Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Νέο είδος διακομιστών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 BadMeetsEvil

BadMeetsEvil

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Κόσμος:GR13
Φήμη: 67

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 19:57:53

Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές,

Μετά από 1 μήνα απουσίας από το παιχνίδι μπαίνω χθες και βλέπω έναν καινούργιο διακομιστή λεγόμενο "Speed Server".Η αλήθεια είναι οτι ενθουσιαστηκα όταν το είδα μιας και δεν περίμενα να συμβεί κάτι τέτοιο (Βασικά ποιος το περίμενε,Τέλος πάντων :P ) Αν και είχα πολλές απορίες στην αρχή σε ότι αφορά τον "Speed Server" μετά απο μια αναζήτηση στο φόρουμ μου λύθηκαν οι περισσότερες.Γιατί λέω οι περισσότερες και όχι όλες;Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω ποιο το νόημα να ρίχνω λεφτά σε έναν ήρωα στον οποίο ξέρω οτι ο χρόνος ζωής του είναι περιορισμένος(Εκτός και αμα οι ανταμοιβές είναι υπερβολικά καλές και συνδέονται με τον κανονικό σου ήρωα)αλλα αυτο δεν γνωρίζουμε ακόμα.Στην συνέχεια ειδα κάτι σχόλια παικτών που λέγανε μακάρι ο speed server να μένει και στην συνέχεια να δημιουργούνται και άλλοι(Speed Server 2,3 και παει λεγοντας..) Αυτό δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να πραγματοποιηθεί.Εδώ μέσα σε 1 εβδομάδα φτάσανε το 300 επίπεδο+ μεσα σε ενα χρονο που θα φτάσουν; Η εταιρεία μπορεί να μην έχει φτιαξει ακόμα επίπεδα μετα το 700,κανεις δεν το ξέρει αυτό.Ναι σίγουρα η αίσθηση να ανεβαινεις τα επίπεδα γρήγορα και χωρις να περιμένεις 100 ώρες για 1 αποστολή είναι τέλειο συναίσθημα αλλά πιστεύω να καταλαβατε οτι αμα σε 1 χρόνο δείτε στην καταταξη επίπεδα 1000+ κάτι παει λάθος...Από την άλλη είδα την προπόνηση να χρειάζεται 2,5 λεπτά αντί για 5 και πρέπει να ομολογήσω οτί θα ηταν πολύ καλή ιδέα να το εφαρμόσουν και στους κανονικούς σέρβερ.Εκτός απο το hero zero έχουμε και δουλειές,άλλοι έχουν σχολεία και γενικά ο χρόνος είναι περιορισμένος.Κατά την ταπεινή μου άποψη ο συνολικός χρόνος που θα πρέπει να χρειαζεται ένας ήρωας για να ολοκληρώσει ενέργεια και προπονήσεις να κυμαίνεται γύρω στις 3-4 ώρες το πολύ και όχι 5-6...

Αυτά απο εμένα,Θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας πάνω στο όλο θέμα.
  • Αυτό αρέσει στον/η Naty, Retarded, KostaZz2310 και σε 7 άλλους

#2 Samoth

Samoth

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 103 μηνύματα
Φήμη: 78

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 20:02:52

Καλησπέρα σε όλους και καλές γιορτές,
Μετά από 1 μήνα απουσίας από το παιχνίδι μπαίνω χθες και βλέπω έναν καινούργιο διακομιστή λεγόμενο "Speed Server".Η αλήθεια είναι οτι ενθουσιαστηκα όταν το είδα μιας και δεν περίμενα να συμβεί κάτι τέτοιο (Βασικά ποιος το περίμενε,Τέλος πάντων :P ) Αν και είχα πολλές απορίες στην αρχή σε ότι αφορά τον "Speed Server" μετά απο μια αναζήτηση στο φόρουμ μου λύθηκαν οι περισσότερες.Γιατί λέω οι περισσότερες και όχι όλες;Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω ποιο το νόημα να ρίχνω λεφτά σε έναν ήρωα στον οποίο ξέρω οτι ο χρόνος ζωής του είναι περιορισμένος(Εκτός και αμα οι ανταμοιβές είναι υπερβολικά καλές και συνδέονται με τον κανονικό σου ήρωα)αλλα αυτο δεν γνωρίζουμε ακόμα.Στην συνέχεια ειδα κάτι σχόλια παικτών που λέγανε μακάρι ο speed server να μένει και στην συνέχεια να δημιουργούνται και άλλοι(Speed Server 2,3 και παει λεγοντας..) Αυτό δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να πραγματοποιηθεί.Εδώ μέσα σε 1 εβδομάδα φτάσανε το 300 επίπεδο+ μεσα σε ενα χρονο που θα φτάσουν; Η εταιρεία μπορεί να μην έχει φτιαξει ακόμα επίπεδα μετα το 700,κανεις δεν το ξέρει αυτό.Ναι σίγουρα η αίσθηση να ανεβαινεις τα επίπεδα γρήγορα και χωρις να περιμένεις 100 ώρες για 1 αποστολή είναι τέλειο συναίσθημα αλλά πιστεύω να καταλαβατε οτι αμα σε 1 χρόνο δείτε στην καταταξη επίπεδα 1000+ κάτι παει λάθος...Από την άλλη είδα την προπόνηση να χρειάζεται 2,5 λεπτά αντί για 5 και πρέπει να ομολογήσω οτί θα ηταν πολύ καλή ιδέα να το εφαρμόσουν και στους κανονικούς σέρβερ.Εκτός απο το hero zero έχουμε και δουλειές,άλλοι έχουν σχολεία και γενικά ο χρόνος είναι περιορισμένος.Κατά την ταπεινή μου άποψη ο συνολικός χρόνος που θα πρέπει να χρειαζεται ένας ήρωας για να ολοκληρώσει ενέργεια και προπονήσεις να κυμαίνεται γύρω στις 3-4 ώρες το πολύ και όχι 5-6...
Αυτά απο εμένα,Θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας πάνω στο όλο θέμα.



Καλησπέρα φίλε μου συμφωνώ μαζί σου απο την 1 πλευρά αλλά απο την άλλη λέω πως μου αρέσει ένας τέτοιος σέρβερ που πιστεύω πως βγήκε για τα χριστούγεννα.Δεν λέω πως γι αυτο βγήκε αλλα το τι πιστεύω σαν δωράκι χριστουγέννων.

Αυτά απο εμένα
Καλή συνέχεια ;)
  • Αυτό αρέσει στον/η CyreZz

#3 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 20:30:39

Δεν σε ανάγκασε κάποιος να βάλεις λεφτά.
  • Αυτό αρέσει σε KostaZz2310 και Samoth

#4 Retarded

Retarded

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 183 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 241

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 20:33:25

Δεν σε ανάγκασε κάποιος να βάλεις λεφτά.

Δεν νομιζω οτι αυτη ειναι μια σωστη απαντηση αλλα μια παιδιαριστικη φιλε! Καλο ειναι να θετεις τη γνωμη σου ορθα και ομορφα ! Γιατι δεν ξερεις σε ποιον απαντας !


  • Αυτό αρέσει στον/η seτha123
 
<< RES,NON VERBA >>
 

#5 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 20:41:56

Δεν ειμαι σε καταληλη τοποθεσια να απαντησω με επιγχειρηματα οταν φτασω στον προορισμο μου ολα θα γινουν. Αλλα και αυτη η απαντηση λυνει την απορια σου εξησου.

 

Ρε φιλε αμα βγαλουν το αγορα ντονατ θα εισαι δηλαδη ευχαριστιμενος;

 

Btw ωραιο νειμ


  • Αυτό αρέσει στον/η Retarded

#6 Retarded

Retarded

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 183 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 241

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 20:54:52

Τελος παντων νομιζω καταλαβαινω αυτο που προσπαθεις να πεις με τα τοσα επιχειρηματα που ειπες μη το δυσκολευεις παλικαρι μου 

 

Καλο σου βραδυ!


 
<< RES,NON VERBA >>
 

#7 nickpap3

nickpap3

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 780 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη, Ελλάδα.
  • Κόσμος:GR2






Φήμη: 901

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 20:57:13

Να σαι καλα gn u2
  • Αυτό αρέσει στον/η KostaZz2310

#8 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 21:12:11

Καλησπέρα!

 

Από το γερμανικό φόρουμ, συμπεραίνω πως δίνονται βοηθοί στους κανονικούς σέρβερ.. Συγκεκριμένα: http://forum.herozer...ne/#entry214745

 

Δεν αναγράφεται, όμως, τίποτα για τους ελληνικούς, αν δίνονται και εδώ δηλαδή, θα το μάθουμε μετά το τέλος του speed server..

 

Καλή συνέχεια!


  • Αυτό αρέσει στον/η odi, DrSuperDuper, KostaZz2310 και σε άλλον ένα




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες