Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διαγωνισμός Halloween


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
40 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 19:48:41

Όλοι βλέπαμε και αξιολογούσαμε τις προσπάθειες των διαγωνιζόμενων, είτε συμμετείχαμε είτε όχι.

Δεν θα κλαφτώ. Απλώς θέλω μια απάντηση.

Όλοι είχαμε τις δικές μας προτιμήσεις και τις δικές μας προβλέψεις για τον διαγωνισμό. Όλοι επίσης πιστεύω πως έχουμε την κριτική ικανότητα να διακρίνουμε αν κάτι είναι αυθεντικό, αντιγραφή ιδέας ή ακόμα και πατιτούρα.

Θεωρείτε,δεν θα πω δίκαιο, αλλά τίμιο το αποτέλεσμα; Ή ακόμα καλύτερα, θα ήθελα να ακούσω τα κριτήρια με τα οποία επιλέχθηκαν οι νικητές. 

Διότι υπήρχαν κάποιοι όντως άξιοι των πρώτων θέσεων. Που προσπάθησαν, έδειξαν την ΤΕΧΝΗ τους και προπαντός δεν "έκλεψαν" (προφανώς και δεν υπήρχε κανόνας "μην κάνεις πατιτούρα" αλλά το λαμβάνω υπ' όψην μου). 

Δεν θα σας κρύψω, ότι εγώ έλαβα μέρος για τους 5 βαθμούς, γιατί ήξερα ότι δεν μπορούσα και δεν άξιζα τελικά την νίκη.

Τελειώνω λέγοντας ότι άτομα σαν " Ροκομπλόκος"(το καλύτερο με διαφορά), "πεταλουδα" και "KostaZz2310" θα άξιζαν τις πρώτες θέσεις. 

Δεν θέλω να θίξω τα γούστα των κριτών σε καμία περίπτωση. Απλώς αναφέρω ότι κάποια φαινόμενα ατιμίας, σε διαγωνισμούς με έπαθλα δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, και από την στιγμή που δεν αναφέρονται κάπου, εσείς, οι κριτές θα έπρεπε να μεριμνήσετε για αυτό.

 

Ευχαριστώ πολύ.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, Kazalex, KostaZz2310 και σε 2 άλλους

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#2 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 19:53:41

Ήσουν μπροστά όταν ζωγραφίζαμε και είδες αν κάναμε πατιτούρα; 


  • Αυτό αρέσει σε grigrist και Ελληνας

#3 billakos123

billakos123

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 656 μηνύματα
  • Ομάδα:ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ
  • Κόσμος:GR27
  • Ήρωας:UmboniaSpinosa






Φήμη: 618

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 19:55:09

Συμφωνώ απόλυτα με τον θεματογράφο,μπορεί μην ζωγράφισα..Αλλά έβλεπα..Μυαλό έχω και καταλαβαίνω!Δεν είναι σωστό η πατιτούρα..Αυτοί οι διαγωνισμοί είναι για να δείξουμε  το ταλέντο μας στην ζωγραφική..Δεν είναι να αντιγράψουμε ή και ακόμα να πάρουμε έτοιμο και να το ανεβάσουμε..Αυτά,είπα την απόψη μου..


  • Αυτό αρέσει στον/η AlphaWarrior

#4 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 19:59:46

Ήσουν μπροστά όταν ζωγραφίζαμε και είδες αν κάναμε πατιτούρα; 

κάποια πράγματα είναι πολύ εύκολο να τα αντιληφθείς. Για πειτε μου αν διακρίνετε κάποιου είδους πατιτουρα:

maFCM6gtQU62k1pT_woCMg.png

και:

qSfTtN7xSqKYBkLPTEWwcQ.png

.

 

Και κάτι ακόμα θα σου πω. Δεν είπα ποιον από τους τρεις. Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.


  • Αυτό αρέσει σε Kazalex και billakos123

“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#5 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 20:04:01

κάποια πράγματα είναι πολύ εύκολο να τα αντιληφθείς. Για πειτε μου αν διακρίνετε κάποιου είδους πατιτουρα:

maFCM6gtQU62k1pT_woCMg.png

και:

qSfTtN7xSqKYBkLPTEWwcQ.png

.

 

Και κάτι ακόμα θα σου πω. Δεν είπα ποιον από τους τρεις. Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται.

Δεν έχω ανάγκη να κάνω πατιτουρές, βλέπω το σχέδιο από τον υπολογιστή και το μεταφέρω στο χαρτί με τις σωστές αναλογίες. Ζωγραφίζω πολλά χρόνια και με προσβάλλει αυτό που λες.  


  • Αυτό αρέσει σε grigrist και kokomoro

#6 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 20:06:24

Έγινε προσωπικό. Θέλω οι φορουμίστες να πουν την γνώμη τους.

Δεν είμαι εδω για να μαλώσω.


“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#7 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 20:07:40

Έγινε προσωπικό. Θέλω οι φορουμίστες να πουν την γνώμη τους.
Δεν είμαι εδω για να μαλώσω.

Δεν μαλώνουμε

 

Απλώς με προσβάλλει όταν λες ότι κάνω πατιτούρα ενώ αγαπάω την ζωγραφική και δεν θα έκανα πότε κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον για έναν διαγωνισμό. Και προσωπικά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα η ζωγραφιά μου, καθώς έχω κάνει πολύ ανώτερα σχεδία. Επίσης, στην ζωγραφική δεν υπάρχει σωστό και λάθος, στην ζωγραφική υπάρχει δημιουργία, ο καθένας δημιουργεί κάτι δικό του, ό,τι και όπως κι αν είναι αυτό.

 

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, καλή συνέχεια.


  • Αυτό αρέσει σε odi, Naty και KolokotrwnhsS

#8 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 20:28:36

Καλησπέρα..

Εγώ βλέπω μικρές αμελητέες αποκλίσεις των δύο σχημάτων(πάντα θα υπάρχουν)..Θεωρώ όμως πως ο Malousis σίγουρα δεν πρόκειται να έκανε ποτέ κάποια αντιγραφή..Θα σας πείσουν όλες οι καλλιτεχνικές δημιουργίες του στο στο υποφόρουμ..Το ότι κάποιος είναι πολύ ακριβής σε κάτι και καταθέτει αρκετό χρόνο, ώστε να το αποτυπώσει, δε σημαίνει πως κάνει κάποια αντιγραφή..Ίσως έχουν λίγο παρερμηνευθεί τα πράγματα..Άλλοι έκαναν την αντιγραφή(ας μην ονομάσω τώρα)..

Επίσης, υπάρχουν και κόλπα για να σχηματίσεις κάτι σωστότερα,όπως το να προσανατολίζεσαι με ευθείες..

Πιστεύω διασκεδάσαμε όλοι τον διαγωνισμό..Τώρα το ποιος βγήκε νικητής δεν έχει τόσο σημασία,όσο η προσπάθεια που κατέβαλλε ο καθένας..
  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, odi, Naty και σε 4 άλλους

#9 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 20:43:34

Καλησπέρα, παρόλο που η κουβέντα δεν έχει να κάνει με εμένα νομίζω πως μπορώ να πω την γνώμη μου. Άμα έχεις προσέξει τον τίτλο του Phychedelic Malousis είναι Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ. Αυτό τα λέει όλα, θα σου συνιστούσα να πας να δεις και άλλες ζωγραφιές του, είναι απίστευτα τα έργα του και δεν μπορείς να πεις για αυτόν κάτι τέτοιο. Καλύτερα να έδινες λίγο παραπάνω προσοχή πριν να έλεγες κάτι τέτοιο. Και άμα σε πείθουν αυτές οι φωτογραφίες που ανέβασες ότι είναι παρτιτουρα δεν πρόσεξες καλά. 

1_OLl066SsiooPVDfvHBfA.png

 

υπάρχουν εμφανές διαφορές.

 

ΥΓ: Ανάτρεξε λίγο στα παρακάτω,

http://forum.gr.hero...

http://forum.gr.hero...

http://forum.gr.hero...


Επεξεργάστηκε από nickpap3, 15 Νοέμβριος 2017 - 20:43:49.

  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis και grigrist

#10 MelAnt

MelAnt

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 16 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:Melina13
Φήμη: 41

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 20:45:23

Όλοι βλέπαμε και αξιολογούσαμε τις προσπάθειες των διαγωνιζόμενων, είτε συμμετείχαμε είτε όχι.

Δεν θα κλαφτώ. Απλώς θέλω μια απάντηση.

Όλοι είχαμε τις δικές μας προτιμήσεις και τις δικές μας προβλέψεις για τον διαγωνισμό. Όλοι επίσης πιστεύω πως έχουμε την κριτική ικανότητα να διακρίνουμε αν κάτι είναι αυθεντικό, αντιγραφή ιδέας ή ακόμα και πατιτούρα.

Θεωρείτε,δεν θα πω δίκαιο, αλλά τίμιο το αποτέλεσμα; Ή ακόμα καλύτερα, θα ήθελα να ακούσω τα κριτήρια με τα οποία επιλέχθηκαν οι νικητές. 

Διότι υπήρχαν κάποιοι όντως άξιοι των πρώτων θέσεων. Που προσπάθησαν, έδειξαν την ΤΕΧΝΗ τους και προπαντός δεν "έκλεψαν" (προφανώς και δεν υπήρχε κανόνας "μην κάνεις πατιτούρα" αλλά το λαμβάνω υπ' όψην μου). 

Δεν θα σας κρύψω, ότι εγώ έλαβα μέρος για τους 5 βαθμούς, γιατί ήξερα ότι δεν μπορούσα και δεν άξιζα τελικά την νίκη.

Τελειώνω λέγοντας ότι άτομα σαν " Ροκομπλόκος"(το καλύτερο με διαφορά), "πεταλουδα" και "KostaZz2310" θα άξιζαν τις πρώτες θέσεις. 

Δεν θέλω να θίξω τα γούστα των κριτών σε καμία περίπτωση. Απλώς αναφέρω ότι κάποια φαινόμενα ατιμίας, σε διαγωνισμούς με έπαθλα δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, και από την στιγμή που δεν αναφέρονται κάπου, εσείς, οι κριτές θα έπρεπε να μεριμνήσετε για αυτό.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα, 

θεωρώ πως όλων οι δημιουργίες τους ήταν πολύ καλές αλλά διαφωνώ με την κρητική σου. Ο ''Ροκομπλόκος'' είχε μια εξαιρετική ζωγραφιά από τις καλύτερες που θα μπορούσα να πω αλλά όχι τόσο εντός θέματος, γιατί με βάση τους κανόνες θα έπρεπε να αφορά και το halloween και το hero zero. Και όσο για την πατιτούρα όπως είπε και ο Psychedelic Malousis δεν ήσουν μπροστά καθώς ζωγραφίζαμε.. Αυτά είχα να πω, καλή σας συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει στον/η Psychedelic Malousis, nickpap3, grigrist και σε άλλον ένα

#11 Ροκομπλόκος

Ροκομπλόκος

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου βαθιά κι ανήλιαγα...
Φήμη: 632

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 21:23:16

Καλησπέρα, 

θεωρώ πως όλων οι δημιουργίες τους ήταν πολύ καλές αλλά διαφωνώ με την κρητική σου. Ο ''Ροκομπλόκος'' είχε μια εξαιρετική ζωγραφιά από τις καλύτερες που θα μπορούσα να πω αλλά όχι τόσο εντός θέματος, γιατί με βάση τους κανόνες θα έπρεπε να αφορά και το halloween και το hero zero. Και όσο για την πατιτούρα όπως είπε και ο Psychedelic Malousis δεν ήσουν μπροστά καθώς ζωγραφίζαμε.. Αυτά είχα να πω, καλή σας συνέχεια!

 

Καλησπέρα

 

Δε θα έμπαινα στη διαδικασία να γράψω σε αυτό το θέμα, γιατί πολύ απλά δεν έχω καμία όρεξη να κριτικάρω κανέναν.

Όποιος δήλωσε συμμετοχή, δήλωσε είτε με δική του ιδέα, είτε με ξεσηκωμένη, είτε με αντιγραφή, και όποιος έκρινε, έκρινε με όποιο "γνώμονα", γνώσεις και ικανότητες...

 

Μπήκα όμως να γράψω με αφορμή το σχόλιο του χρήστη "MelAnt" που αναφέρθηκε στο όνομά μου και την "προσπάθειά μου" γράφοντας πως η εικόνα μου είναι εκτός θέματος...

Αν μια κολοκύθα με τρομακτικά χαρακτηριστικά, καλυμμένη με ροζ γλάσο και πολύχρωμη τρούφα (όπως το σήμα κατατεθέν του παιχνιδιού που είναι το ντόνατ), δεν έχει σχέση με το halloween και το HeroZero, τότε μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει το μήνυμα που ήθελα να περάσω.

 

Δε χρειάζεται να αναφερθεί κάποιος άμεσα σε κάτι για να πεις πως έχει σχέση... Ούτε να το γράψει, ούτε να αντιγράψει χαρακτήρες και στοιχεία... Μια καλή ιδέα, είναι αυτή που ναι μεν τραβάει στοιχεία από αυτό που θέλεις να περιγράψεις ή να αναφερθείς, χωρίς όμως να δανειστείς στοιχεία αυτούσια.

 

Πιθανότατα την ίδια "οπτική" είχε και η κριτική επιτροπή, αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα που δε θα μπω στη διαδικασία να εμβαθύνω.

 

Αυτά τα ολίγα.

Ελπίζω να μη σας κούρασα.


  • Αυτό αρέσει στον/η dina, Kazalex, AlphaWarrior και σε άλλον ένα

giphy.gif


#12 MelAnt

MelAnt

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 16 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:Melina13
Φήμη: 41

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 21:49:41

Καλησπέρα

 

Δε θα έμπαινα στη διαδικασία να γράψω σε αυτό το θέμα, γιατί πολύ απλά δεν έχω καμία όρεξη να κριτικάρω κανέναν.

Όποιος δήλωσε συμμετοχή, δήλωσε είτε με δική του ιδέα, είτε με ξεσηκωμένη, είτε με αντιγραφή, και όποιος έκρινε, έκρινε με όποιο "γνώμονα", γνώσεις και ικανότητες...

 

Μπήκα όμως να γράψω με αφορμή το σχόλιο του χρήστη "MelAnt" που αναφέρθηκε στο όνομά μου και την "προσπάθειά μου" γράφοντας πως η εικόνα μου είναι εκτός θέματος...

Αν μια κολοκύθα με τρομακτικά χαρακτηριστικά, καλυμμένη με ροζ γλάσο και πολύχρωμη τρούφα (όπως το σήμα κατατεθέν του παιχνιδιού που είναι το ντόνατ), δεν έχει σχέση με το halloween και το HeroZero, τότε μάλλον εσύ δεν έχεις καταλάβει το μήνυμα που ήθελα να περάσω.

 

Δε χρειάζεται να αναφερθεί κάποιος άμεσα σε κάτι για να πεις πως έχει σχέση... Ούτε να το γράψει, ούτε να αντιγράψει χαρακτήρες και στοιχεία... Μια καλή ιδέα, είναι αυτή που ναι μεν τραβάει στοιχεία από αυτό που θέλεις να περιγράψεις ή να αναφερθείς, χωρίς όμως να δανειστείς στοιχεία αυτούσια.

 

Πιθανότατα την ίδια "οπτική" είχε και η κριτική επιτροπή, αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα που δε θα μπω στη διαδικασία να εμβαθύνω.

 

Αυτά τα ολίγα.

Ελπίζω να μη σας κούρασα.

 

Δεν ήθελα να αναφερθώ συγκεκριμένα απλά μου έδωσε την αφορμή να το κάνω και φυσικά ούτε να σε προσβάλλω ήθελα. Εγώ προσωπικά είπα ότι ήταν μία από τις καλύτερες δημιουργίες που είδα, αλλά από την δική μου όψη θεώρησα πως στην ζωγραφιά σου βασίστηκες περισσότερο στο halloween με αποτέλεσμα να μην αναδείξεις στοιχεία του παιχνιδιού. Ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη.

 

Καλό σας βράδυ.


  • Αυτό αρέσει στον/η nickpap3

#13 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 21:54:20

Δεν ήθελα να αναφερθώ συγκεκριμένα απλά μου έδωσε την αφορμή να το κάνω και φυσικά ούτε να σε προσβάλλω ήθελα. Εγώ προσωπικά είπα ότι ήταν μία από τις καλύτερες δημιουργίες που είδα, αλλά από την δική μου όψη θεώρησα πως στην ζωγραφιά σου βασίστηκες περισσότερο στο halloween με αποτέλεσμα να μην αναδείξεις στοιχεία του παιχνιδιού. Ο καθένας έχει την προσωπική του άποψη.

 

Καλό σας βράδυ.

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά. Αν προσέξεις την ζωγραφιά ίσως να προσέξεις την σχέση με το παιχνίδι. 

Πιθανόν να μου άρεσε πολύ επειδή κάποιοι δεν θα την καταλάβαιναν με την πρώτη (2η και 3η μην σου πω...)φορά.


“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#14 MelAnt

MelAnt

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 16 μηνύματα
  • Ομάδα:Μοναξιες
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:Melina13
Φήμη: 41

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 22:17:36

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά. Αν προσέξεις την ζωγραφιά ίσως να προσέξεις την σχέση με το παιχνίδι. 

Πιθανόν να μου άρεσε πολύ επειδή κάποιοι δεν θα την καταλάβαιναν με την πρώτη (2η και 3η μην σου πω...)φορά.

 

Μπορεί να μην καταλάβαμε όλοι, όμως θα μπορούσε να τονίσει περισσότερο τα στοιχεία που αφορούν το παιχνίδι για να μην γινόταν όλο αυτό το θέμα.



#15 billisGr

billisGr

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 498 μηνύματα
  • Ομάδα:Hooligans
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:BillysGr
Φήμη: 214

Δημοσιεύτηκε 15 Νοέμβριος 2017 - 22:33:19

Η ζωγραφιά του ''Ροκομπλόκος'' ήτανε η καλύτερη μπορώ να πω...λέτε πως είναι εκτός θέματος όποτε αφήνω αυτό εδώ.

cbfa9a2223.png

Αν ήτανε όντως εκτός θέματος γιατί δεν διαγράφηκε από τους συντονιστές;;;...πιστεύω πως ήτανε άδικο που δεν μπήκε στην 3αδα η ζωγραφιά του ''Ροκομπλόκος''.(δεν θέλω να προσβάλω και να θίξω κανέναν όλες οι ζωγραφιές ήτανε ωραίες απλώς λέω την άποψή μου) 


Επεξεργάστηκε από billisGr, 15 Νοέμβριος 2017 - 22:33:57.

  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis και AlphaWarrior

#16 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 16 Νοέμβριος 2017 - 13:12:32

Καλησπέρα..Δυστυχώς, αν και δεν το ήθελα, θα αναφερθώ προσωπικά στη ζωγραφιά του Ροκομπλοκου..Η οποία όντως άξιζε μια καλή θέση(4η-5),αλλά όχι την τριάδα,επειδή είναι αρκετά απλή..Έχει σχέση με το χιρο ζερο,οπότε δεν τίθεται ζήτημα αν ήταν εντός ή εκτός. Τι εννοώ? Ότι ο 3ος χρησιμοποίησε και περαιτέρω καλλιτεχνήματα στο σχήμα του..Δε νομίζω πως μπορείς να κρίνεις αν ζωγραφίζει κάποιος καλά από μια όμορφη κολοκύθα.. Άποψή μου..

Καλή συνέχεια

Επεξεργάστηκε από grigrist, 16 Νοέμβριος 2017 - 13:17:05.

  • Αυτό αρέσει σε ioantheod και nickpap3

#17 Kazalex

Kazalex

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 278 μηνύματα
  • Κόσμος:GR23
  • Ήρωας:mamas






Φήμη: 249

Δημοσιεύτηκε 16 Νοέμβριος 2017 - 13:19:40

Η όλη λογική του διαγωνισμού ήταν σφάλμα. Δεν πρέπει οι κριτές που δεν ξέρουμε ΚΑΝ ποιοι είναι να βαθμολογούν με βάση το γούστο τους και την προσωπική τους άποψη. Πρέπει να αναφέρονται πάνω σε γεγονότα και πράγματα που κανένας δεν μπορεί να διαφωνίσει. Δεν ξέρουμε αν είναι πατιτούρα, δεν ξέρουμε αν κάποιος ζήτησε από κάποιον φίλο του που ζωγραφίζει καλά να το κάνει για αυτόν, δεν ξέρουμε αν οι κριτές είναι αντικειμενικοί! Για αυτό λέω πως η λογική του διαγωνισμού ήταν σφάλμα, και αν κάποιος διαφωνεί ας μου απαντήσει...


Επεξεργάστηκε από Kazalex, 16 Νοέμβριος 2017 - 13:20:13.


#18 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 16 Νοέμβριος 2017 - 14:43:39

Και πως μπορεί να γίνεται δηλαδή ο διαγωνισμός, έχεις κάποια ιδέα; 

Επίσης μάλλον είσαι ο μόνος που δεν ξέρει ποιοι είναι οι κριτές.

ILzSn39GQt67hl33rWVFWA.png

Αν δεν βαθμολογούν με βάση το γούστο τους, με βάση τι θα βαθμολογούν; Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από τα αποτελέσματα.

Σαφώς και δεν είμαστε σίγουροι, αλλά άμα σε πειράζει αυτό που εσύ το θεωρείς κλεψιά η ότι το θεωρείς αγνόησε το η απλά κάνε και εσύ το ίδιο. Άλλος ξέρει να ζωγραφίζει και άλλος χρειάζεται βοήθεια, από την στιγμή που στους κανόνες δεν αναφέρεται ότι απαγορεύεται η πατιτούρα δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. 

Δεν μιλάω προσωπικά μόνο σε εσένα γενικά μιλάω με αφορμή το μήνυμα σου.

 

(wave)


  • Αυτό αρέσει σε Kazalex και grigrist

#19 AlphaWarrior

AlphaWarrior

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 759 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10






Φήμη: 1.546

Δημοσιεύτηκε 16 Νοέμβριος 2017 - 19:41:23

Καλησπέρα, παρόλο που η κουβέντα δεν έχει να κάνει με εμένα νομίζω πως μπορώ να πω την γνώμη μου. Άμα έχεις προσέξει τον τίτλο του Phychedelic Malousis είναι Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ. Αυτό τα λέει όλα, θα σου συνιστούσα να πας να δεις και άλλες ζωγραφιές του, είναι απίστευτα τα έργα του και δεν μπορείς να πεις για αυτόν κάτι τέτοιο. Καλύτερα να έδινες λίγο παραπάνω προσοχή πριν να έλεγες κάτι τέτοιο. Και άμα σε πείθουν αυτές οι φωτογραφίες που ανέβασες ότι είναι παρτιτουρα δεν πρόσεξες καλά. 

1_OLl066SsiooPVDfvHBfA.png

 

υπάρχουν εμφανές διαφορές.

 

ΥΓ: Ανάτρεξε λίγο στα παρακάτω,

http://forum.gr.hero...

http://forum.gr.hero...

http://forum.gr.hero...

Ήθελα να δω κάτι σαν αυτό.

Τι σημαίνει; Τί θες να πείς; Ότι επειδη έχει προϊστορία στα ζωγραφικά θέματα δεν υπάρχει καμιά περίπτωση "αδικίας";

 

Και θα συνεχίσω λίγο λέγοντας. Τελικά νίκησε επειδή η ζωγραφιά του ήταν καλύτερη ή επειδή είχε αυτην την φήμη; Γιατι μου φαίνεται πως τελικά αν ο Ροκομπλόκος είχε ανεβάσει και αυτός καμιά 20αριά ζωγραφιές θα ήταν στην 3άδα. 


“Many young men started down a false path to their true destiny. Time and fortune usually set them aright.”


#20 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 16 Νοέμβριος 2017 - 20:25:28

Ήθελα να δω κάτι σαν αυτό.

Τι σημαίνει; Τί θες να πείς; Ότι επειδη έχει προϊστορία στα ζωγραφικά θέματα δεν υπάρχει καμιά περίπτωση "αδικίας";

 

Και θα συνεχίσω λίγο λέγοντας. Τελικά νίκησε επειδή η ζωγραφιά του ήταν καλύτερη ή επειδή είχε αυτην την φήμη; Γιατι μου φαίνεται πως τελικά αν ο Ροκομπλόκος είχε ανεβάσει και αυτός καμιά 20αριά ζωγραφιές θα ήταν στην 3άδα. 

Μιλάω καθαρά περί θέματος παρτιτούρας. Δεν μιλάω καθόλου για προϊστορία οι φωτογραφίες είναι για να δείξω ότι ο Malousis έχει ταλέντο στην ζωγραφική, και να σας εξασφαλίσω πως δεν έχει κάνει πατιτούρα. Η κρίση των αποτελεσμάτων είναι τον συντονιστών είναι δικαίωμα τους τι θα ψηφίσουν, αν θέλεις άλλη φορά να ψηφίσεις και εσύ γνωρίζεις τι πρέπει να κάνεις. Μιλάω σε φιλικά επίπεδα πάντα για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. 


Επεξεργάστηκε από nickpap3, 16 Νοέμβριος 2017 - 20:30:42.





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες