Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Τελευταίο θέμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Ρινα13

Ρινα13

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 131 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣ' ειδα και λαχτάρσα που λέμε..
  • Ομάδα:VIP Security
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Έλα 'μου 'ντε...
Φήμη: 283

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 11:45:51

Γεια σε όλες τις ηρωίδες και τους ήρωες! :D

 

Αυτό είναι το τελευταίο μου θέμα, όχι ότι έχω γράψει και πολλά, αλλά αυτό είναι το τελευταίο καθώς μέσα στις επόμενες μέρες θα διαγράψω ότι acc έχω και δε έχω σχετικό με το παιχνίδι, συμπεριλαμβάνοντας αυτό του φόρουμ :D

  •  Γιατί?

 

-Απλούστατα γιατί βαρέθηκα.

 

  • Τι σας νοιάζει εσάς?

 

-Βασικά δε σας νοιάζει, άλλο είχα σκοπό να σας πω.

 

Όλοι μας μέσα στο παιχνίδι έχουμε αναπτύξει φιλίες, σωστά? Και αρκετοί από μας ίσως έχουμε και τις καλύτερες παρέες εδώ, και γενικότερα, άτομα που μένουν πολλά χιλιόμετρα μακριά αλλά τους αγαπάμε εξίσου.

 Έτσι και εγώ, ένα αντικοινωνικό 15χρονο, γνώρισα σε αυτό το παιχνίδι έναν από τους καλύτερους  μου φίλους(ίσως και τον καλύτερο). Ας τον ονομάσουμε ήρωα Χ.

Προφανώς το έχει σταματήσει το παιχνίδι εδώ και πολύ καιρό, αλλά μιλάμε από  άλλα μέσα επικοινωνίας, μηνύματα, κλήσεις, φωνητικά, έχουμε ανταλλάξει πόσες φωτογραφίες, άπειρα βίντεο, και όλα αυτά χάρις σε ένα μήνυμα που έλεγε ''Καλησπέρα Ρινα13! Θα ήθελες να έρθεις στην ομάδα μου?:)'' 

 

Με λίγα λόγια, προσπαθώ να βρω τρόπο να πω στους γονείς μου, γιατί κάθε μέρα έχω όλο και πιο πολλές τύψεις που τους το κρύβω. Αλλά το σωστό είναι να το ξέρουν, γιατί όλο και κάποια στιγμη θα το ανακαλύψουν, και εξάλλου, είναι οι γονείς μου.

 

Οπότε ζητώ την συμβουλή σας, μερικοί από σας ίσως έχουν το ίδιο πρόβλημα, άλλοι είστε ήδη γονείς, πώς θα αντιμετωπίζατε το παιδί σας αν σας έλεγε ότι εδώ και 2 χρόνια μιλάει με ένα παιδί ίδια ηλικίας, αλλά χιλιόμετρα μακριά, που δε το συναντήσει ποτέ?

 

 

 

Ps. Ελπίζω όλοι να έχετε καλή συνέχεια στο παιχνίδι, συνεχίστε να χτυπάτε κακοποιούς και να τρώτε ντονατάκια :3

 

Ps2. Ξέρω ότι θα σας λείψουν οι Fail ζωγραφιές μου:3

 

Ps3. Απαντήστε μου το συντομότερο δυνατό και  σας ευχαριστώ:3

 

Ps4. Sorry για το άκυρο θέμα.

 

Αντίο guys:DD


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, goof123, omg3lol6 και σε 5 άλλους

#2 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 13:21:19

Δεν είσαι η μόνη :P. Δεν τους το λές ;). ΑΠΛΟ (lol).Καλή συνέχεια μπρονζάκι!. 


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6, nickpap3 και thms12
N'golo kante.

#3 Hurricane

Hurricane

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 302 μηνύματα
  • Ομάδα:Τemple of the king
  • Κόσμος:GR4
Φήμη: 544

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 15:31:46

Καλησπερα,καλη συνεχεια να εχεις σε οτι κ να κανεις,εβαλες ενα πολυ καλο ερωτημα,προσωπικα εαν εχεις μια γερη οικογενεια,θα ηταν καλο να το ξερουν,σε αγαπουν κ θα σε στηριξουν σε  οσες διαφωνιες κ να εχουν,ο διαλογος ποτε δεν εβλαψε κανεναν,θα ειναι το στηριγμα σε τυχον λαθη που θα γινουν στην πορεια της ζωης ,μαζι βεβαια με τους φιλους,τωρα στο θεμα βιντεο,θα ηταν καλο να μην ειναι πολυ προσωπικα ,ποτε δεν ξερουμε οσο καλος κ να ειναι ο αλλος,οταν φτασουμε στο σημειο να μαλωσουμε τι θα τα κανει,οσο μεγαλωνουμε ,θεωρητικα παντα,μαθαινουμε απο τα λαθη μας,μας βαζουν ενα λιθαρακι στον χαρακτηρα μας.

 

Παλια περιμενες τον ταχυδρομο για ενα γραμμα ή εβγαινες κ πηγαινες στον θαλαμο του οτε με την καρτα για να μιλησεις,τωρα δυσυχως ή ευτυχως,τρεχουν ολα με τρελες ταχυτητες, γνωμη μου, παντα να κραταμε κ μια πισινη που λεμε,ειδικα σε γνωριμιες που υπαρχει το απροσωπο,γιατι οτι λαμπει πολλες φορες δεν ειναι χρυσος.

 

Πντως εν κατακλειδι να το πεις,ολη την ιστορια κ ποτε δεν ξερεις,μπορει κ να συναντηθειτε 


  • Αυτό αρέσει στον/η KostaZz2310, goof123, omg3lol6 και σε 4 άλλους

#4 Ρινα13

Ρινα13

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 131 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣ' ειδα και λαχτάρσα που λέμε..
  • Ομάδα:VIP Security
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Έλα 'μου 'ντε...
Φήμη: 283

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 18:31:23

Δεν είσαι η μόνη :P. Δεν τους το λές ;). ΑΠΛΟ (lol).Καλή συνέχεια μπρονζάκι!. 

Silver τώρα πια  :D  :D


  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6

#5 Lukos

Lukos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 518 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12



Φήμη: 492

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 19:02:31

Καλησπέρα Ρίνα,

επειδή έχουμε υπάρξει και συμπαίκτες παλιά στο παιχνίδι(δεν ξέρω άμα με θυμάσαι,στο gr14 DinnerIsServed στις αρχές νομίζω έπαιζα με το ψευδώνυμο Captus,στην ίδια ομάδα ήμασταν)και σε ξέρω καλά ότι είσαι δυναμική.Επίσης έχω υπάρξει και εγώ σε αυτή την θέση άλλα δυστυχώς έχω μεγαλώσει πια :(  .Εγώ θα σου πρότεινα να έλεγες στους γονείς σου για αυτό το παιδί και να ακούσεις την γνώμη τους.Εάν είναι θετική ελπίζω να βρεθείτε πολύ σύντομα... :)  

 

Υ.Σ:Σου προτείνω να μην παρατήσεις το φόρουμ,θα μας λείψουν οι ζωγραφιές σου :P  (lol)


Επεξεργάστηκε από Lukos, 20 Μάιος 2017 - 19:07:47.

  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6, Ρινα13 και thms12

#6 ΤΕΜΠΕΛΗΣ

ΤΕΜΠΕΛΗΣ

    Θρυλικός Ήρωας

  • Moderators
  • 2.230 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο Μυαλό Μου
  • Ομάδα:Τεμπελιας
  • Κόσμος:GR11



Φήμη: 2.443

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 21:13:36

καλη συνεχεια φιλη μου ρινα13 ;)


  • Αυτό αρέσει σε omg3lol6 και Ρινα13

                                Κανόνες Φορουμ και Όροι Χρήσης
                                        Υποστήριξη
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το φόρουμ
                               Συχνές ερωτήσεις (F.A.Q) σχετικά με το παιχνίδι




                                                                                             giphy.gif


#7 omg3lol6

omg3lol6

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 566 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣάμος
  • Ομάδα:Purple Haze
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:omg3lol6
Φήμη: 410

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 23:20:56

Έιμαι στην ίδια περίπου φάση (αυτό που αλλάζει σε εμένα είναι ότι το συνεχίζω το παιχνίδι). Αν και νομίζω πρέπει να τους το πεις (15 είσαο γονείς σου είναι πρέπει να το ξέρουν τι λες)? Έγώ είμαι 15 και έχω γνωρίσει μία μεγαλύτερη κοπέλα που ειναι πολύ καλή μου φίλη όμως δεν το γνωρίζουν η γονεις άσχετα που θα έπρεπε! Με κάνει να θέλω να τις πω τα πάνταβγενικά έιμαι πολύ άνετα μαζί της. Όμως δεν νομίζω ότι είναι ή ώρα να το πώ στους δίκους μου δεν είμαι ίσως αρκετά προετοιμασμένος.Αν νομίσεις και νιώθεις έτοιμοι να το πεις στους γονείς σου κάντο και μην το κρύβεις άλλο. Και να δεις που όλα θα πάνε καλά... Καλή σου συνέχεια σε ό,τι και να κάνεις να περνάς πάντα καλά! Καλή νύχτα από εμένα Ρινα13♥. Και κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου.Πράξε ανάλογα ωρίμασες και έγινες έφηβη !!

 

 Στην χώρα του σκώτους βασιλεύει... ο τυφλός! 

 


#8 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 20 Μάιος 2017 - 23:53:31

 

 

Όλοι μας μέσα στο παιχνίδι έχουμε αναπτύξει φιλίες, σωστά? Και αρκετοί από μας ίσως έχουμε και τις καλύτερες παρέες εδώ, και γενικότερα, άτομα που μένουν πολλά χιλιόμετρα μακριά αλλά τους αγαπάμε εξίσου.

 Έτσι και εγώ, ένα αντικοινωνικό 15χρονο, γνώρισα σε αυτό το παιχνίδι έναν από τους καλύτερους  μου φίλους(ίσως και τον καλύτερο). Ας τον ονομάσουμε ήρωα Χ.

Προφανώς το έχει σταματήσει το παιχνίδι εδώ και πολύ καιρό, αλλά μιλάμε από  άλλα μέσα επικοινωνίας, μηνύματα, κλήσεις, φωνητικά, έχουμε ανταλλάξει πόσες φωτογραφίες, άπειρα βίντεο, και όλα αυτά χάρις σε ένα μήνυμα που έλεγε ''Καλησπέρα Ρινα13! Θα ήθελες να έρθεις στην ομάδα μου?:)'' 

 

Με λίγα λόγια, προσπαθώ να βρω τρόπο να πω στους γονείς μου, γιατί κάθε μέρα έχω όλο και πιο πολλές τύψεις που τους το κρύβω. Αλλά το σωστό είναι να το ξέρουν, γιατί όλο και κάποια στιγμη θα το ανακαλύψουν, και εξάλλου, είναι οι γονείς μου.

 

Καλησπέρα Ρίνα.

Το Hero Zero είναι μια μικρή κοινότητα που την απαρτίζουν άνθρωποι όλων των ηλικιών και χαρακτήρων.Είναι αναμενόμενο λοιπόν να γνωρίσουμε ανθρώπους που  δεν θα τους συναντήσουμε ποτέ από κοντά.

Οι δικές μου συμβουλές/κανόνες είναι οι εξής :

Ενημερώνεις σήμερα κιόλας τους γονείς σου ( κάποτε βρισκόντουσαν στην δική σου ηλικία και θα σε καταλάβουν ) για τον νέο σου φίλο.

Δεν ανταλλάσσεις ποτέ μα ποτέ προσωπικά σου στοιχεία όπως αριθμό τηλεφώνου/διεύθυνση οικίας/σχολείου/προσωπικές σου ιδιαίτερες φωτογραφίες.

Δεν θα εκμυστηρευτείς ποτέ σε έναν άγνωστο κάποιο πολύ προσωπικό σου πρόβλημα και καλό είναι να μην ζητάς ούτε συμβουλές.

Δεν γνωρίζεις αν ο άνθρωπος που μιλάτε είναι και πραγματικός!Πίσω από έναν υπολογιστή μπορεί να κρύβεται το ''τέρας'' της ντουλάπας και να μην πάει ποτέ το μυαλό σου σε κάτι τέτοιο.

Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι με προβλήματα,που δείχνουν έναν άλλο εαυτό (συνήθως καλό) για να γίνου αρεστοί ,μέχρι να πέσει η μάσκα τους και να φανεί η πραγματικότητα.Για αυτό λοιπόν θα σου ζητήσω να μιλήσεις με τους γονείς σου , και γενικά να συζητάς μαζί τους , διότι είσαι η κόρη τους ,σε αγαπάνε και θέλουν μόνο το καλό σου!

 

Καλό ξημέρωμα!


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, omg3lol6, Alvin και σε 3 άλλους

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#9 Ρινα13

Ρινα13

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 131 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣ' ειδα και λαχτάρσα που λέμε..
  • Ομάδα:VIP Security
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Έλα 'μου 'ντε...
Φήμη: 283

Δημοσιεύτηκε 21 Μάιος 2017 - 11:56:59

Ευχαριστώ όλους, καλή συνέχεια, καλό παιχνίδι και μπλα μπλα μπλα μπλα αντίοζ xD



#10 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 21 Μάιος 2017 - 14:08:29

Αντίο Ρίνα...θα μου λείψεις πολύ, όπως και σε πολλούς ακόμα φαντάζομαι.....χάρηκα πολύ που σε γνώρισα, ήμασταν στην ίδια ομάδα μιλήσαμε, γελάσαμε μαζί....ελπίζω κάποια στιγμή να επιστρέψεις όπως και όλο το παρεάκι μας στο gr11 (που έχει διαλυθεί)το οποίο μου χάρισε τις ωραιότερες στιγμές του παιχνιδιού και με βοήθησε να φτάσω ως εδώ (crying2)  (crying2)  (crying2) ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ!!!


  • Αυτό αρέσει στον/η thms12

HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες