Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρόταση σχετικά με την δημιουργία ομάδων


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
5 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2017 - 08:06:56

  Δεν είναι θέμα προτεραιότητας αλλά νομίζω έχει μια βάση αυτό που θα προτείνω.

Όλοι φαντάζομαι έχουμε κατά καιρούς πλοηγηθεί στην λίστα με τις ομάδες και βλέπουμε χιλιάδες οι περισσότερες εκ των οποίων με 1-2 μέλη. Υπάρχει άραγε σκοπός να υπάρχουν αυτές οι ομάδες, οι περισσότερες εκ των οποίων είναι ανενεργές;

 Προτείνω να μπορεί να γίνει ένα ξεκαθάρισμα.

 Για κάθε καινούρια ομάδα που δημιουργείται θα υπάρχει μια προθεσμία να αποκτήσει 4 μέλη η ομάδα. Η προθεσμία αυτή θα μπορούσε να είναι μια εβδομάδα. Αν μέχρι τότε δεν έχει πετύχει αυτόν τον στόχο η ομάδα θα διαγράφεται και οι παίκτες θα μένουν χωρίς ομάδα. Ως τότε ο αρχηγός και οι σύμβουλοι για να προστατευτούν οι ίδιοι και τα χρήματα τους θα μπορούν να επεκτείνουν μόνο ως εκεί που δεν απαιτείται ντόνατς.

Από την στιγμή που θα πετύχουν τον στόχο καθώς και οι ομάδες που ήδη είναι δημιουργημένες θα πρέπει να διατηρούν ένα ελάχιστο 4 παικτών, αν πέσουν κάτω από αυτό το όριο θα αρχίζει μια αντίστροφη μέτρηση 3 εβδομάδων, αν δεν έχουν πετύχει να ανεβάσουν ξανά τα μέλη σε τουλάχιστον 4 η ομάδα θα διαγράφεται καθώς και τα ντόνατς που έχουν δωθεί, ωστόσο σαν αντιστάθμισμα τα ντόνατς που έχουν δωριστεί στην ομάδα τον τελευταίο μήνα πριν την έναρξη της αντίστροφης μέτρησης δεν θα λογαριάζονται στην καταμέτρηση για το αν μπορεί κάποιος να δωρίσει ντόνατς ή όχι σε κάποια άλλη ομάδα.


Επεξεργάστηκε από spidy, 22 Απρίλιος 2017 - 08:27:41.

  • Αυτό αρέσει στον/η TheBestOfAll, katouniotis, dina και σε 5 άλλους

#2 JIM610 GR15

JIM610 GR15

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 64 μηνύματα
  • Τοποθεσίαspiti m
  • Ομάδα:The Dark SuperHeros
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:JIM610
Φήμη: 24

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2017 - 10:32:36

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΤΑ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΕΙ...ΚΑΙ ΓΤ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕΛΗ ΣΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1-2 ΜΕΛΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ....ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...ΑΝ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΤΟΝΑΤ (ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΦΥΓΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΤΕΙ?

 


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6 και master21

​Written by JIM610 ;)  ;)  (smug)  (smug)  (smug)  (grin)  (grin)


#3 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2017 - 11:01:40

  Δεν είναι θέμα προτεραιότητας αλλά νομίζω έχει μια βάση αυτό που θα προτείνω.

Όλοι φαντάζομαι έχουμε κατά καιρούς πλοηγηθεί στην λίστα με τις ομάδες και βλέπουμε χιλιάδες οι περισσότερες εκ των οποίων με 1-2 μέλη. Υπάρχει άραγε σκοπός να υπάρχουν αυτές οι ομάδες, οι περισσότερες εκ των οποίων είναι ανενεργές;

 Προτείνω να μπορεί να γίνει ένα ξεκαθάρισμα.

 Για κάθε καινούρια ομάδα που δημιουργείται θα υπάρχει μια προθεσμία να αποκτήσει 4 μέλη η ομάδα. Η προθεσμία αυτή θα μπορούσε να είναι μια εβδομάδα. Αν μέχρι τότε δεν έχει πετύχει αυτόν τον στόχο η ομάδα θα διαγράφεται και οι παίκτες θα μένουν χωρίς ομάδα. Ως τότε ο αρχηγός και οι σύμβουλοι για να προστατευτούν οι ίδιοι και τα χρήματα τους θα μπορούν να επεκτείνουν μόνο ως εκεί που δεν απαιτείται ντόνατς.

Από την στιγμή που θα πετύχουν τον στόχο καθώς και οι ομάδες που ήδη είναι δημιουργημένες θα πρέπει να διατηρούν ένα ελάχιστο 4 παικτών, αν πέσουν κάτω από αυτό το όριο θα αρχίζει μια αντίστροφη μέτρηση 3 εβδομάδων, αν δεν έχουν πετύχει να ανεβάσουν ξανά τα μέλη σε τουλάχιστον 4 η ομάδα θα διαγράφεται καθώς και τα ντόνατς που έχουν δωθεί, ωστόσο σαν αντιστάθμισμα τα ντόνατς που έχουν δωριστεί στην ομάδα τον τελευταίο μήνα πριν την έναρξη της αντίστροφης μέτρησης δεν θα λογαριάζονται στην καταμέτρηση για το αν μπορεί κάποιος να δωρίσει ντόνατς ή όχι σε κάποια άλλη ομάδα.

Δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα καθώς έχω ακριβώς τις ίδιες απόψεις με τον συμπαίκτη JIM610 GR15.


  • Αυτό αρέσει στον/η master21

 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#4 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 22 Απρίλιος 2017 - 11:40:20

Αν θέλει να βάλει φίλους του φαντάζομαι μια εβδομάδα είναι αρκετός χρόνος για να προλάβουν να έρθουν.

Ομάδα με 1-2 μέλη δεν έχει κανένα νόημα, ποιος ο λόγος υπαρξής της;



#5 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 23 Απρίλιος 2017 - 09:24:11

Κι αν δεν έρχονται μέλη? Όταν πρώτοάρχησα να παίζω έστελνα αιτίματα και κανείς δεν τα δέχονταν και επίσης κανείς δεξ έστελνε να έρθει και ήμουν μόνος σε μια καλή θέση με καλές επεκτάσεις όσπου μπήκαν κάποιοι φίλοι μου όμως το παράτησαν ούτε μήνα δεν το έπαιζαν και διέγραψα την ομάδα γιατί δεν έλεγε άλλο μόνος μου... Έτσι στοβτέλος μου έστειλαν μεγάλες ομάδες και πήγα σε αυτές και εκεί είμαι τώρα!

 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#6 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 23 Απρίλιος 2017 - 10:00:05

Αν θέλει να βάλει φίλους του φαντάζομαι μια εβδομάδα είναι αρκετός χρόνος για να προλάβουν να έρθουν.
Ομάδα με 1-2 μέλη δεν έχει κανένα νόημα, ποιος ο λόγος υπαρξής της;

Δεν νομίζω ότι πρέπει να μας επιβάλλει η εταιρία πόσα άτομα θα είναι στην ομάδα μας.
Αν εγώ θέλω μία ομάδα με 1 παιχτη ή 3 ή 30 , είναι κάτι που αφορά εμένα κ όχι την εταιρία
  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες