Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Πρωτάθλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 21 Σεπτέμβριος 2017 - 04:34:29

Καλημέρα σας,

 

Θα ήθελα να πω την άποψη μου όσον αφορά το Πρωτάθλημα.

 

Έχοντας περάσει ήδη ένας μήνας που προστέθηκαν οι αλλαγές που αφορούν το Πρωτάθλημα έχω παρατηρήσει ότι τις 30 πρώτες θέσεις τις κερδίζουν οι 30 πιο δυνατοί του σέρβερ και τις πρώτες 10 πάντα οι ίδιοι δέκα όσον αφορά τον σέρβερ που παίζω.

Αυτό δεν μπορεί να είναι καλό όσον αφορά τον ανταγωνισμό στο παιχνίδι διότι απλά οι δυνατοί θα γίνονται όλο και δυνατότεροι και οι πιο αδύναμοι θα χάνουν όλο και περισσότερο το κίνητρο τους προσπαθώντας να φτάσουν τους υπόλοιπους.

 

Προτείνω λοιπόν, είτε να βρεθεί κάποια φόρμουλα η οποία θα το ισορροπήσει περισσότερο, του τύπου οι πρώτες 10 θέσεις να ξεκινάνε αντί από 2500 το επόμενο τουρνουά να το ξεκινάνε από τους 2000 βαθμούς και οι υπόλοιπες 20 από τους 2300 πχ και όλοι οι υπόλοιποι από τις 2600, έτσι ώστε να υπάρχει κίνητρο για προσπάθεια από όλους.

 

Αλλιώς αν δεν μπορεί να αλλάξει σαν δομή ας αλλάξουν οι ανταμοιβές, δίνοντας για παράδειγμα

1η θέση 10 ντόνατ, 2η θέση 8, 3η θέση 6, θέσεις 4-10 4 ντόνατ και οι υπόλοιπες από 3 ντόνατ.

Θεωρώ ότι οι ανταμοιβές ντόνατ και μάλιστα σε αυτά τα μεγέθη δεν μπορούν να προσφέρουν το μεγάλο πλεονέκτημα που δίνουν τώρα οι μονάδες.

 

Αν ούτε αυτό μπορεί να γίνει τότε καλύτερα να καταργηθεί.

 

Υγ. Για να σας προλάβω, έχω κερδίσει το τουρνουά Πρωταθλήματος ήδη μια φορά και τις άλλες 2 βδομάδες ήμουν στο τοπ5, οπότε είμαι από τους παίχτες που θεωρητικά τους συμφέρει να συνεχιστεί όπως έχει, αλλά το θεωρώ άδικο όπως είναι δομημένο

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, Sokie, Naty και σε 19 άλλους

#2 KostaZz2310

KostaZz2310

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 446 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14






Φήμη: 947

Δημοσιεύτηκε 22 Σεπτέμβριος 2017 - 08:06:48

Έχω σκεφτεί και εγώ αυτό το πρόβλημα...μια εύκολη λύση και δίκαιη για όλους θα ήταν να ξεκινάνε όλοι από 2,500 πόντους (υπερήρωα) ΑΛΛΑ όταν σου κάνει ο αντίπαλος επίθεση να μην χάνεις εσύ πόντους...(όπως γίνεται και με τις κρυψώνες...δεν χάνεις δόξα , μόνο παίρνεις). Θα μου πεις ότι πάλι αν έχουν καταβάλει από νωρίς προσπάθεια "οι μικροί" να έχουν περισσότερους πόντους και ύστερα ανεβαίνουν "οι μεγάλοι" χτυπώντας τους, τότε δεν θα είναι και τόσο δίκαιο καθώς θα παίρνουν πολύ γρήγορα μεγάλο ποσό πόντων με εύκολες νίκες και άρα θα τους φτάσουν έτσι και αλλιώς όποτε δεν έχει νόημα :S ... 

 

όμως εδώ παίζει και ο χρόνος για όλους και όχι για λίγους!


Επεξεργάστηκε από KostaZz2310, 22 Σεπτέμβριος 2017 - 08:07:37.

Διαγωνισμός HZ 1 (Τέλος) Διαγωνισμός HZ 2 (Ακυρώθηκε)


#3 teo62

teo62

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Ομάδα:Η Επιστροφη TMGT
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:teo62
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 01 Οκτώβριος 2017 - 15:31:22

γεια σας  

 εγω λεω στο πρωταθλημα να παιζουν δυο εναντιον δυο και οι ανταμοιβες  να γινονται διπλασια



#4 PenPen

PenPen

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 762 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠάτρα
  • Ομάδα:#panachaikh1891
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:PenPen



Φήμη: 370

Δημοσιεύτηκε 01 Οκτώβριος 2017 - 16:46:59

γεια σας  

 εγω λεω στο πρωταθλημα να παιζουν δυο εναντιον δυο και οι ανταμοιβες  να γινονται διπλασια

 

Δεν θα γίνονται διπλάσιες,απλός θα παίζουν 2v2.


«Το πρόβλημα με τον κόσμο είναι ότι οι έξυπνοι άνθρωποι είναι γεμάτοι αμφιβολίες, ενώ οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι εμπιστοσύνη ».
 
 
 
 
 
Charles Bukowski.
 
 
 
 

#5 KostaZz2310

KostaZz2310

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 446 μηνύματα
  • Ομάδα:OldSchoolGG
  • Κόσμος:GR14






Φήμη: 947

Δημοσιεύτηκε 01 Οκτώβριος 2017 - 18:02:08

γεια σας  

 εγω λεω στο πρωταθλημα να παιζουν δυο εναντιον δυο και οι ανταμοιβες  να γινονται διπλασια

οοο νααι πολυ καλη ιδεα...γτ οχι..και να μπορεις να διαλεξεις με ποιον θα παιξεις μαζι


Διαγωνισμός HZ 1 (Τέλος) Διαγωνισμός HZ 2 (Ακυρώθηκε)





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες