Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αναζητούμε νέους συντονιστές!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
Δεν υπάρχουν απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Correia

Correia

    Παρατηρητής

  • Team Hero Zero
  • 25 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 372

Δημοσιεύτηκε 23 Ιούλιος 2017 - 11:07:19

Χαίρετε αγαπητοί ήρωες,

Η ομάδα συντονισμού μας προσλαμβάνει νέους συντονιστές. Θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε να γίνετε μέλη της ομάδας μας. Εάν θέλετε να κάνετε αίτηση για να μπείτε στην ομάδα μας, θα πρέπει να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα μέχρι τις 06/08/2017 και να την δημοσιεύσετε στην αντίστοιχη κατηγορία του φόρουμ.

Αφού καταχωρηθούν όλες οι αιτήσεις, τις επόμενες ημέρες θα τις διαβάσουμε και θα επιλέξουμε τις καλύτερες για συνέντευξη. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μέσω του νήματος της αίτησης σας ώστε να κανονίσουμε για συνέντευξη.

Κατηγορία φόρουμ: http://forum.gr.hero...

Καλή επιτυχία,
η ομάδα σας του Hero Zero


Σημείωση: Για να συμμετάσχετε στη διαδικασία θα χρειαστείτε το πρόγραμμα Skype, καθώς και μικρόφωνο (η ύπαρξη κάμερας δεν είναι απαραίτητη).

 
Πρότυπο αίτησης

Όνομα: (π.χ. Γεώργιος Παπανικολάου)
Ψευδώνυμα (π.χ. IronMen)
Διακομιστές: (π.χ. GR1, GR2..)
Ηλικία: (π.χ. 25)
Διαθεσιμότητα: (π.χ. Καθημερινά από τις 20:00 μέχρι τις 21:00.)
Επίπεδο αγγλικών: (π.χ. Καταλαβαίνω αλλά μου είναι δύσκολο να μιλήσω/γράψω.)

Λόγος αίτησης:
Ένα σύντομο κείμενο με τους λόγους για τους οποίους κάνετε αίτηση.

Προϋπηρεσία:
Αν έχετε υπάρξει μέλος κάποιας συντονιστικής ομάδας, ή αν είστε αυτή τη στιγμή, καθώς και ποια ήταν τα καθήκοντά σας.
(Σημείωση: η προϋπηρεσία δεν είναι απαραίτητη.)

 

 

 

Τι είναι οι συντονιστές;
Οι συντονιστές είναι υπεύθυνοι για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ. Διαβάζουν καθημερινά τις νέες αναρτήσεις των μελών απαντούν στις ερωτήσεις τους και επεμβαίνουν όπου κριθεί απαραίτητο. Οι αρμοδιότητες που έχουν οι συντονιστές είναι οι εξής: επιβάλουν ποινές, κλειδώνουν θέματα, επεξεργάζονται αναρτήσεις που καταπατούν κανόνες του φόρουμ, αποκλείουν μέλη που δεν συμμορφώνονται.

Γιατί να θέλω να γίνω συντονιστής;
Οι συντονιστές είναι άνθρωποι που αγαπάνε το παιχνίδι και θέλουν να προσφέρουν κάτι σε αυτό. Είναι μία εμπειρία που λίγοι άνθρωποι έχουν την ευκαιρία να την αποκτήσουν.

Αν γίνω συντονιστής θα μπορώ να παίζω το παιχνίδι ταυτόχρονα;
Φυσικά, ένας σωστός συντονιστής θα πρέπει να έχει επαφή με το παιχνίδι ούτως ώστε να μπορεί να ανταποκρίνεται σωστά στις ερωτήσεις των μελών του φόρουμ.

Αν γίνω συντονιστής μπορώ να κάνω ότι θέλω μέσα στο παιχνίδι;
Όχι. Οι συντονιστές είναι κανονικοί παίχτες μέσα στο παιχνίδι. Οι κανόνες του παιχνιδιού θα πρέπει να ακολουθούνται κατά γράμμα ακόμα και από έναν συντονιστή. Είναι σημαντικό να θυμάστε πως ο συντονιστής πρέπει να είναι παράδειγμα προς μίμηση για τους άλλους παίκτες.

Πειράζει που δεν είμαι έμπειρος στο παιχνίδι;
Κανένας δεν γεννήθηκε έτοιμος για όλα! Η εμπειρία μπορεί να αποκτηθεί στην πορεία. Αρκεί να υπάρχει θέληση.

Αν χρειαστεί κάποιος βοήθεια μέσα στο παιχνίδι μπορώ να τον βοηθήσω αν είμαι συντονιστής;
Αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό θέμα όχι. Θα πρέπει να συμβουλέψεις τον παίκτη να επικοινωνήσει με την υποστήριξη. Μην ξεχνάς πως δεν επιτρέπεται να ζητάς τα στοιχεία των παικτών. Θα οδηγήσει σε μόνιμο αποκλεισμό.
Πόσα χρήματα παίρνει ένας συντονιστής;
Το να είναι κάποιος συντονιστής δεν σημαίνει πως υπάρχει και χρηματική ανταμοιβή. Είναι εθελοντική εργασία και πρέπει να το κάνεις επειδή το αγαπάς και θέλεις να προσφέρεις (εθελοντικά).
Πόσες ώρες την ημέρα θα πρέπει να είναι online ο συντονιστής;
Δεν υπάρχει κάποιο όριο. Πρέπει όμως να μπαίνει καθημερινά.

Οι συντονιστές δεν έχουν εξουσία μέσα στο παιχνίδι. Είναι απλοί παίχτες όπως και εσείς. Αν παραβιάσει κάποιον κανόνα θα τιμωρηθεί κανονικά και με τον νόμο και διώκεται από την ομάδα συντονισμού.


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, Kazalex, KostaZz2310 και σε 15 άλλους




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες