Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Κάτι νέο στον Gr10!!!

Gr10 Ομάδες Συμφωνία

  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 12:58:18

Καλημέρα/Καλησπέρα στους χρήστες του φόρουμ!  (wave)

Κάνω αυτό το θέμα για να σας ενημερώσω (και αργότερα να σας προτείνω κάτι) για μία προσπάθεια που κάνουμε στον Gr10...Αποφασίσαμε λοιπόν,πως ο server πλέον είχε ερημώσει υπερβολικά,και έπρεπε όλοι μαζί να κάνουμε κάτι για αυτό! Προς το παρόν  έχουμε τις 3 παρακάτω ιδέες:

 

 

 

1) Θα διοργανώσουμε μόνοι μας,ένα τουρνουά εμπειρίας ομάδων,δηλαδή θα αθροίζουμε την εμπειρία που μάζεψαν οι παίχτες της κάθε ομάδας εκείνη την εβδομάδα,η ομάδα με το μεγαλύτερο άθροισμα εμπειρίας κερδίζει! (Φυσικά αυτό θα μπορούσε να το πάρει και σαν πρόταση η εταιρεία,για να το κάνει επίσημο).

 

2) Είμαστε πρόθυμοι να αφήσουμε στην άκρη όσα έγιναν στο παρελθόν,και να γίνουμε μία μεγαλύτερη παρέα (φυσικά δεν γίνεται να ταιριάζουν όλοι με όλους,αλλά μπορούμε να αφήσουμε στην άκρη κάθε έχθρα που μπορεί να υπήρχε) 

 

3)Σκεφτήκαμε να μιλήσουμε σε παλιούς παίχτες,που μπορεί να είχαν διαγράψει τον λογαριασμό τους,και να τους προτείνουμε να αρχίσουν ξανά το παιχνίδι,επιπλέον (και αυτή είναι πρόταση που προανέφερα) προτείνουμε σε όλους τους παίχτες που θέλουν,να ανοίξουν λογαριασμό στον Gr10,και να βοηθήσουν με τον τρόπο τους (είτε να  κάνουν μικρές ομάδες,είτε να μπουν σε μεγάλες) όσοι το κάνουν,θα έχουν την στήριξή μας!  :)

 

*Σε αυτό το σημείο να πω,πως περιμένουμε την συμμετοχή των ομάδων! Όσες περισσότερες ομάδες δεχθούν,τόσο το καλύτερο! Η ομάδα που βρίσκομαι τώρα (Top2) και η Top1 ομάδα,έκαναν το πρώτο βήμα! 

 

 

Φυσικά όποιος έχει και κάποια άλλη ιδέα,μπορεί να την προτείνει!  (grin)


Επεξεργάστηκε από arxontas123, 26 Νοέμβριος 2017 - 13:01:13.

  • Αυτό αρέσει στον/η Kazalex, goof123, grigrist και σε 4 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#2 Samoth

Samoth

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 13:06:23

Λοιπόν όποιος θέλει αρχίζει είμαι μέλος απο το gr10 1η ομάδα και σκέφτηκα το ίδιο αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος.Αυτό δεν είναι μόνο για το 10 καθώς και στους άλλους σέρβερ.

Αυτά απο εμένα :)
  • Αυτό αρέσει σε arxontas123 και billakos123

#3 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 16:10:44

Καλησπέρα. Του τουρνουά ομάδων να υποθέσω ότι θα γίνει μόνο για "χαβαλέ" και ανταγωνισμό, ανταμοιβές δεν θα υπάρχουν.. (θα μου πεις βέβαια πώς θα υπάρξουν εφόσον δεν είναι μέρος του παιχνιδιού...), αν και θέλει μεγάλο συντονισμό... Τέλος πάντων, εύχομαι τα καλύτερα.. καλό είναι έστω που υπάρχουν τέτοια μυαλά, και χαλάνε την μονοτονία που υπάρχει συνεχώς σε πολλούς τομείς του παιχνιδιοΰ... εύγε Αρχοντούκο και γενικά σε όλο τον εκάστοστε
  • Αυτό αρέσει σε goof123, arxontas123 και billakos123

#4 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 16:25:23

Καλησπέρα. Του τουρνουά ομάδων να υποθέσω ότι θα γίνει μόνο για "χαβαλέ" και ανταγωνισμό, ανταμοιβές δεν θα υπάρχουν.. (θα μου πεις βέβαια πώς θα υπάρξουν εφόσον δεν είναι μέρος του παιχνιδιού...), αν και θέλει μεγάλο συντονισμό... Τέλος πάντων, εύχομαι τα καλύτερα.. καλό είναι έστω που υπάρχουν τέτοια μυαλά, και χαλάνε την μονοτονία που υπάρχει συνεχώς σε πολλούς τομείς του παιχνιδιοΰ... εύγε Αρχοντούκο και γενικά σε όλο τον εκάστοστε

Σταθούκο, μήπως θες να ξεκινήσεις?


Επεξεργάστηκε από grigrist, 26 Νοέμβριος 2017 - 16:25:34.

  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#5 Samoth

Samoth

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 16:36:20

Καλησπέρα. Του τουρνουά ομάδων να υποθέσω ότι θα γίνει μόνο για "χαβαλέ" και ανταγωνισμό, ανταμοιβές δεν θα υπάρχουν.. (θα μου πεις βέβαια πώς θα υπάρξουν εφόσον δεν είναι μέρος του παιχνιδιού...), αν και θέλει μεγάλο συντονισμό...
Τέλος πάντων, εύχομαι τα καλύτερα.. καλό είναι έστω που υπάρχουν τέτοια μυαλά, και χαλάνε την μονοτονία που υπάρχει συνεχώς σε πολλούς τομείς του παιχνιδιοΰ... εύγε Αρχοντούκο και γενικά σε όλο τον εκάστοστε


Είπαμε απλά να το κάνουμε έτσι για να μιλάμε μεταξύ μας γιατί κανείς δεν μιλάει βαριούνται η αλλιώς έχουν δουλειά καθώς και να αρχίζουν να υπάρχουν ενεργοί παίχτες.Αφού δεν μπορεί κανένας να κάνει κάτι για τους νεκρούς σέρβερς τότε εμείς που είμασταν ανταγωνιστηκές ομάδες θα βάλουμε χέρι να κάνουμε αυτό που πρέπει.Αν θες άρχισε.
  • Αυτό αρέσει σε goof123, arxontas123 και billakos123

#6 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 19:35:04

Με βάζετε σε δύσκολη σκέψη.. παίζω από κινητό, οπότε δυσκολεύει το πράγμα, συν του ότι φέτος είμαι συνεχώς πάνω από ένα βιβλίο, οι υποχρεώσεις μου έχουν αυξηθεί σε μεγάλο βαθμό... να είστε σίγουροι όμως, ότι θα το έχω υπόψιν μου.. πείτε μου τα ονόματα σας να σας προσθέσω στην "λίστα υπό παρακολούθησης" και μόλις πάρω την "μεγάλη" απόφαση, θα σας "γράψω" (με την καλή έννοια)...
  • Αυτό αρέσει σε arxontas123 και billakos123

#7 Samoth

Samoth

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 19:43:28

Με βάζετε σε δύσκολη σκέψη.. παίζω από κινητό, οπότε δυσκολεύει το πράγμα, συν του ότι φέτος είμαι συνεχώς πάνω από ένα βιβλίο, οι υποχρεώσεις μου έχουν αυξηθεί σε μεγάλο βαθμό... να είστε σίγουροι όμως, ότι θα το έχω υπόψιν μου.. πείτε μου τα ονόματα σας να σας προσθέσω στην "λίστα υπό παρακολούθησης" και μόλις πάρω την "μεγάλη" απόφαση, θα σας "γράψω" (με την καλή έννοια)...


Όποιος θελει αρχιζει :) συμφωνησαν ηδη οι 4 ομαδες οποτε αρχιζουμε να κανουμε ενεργο τον σερβερ.Αποσο πιστευω ετσι πρεπει να κανετε οι περισσοτεροι στους παλιους σερβερ γιατι στους καινουριους παιζουν αρκετα ατομα.Σχετικα με ονομα Χρηστος

Επεξεργάστηκε από Samoth, 26 Νοέμβριος 2017 - 19:43:56.

  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#8 SotosDaOne

SotosDaOne

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΝέα Φιλαδέλφεια, Αθήνα
  • Ομάδα:Ace In The RiVeR
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:TheBestTanker
Φήμη: 33

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 19:55:52

Εγω θα φτιαξω gr10 μονο αν μπω σε ομαδα 80% + επεκταση 


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

                      "Ό,τι δεν ξέρεις, πρέπει να το μάθεις.

                      Αλλά ό,τι μάθεις, δεν χρειαζόταν να το ξέρεις..." 


#9 Samoth

Samoth

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 26 Νοέμβριος 2017 - 20:05:38

Εγω θα φτιαξω gr10 μονο αν μπω σε ομαδα 80% + επεκταση


Οκ μιλα στον arxonta στο 10 και θα σε βαλουμε ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#10 SotosDaOne

SotosDaOne

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 49 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΝέα Φιλαδέλφεια, Αθήνα
  • Ομάδα:Ace In The RiVeR
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:TheBestTanker
Φήμη: 33

Δημοσιεύτηκε 27 Νοέμβριος 2017 - 13:39:16

Εννοείται πως ο ήρωας που θα φτιάξω θα είναι εντελώς καινούργιος όμως 


  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

                      "Ό,τι δεν ξέρεις, πρέπει να το μάθεις.

                      Αλλά ό,τι μάθεις, δεν χρειαζόταν να το ξέρεις..." 


#11 Samoth

Samoth

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 27 Νοέμβριος 2017 - 13:42:26

Εννοείται πως ο ήρωας που θα φτιάξω θα είναι εντελώς καινούργιος όμως


Καλός φίλε μου.Η νέος εισαι η οχι ας αρχισεις απο Κυριακη αρχιζουμε να ανεβαινουμε φιλικα ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η arxontas123

#12 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 25 Δεκέμβριος 2017 - 13:52:14

Δυστυχώς δεν είχαμε και πολλές συμμετοχές από νέους παίχτες (συγκεκριμένα είχαμε...5)  :P Και αυτό κάνει λίγο δύσκολο το να δημιουργηθούν νέες ομάδες...

 

Φυσικά ευχαριστούμε όσους ήρθαν (ακόμα και αν βαρέθηκαν μετά από λίγο) αλλά και όσους δεν ήρθαν επειδή είχαν βαρεθεί

εξ αρχής!  (grin)

 

Μπορεί να μην πετύχαμε τον στόχο μας (βγήκε και ο speed server,κάτι που δεν βοήθησε ιδιαίτερα) αλλά εξακολουθούμε να είμαστε ένας φιλόξενος server για νέους παίχτες που (προφανώς,για να επέλεξαν τον Gr10) θα ήθελαν να παίξουν χωρίς ιδιαίτερα μεγάλο ανταγωνισμό... :P Και εννοείτε πως κάνουμε τα πάντα για να διατηρήσουμε τις καλές σχέσεις μεταξύ μας!  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, grigrist, billakos123 και σε άλλον ένα

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#13 ioantheod

ioantheod

    Ήρωας με Μεταπτυχιακό

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 416 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου μακριά
  • Κόσμος:GR24






Φήμη: 1.269

Δημοσιεύτηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 20:10:28

Εγώ έχω θέση?

There is no elevator to success.You have to take the stairs. ;)


#14 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 26 Δεκέμβριος 2017 - 20:32:06

Εγώ έχω θέση?

Έχουμε αρκετές θέσεις...  ;) Αν σκοπεύεις να αρχίσεις να παίζεις στον gr10 επικοινώνησε μαζί μου και θα κάνω ό,τι μπορώ για να βρεις καλή ομάδα από νωρίς.  :)


(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#15 Kostas_132

Kostas_132

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:OLD TOWN HEROES
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Nj11
Φήμη: 4

Δημοσιεύτηκε 21 Ιανουάριος 2018 - 17:34:08

Θα το ξανακανετε το τουρνουα?? Αν ειναι να φτιαξω και εγω.Γιατι οχι...

#16 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 22 Ιανουάριος 2018 - 14:39:03

Θα το ξανακανετε το τουρνουα?? Αν ειναι να φτιαξω και εγω.Γιατι οχι...

Λίγο δύσκολο τώρα...Είναι κάτι που απαιτεί χρόνο για να οργανωθεί και τώρα δεν έχουν όλοι...Αν γίνει κάτι τέτοιο θα γίνει όταν θα είμαστε όλοι πιο ''ελεύθεροι''  ;)

 

Ωστόσο,μπορείς να έρθεις έτσι και αλλιώς  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η billakos123

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#17 παρακαλω1

παρακαλω1

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 189 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕκεί που είμαι
  • Ομάδα:Sky Is The Limit
  • Κόσμος:GR21
  • Ήρωας:leoistutmirleid



Φήμη: 76

Δημοσιεύτηκε 22 Ιανουάριος 2018 - 22:09:05

Καλησπερα leoistutmirleid εδω εμπειρος παικτης 10αδα στον gr17 και θα ηθελα να ξεκινησω gr10 και να παιζω..απλα χρειαζομαι μια ομαδα με 50 δημοτικοτητα και πανω απο 45 εκλγκαταστασεις και το κυριοτερο ομιλια στο τσατ!!οποια ομαδα τους εχεις ας με στηλει!!

Επεξεργάστηκε από παρακαλω1, 22 Ιανουάριος 2018 - 22:09:33.

Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός!!


#18 BigBoy15

BigBoy15

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΜεγαλονησος
  • Κόσμος:GR7
Φήμη: 17

Δημοσιεύτηκε 23 Ιανουάριος 2018 - 10:13:41

Οταν τα λεγαμε εδω και χρονια καποιοι σφυριζαν αδιαφορα και το επαιζαν παντοδυναμοι,υπερανω και παντογνωστες.Οι ερημωμενοι σερβερ ειναι ερημωμενοι σερβερ και αυτο δεν αλλαζει με τιποτα,ετσι ειναι το παιχνιδι,αν δεν υπαρχει ανταγωνισμος για ποιο λογο να παιξω; να ξεκινησω απο την αρχη να συναγωνιστω ποιον;; αυτον που εχει φτασει 450+ λεβελ;; Οι περισσοτεροι στον 10 ξερουν ποιος ειμαι και τι "εχω κανει" για αυτον τον σερβερ...Τελοσπαντων,εγω αυτο που θα προτεινα ειναι ενα ξεκινημα απο την αρχη του τυπου gr18 για παιχτες που παιζουν χρονια και ειναι πραγματικοι γνωστες του παιχνιδιου χωρις πιτσιρια με ερωτησεις "πως βαζω σφυρι η που το βρισκω;"...αυτη η ιδεα μου ηρθε τωρα,γραφοντας..ενας σερβερ με σπεσιαλιστες του παιχνιδιου που ειναι πανευκολο να βρεθουν απο τα χρονια και την επισκεψιμοτητα στο παιχνιδι και προς Θεου,μην το παρει καποιος "ρατσιστικα" το θεμα προς τους περισσοτερους μικρους αλλα βαρεθηκα να ξεκινα ενας νεος σερβερ και μετα απο 1-2 μηνες να βλεπεις στο τσατ ερωτησεις "Ποτε θα ανοιξει το επομενο gr;"

Παντα φιλικα και με σεβασμο προς ολους σας,καποιος "BigBoy"


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και arxontas123

#19 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 23 Ιανουάριος 2018 - 14:32:28

Οταν τα λεγαμε εδω και χρονια καποιοι σφυριζαν αδιαφορα και το επαιζαν παντοδυναμοι,υπερανω και παντογνωστες.Οι ερημωμενοι σερβερ ειναι ερημωμενοι σερβερ και αυτο δεν αλλαζει με τιποτα,ετσι ειναι το παιχνιδι,αν δεν υπαρχει ανταγωνισμος για ποιο λογο να παιξω; να ξεκινησω απο την αρχη να συναγωνιστω ποιον;; αυτον που εχει φτασει 450+ λεβελ;; Οι περισσοτεροι στον 10 ξερουν ποιος ειμαι και τι "εχω κανει" για αυτον τον σερβερ...Τελοσπαντων,εγω αυτο που θα προτεινα ειναι ενα ξεκινημα απο την αρχη του τυπου gr18 για παιχτες που παιζουν χρονια και ειναι πραγματικοι γνωστες του παιχνιδιου χωρις πιτσιρια με ερωτησεις "πως βαζω σφυρι η που το βρισκω;"...αυτη η ιδεα μου ηρθε τωρα,γραφοντας..ενας σερβερ με σπεσιαλιστες του παιχνιδιου που ειναι πανευκολο να βρεθουν απο τα χρονια και την επισκεψιμοτητα στο παιχνιδι και προς Θεου,μην το παρει καποιος "ρατσιστικα" το θεμα προς τους περισσοτερους μικρους αλλα βαρεθηκα να ξεκινα ενας νεος σερβερ και μετα απο 1-2 μηνες να βλεπεις στο τσατ ερωτησεις "Ποτε θα ανοιξει το επομενο gr;"

Παντα φιλικα και με σεβασμο προς ολους σας,καποιος "BigBoy"

Ο server δεν θα σωθεί...Αυτό είναι αλήθεια...Και ο σκοπός δεν είναι αυτός.Σκοπός είναι να μην γίνει χειρότερη η κατάσταση!

Οι παλιοί σιγά-σιγά φεύγουν (και 5-10 να φεύγουν κάθε χρόνο,είμαστε τόσο λίγοι που δεν θα υπάρχουν ούτε 4 ομάδες συνολικά σε ένα χρόνο) αν όμως έρθουν έστω και λίγοι νέοι παίχτες,θα πάρουν τις θέσεις των παλιών...Προφανώς ανταγωνισμός με αυτούς που έχουν έναν λογαριασμό 3 χρόνων δεν θα υπάρξει,αλλά όταν κάποιος θέλει να ξεκινήσει σε παλιό server επειδή δεν έχει πολύ χρόνο,μπορεί να έρθει στον Gr10,που υπάρχουν ομάδες να τον υποδεχτούν και μπορεί να είναι ανταγωνιστικός χωρίς να αφιερώνει στο παιχνίδι πολύ χρόνο. (Δεν είναι ανάγκη να ανταγωνίζεσαι τους top10 παίχτες του server,μπορεί να υπάρχει ανταγωνισμός με παίχτες στα μέτρα σου)

 

Όλοι οι παλιοί παίχτες (σχεδόν) έκαναν λάθη,τσακώθηκαν μεταξύ τους και το αποτέλεσμα το είδαμε...Οι νέοι παίχτες δε νομίζω να φταίνε,δεν είχαν εμπλακεί σε αυτό τότε,αλλά τώρα κατέληξαν σε έναν server που δεν έχει ούτε 500 παίχτες πάνω από το επίπεδο 10,και εγώ ήμουν εκεί όταν άρχισαν σταδιακά οι παίχτες να μειώνονται,απλά δεν ήμουν σε θέση να βοηθήσω,τώρα όμως είμαι,όσα έγιναν δεν αλλάζουν αλλά μπορούμε να αποκαταστήσουμε ένα μέρος αυτών,και συνάμα να γίνει ανταγωνιστικός ένας παίχτης  που διαθέτει μόνο 1-2 ώρες και όχι 4-5.

 

Και όσο αναφορά τον server για τους έμπειρους παίχτες,καθόλου κακή ιδέα...Μόνο που είναι δύσκολο να καταλάβεις πόσο καλά γνωρίζει κανείς το παιχνίδι...Το επίπεδο κάποιου δεν αντικατοπτρίζει την εμπειρία του,υπάρχουν παίχτες που έχουν φτάσει 300-400 lvl και γνωρίζουν το παιχνίδι όσο και κάποιος που είναι 200-250 (είτε επειδή μικρά lvls είναι πολύ έμπειρα,είτε επειδή μεγάλα lvls είναι ακόμα άπειρα,και το lvl τους το έχουν μόνο και μόνο λόγω παλαιότητας).


  • Αυτό αρέσει στον/η billakos123

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Gr10, Ομάδες, Συμφωνία

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες