Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Δωματιο δεξιωτητων και αλλα!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 GLEM

GLEM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 149 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
Φήμη: 256

Δημοσιεύτηκε 11 Απρίλιος 2017 - 11:33:57

Καλησπερα σας,

Αυτη τη φορα ερχομαι με μια ιδεα,που εχει περισσοτερες πιθανοτητες να υλοποιηθει!

 

-Δωματιο δεξιωτητων : 

 

Τι ειναι? 

 

Το δωματιο δεξιωτητων,θα ειναι ενα δωματιο,που θα ξεκλειδωνεται απο το επιπεδο 15 βαση κρυψωνας,θα καταλαμβανει χωρο 1 εργοταξιο,στο επιπεδο 20,ο χρονος που θα χρειαζεται για να μαζευτουν οι βαθμοι δεξιωτητων θα ειναι 8 ωρες,και θα δινει απο 30-50.Θα ειναι κατι σαν το ορυχειο μηδενιτη που μπορεις να μαζεψεις οποτε θες.Θα επωφελειται απο γεννητρια καθως θα αυξανεται ο αριθως βαθμων δεξιωτητων που θα παραγει.Για αυτο αλλωστε ειπα απο 30-50.

 

-Δωματιο ενεργειας προπονησης : 

 

Το δωματιο ενεργειας και προπονησης θα ειναι 2 δωματια ενεργειας και προπονησης και δεν θα επωφελουνται αν ειναι διπλα απο γεννητρια,θα πιανουν ενα εργοταξιο το καθενα,τωρα κοστος και τι ποσοτητες ενεργειας και προπονησης θα δινουν δεν τα εχω σκεφτει...

 

-Μερικες αλλαγες στο δωματιο μειωσης χρονου : 

 

Καλο θα ηταν να επωφελειται εαν ειναι διπλα απο γεννητρια,δηλαδη να μειωνεται και αλλο ο χρονος για να γινει κατι....

 

-Δωματιο τροχος της τυχης : 

 

Θα ειναι ενα δωματιο οπου θα μοιραζει κερμα,ντονατ,εμπειρια,μηδενιτη,κολλα,ενυσχιτικα,δεξιοτητες θα καταλαμβανει 1 εργοταξιο,και οσο ανεβαινεις επιπεδο στο δωματιο θα αυξανεται η ποσοτητα των δωρων που θα σου δινει...Δηλαδη στο επιπεδο 6 του δωματιου π.χ. να παρεις 3,000 μηδενιτη,στο επιπεδο 15 να παρεις 10,000.Κοστος(κατασκευης και για ανεβασμα επιπεδων)δεν εχω σκεφτει,αλλα ουτε αυτο θα επωφελειται απο γεννητρια!

 

-Το θεμα με τις γεννητριες : 

 

Εαν μπουν αυτα τα δωματια σαφως θα χρειαστει να μπουν μερικες ακομη γεννητριες(και τωρα χρειαζονται αλλα ας μη το σχολιασω)...Λοιπον θα ηταν καλο να εμπαιναν 3 ακομη γεννητριες

 

-Οροφοι : 

 

Εαν δεν κανω λαθος,θα χρειαστει να μπει επιπλεον ενας οροφος και να γινει καπως ετσι : 

 

1ος οροφος :ΒΑΣΗ ΚΡΥΨΩΝΑΣ(3 εργοταξια) - ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ)(1 εργοταξιο - ΚΟΛΛΑ(1 εργοταξιο) 

2ος οροφος :ΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑΣ(2 εργοταξια) - ΜΗΔΕΝΙΤΗΣ(1 εργ) - ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ(1 εργ) - ΚΟΛΛΑ(1 εργ)

3ος οροφος :ΤΡΟΧ.ΤΥΧ(1εργ)-ΒΕΛΤ. ΜΑΧ.ΡΟΜΠ(1εργ)-ΑΜΥΝ.ΜΠΟΤ(1εργ)-ΓΕΝ(1εργ)-ΜΗΔΕΝ(1 εργ)

4ος οροφος : ΔΩΜ.ΠΡΟΠ(1εργ)-ΔΩΜ.ΠΡΟΠ(1εργ)-ΒΑΘ.ΔΕΞ(1εργ)-ΓΕΝΝ(1εργ)-ΜΕΙΩΣΗ ΧΡΟΝ(1εργ)

5ος οροφος : ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ(2 εργοταξια) - ΓΕΝΝΗΤΡΙΑ(1 εργοταξιο) - ΕΜΠΕΙΡΙΑ (2 εργοταξια)

αυτους εχουμε μεχρι στιγμης,ο επιπλεον:

6ος οροφος : ΔΩΜ.ΕΝΕΡΓ(1εργ)-ΔΩΜ.ΕΝΕΡΓ(1εργ)-ΕΠΙΘ.ΜΠΟΤ(1εργ)-ΓΕΝ(1εργ)-ΕΠΙΘ.ΜΠΟΤ(1εργ)

 

Στο συνολο σε καθε οροφο ειναι 5 εργοταξια οσα ειναι και στην πραγματικοτητα!

 

Αν εχω κανει καποιο λαθος διορθωστε με,ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας  :)

Πιστευω να καταλαβατε αυτα με τους οροφους γιατι εγω δυσκολευτηκα στο να τα φτιαξω (lol)  (lol)  


Επεξεργάστηκε από GLEM, 11 Απρίλιος 2017 - 11:38:38.

  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, achilleas33, IamWatchingYou και σε 8 άλλους

#2 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 11 Απρίλιος 2017 - 11:54:18

όσο για το δωμάτιο δεξιοτήτων έχει βγει πριν λίγες εβδομάδες το εργαστήριο που βοηθάει πολύ 

δωμάτιο ενέργειας και προπόνησης έχουν προστεθεί στα κατορθώματα και στις συλλογές... πόση ακόμα;;;


Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#3 emptycan

emptycan

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 50 μηνύματα
  • Κόσμος:GR16
Φήμη: 19

Δημοσιεύτηκε 14 Απρίλιος 2017 - 16:10:38

Ωραια ιδεα και πρακτικη! εγω θα ηθελα να υλοποιηθει! :)


Oι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα. Οι μεγαλοφυείς τα προβλέπουν

 

 

 

-Αlbert Einstein


#4 thodoris122001

thodoris122001

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 122 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπίτι μου.
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:Thodoras01



Φήμη: 34

Δημοσιεύτηκε 14 Απρίλιος 2017 - 16:53:52

Πολλή ωραία ιδέα αλλά πρέπει να μειωθεί ο χρόνος που χρειάζεται για να ανοίξουμε τα καινούργια δωμάτια στην κρυψώνα.


  • Αυτό αρέσει στον/η Davinci
;) (heart)

#5 JIM610 GR15

JIM610 GR15

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 64 μηνύματα
  • Τοποθεσίαspiti m
  • Ομάδα:The Dark SuperHeros
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:JIM610
Φήμη: 24

Δημοσιεύτηκε 19 Απρίλιος 2017 - 10:45:53

​ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

 

όσο για το δωμάτιο δεξιοτήτων έχει βγει πριν λίγες εβδομάδες το εργαστήριο που βοηθάει πολύ 

δωμάτιο ενέργειας και προπόνησης έχουν προστεθεί στα κατορθώματα και στις συλλογές... πόση ακόμα;;;

 

​ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ!


​Written by JIM610 ;)  ;)  (smug)  (smug)  (smug)  (grin)  (grin)





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες