυναμικης η οτιδηποτε αλλο!!Μερικα ατομα απλα κοιτατε να "μεγαλωνετε" εσεις σε βαρος αλλονων και κοιτατε παντα το εγω και οχι το εμεις!!!

Εχετε αναρωτηθει ποτε αν οι "μικρες" ομαδες σταματησουνε?Αν οι αντιπαλοι σας σταματησουνε ειτε για τα τροπαια ειτε για τις "νομιμες" καλυψεις???

Θα σας πω εγω τι θα γινει...Απλα θα βαρεθειτε και εσεις οι ιδιοι και θα παρατησετε το παιχνιδι γιατι δεν θα εχει κανενα ενδιαφερον και αυτο το βλεπουμε ολοι μας σε ολους τους κοσμους!!!

Μια φιλικη συμβουλη λοιπον μαθαιτε στην ζωη σας να παιζεται παντα ΤΙΜΙΑ και ΗΘΙΚΑ και να στηριζεστε στα ποδια σας και οχι στις πλατες αλλονων!!!

 

Καλο σας απογευμα!!

Εάν δεν υπάρχει ανταγωνισμός δεν θα υπάρχει και διασκέδαση. Γιατί εάν εσύ και ο οποιοσδήποτε κρατάτε τα τρόπαια προπονήσεων και μας αφήνετε με τις ενέργειες και τις τόλμες κάποια στιγμή θα καταντήσει βαρετό εάν δεν έχει ήδη καταντήσει (Χωρίς παρεξηγήσεις) Βλέπω έναν παίκτη που πάρα την θέση τους στην λίστα κατάταξης και την θέση της ομάδας του "γκρινιάζει" για τα τρόπαια και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα!


  • Αυτό αρέσει σε spidy και ManosPlaysgr

#15 RONALDO46

RONALDO46

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 838 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:RONALDO46
Φήμη: 484

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2017 - 14:40:54

Η πρώτη δε μου φαίνεται καλή..

Είναι σαν να λες να μην υπάρχουν οι προπο και αντίθετα, να μας μειώνουν και κάτι,

άμα είναι έτσι, τότε κανείς δεν θα μπαίνει στον κόπο να κάνει πρόπο, από τη στιγμή που δεν χρησιμοποιούνται για έστω κάτι καλό.(και έτσι καταντάν άχρηστες..)

Προσθέτω κ εγώ κάτι που πιστεύω ότι θα το συμπλήρωνε:

Στις ομαδικές μάχες να είναι πλέον +5% αντί για -15% , γιατί όπως είπες θα αυξάνει μονάχα τα κέρματα μιας δεξιότητας κ θα ξεκινά από 0.01%



#16 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.756

Δημοσιεύτηκε 27 Μάρτιος 2017 - 18:20:42

Η πρώτη δε μου φαίνεται καλή..

Είναι σαν να λες να μην υπάρχουν οι προπο και αντίθετα, να μας μειώνουν και κάτι,

άμα είναι έτσι, τότε κανείς δεν θα μπαίνει στον κόπο να κάνει πρόπο, από τη στιγμή που δεν χρησιμοποιούνται για έστω κάτι καλό.(και έτσι καταντάν άχρηστες..)

Προσθέτω κ εγώ κάτι που πιστεύω ότι θα το συμπλήρωνε:

Στις ομαδικές μάχες να είναι πλέον +5% αντί για -15% , γιατί όπως είπες θα αυξάνει μονάχα τα κέρματα μιας δεξιότητας κ θα ξεκινά από 0.01%

Καλησπέρα , δεν θα ήταν ωραίο να μην υπήρχαν; Μα το ποσοστό στην αρχή θα είναι πολύ μικρό.. Μετά θα ανέβει. Εγώ θέλω να μην έχουν τόσο "δύναμη" οι προπονήσεις.. Φτάνει πια.. Κουραστήκαμε να παίζουμε μόνοι μας, χωρίς ανταγωνισμό.. Η ιδέα σου δεν μου αρέσει καθώς πάλι δίνεται βάρος στις προπονήσεις και στις ομάδες που τις έχουν.. Εάν δεν κάνω λάθος, στον 12 δεν παίζεις; Στους Ace δεν είσαι; Έχεις 4 "καθαρές" προπονήσεις μόνο για την πάρτη σου και για την ομάδα σου; Κατέβηκες ποτέ κάτω να δεις πως είναι να πολεμάς μόνος σου και για μιά άντε δυό προπονήσεις; Φαντάζομαι πως όχι.. 



#17 RONALDO46

RONALDO46

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 838 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:RONALDO46
Φήμη: 484

Δημοσιεύτηκε 31 Μάρτιος 2017 - 19:39:36

Καλησπέρα , δεν θα ήταν ωραίο να μην υπήρχαν; Μα το ποσοστό στην αρχή θα είναι πολύ μικρό.. Μετά θα ανέβει. Εγώ θέλω να μην έχουν τόσο "δύναμη" οι προπονήσεις.. Φτάνει πια.. Κουραστήκαμε να παίζουμε μόνοι μας, χωρίς ανταγωνισμό.. Η ιδέα σου δεν μου αρέσει καθώς πάλι δίνεται βάρος στις προπονήσεις και στις ομάδες που τις έχουν.. Εάν δεν κάνω λάθος, στον 12 δεν παίζεις; Στους Ace δεν είσαι; Έχεις 4 "καθαρές" προπονήσεις μόνο για την πάρτη σου και για την ομάδα σου; Κατέβηκες ποτέ κάτω να δεις πως είναι να πολεμάς μόνος σου και για μιά άντε δυό προπονήσεις; Φαντάζομαι πως όχι.. 

Για την ιδέα σου, δικιά σου είναι ότι θέλεις προσθέτεις-αφαιρείς,

 

 

επίσης, για τους ace, το τέταρτο τρόπαιο προπόνησης ποια παίζετε, (δεν το έχουμε καν..)

όσο για την ομάδα μου, πρωτού κρίνεις, πρέπει να καταλάβεις τι γίνεται κι όλας..

όσο για μένα, δεν ξέρεις αν πάλεψα για τα τρόπαια.. και δεν μπορώ να πάρω μόνος μου απόφαση: <<ας το δώσουμε κάτω>>,

γιατί είμαι μονάχα ένα μέλος της, και για γίνει κάτι πρέπει να συμφωνήσουν όλοι  ;)

γι 'αυτό πρωτού πεις κάτι πρέπει να το ψάξεις..


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#18 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.756

Δημοσιεύτηκε 31 Μάρτιος 2017 - 20:05:51

Για την ιδέα σου, δικιά σου είναι ότι θέλεις προσθέτεις-αφαιρείς,

 

 

επίσης, για τους ace, το τέταρτο τρόπαιο προπόνησης ποια παίζετε, (δεν το έχουμε καν..)

όσο για την ομάδα μου, πρωτού κρίνεις, πρέπει να καταλάβεις τι γίνεται κι όλας..

όσο για μένα, δεν ξέρεις αν πάλεψα για τα τρόπαια.. και δεν μπορώ να πάρω μόνος μου απόφαση: <<ας το δώσουμε κάτω>>,

γιατί είμαι μονάχα ένα μέλος της, και για γίνει κάτι πρέπει να συμφωνήσουν όλοι  ;)

γι 'αυτό πρωτού πεις κάτι πρέπει να το ψάξεις..

Εάν θα έκανες όμως την αρχή; Να πεις ξερώ γω γιατί να έχω μόνον εγώ τις προπονήσεις και να μην πασάρω καμία κάτω για να έχουμε υγιή ανταγωνισμό; Γιατί με το να έχετε οι τρεις πρώτες ομάδες 4 τρόπαια προπονήσεων η καθεμιά (Κανονικά θα έπρεπε να ήταν 5 αλλά αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα..) δεν βοηθάτε καθόλου την υπόλοιπη δεκάδα.. Ίσα ίσα χαλάτε όλες τις ομάδες που προσπαθούν για ένα τρόπαιο προπόνησης.. Σκεφτείτε διαφορετικά.. Εάν θα έχετε μόνο οι τρεις πρώτες ομάδες προπονήσεις , με την πάροδο του χρόνου ο διακομιστής θα ερημώσει και θα παίζετε μόνο 4-5 ομάδες.. Ενώ εάν όλη 10άδα είχε από 2 έτσω προπονήσεις θα κρατούσε λιγάκι περισσότερο ο ανταγωνισμός.



#19 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 31 Μάρτιος 2017 - 20:35:16

Εάν θα έκανες όμως την αρχή; Να πεις ξερώ γω γιατί να έχω μόνον εγώ τις προπονήσεις και να μην πασάρω καμία κάτω για να έχουμε υγιή ανταγωνισμό; Γιατί με το να έχετε οι τρεις πρώτες ομάδες 4 τρόπαια προπονήσεων η καθεμιά (Κανονικά θα έπρεπε να ήταν 5 αλλά αυτό είναι ένα άλλο μεγάλο θέμα..) δεν βοηθάτε καθόλου την υπόλοιπη δεκάδα.. Ίσα ίσα χαλάτε όλες τις ομάδες που προσπαθούν για ένα τρόπαιο προπόνησης.. Σκεφτείτε διαφορετικά.. Εάν θα έχετε μόνο οι τρεις πρώτες ομάδες προπονήσεις , με την πάροδο του χρόνου ο διακομιστής θα ερημώσει και θα παίζετε μόνο 4-5 ομάδες.. Ενώ εάν όλη 10άδα είχε από 2 έτσω προπονήσεις θα κρατούσε λιγάκι περισσότερο ο ανταγωνισμός.

 

Δεν γίνεται αυτό που λες. Δεν είμαστε τόσο ιδεαλιστές οι άνθρωποι, οι περισσότεροι τουλάχιστον. Και δεν έχει και νόημα εδώ που τα λέμε η κάθε ομάδα να μην προσπαθεί για το καλύτερο. Είναι η εταιρεία που έφτιαξε το παιχνίδι που θα έπρεπε να ενδιαφέρεται να παραμείνει το παιχνίδι ανταγωνιστικό και να κάνει πιο δύσκολο για μια ομάδα να μαζεύει όλα τα καλά τρόπαια.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#20 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.091 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.756

Δημοσιεύτηκε 01 Απρίλιος 2017 - 07:46:12

Δεν γίνεται αυτό που λες. Δεν είμαστε τόσο ιδεαλιστές οι άνθρωποι, οι περισσότεροι τουλάχιστον. Και δεν έχει και νόημα εδώ που τα λέμε η κάθε ομάδα να μην προσπαθεί για το καλύτερο. Είναι η εταιρεία που έφτιαξε το παιχνίδι που θα έπρεπε να ενδιαφέρεται να παραμείνει το παιχνίδι ανταγωνιστικό και να κάνει πιο δύσκολο για μια ομάδα να μαζεύει όλα τα καλά τρόπαια.

Απ'ότι φαίνεται όμως η εταιρία δεν ασχολείται πολύ με τους παίκτες της και με της ομάδες.. Ή μάλλον ασχολείται με αυτούς που πληρώνουν.







Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Τρόπαια, Μυλτι, Στημένες, άμυνες

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες