Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διαφορά στην εμπειρία των αποστολών σύμφωνα με τα ενισχυτικά

Ενέργεια Ενισχυτικά 50% 25% Εμπειρία

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
20 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 15:12:35

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του φόρουμ!  (wave)

 

Εδώ και 2 περίπου ώρες διαφωνούμε με τον grigrist σχετικά με ένα θέμα...Εγώ του λέω,πως με ενισχυτικό αποστολών 50% οι αποστολές (έμμεσα) δίνουν περισσότερη εμπειρία από ότι με 25%...

Και εκείνος λέει πως αλλάζει μόνο η ενέργεια και ο χρόνος (που σε αυτό συμφωνούμε). 

 

Λοιπόν,εγώ λέω τα εξής...Φέρνω σαν παράδειγμα μία αποστολή με 6 ενέργεια...Όταν έχεις ενισχυτικό 25% 

μπορεί να δίνει π.χ. 2500 εμπειρία,και αν βάλεις ενισχυτικό 50% και μετά από λίγο,αφού έχουν ανανεωθεί οι αποστολές,βρεις πάλι αποστολή με 6 ενέργεια.σίγουρα θα έχει παραπάνω εμπειρία από ότι είχε αυτή που έκανες όταν είχες 25%...Σε αυτό το επιχείρημα λοιπόν,ο grigrist μου λέει πως αν ξανά βάλω ενισχυτικό 25% τότε η αποστολή που ήθελε 6 ενέργεια με 50% τώρα θα θέλει περισσότερη (και σε αυτό συμφωνούμε) εγώ όμως του μιλάω για σύγκριση με διαφορετικά ενισχυτικά,και λέω ότι: Αφού μία αποστολή με 50% ενισχυτικό,και μία με 25% θέλουν ίδια ενέργεια,με το 50% η αποστολή σίγουρα θα έχεις καλύτερες ανταμοιβές!

Άρα,ίδια ενέργεια+καλύτερες ανταμοιβές(εμπειρία ή νομίσματα) = καλύτερη αποστολή! (περισσότερη εμπειρία ή νομίσματα)

Και τότε εκείνος μου λέει πως και πάλι διαφωνούμε και έχω λάθος  :P

(Μιλάμε πάντα για αποστολές μάχης,ίδιου βαθμού...Δύσκολες,μέτριες,εύκολες)

 

Και ρωτάω εγώ τώρα,έχω κάπου λάθος? Μήπως κάτι μου διέφυγε? Ή ο grigrist δεν με καταλαβαίνει και πρέπει να τον πετάξω από το παράθυρο? (grin)  (devil)  (y)

Να πω πως έχουμε υπολογίσει πως η δημοτικότητα της ομάδας παραμένει η ίδια,το ενισχυτικό χρόνου της ομάδας,το πρωτάθλημα,και αλλάζει μόνο το ενισχυτικό  :)

 

Υ.Γ. Παρακαλώ μην κλειδώσετε το θέμα αμέσως μόλις απαντηθεί,θέλω να ακούσω αρκετές απόψεις!  :)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Ιούλιος 2017 - 15:16:01.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#2 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 15:20:08

Τα λες λίγο μπερδεμένα. 

1.Το ενισχυτικό αποστολών μειώνει την ενέργεια και την διάρκεια που απαιτείται για μια αποστολή κατά 50% ή 25% ή 10%

2. Μια αποστολή που χρειάζεται Χ ενέργεια και δίνει Ψ πόντους τώρα θα συνεχίζει να δίνει Ψ πόντους αλλά θα χρειάζεται 50% ή 25% ή 10% λιγότερη ενέργεια.

 

Συμπερασματικά η ίδια αποστολή θα δίνει μεν ίδια εμπειρία (που συμφωνείτε) αλλά θα δίνει περισσότερη εμπειρία ανά λεπτό όσο μεγαλύτερο είναι το ενισχυτικό (που δεν νομίζω να διαφωνείτε). Οπότε μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις που ακριβώς διαφωνείτε πέρα από την διατύπωση που κάνετε;  (grin)


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, goof123, arxontas123 και σε 2 άλλους

#3 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 15:22:32

Καλησπέρα σας.

 

Ανάλογα τα ενισχυτικά αλλάζει και ο χρόνος αλλά και η ενέργεια ,οι ανταμοιβές όμως παραμένουν οι ίδιες.

 

Φρέσκο παράδειγμα :

Σε ομάδα με 100% επεκτάσεις (η αποστολή είναι η ίδια).

Spoiler

 

Σκεφτείτε το :P


  • Αυτό αρέσει σε spidy, arxontas123 και Daisy Johnson

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#4 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 15:23:12

Τα λες λίγο μπερδεμένα. 

1.Το ενισχυτικό αποστολών μειώνει την ενέργεια και την διάρκεια που απαιτείται για μια αποστολή κατά 50% ή 25% ή 10%

2. Μια αποστολή που χρειάζεται Χ ενέργεια και δίνει Ψ πόντους τώρα θα συνεχίζει να δίνει Ψ πόντους αλλά θα χρειάζεται 50% ή 25% ή 10% λιγότερη ενέργεια.

 

Συμπερασματικά η ίδια αποστολή θα δίνει μεν ίδια εμπειρία (που συμφωνείτε) αλλά θα δίνει περισσότερη εμπειρία ανά λεπτό όσο μεγαλύτερο είναι το ενισχυτικό (που δεν νομίζω να διαφωνείτε). Οπότε μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις που ακριβώς διαφωνείτε πέρα από την διατύπωση που κάνετε;  (grin)

Ναι εδώ έχεις δίκιο αλλά θα ήθελα μερικές απαντήσεις ακόμα,θα ήθελα να έρθει ο grigrist να πει την γνώμη του γιατί δεν ξέρω που διαφωνεί,απλά έλεγε πως διαφωνεί και ότι μειώνεται ο χρόνος και η ενέργεια που απαιτείτε...

Αλλά δεν μιλάμε για την ίδια αποστολή με διαφορετικά ενισχυτικά,μιλάμε για μία αποστολή που θα εμφανιστεί όταν έχεις 25% με 6 ενέργεια,και μία με 50% με 6 ενέργεια (και οι δύο δύσκολες αποστολές μάχης)

 

Νομίζω τώρα το εξήγησα και αυτό  :) Ας ακούσουμε μερικούς ακόμα (και κυρίως τον grigrist που θα έχει σίγουρα κάτι να πει)  :P


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Ιούλιος 2017 - 15:29:55.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#5 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 16:07:35

 

Αλλά δεν μιλάμε για την ίδια αποστολή με διαφορετικά ενισχυτικά,μιλάμε για μία αποστολή που θα εμφανιστεί όταν έχεις 25% με 6 ενέργεια,και μία με 50% με 6 ενέργεια (και οι δύο δύσκολες αποστολές μάχης)

 

 

Εμένα θα ξανακούσετε φοβάμαι. Απ' όσα έχω πει και όπως μας έδειξε η odi με εικόνες θα πρέπει να αναμένεται ότι (κατά μέσο όρο πάντα) η εμπειρία/ενέργεια θα είναι περισσότερη όσο μεγαλύτερη είναι και η εμπειρία.


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#6 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 16:17:04

Εμένα θα ξανακούσετε φοβάμαι. Απ' όσα έχω πει και όπως μας έδειξε η odi με εικόνες θα πρέπει να αναμένεται ότι (κατά μέσο όρο πάντα) η εμπειρία/ενέργεια θα είναι περισσότερη όσο μεγαλύτερη είναι και η εμπειρία.

Χαχαχαχα,φυσικά και θα ξανά ακούσουμε και εσένα,δεν είπα πως ο καθένας λέει μία φορά την γνώμη του!  (grin)

Η odi μας έδειξε την ίδια αποστολή με διαφορετικά ενισχυτικά,εγώ λέω κάτι άλλο.

Λέω πως αν βρεις μία αποστολή,με 6 ενέργεια όσο είναι ενεργό το ενισχυτικό αποστολών 25%,και μία άλλη με 6 ενέργεια,όσο είναι ανοιχτό το ενισχυτικό 50%,τότε οι ανταμοιβές στην δεύτερη θα είναι καλύτερες,ενώ η ενέργεια θα είναι ίδια  :)

Και όταν το λέω αυτό,ο grigrist μου λέει πως αν ξανά βάλω 25%,η αποστολή που ήθελε 6 ενέργεια ενώ είχα τον 50% τώρα θα θέλει παραπάνω (που όπως είπα συμφωνούμε) όμως εγώ μιλάω για σύγκριση αποστολών με διαφορετικά ενισχυτικά...Και εδώ είναι που μου λέει πως διαφωνεί και πάλι!  (grin)

Δεν είπα ποτέ πως μία αποστολή που δίνει 2000 εμπειρία με 25%,μόλις βάλω 50% θα δίνει 2500. (τυχαίοι αριθμοί)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Ιούλιος 2017 - 16:18:13.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#7 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 16:25:11

Μα δεν παίζει μόνο ρόλο η ενέργεια αλλά και τα λεπτά!

 

Πρώτη εικόνα με 50% ενισχυτικό :

W_YiiCn8SuqxqgBjozcGEg.png

 

Δεύτερη εικόνα με 25% ενισχυτικό :

AUJ_yXBXQFmSvSocUrW1ew.png

 

και στους δύο διακομιστές οι επεκτάσεις είναι στο 100%


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#8 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 16:34:02

Μα δεν παίζει μόνο ρόλο η ενέργεια αλλά και τα λεπτά!

 

Πρώτη εικόνα με 50% ενισχυτικό :

W_YiiCn8SuqxqgBjozcGEg.png

 

Δεύτερη εικόνα με 25% ενισχυτικό :

AUJ_yXBXQFmSvSocUrW1ew.png

 

και στους δύο διακομιστές οι επεκτάσεις είναι στο 100%

Σίγουρα παίζουν ρόλο τα λεπτά,αλλά εμείς έχουμε χρόνο,έχουμε μπαταρίες,οπότε τα λεπτά δεν μας ενδιαφέρουν τόσο  (grin)

Ειδικά στην περίπτωση μου που μένω ξύπνιος μέχρι τις 4:00 το πρωί επειδή δεν μπορώ να κοιμηθώ νωρίτερα και για να μην κόψω φλέβες από την βαρεμάρα κάθομαι και κάνω αποστολές και προπονήσεις!  (lol)

 

Μετράμε λοιπόν την ενέργεια,αλλά μιας και είπες για τα λεπτά,θα πω πως και αυτά μειώνονται επίσης με 50% (το ξέρουμε όλοι)

Και έτσι μία αποστολή που θέλει 5 λεπτά με 25% ενισχυτικό,και μία που θέλει 5 λεπτά με 50% επίσης διαφέρουν στις ανταμοιβές

(επειδή αυτή με το 50% ενισχυτικό κανονικά θα ήθελε παραπάνω λεπτά,όπως και ενέργεια,αν ήταν το 25% ενεργό)

 

Να προσθέσω επίσης,ότι η γνώμη μου είναι,πως με 50% ενισχυτικό οι ανταμοιβές στις αποστολές κάτα κάποιον τρόπο,αυξάνονται!

Π.χ. Με 50% ενεργό μπορείς να βρεις αποστολή μάχης με ανταμοιβή 6000 εμπειρία,αλλά για να πούμε μέσο όρο μπορούμε να πούμε πως βρίσκεις περίπου 5000 εμπειρία (και θέλεις 5-6 λεπτά) όμως αυτό με ενισχυτικό 25% δεν συμβαίνει,σπάνια θα βρεις αποστολή μάχης να δίνει έστω 3500 εμπειρία...Ο μέσος όρος πιστεύω πως είναι κάτω από 3000...Αυτό συμβαίνει επειδή κανονικά οι αποστολές μάχης που δίνουν 5000 εμπειρία θα ήθελαν 8-9 λεπτά αντί για 5-6,συχνά συμβαίνει να λήγει το ενισχυτικό 50% και να βρίσκω αποστολές που ήθελαν 5-6 λεπτά να θέλουν τώρα 8-9,επειδή αυξάνεται ξανά ο χρόνος...Ή μάλλον,μειώνεται η μείωση του χρόνου από το ενισχυτικό (λίγο μπερδεμένο)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Ιούλιος 2017 - 16:42:10.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#9 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 17:05:45

Τα λες λίγο μπερδεμένα. 

1.Το ενισχυτικό αποστολών μειώνει την ενέργεια και την διάρκεια που απαιτείται για μια αποστολή κατά 50% ή 25% ή 10%

2. Μια αποστολή που χρειάζεται Χ ενέργεια και δίνει Ψ πόντους τώρα θα συνεχίζει να δίνει Ψ πόντους αλλά θα χρειάζεται 50% ή 25% ή 10% λιγότερη ενέργεια.

 

Συμπερασματικά η ίδια αποστολή θα δίνει μεν ίδια εμπειρία (που συμφωνείτε) αλλά θα δίνει περισσότερη εμπειρία ανά λεπτό όσο μεγαλύτερο είναι το ενισχυτικό (που δεν νομίζω να διαφωνείτε). Οπότε μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις που ακριβώς διαφωνείτε πέρα από την διατύπωση που κάνετε;  (grin)

Αυτό προσπαθώ να του πω και εγώ επί  2 ώρες , αλλά δε με καταλαβαίνει ποτέ!! :(


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#10 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 17:17:56

Λοιπόν θα το πω ακόμα μία φορά με διαφορετικό τρόπο,είναι ο τελευταίος τρόπος που έχω να το εξηγήσω,αν δεν πετύχει τα παρατάω!  :D

 

Έχεις ενισχυτικό 25% και κάνεις μία αποστολή 5 ενέργειας,με 50% ενισχυτικό θέλει 4 ενέργεια...Αλλά εσύ δεν επιλέγεις να κάνεις αυτή αφού ενεργοποιήσεις το 50%,επιλέγεις μία που θέλει επίσης 5 ενέργεια,όπως ήθελε και αυτή που είχες με το 25%...

 

Αν συγκρίνουμε λοιπόν αυτές τις 2,θα δούμε πως αυτή που είχες με το 50% και ήθελε 5 ενέργεια έχει καλύτερες ανταμοιβές από ότι αυτή που επέλεξες τελικά να κάνεις και ήθελε επίσης 5 ενέργεια,γιατί ήθελε 5 ενέργεια ενώ είχες 50% ανοιχτό,και κανονικά θα ήθελε παραπάνω! Και αυτό είναι που μου λέει ο φίλος μου grigrist,ότι αν είχες 25% θα ήθελε περισσότερη ενέργεια (και συμφωνούμε)

Μόνο που εμείς από την αρχή μιλούσαμε για σύγκριση αποστολών με διαφορετικά ενισχυτικά!  :P

 

Λέω λοιπόν κάτι τελείως απλό,με διαφορετικά ενισχυτικά (50% και 25%) δύο αποστολές που απαιτούν ίδια ενέργεια για να αρχίσουν,έχουν διαφορετικές ανταμοιβές,αφού αυτή με το 50% κανονικά θα ήθελε και περισσότερη ενέργεια για να γίνει,άρα είναι λογικό να δίνει κάτι παραπάνω!  (grin)

Δεν είπα ποτέ πως θα αλλάξεις ενισχυτικό και θα αυξηθούν οι ανταμοιβές σε μία αποστολή που ήδη είχες,απλός κάνοντας αποστολές με ίδια ενέργεια που ζητούσαν αυτές που έκανες όσο είχες το 25% ενεργό,πλέον κερδίζεις καλύτερες ανταμοιβές (νομίσματα και εμπειρία)  :P

Ελπίζω με τους τρόπους που το έχω πει,να μπορούν να το καταλάβουν όλοι πλέον.  :)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 18 Ιούλιος 2017 - 17:20:31.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#11 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 17:59:12

Λοιπόν θα το πω ακόμα μία φορά με διαφορετικό τρόπο,είναι ο τελευταίος τρόπος που έχω να το εξηγήσω,αν δεν πετύχει τα παρατάω!  :D

 

Έχεις ενισχυτικό 25% και κάνεις μία αποστολή 5 ενέργειας,με 50% ενισχυτικό θέλει 4 ενέργεια...Αλλά εσύ δεν επιλέγεις να κάνεις αυτή αφού ενεργοποιήσεις το 50%,επιλέγεις μία που θέλει επίσης 5 ενέργεια,όπως ήθελε και αυτή που είχες με το 25%...

 

Αν συγκρίνουμε λοιπόν αυτές τις 2,θα δούμε πως αυτή που είχες με το 50% και ήθελε 5 ενέργεια έχει καλύτερες ανταμοιβές από ότι αυτή που επέλεξες τελικά να κάνεις και ήθελε επίσης 5 ενέργεια,γιατί ήθελε 5 ενέργεια ενώ είχες 50% ανοιχτό,και κανονικά θα ήθελε παραπάνω! Και αυτό είναι που μου λέει ο φίλος μου grigrist,ότι αν είχες 25% θα ήθελε περισσότερη ενέργεια (και συμφωνούμε)

Μόνο που εμείς από την αρχή μιλούσαμε για σύγκριση αποστολών με διαφορετικά ενισχυτικά!  :P

 

Λέω λοιπόν κάτι τελείως απλό,με διαφορετικά ενισχυτικά (50% και 25%) δύο αποστολές που απαιτούν ίδια ενέργεια για να αρχίσουν,έχουν διαφορετικές ανταμοιβές,αφού αυτή με το 50% κανονικά θα ήθελε και περισσότερη ενέργεια για να γίνει,άρα είναι λογικό να δίνει κάτι παραπάνω!  (grin)

Δεν είπα ποτέ πως θα αλλάξεις ενισχυτικό και θα αυξηθούν οι ανταμοιβές σε μία αποστολή που ήδη είχες,απλός κάνοντας αποστολές με ίδια ενέργεια που ζητούσαν αυτές που έκανες όσο είχες το 25% ενεργό,πλέον κερδίζεις καλύτερες ανταμοιβές (νομίσματα και εμπειρία)  :P

Ελπίζω με τους τρόπους που το έχω πει,να μπορούν να το καταλάβουν όλοι πλέον.  :)

Εγώ δε θέλω να απαντήσω Άγγελε, καλύτερα να απαντήσουν οι άλλοι, να δούμε τις απόψεις τους  ;)

 

Για όσους δεν έχετε καταλάβει, εμένα η άποψή μου είναι τελείως διαφορετική και είναι η ίδια με του spidy..

 

 

Τι λες για μία ψηφοφορία? ;) :P



#12 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 18:05:31

Το νήμα εξαρχής αναφέρεται (χωρίς να έχει διατυπωθεί κάπου γραπτά) (κάπως έτσι ξεκίνησε όλο αυτό;; ;) )στο ποιος θα αλλάξει επίπεδο πρώτος εκ των δύο (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

 

Αν η Odi βάλει στοίχημα με τον Davinci για το ποιος εκ των δύο θα αλλάξει επίπεδο πρώτος παίζουν ρόλο :

 

-Πόση εμπειρία χρειάζονται και οι δύο μέχρι την αλλαγή

-Οι επεκτάσεις ομάδας

-Τα ενισχυτικά τους

-Τα κουπόνια που έχουν ο καθένας τους και δεν τα έχουν χρησιμοποιήσει (ενέργεια xp κ.τ.λ.)

 

 

Τα νέα από το Μαντείο των Δελφών ανακοινώνουν ,πως η μάχη ήταν εξαρχής άνιση διότι χρειάζονται διαφορετική εμπειρία μεταξύ τους για να αλλάξουν επίπεδο, ο ένας παίζει με 25 αρι ενισχυτικό ενώ ο άλλος με 50 άρι και επίσης οι ενέργειες και η εμπειρία που κουβαλάει ο καθένας τους σε κουπόνια είναι διαφορετική.


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#13 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 18:05:54

 

Εγώ δε θέλω να απαντήσω Άγγελε, καλύτερα να απαντήσουν οι άλλοι, να δούμε τις απόψεις τους ;)

 

Για όσους δεν έχετε καταλάβει, εμένα η άποψή μου είναι τελείως διαφορετική και είναι η ίδια με του spidy..

 

Τι λες για μία ψηφοφορία? ;) :P

Και εγώ συμφωνώ με τον spidy,απλά λέω πως αν η αποστολή αντί για 5 λεπτά θέλει 4,μπορείς να διαλέξεις μία που πριν ήθελε 6 και τώρα θέλει 5...Και θα έχει περισσότερη εμπειρία ή κέρματα από αυτήν που αρχικά ήθελε 5...Χαλάς λοιπόν την ίδια ενέργεια για περισσότερη εμπειρία ή κέρματα...Τόσο απλό!
Εγώ άνοιξα αυτό το θέμα,αν θέλεις ψηφοφορία κάνε το εσύ! (grin)

 

 

Το νήμα εξαρχής αναφέρεται στο ποιος θα αλλάξει επίπεδο εκ των δύο (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

 

Αν η Odi βάλει στοίχημα με τον Davinci για το ποιος εκ των δύο θα αλλάξει επίπεδο πρώτος παίζουν ρόλο :

 

-Πόση εμπειρία χρειάζονται και οι δύο μέχρι την αλλαγή
-Οι επεκτάσεις ομάδας
-Τα ενισχυτικά τους
-Τα κουπόνια που έχουν ο καθένας τους και δεν τα έχουν χρησιμοποιήσει (ενέργεια xp κ.τ.λ.)

 

Τα νέα από το Μαντείο των Δελφών ανακοινώνουν ,πως η μάχη ήταν εξαρχής άνιση διότι χρειάζονται διαφορετική εμπειρία μεταξύ τους για να αλλάξουν επίπεδο, ο ένας παίζει με 25 αρι ενισχυτικό ενώ ο άλλος με 50 άρι και επίσης οι ενέργειες και η εμπειρία που κουβαλάει ο καθένας τους σε κουπόνια είναι διαφορετική.

Αυτή ήταν η αιτία για να ξεκινήσει η διαφωνία! (grin) Αλλά ναι,αυτοί είναι οι παράγοντες που θα καθορίσουν ποίος θα αλλάξει πρώτος επίπεδο,η μάχη ήταν επίσης άνιση επειδή ο senior grigrist παίζει με 50 δημοτικότητα ομάδας ενώ εγώ με 24 :P (και είχε και μία ειδική στην άκρη) Αλλά εγώ ήξερα πως θα φτάσει πρώτος ο grigrist οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό! :)

 

Η διαφωνία μας είναι στο αν έμμεσα το ενισχυτικό αποστολών βοηθάει να δίνουν περισσότερη εμπειρία οι αποστολές :)
(το Μαντείο των Δελφών λειτουργεί ακόμα?) (grin) :D


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#14 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 18:15:22

 

 

Η διαφωνία μας είναι στο αν έμμεσα το ενισχυτικό αποστολών βοηθάει να δίνουν περισσότερη εμπειρία οι αποστολές :)
(το Μαντείο των Δελφών λειτουργεί ακόμα?) (grin) :D

Το ενισχυτικό αποστολών ΜΕΙΩΝΕΙ τον χρόνο και την ενέργεια που απαιτείται ,άρα; ωφελημένος είναι εκείνος που έχει καλύτερο ενισχυτικό από τον άλλον και βρίσκεται σε καλύτερες επεκτάσεις ομάδας διότι κάνει περισσότερες αποστολές.


  • Αυτό αρέσει σε arxontas123 και Al3xandra®

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#15 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 18:16:13

Αυτή ήταν η αιτία για να ξεκινήσει η διαφωνία!  (grin)  Αλλά ναι,αυτοί είναι οι παράγοντες που θα καθορίσουν ποίος θα αλλάξει πρώτος επίπεδο,η μάχη ήταν επίσης άνιση επειδή ο senior grigrist παίζει με 50 δημοτικότητα ομάδας ενώ εγώ με 24  :P (και είχε και μία ειδική στην άκρη) Αλλά εγώ ήξερα πως θα φτάσει πρώτος ο grigrist οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό!  :)

 

Η διαφωνία μας είναι στο αν έμμεσα το ενισχυτικό αποστολών βοηθάει να δίνουν περισσότερη εμπειρία οι αποστολές  :)

(το Μαντείο των Δελφών λειτουργεί ακόμα?)  (grin)  :D

Ναι, ήταν άδικο, αλλά εσύ δέχτηκες..

 

Το νήμα εξαρχής αναφέρεται (χωρίς να έχει διατυπωθεί κάπου γραπτά) (κάπως έτσι ξεκίνησε όλο αυτό;; ;) )στο ποιος θα αλλάξει επίπεδο πρώτος εκ των δύο (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

 

Αν η Odi βάλει στοίχημα με τον Davinci για το ποιος εκ των δύο θα αλλάξει επίπεδο πρώτος παίζουν ρόλο :

 

-Πόση εμπειρία χρειάζονται και οι δύο μέχρι την αλλαγή

-Οι επεκτάσεις ομάδας

-Τα ενισχυτικά τους

-Τα κουπόνια που έχουν ο καθένας τους και δεν τα έχουν χρησιμοποιήσει (ενέργεια xp κ.τ.λ.)

 

 

Τα νέα από το Μαντείο των Δελφών ανακοινώνουν ,πως η μάχη ήταν εξαρχής άνιση διότι χρειάζονται διαφορετική εμπειρία μεταξύ τους για να αλλάξουν επίπεδο, ο ένας παίζει με 25 αρι ενισχυτικό ενώ ο άλλος με 50 άρι και επίσης οι ενέργειες και η εμπειρία που κουβαλάει ο καθένας τους σε κουπόνια είναι διαφορετική.

Καλησπέρα! Είσαι λίγο εκτός θέματος, καθώς το παρόν νήμα δεν έχει ουδεμία σχέση με το στοίχημα που βάλαμε.. Το στοίχημα ήταν μία αφορμή που δημιουργήθηκε το νήμα.. Καμία σχέση όμως..Άλλο ρωτάει εδώ και άλλη θα έπρεπε να ήταν η απάντηση (όπως οι παραπάνω που έχουν σχέση).

 

 

 

Θα παρακαλούσα τους αναγνώστες να μην ασχοληθούν με το στοίχημα, αλλά με το βαθύτερο νόημα και τις ερωτήσεις του νήματος.. Ευχαριστώ.


Επεξεργάστηκε από grigrist, 18 Ιούλιος 2017 - 18:17:40.

  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#16 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 18:25:45

Το ενισχυτικό αποστολών ΜΕΙΩΝΕΙ τον χρόνο και την ενέργεια που απαιτείται ,άρα; ωφελημένος είναι εκείνος που έχει καλύτερο ενισχυτικό από τον άλλον και βρίσκεται σε καλύτερες επεκτάσεις ομάδας διότι κάνει περισσότερες αποστολές.

Μα αυτό είναι που λέω,με 50% ενισχυτικό μπορεί να μειωθεί ο χρόνος και η ενέργεια,αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα πως αντί για μία αποστολή με 6 ενέργεια θα διαλέξεις μία με 5...Μπορείς να κάνεις και πάλι μία με 6...Αλλά η δικιά σου που θα θέλει 6 θα έχει καλύτερες ανταμοιβές από αυτού που έχει 25% και επέλεγε να κάνει επίσης μία με 6  ;) (επειδή η δικιά του αν είχε επίσης 50% δεν θα ήθελε 6,αλλά λιγότερη ενέργεια,και αυτό σημαίνει πως μάλλον δεν θα ήταν και τόσο καλή)  :)


  • Αυτό αρέσει σε odi και grigrist

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#17 Guest_Progamerplayer_*

Guest_Progamerplayer_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 18:45:53

Με 50% έχεις μεγαλύτερη εμπειρία και κερματα και λιγότερη ώρα χρόνου από 12 σε 6

#18 pao8rikseianotioi13

pao8rikseianotioi13

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 228 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπ.Νικολαϊδης
  • Ομάδα:Wonderland
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:Alexaras13
Φήμη: 169

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 19:33:41

Πολυ απλα βαζετε 50αρι και ειστε κομπλε  (lol)

Παντως απο οτι εχω παρατηρησει συμφωνο με τον αρχοντα γιατι πχ μια αποστολη χωρις ενισχυτικο 12 λεπτα δινει 2000 εμπειρια με 50αρι ενισχυτικο θα κανει 6 λεπτα με 2500 εμπειρια πχ...Μπορει να κανω λαθος κιολας εχω καιρο να βαλω 25αρι :P


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#19 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 19:37:45

Με 50% έχεις μεγαλύτερη εμπειρία και κερματα και λιγότερη ώρα χρόνου από 12 σε 6

Πώς και συμφωνούμε? (περίπου)

Εμείς συνήθως διαφωνούμε  :P Όταν λες από 12,εννοείς όταν δεν έχεις καθόλου ενισχυτικό...Γιατί αυτό το ξέρουμε.  ;)

Η διαφωνία ήταν στο αν το 50% ενισχυτικό βοηθάει στο να αυξηθεί η εμπειρία  ;) Οι από πάνω λένε ότι μειώνει τον χρόνο και την ενέργεια,εγώ λέω πως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αυτό,και αντί να κάνεις την ίδια αποστολή με πριν απλά με λιγότερη ενέργεια,να κάνεις μία με ίδια ενέργεια και μεγαλύτερες ανταμοιβές (επειδή κανονικά δεν θα ήθελε ίδια ενέργεια,θα ήθελε παραπάνω) άρα έμμεσα να αυξήσεις τις ανταμοιβές των αποστολών σου (αφού δίνεις ίδια ενέργεια όμως οι ανταμοιβές είναι μεγαλύτερες αφού η αποστολή κανονικά θα ήθελε παραπάνω)  :)

Αυτά...Εγώ παιδιά πιστεύω το είπα αρκετές φορές και με αρκετούς τρόπους,οπότε σταματάω να το λέω για να μην σας κουράσω,και να μην γεμίζει το θέμα με τα ίδια και τα ίδια...  (grin) Θα παρατηρώ και αν δω κάτι που χρειάζεται να πω θα το κάνω.  (wave)


  • Αυτό αρέσει στον/η pao8rikseianotioi13

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#20 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 18 Ιούλιος 2017 - 20:14:44

Μα αυτό είναι που λέω,με 50% ενισχυτικό μπορεί να μειωθεί ο χρόνος και η ενέργεια,αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα πως αντί για μία αποστολή με 6 ενέργεια θα διαλέξεις μία με 5...Μπορείς να κάνεις και πάλι μία με 6...Αλλά η δικιά σου που θα θέλει 6 θα έχει καλύτερες ανταμοιβές από αυτού που έχει 25% και επέλεγε να κάνει επίσης μία με 6  ;) (επειδή η δικιά του αν είχε επίσης 50% δεν θα ήθελε 6,αλλά λιγότερη ενέργεια,και αυτό σημαίνει πως μάλλον δεν θα ήταν και τόσο καλή)  :)

 

Αν αυτό ήταν  που ήθελες να μου πεις, συμφωνώ απολύτως.. (grin) .. 

 

Άρα κάτι φταίει.. Ή εσύ τα έλεγες πολλά πολλά (και μιας και ήταν τσατ ομάδας, υπήρχε πρόβλημα) ή είμαι, ας το πούμε κόσμια, αργόστροφος :P ..

 

 

Εντάξει το ''πρόβλημα'' λύθηκε και μιας και έχασες το στοίχημα (devil),κάτι πρέπει να κάνεις..


Επεξεργάστηκε από grigrist, 18 Ιούλιος 2017 - 20:17:32.






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Ενέργεια, Ενισχυτικά, 50%, 25%, Εμπειρία

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες