Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διπροσωπία.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 17:16:50

Διπροσωπία στις μέρες μας φαινόμενο συχνό και ειδικότερα ανάμεσα σε ανθρώπους που ερχόταν κοντά με τη μάσκα φίλου , συγγενή ή συναδέλφου . Αυτός που έχει δυο πρόσωπα όπως έχω πει ξανά είναι πολύ απλά γιατί , το ένα είναι το δικό του και το άλλο είναι το πρόσωπο που θα ήθελε να έχει , το πρόσωπο που δε μπορεί ποτέ να φτάσει . Δεν αντιμετωπίζεται δυστυχώς η διπροσωπία παρά μόνο με δυο τρόπους .Ο ένας είναι όταν ήδη είναι πολύ αργά (δηλαδή όταν την έχουμε πατήσει οπότε απομακρυνόμαστε αναγκαστικά ) και ο άλλος είναι δύσκολος γιατί θα πρέπει να μην εμπιστευόμαστε κανέναν.Μη θαμπώνεστε από όμορφα λόγια συμπάθειας και κομπλιμέντα .Ζούμε στην εποχή που οι άλλοι δε θέλουν το καλό μας , την πρόοδο μας και την ευημερία μας . Δε σας λέω με τίποτα να κάνετε και εσείς το ίδιο αλλά κοιτάξτε λίγο πίσω στη ζωή σας .Πόσους πιστέψατε και πόσοι σας πρόδωσαν; Πόσους εμπιστευτήκατε και πόσοι σας πούλησαν.;.Αν το κάνετε λοιπόν αυτό θα δείτε πως στη ζυγαριά βαραίνει περισσότερο η ήττα σας . Ποια είναι η δική σας γνώμη.;.




 


Επεξεργάστηκε από Klastintos, 02 Σεπτέμβριος 2017 - 17:17:28.

  • Αυτό αρέσει στον/η RickRub, KostaZz2310, goof123 και σε 13 άλλους
N'golo kante.

#2 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 17:40:04

Καλά τα λες,αλλά υπάρχει και τρίτος τρόπος να αντιμετωπίσεις έναν διπρόσωπο,αρκεί να το καταλάβεις εγκαίρως!

Μετά ξέρεις τις πραγματικές του προθέσεις και δε την πατάς... :P


  • Αυτό αρέσει στον/η Hurric4ne VII

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#3 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 17:54:58

Καλά τα λες,αλλά υπάρχει και τρίτος τρόπος να αντιμετωπίσεις έναν διπρόσωπο,αρκεί να το καταλάβεις εγκαίρως!

Μετά ξέρεις τις πραγματικές του προθέσεις και δε την πατάς... :P

Και πως το καταλαβαινεις.;. Μυριζεις τα δαχτυλα σου.;. .:Ο.


N'golo kante.

#4 ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ

ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 215 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαUtopia
  • Ομάδα:fantasia
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ






Φήμη: 159

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 18:22:03

Διπροσωπία στις μέρες μας φαινόμενο συχνό και ειδικότερα ανάμεσα σε ανθρώπους που ερχόταν κοντά με τη μάσκα φίλου , συγγενή ή συναδέλφου . Αυτός που έχει δυο πρόσωπα όπως έχω πει ξανά είναι πολύ απλά γιατί , το ένα είναι το δικό του και το άλλο είναι το πρόσωπο που θα ήθελε να έχει , το πρόσωπο που δε μπορεί ποτέ να φτάσει . Δεν αντιμετωπίζεται δυστυχώς η διπροσωπία παρά μόνο με δυο τρόπους .Ο ένας είναι όταν ήδη είναι πολύ αργά (δηλαδή όταν την έχουμε πατήσει οπότε απομακρυνόμαστε αναγκαστικά ) και ο άλλος είναι δύσκολος γιατί θα πρέπει να μην εμπιστευόμαστε κανέναν.Μη θαμπώνεστε από όμορφα λόγια συμπάθειας και κομπλιμέντα .Ζούμε στην εποχή που οι άλλοι δε θέλουν το καλό μας , την πρόοδο μας και την ευημερία μας . Δε σας λέω με τίποτα να κάνετε και εσείς το ίδιο αλλά κοιτάξτε λίγο πίσω στη ζωή σας .Πόσους πιστέψατε και πόσοι σας πρόδωσαν; Πόσους εμπιστευτήκατε και πόσοι σας πούλησαν.;.Αν το κάνετε λοιπόν αυτό θα δείτε πως στη ζυγαριά βαραίνει περισσότερο η ήττα σας . Ποια είναι η δική σας γνώμη.;.




 

Καλα τα λες πολλοι την εχουν πατησει ετσι ακριβως... (Σε διαφορα θεματα :)

 

ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ GR:14 Επιπεδο 373..

ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ GR:15 Επιπεδο 332..

 

Καλη συνεχεια και καλο παιχνιδι! :) 



#5 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 18:22:04

Και πως το καταλαβαινεις.;. Μυριζεις τα δαχτυλα σου.;. .:Ο.

Ο διπρόσωπος θα προσπαθήσει να σε πλησιάσει με φιλικές διαθέσεις όπως είπες... ;)

Θα το καταλάβεις από τον τρόπο του,αν την έχεις πατήσει μία φορά μετά δύσκολα την ξανά πατάς...Την πρώτη φορά μπορεί να σε προειδοποιήσει κάποιος άλλος...Όπως και να 'χει υπάρχουν τρόποι,εγώ προσωπικά δε την έχω πατήσει ακόμα και έχω πιάσει 2-3 τέτοιους τύπους στην ζωή μου...(ο ένας μάλιστα ήταν και επαγγελματίας απατεώνας-διπρόσωπος-ψεύτης και την είχε φέρει σε πολύ κόσμο,έτσι το έμαθα και εγώ και το περίμενα όταν πήγε να κάνει το ίδιο σε εμένα!)  (grin)

 

Βέβαια είμαι ακόμα μικρός...Σίγουρα θα συναντήσω και άλλους στην ζωή μου,μπορεί να μου την φέρουν,μπορεί να τους καταλάβω! 

 

Ωστόσο,ακόμα και αν κάποιος σε πουλήσει ή σε εγκαταλείψει όταν τον χρειάζεσαι,και ανακαλύψεις πως ήταν διπρόσωπος,το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι στην προκειμένη περίπτωση να τα βγάλεις πέρα μόνος ή να βρεις βοήθεια από κάποιον που είναι σίγουρα έμπιστος και δεν θα κάνει το ίδιο...Έτσι τουλάχιστον δεν θα πάθεις εσύ ζημιά,μπορεί αυτός να κερδίσει κάτι,αλλά δεν θα είναι κάτι που έχασες εσύ...Το πρόβλημα είναι αν την πατήσεις με άσχημο τρόπο σε δύσκολη περίπτωση,τότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά και μάλλον θα σου βγει σε κακό,αυτό είναι που φοβούνται όλοι όσοι λένε: ''Μην εμπιστεύεσαι κανέναν''...


  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM, grigrist, kokomoro και σε 3 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#6 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 18:47:35

Καλα τα λες πολλοι την εχουν πατησει ετσι ακριβως... (Σε διαφορα θεματα :)

 

ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ GR:14 Επιπεδο 373..

ΟΑΘΑΝΑΤΟΣ GR:15 Επιπεδο 332..

 

Καλη συνεχεια και καλο παιχνιδι! :)

Respect.


N'golo kante.

#7 KostaZz2310

KostaZz2310

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 446 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14






Φήμη: 947

Δημοσιεύτηκε 02 Σεπτέμβριος 2017 - 23:39:00

Διπροσωπία στις μέρες μας φαινόμενο συχνό και ειδικότερα ανάμεσα σε ανθρώπους που ερχόταν κοντά με τη μάσκα φίλου , συγγενή ή συναδέλφου . Αυτός που έχει δυο πρόσωπα όπως έχω πει ξανά είναι πολύ απλά γιατί , το ένα είναι το δικό του και το άλλο είναι το πρόσωπο που θα ήθελε να έχει , το πρόσωπο που δε μπορεί ποτέ να φτάσει . Δεν αντιμετωπίζεται δυστυχώς η διπροσωπία παρά μόνο με δυο τρόπους .Ο ένας είναι όταν ήδη είναι πολύ αργά (δηλαδή όταν την έχουμε πατήσει οπότε απομακρυνόμαστε αναγκαστικά ) και ο άλλος είναι δύσκολος γιατί θα πρέπει να μην εμπιστευόμαστε κανέναν.Μη θαμπώνεστε από όμορφα λόγια συμπάθειας και κομπλιμέντα .Ζούμε στην εποχή που οι άλλοι δε θέλουν το καλό μας , την πρόοδο μας και την ευημερία μας . Δε σας λέω με τίποτα να κάνετε και εσείς το ίδιο αλλά κοιτάξτε λίγο πίσω στη ζωή σας .Πόσους πιστέψατε και πόσοι σας πρόδωσαν; Πόσους εμπιστευτήκατε και πόσοι σας πούλησαν.;.Αν το κάνετε λοιπόν αυτό θα δείτε πως στη ζυγαριά βαραίνει περισσότερο η ήττα σας . Ποια είναι η δική σας γνώμη.;.




 

ναι οντως...

 

(Teleitsas, Gr14 - 377 και κάτι λίγα επίπεδο)


Διαγωνισμός HZ 1 (Τέλος) Διαγωνισμός HZ 2 (Ακυρώθηκε)





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες