Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προτάσεις για την επόμενη αναβάθμιση!

Προτάσεις Αναβάθμιση Βελτίωση

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 14:22:10

Καλημέρα/Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ,με αφορμή τη σημερινή αναβάθμιση (η οποία άφησε πολλούς παίχτες απογοητευμένους,αφού τους δημιούργησε ή πρόκειται να τους δημιουργήσει προβλήματα στο μέλλον) έχω να προτείνω μερικές ιδέες σχετικά με την επόμενη αναβάθμιση,έτσι ώστε να ''μπαλώσει'' τις ''τρύπες'' που άνοιξε αυτή... (grin)

Είπα κάποιες από τις ιδέες μου στο topic το οποίο άνοιξε για να πούμε τις απόψεις μας,αλλά εκεί είπα απλά την άποψή μου...Εδώ θα παρουσιάσω όλες τις ιδέες που έχω για να βελτιωθεί το παιχνίδι!  :)

Ξεκινάω λοιπόν:

 

1)Οι ανταμοιβές στο τουρνουά εμπειρίας θα αυξηθούν κατά 5  (donut)!Στην πρώτη θέση κάποιος θα κερδίζει 80,στην δεύτερη θέση 65,στην τρίτη θέση 50(εδώ θα αυξηθεί η ανταμοιβή κατά 10) στις θέσεις 4-10 25...Και 11-100 10! Αυτό θα λύσει κάποια προβλήματα...

 

2)Πιστεύω πως οι βαθμοί που χρειάζονται για να μπει κάποιος στο πρωτάθλημα είναι πολλοί...Προτείνω να μειωθούν κατά 500...Έτσι θα μπαίνεις σε αυτό το πρωτάθλημα με 2.000 βαθμούς,αυτό είναι αρκετά ευκολότερο,και πολύ ποιο κοντά για αρκετούς παίχτες!  ;)

 

3)Η ανακοίνωση: ''Πλέον έχουν αυξηθεί οι πιθανότητες να κερδίσετε ντόνατ από μάχες που κερδίσατε ενάντια σε παίχτες με περισσότερη τιμή'' δεν μου λέει κάτι...Αν οι πιθανότητες ήταν 5% και τώρα έγιναν 10% δεν θα παρατηρήσουμε καμιά σπουδαία διαφορά...Προτείνω να κάνουν κάτι ποιο σίγουρο,δηλαδή:

Κέρδισες 20 μάχες ενάντια σε παίχτες με περισσότερη τιμή,κερδίζεις ένα ντόνατ...

Θα υπάρχει φυσικά και ένα μέτρο ασφαλείας,γιατί πολύ θα έχαναν τιμή όπως έκαναν...Έτσι ώστε να κερδίζουν εύκολα αντιπάλους με περισσότερη τιμή μετά (αφού η δική τους θα είναι χαμηλότερη) 

Οπότε,όταν κάνεις μία μονομαχία και χάνεις,πηγαίνεις -1 νικημένες μονομαχίες (αν είχες 0/20 τώρα πας -1/20,και πρέπει να κερδίσεις 21 μονομαχίες)

 

4)Το τουρνουά HeroCon να δίνει ανταμοιβή και κάποια κουλουράκια,όχι τόσα όσο το τουρνουά τιμής ομάδων...Πολύ λιγότερα (καθώς δεν χρειάζεται να κατεβάσεις τιμή όπως γινόταν συνήθως,οπότε μπορείς να παίζεις κάθε εβδομάδα)

 

Π.χ. Πρώτη θέση: 50 ντόνατ...Δεύτερη θέση 35,τρίτη θέση 25....Και πάει λέγοντας! 

Αυτό θα γίνεται όμως μόνο μία φορά τον μήνα,τα άλλα 3 con θα είναι όπως τώρα!  :)

Τώρα θα σκεφτείτε πως αυτό συμφέρει τις μεγάλες ομάδες,όμως οι μεγάλες ομάδες έχουν έτοιμες τις επεκτάσεις τους,άρα ό,τι κερδίσουν θα πάει σε καρπούζια και σωσίες...Οι μικρές ομάδες που είναι ενεργές μπορεί να κερδίζουν μία καλή θέση (στον Gr10 τουλάχιστον γίνεται) και να βγάζουν 10-15 ντόνατ από αυτό,ξέρω πως δεν είναι πολλά,αλλά από το τίποτα... :P (δεν μπορώ να προτείνω μεγαλύτερα ποσά ντόνατ,τότε είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα γίνει)  (grin)

 

Ακούω γνώμες,απόψεις,διορθώσεις και όλα τα σχετικά!  (y)


  • Αυτό αρέσει στον/η thodoris122001, Naty, Psychedelic Malousis και σε 21 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#2 herozeroristas

herozeroristas

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 626 μηνύματα
Φήμη: 235

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 14:23:33

Να ξαναμπει το τουρνουα ομάδας-τιμης



#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 14:27:04

Να ξαναμπει το τουρνουα ομάδας-τιμης

Θα έχουμε το ίδιο πρόβλημα...Θα κατεβάζουν τιμή κάποιες ομάδες,μετά θα ανεβάζουν...Και προφανώς αυτό είναι κάτι που η εταιρεία αποφάσισε να διακόψει!  :P

Οπότε εγώ σκέφτηκα εναλλακτική ιδέα για να μπορούν να έχουν οι μικρές ομάδες κάποια ντόνατ... ;)


  • Αυτό αρέσει σε billakos123 και Παντελεήμων Ν.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 14:40:53

Πολύ καλές ιδέες Άρχοντα..Αυτά που λες είναι η καλύτερη λύση.Αλλά καλύτερα να γυρίσει το τουρνουά τιμής ομάδας έστω...Γιατί θα φύγουν αρκετοί από το παιχνίδι.Θα αναγκάζονται να βαζουν κουλουράκια για να ανεβασουν τις ομάδες τους και όσοι δεν βαζουν λεφτά δεν θα κάτσουν να βάλουν τώρα.. :)


  • Αυτό αρέσει στον/η Hurric4ne VII

#5 Anthony K.

Anthony K.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 74 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:antonys21
Φήμη: 92

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 14:47:39

Πολύ ωραίες ιδέες εκτός από την 3η η οποία δεν μου άρεσε πολύ...


  • Αυτό αρέσει στον/η billisGr

#6 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 14:57:17

Πολύ ωραίες ιδέες εκτός από την 3η η οποία δεν μου άρεσε πολύ...

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μου άρεσε πολύ!  :P

Αλλά από το ''περισσότερες πιθανότητες να κερδίσεις ντόνατ'' νομίζω είναι καλύτερη...Αφού δεν ξέρουμε πόσες είναι αυτές οι πιθανότητες...

 

Επίσης,σίγουρα θα ήταν καλό να γυρίσει το τουρνουά τιμής ομάδας (είχες από την μία την δυνατότητα να κατεβάσεις τιμή,αλλά αυτό σήμαινε πως η ομάδα σου δεν έχει τρόπαια,καλή θέση στην γενική κατάταξη κτλ...Άρα ήταν ένας καλός τρόπος να δημιουργηθούν κάποιες ομάδες,που τώρα πια δεν θα μπορούν να αποκτήσουν ντόνατ) 

 

Δυστυχώς όμως καταργήθηκε και δεν θέλω να προτείνω να ακυρώσουν κάτι που έκαναν (γιατί αν ήταν έτσι εξ αρχής δεν θα το έκαναν,ακόμα και αν είναι καλύτερο για εμάς) οπότε σκέφτηκα μία άλλη επιλογή...Και εγώ προτιμώ το τουρνουά τιμής ομάδων καθώς ήταν ο μόνος τρόπος να αποκτήσει μία ομάδα ντόνατ,αλλιώς...Με λεφτά,και για να φτάσει μία ομάδα 97% επέκταση αν δεν κάνω λάθος θέλει περίπου 11.000 ντόνατ...Που μεταφράζονται σε...Αρκετά χρήματα!  :P (σχεδόν 600 ευρώ)


  • Αυτό αρέσει στον/η Anthony K.

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#7 Hurric4ne VII

Hurric4ne VII

    Πλατινένιος Ήρωας

  • Team Hero Zero
  • 1.553 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΩχ με ψάχνουν πάλι
  • Ομάδα:#TeamLucifer
  • Κόσμος:GR19






Φήμη: 4.441

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 15:07:46

Οι πολύ μικρές ομάδες δεν χρειάζονται πολλά ντόνατ. Οι "μεσαίες" όμως δε θα μπορέσουν να αρκεστούν σε αυτά τα ποσά ντόνατ.
Επίσης τα εβδομαδιαία καθήκοντα HeroCon τα ολοκληρώνουν πιο γρήγορα και αποτελεσματικά οι μεγάλες ομάδες:
▪Λόγω περισσότερων μελών, άρα περισσότερη συμμετοχή.
▪Σε μερικά καθήκοντα παίζουν ρόλο οι επεκτάσεις της ομάδας (π.χ. αποστολές)

Και για άλλους λόγους, όπως το επίπεδο των μελών.

Συνεπώς θα είναι δύσκολο για τις μικρές ομάδες, πόσο μάλλον για τις μεσαίες. Αφού θα μπουν ντόνατ στο παιχνίδι, η ενεργητικότητα των μεγάλων ομάδων θα αυξηθεί άρα αυτή η ιδέα δεν βοηθάει και τόσο. (Αποψή μου)

Προτείνω να υπάρξει μία άλλη λειτουργία ομάδας που να μην έχει σχέση με το HeroCon. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να ξαναμπεί το τουρνουά ομάδας καθώς πλέον η τιμή ομαδας δεν παίζει κάποιον ρόλο.
Το μόνο σίγουρο είναι πως πρέπει να βρεθεί ένας δίκαιος τρόπος ώστε να μπουν δωρεάν ντονατ μέσα στην ομάδα γιατί θα ερημώσουν οι καινούριες ομάδες...
  • Αυτό αρέσει στον/η RickRub, arxontas123, grigrist και σε 2 άλλους

#8 lucky

lucky

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 40 μηνύματα
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:lucky
Φήμη: 89

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 15:22:46

εγώ λέω να ξαναφτιάξουν σωστά το champion με ποια λογική παίρνω εγώ με 4300 ίδια ανταμοιβή με αυτόν που έχει 3700  ενώ δεν μου δίνει τόσα όσα εγώ αυτόν και πως να κατακτήσω την 1 θέση όταν οι 3 πρώτες θέσεις είναι από μέλη της ομάδας μου και είμαι 5.άρα με αυτήν την λογική εγώ θα παίρνω πάντα λιγότερα κι αυτός που έχει πολύ λιγότερα τα ίδια m εμενα μιας και με αυτά που μου δίνει θα χρειαστώ κάνα χρόνο μέχρι να φτάσω ψηλά μιας και άτομα της ομάδας δεν μπορείς να βαρέσεις,για άλλη μια φορα βλέπουμε βιαστικές κινήσεις εύχομαι να δούνε ότι έτσι δεν μπορεί να λειτουργήσει και να βρούν άλλη λύση



#9 HybridSuperb

HybridSuperb

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 73 μηνύματα
  • Κόσμος:GR24
Φήμη: 64

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 15:39:39

Πολύ καλές οι ιδέες σου.. στην 3 όμως, αφού λες ότι μπορεί να αυξήθηκε από 5% σε 10%(τυχαία τα νούμερα δεν μπορούμε να ξέρουμε), αυτομάτως πρέπει ανά 10 κερδισμένες μονομαχίες με δυνατότερους αντιπάλους να κερδίζεις λουκουμάκι και όχι ανά 20.(10%=1/10) :D 


All things come to an end..


#10 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 15:48:38

 

Πολύ καλές οι ιδέες σου.. στην 3 όμως, αφού λες ότι μπορεί να αυξήθηκε από 5% σε 10%(τυχαία τα νούμερα δεν μπορούμε να ξέρουμε), αυτομάτως πρέπει ανά 10 κερδισμένες μονομαχίες με δυνατότερους αντιπάλους να κερδίζεις λουκουμάκι και όχι ανά 20.(10%=1/10) :D

Δεν λειτουργούν ακριβώς έτσι η πιθανότητες...Σε κάθε μάχη δεν αυξάνονται...Μπορεί να κάνεις 100 μάχες,και αφού το 10% είναι αρκετά μικρό ποσοστό,να μην κερδίσεις ούτε ένα ντόνατ,μπορεί να κάνεις 5 μάχες και να κερδίσεις 2 ντόνατ! ;)
Για αυτό πρότεινα κάτι ποιο σίγουρο! :)

 

 

εγώ λέω να ξαναφτιάξουν σωστά το champion με ποια λογική παίρνω εγώ με 4300 ίδια ανταμοιβή με αυτόν που έχει 3700 ενώ δεν μου δίνει τόσα όσα εγώ αυτόν και πως να κατακτήσω την 1 θέση όταν οι 3 πρώτες θέσεις είναι από μέλη της ομάδας μου και είμαι 5.άρα με αυτήν την λογική εγώ θα παίρνω πάντα λιγότερα κι αυτός που έχει πολύ λιγότερα τα ίδια m εμενα μιας και με αυτά που μου δίνει θα χρειαστώ κάνα χρόνο μέχρι να φτάσω ψηλά μιας και άτομα της ομάδας δεν μπορείς να βαρέσεις,για άλλη μια φορα βλέπουμε βιαστικές κινήσεις εύχομαι να δούνε ότι έτσι δεν μπορεί να λειτουργήσει και να βρούν άλλη λύση

Τα μέλη της ομάδας μπορείς να τα βαρέσεις,αυτή είναι μία συμφωνία που κάνουν οι παίχτες μεταξύ τους και δεν κάνουν μάχες...Αλλά είναι λογικό να γίνεται δυσκολότερο όσο ποιο ψηλά ανεβαίνεις...Αλλιώς είναι να πας από 50 θέση 49...Αλλιώς από 5η θέση στην 4η...
Νομίζω με κατάλαβες. ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#11 HybridSuperb

HybridSuperb

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 73 μηνύματα
  • Κόσμος:GR24
Φήμη: 64

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 16:14:35

Δεν λειτουργούν ακριβώς έτσι η πιθανότητες...Σε κάθε μάχη δεν αυξάνονται...Μπορεί να κάνεις 100 μάχες,και αφού το 10% είναι αρκετά μικρό ποσοστό,να μην κερδίσεις ούτε ένα ντόνατ,μπορεί να κάνεις 5 μάχες και να κερδίσεις 2 ντόνατ!  ;)

Για αυτό πρότεινα κάτι ποιο σίγουρο!  :)

Ναι φυσικά.. απλώς με την ίδια λογική θα μπορούσε να ήταν ανά 5, ανά 15 κλπ.. 


All things come to an end..


#12 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 16:37:15

Ναι φυσικά.. απλώς με την ίδια λογική θα μπορούσε να ήταν ανά 5, ανά 15 κλπ.. 

Ναι φυσικά... (grin)  Τυχαίοι ήταν οι αριθμοί!  ;)


  • Αυτό αρέσει στον/η HybridSuperb

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#13 dragesen

dragesen

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 541 μηνύματα
  • Ομάδα:YAKUZA
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:farfan1
Φήμη: 326

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 18:54:43

οι ιδέες σου είναι πάρα πολύ καλές αλλά εδώ που τις έγραψες δεν νομίζω να τις δει κανείς(εκτός από τα μέλη του φόρουμ)

στείλτες και στην υποστήριξη γιατί εδώ υπάρχει πιθανότητα 0% να σε ακούσουν και το λέω με σιγουριά...έχω λογαριασμό στο φόρουμ από το Νοέμβριο 2016 και όσες προτάσεις έχουν προταθεί το φόρουμ δεν έχουν πραγματοποιηθεί  


Επεξεργάστηκε από dragesen, 29 Αύγουστος 2017 - 18:56:04.

Το 50% των ανθρώπων                         "Ελευθερία σημαίνει να μην ακολουθείς κανένα!"   
δεν πιστεύουν στα θαύματα...                                              (smug)  (smug)
Το άλλο 50% με έχει δει...                   Εγω,ο Τριφτης και ο Φλαμινγκος θα λειπουμε για σαφαρι Γαζελας.
                                                                             Κοντα σας παλι απο Σεπτεμβριο! :):)      

#14 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 19:22:58

οι ιδέες σου είναι πάρα πολύ καλές αλλά εδώ που τις έγραψες δεν νομίζω να τις δει κανείς(εκτός από τα μέλη του φόρουμ)

στείλτες και στην υποστήριξη γιατί εδώ υπάρχει πιθανότητα 0% να σε ακούσουν και το λέω με σιγουριά...έχω λογαριασμό στο φόρουμ από το Νοέμβριο 2016 και όσες προτάσεις έχουν προταθεί το φόρουμ δεν έχουν πραγματοποιηθεί  

Ουσιαστικά όσα είπα εκτός από το πρωτάθλημα,είναι για να αυξηθούν τα  (donut) που κερδίζουμε...Άρα μειώνει τα κέρδη της εταιρείας...Οπότε όπου και αν το πω,το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουμε! :P

Απλά έγραψα αυτές τις ιδέες για να δείξω πως αν η εταιρεία ήθελε,θα έβρισκε τρόπο να κερδίζουμε τα ντόνατ που χρειαζόμαστε χωρίς το τουρνουά τιμής και τιμής ομάδων...Άρα μάλλον απλά δεν θέλει!  (grin) Εδώ σκέφτηκα εγώ αυτές τις ιδέες...Δεν μπορούν να σκεφτούν 10 φορές καλύτερες αυτοί οι οποίοι είναι υπεύθυνοι για αυτό? Προφανώς και μπορούν...Αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός τους! (lol)


  • Αυτό αρέσει σε dragesen και dimitrisargyropaidas

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#15 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 29 Αύγουστος 2017 - 20:20:36

οι ιδέες σου είναι πάρα πολύ καλές αλλά εδώ που τις έγραψες δεν νομίζω να τις δει κανείς(εκτός από τα μέλη του φόρουμ)

στείλτες και στην υποστήριξη γιατί εδώ υπάρχει πιθανότητα 0% να σε ακούσουν και το λέω με σιγουριά...έχω λογαριασμό στο φόρουμ από το Νοέμβριο 2016 και όσες προτάσεις έχουν προταθεί το φόρουμ δεν έχουν πραγματοποιηθεί  

Οι ιδέες των μελών επεξεργάζονται και στέλνονται στα κεντρικά.. Τώρα αν γίνουν αποδεκτές ή όχι είναι άλλο θέμα.. Προσωπικά, 2 από τις ιδέες μου έχουν υλοποιηθεί,οπότε δεν είναι εκεί το πρόβλημα ;)..


  • Αυτό αρέσει στον/η Ελληνας

#16 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Αύγουστος 2017 - 06:22:10

Ωραίες και λογικές οι προτάσεις σου άρχοντα.

Δεν λύνεται βέβαια το πρόβλημα ότι με κάθε αναβάθμιση η διαφορά των κορυφαίων παικτών από τους άλλους αλλά μετριάζεται το πρόβλημα με τα ντόνατς.

Εγώ θα πρότεινα αλλαγή του τρόπου που υπολογίζεται η κατάταξη στο Herocon.

Κατ' αρχήν να μπορούν να συμμετέχουν ομάδες που έχουν πάνω από ένα αριθμό μελών π.χ 10 ή 15 και οι πόντοι να πολλαπλασιάζονται με το 7 (θα εξηγήσω παρακάτω γιατί) και να  διαιρούνται με τον αριθμό των μελών ώστε να βγαίνει ο μέσος όρος. Για την περίπτωση των νέων παικτών να μην υπολογίζονται όπως και τώρα και όσο γι' αυτούς που φεύγουν να υπολογίζονται οι πόντοι που έχουν μαζέψει ως και την προηγούμενη της αποχώρησης και να πολλαπλασιάζονται με τον αριθμό των ημερών που ήταν στην ομάδα (εκτός από αυτήν που έφυγαν). 

Έτσι λύνεται το πρόβλημα ότι πάντα έχουν το πλεονέκτημα οι ομάδες που έχουν πλήρη επέκταση και 30 μέλη.


  • Αυτό αρέσει στον/η RickRub, goof123, arxontas123 και σε άλλον ένα

#17 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Αύγουστος 2017 - 09:42:28

  Επίσης μια που έχει αναφερθεί το θέμα των πιθανοτήτων για ντόνατς στις επιθέσεις που κάνουμε σε παίκτες με μεγαλύτερη από εμάς τιμή.

  Από χθες έχω κάνει επιθέσεις αποκλειστικά σε άτομα με μεγαλύτερη τιμή από μένα, ντόνατς δεν έχω πάρει ακόμα, είτε η πιθανότητες από πολύ μικρές παρέμειναν απλώς μικρές, είτε φαίνεται πως είμαι άτυχος και είμαι απλώς σ' εκείνο το ποσοστό που απλώς δεν του έχουν τύχει. 

  Η αίσθηση μου είναι ότι απλώς οι πιθανότητες για ντόνατς είναι πολύ μικρές.


  • Αυτό αρέσει στον/η kokomoro

#18 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 30 Αύγουστος 2017 - 09:49:48

  Επίσης μια που έχει αναφερθεί το θέμα των πιθανοτήτων για ντόνατς στις επιθέσεις που κάνουμε σε παίκτες με μεγαλύτερη από εμάς τιμή.

  Από χθες έχω κάνει επιθέσεις αποκλειστικά σε άτομα με μεγαλύτερη τιμή από μένα, ντόνατς δεν έχω πάρει ακόμα, είτε η πιθανότητες από πολύ μικρές παρέμειναν απλώς μικρές, είτε φαίνεται πως είμαι άτυχος και είμαι απλώς σ' εκείνο το ποσοστό που απλώς δεν του έχουν τύχει. 

  Η αίσθηση μου είναι ότι απλώς οι πιθανότητες για ντόνατς είναι πολύ μικρές.

 

Ναι, κι εγώ που έκανα χθες 30 μονομαχίες (μετρημένες) με άτομα που είχαν περισσότερη τιμή, κουλούρι δεν πήρα.. Ε, προφανώς οι πιθανότητες είναι κάτω του 10%, δεν εξηγείται αλλιώς.


Επεξεργάστηκε από grigrist, 30 Αύγουστος 2017 - 09:49:58.


#19 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 30 Αύγουστος 2017 - 09:54:36

Εν τω μεταξύ πλέον χωρίς το κίνητρο να χάσεις τιμή  θα έρθει μια "εξομάλυνση" όπου η τιμή θα αντιστοιχεί πάνω κάτω με την δυναμικότητα των παικτών, οπότε δεν θα είναι και εύκολο να κάνεις επιθέσεις χωρίς πυραύλους και να κερδίζεις. Ίσως κάποιοι παίκτες ξεκινήσουν να χάνουν τιμή επίτηδες για να διεκδικούν μετά ντόνατς αλλά με πολύ μικρές τις πιθανότητες ίσως να μην είναι και πολλοί αυτοί που θα το κάνουν.


  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist

#20 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 30 Αύγουστος 2017 - 10:07:17

Μήπως για να πάρεις ντόνατ, μετράει και η διαφορά τιμής με τον αντίπαλο?  (think)

 

Εγώ έχω σχετικά χαμηλή τιμή, κάνω σε άτομα με 50.000+ από εμένα, κουλούρι δεν παίρνω.. Πόσο πιααα..

 

Εν τω μεταξύ πλέον χωρίς το κίνητρο να χάσεις τιμή  θα έρθει μια "εξομάλυνση" όπου η τιμή θα αντιστοιχεί πάνω κάτω με την δυναμικότητα των παικτών, οπότε δεν θα είναι και εύκολο να κάνεις επιθέσεις χωρίς πυραύλους και να κερδίζεις. Ίσως κάποιοι παίκτες ξεκινήσουν να χάνουν τιμή επίτηδες για να διεκδικούν μετά ντόνατς αλλά με πολύ μικρές τις πιθανότητες ίσως να μην είναι και πολλοί αυτοί που θα το κάνουν.

Δύσκολο μου φαίνεται αυτό.. Διότι και να μείνουν σταθεροί στην τιμή μπορούν να αποκομίσουν κουλούρια αρκετά.. Ε, καλά και να πάρεις 5 παραπάνω ας πούμε.. Χαμένος χρόνος και κόπος κατ' εμέ .

 

Γενικά, βλέπω ότι από εκεί που η τιμή ήταν σημαντική, λόγω τουρνουά, τώρα να γίνεται σχεδόν άχρηστη και η σημαντικότητα της τιμής, να πηγαίνει πού? στους βαθμούς πρωταθλήματος, όπου βλέπετε, υπάρχει ενισχυτικό αδρεναλίνης.. Μήπως θέλει (εταιρεία) να παίρνουν το καλύτερο και να ξοδεύουν ντόνατ για να πάρουν απλά κάτι βαθμούς δεξιοτήτων.. Επειδή από Δευτέρα οι  βαθμοί του ''Υπερήρωα'' θα πάνε στο 2500 (σε όλους τους παίκτες), όσοι βάλουν ενισχυτικό, ίσως να έχουν ένα μικρό πλεονέκτημα..

 

Τα καταλάβαμε τα κόλπα σας................................

 

Οι ιδέες του θεματογράφου ωραίες, εκτός την 3η που είναι λίγο.... κάπως :P


Επεξεργάστηκε από grigrist, 30 Αύγουστος 2017 - 10:14:25.

  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Προτάσεις, Αναβάθμιση, Βελτίωση

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες