Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ένας απογοητευμένος παίχτης...(Speed GR)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 ReggaeShark

ReggaeShark

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 1 μηνύματα
  • Ομάδα:Invader Must Die1 Speed
  • Ήρωας:ReggaeShark
Φήμη: 9

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 23:24:03

Καλησπέρα σε όλους,

 

  Έχω αρκετά χρόνια που ασχολούμαι με το παιχνίδι! Βλέπεις όμως μαζί με το παιχνίδι μεγαλώσαμε και εμείς οπότε ήρθαν αρκετές υποχρεώσεις οι οποίες με ανάγκασαν να σταματήσω το παιχνίδι! Ένα παιχνίδι το οποίο η αλήθεια είναι χρειάζεται να αφιερώσεις αρκετές ώρες από τη μέρα σου για κάποιον που θέλει να διεκδικήσει μια αξιόλογη θέση στη λίστα κατάταξης αλλά και να προσφέρει στην ομάδα του. Ενέργειες οι οποίες δεν τελείωναν με τίποτα, προπονήσεις με το τσουβάλι και όλα αυτά μαζί με ένα σωρό προσωπικές υποχρεώσεις! Οπότε αναγκάστηκα να σταματήσω το παιχνίδι εδώ και λίγα χρόνια.

 

 Ξαφνικά τη μέρα των Χριστουγέννων έμαθα από το ξάδερφο μου ότι άνοιξε ένας σέρβερ(Speed λέει τον αποκαλούν) όπου όλοι οι χρόνοι είναι μειωμένοι κατά πολύ,περισσότερες αμοιβές και διάφορα τέτοια! Τίποτα απ όλα αυτά δεν με ένοιαξε! Το μόνο που συγκράτησα ήταν το μειωμένοι χρόνοι! Επιτέλους θα είχα ξανά την ευκαιρία να παίξω το παιχνίδι που ήθελα χωρίς να χρειάζεται να είμαι μπροστά από τον υπολογιστή μου αμέτρητες ώρες τη μέρα!

 

 Μετά λύπης μου όμως μαθαίνω ότι θα κλείσει σε λίγες μέρες! Πάνω που άρχισα να πιστεύω οτι έγινε επιτέλους μια σωστή κίνηση για όλους εμάς που αναγκαστήκαμε να σταματήσουμε λόγων των καθημερινών υποχρεώσεων,εκεί που όντως ήμουν έτοιμος να στηρίξω ξανά το παιχνίδι με δικά μου λεφτά που φυσικά δεν τα βρίσκω εύκολα αλλά αξίζει να τα δώσω κάπου που αγαπώ, όλα σβήσαν με τη λέξη <<ο σερβερ κλείνει>>

 

Και θα μου πεις φίλε τρολλα! Ναι άλλα ένας τέτοιος σερβερ ποιο θα είναι το μέλλον του; Πόσα λεβελ θα φτάσουμε; Ποσα σκιλ θα φτάσουμε; Τι νόημα θα έχει μετά; Λες και έχει νόημα να είσαι στα 350 λεβελ ένα μηνά σταματημένος! Άλλα και πάλι μαζί σου είμαι! Όμως σίγουρα μπορούν να γίνουν τροποποιησεις ώστε όλοι εμείς που δν έχουμε άπειρο χρόνο πλέον να μπορέσουμε ξανά να παίξουμε το παιχνίδι που αγαπήσαμε

 

 Κλείνοντας θα σου πω οτι έχω παίξει σε πολλά γρ! Σε κάποια ίσως έχεις δει έμενα και την ομάδα μου! Δε θα σου πω ποιος είμαι γιατί δε με ενοιαξε πότε να με μάθουν! Εσύ κράτα ότι είμαι ένας απλός καθημερινός ήρωας της γειτονιάς σου!

 

                                                                                    Ραντεβού στα όμορφα


  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, dina, KostaZz2310 και σε 6 άλλους

#2 BadMeetsEvil

BadMeetsEvil

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 17 μηνύματα
  • Κόσμος:GR13
Φήμη: 67

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 23:39:12

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες λόγω του ότι παίζω και εγω απο τις αρχές του 2013 το παιχνίδι και έχει 1 μήνα που έχω σταματήσει λόγω του οτι ο χρονος είναι περιορισμένος.

Εγώ αυτό που θα πρότεινα είναι να βγαλουν τις υψηλές ανταμοιβές απο τον speed server δηλαδή όλα να είναι κανονικά σε οτι αφορα την τιμή που δίνουν σε εμπειρία και κέρματα οι αποστολές και να κρατήσουν μονο την μείωση του χρόνου.Ετσι θα γίνει πραγματικά ένας ωραίος speed server οπου αργότερα θα μπορεί να βγει και 2ος,3ος...
  • Αυτό αρέσει σε KostaZz2310, grigrist και ReggaeShark

#3 arxontas123

arxontas123

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 773 μηνύματα
  • Τοποθεσία32 μοίρες βόρεια και 53 μοίρες δυτικά,στην Ατλαντίδα
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:arxontas123



Φήμη: 1.981

Δημοσιεύτηκε 30 Δεκέμβριος 2017 - 23:53:23

Ορίστε μία ιδέα...Κρατήστε τον speed server όπως είναι,για όσους θέλουν να τρέξουν πολύ 1 μήνα...Και για αυτούς που θέλουν να παίξουν αλλά δεν έχουν αρκετό χρόνο δημιουργήστε έναν ειδικά διαμορφωμένο server...Με 4 ανανεώσεις ενέργειας,κανονικές ανταμοιβές αλλά μειωμένους χρόνους σαν τον speed server και μόνιμο....Ανοίγουν που ανοίγουν καινούργιοι servers με το τσουβάλι...Ας δημιουργηθεί και ένας τέτοιος server...


  • Αυτό αρέσει στον/η GLEM, master21, thms12 και σε 4 άλλους

(bomb) (bomb)  (bomb)  (bomb) 

      (bomb)        (bomb) 

 

 

 


#4 thms12

thms12

    Υπερήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.730 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣίφνος,Ελλάδα :)
  • Ομάδα:PROJECT people earth
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 566

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2017 - 09:51:59

καλημέρα,

Καλησπέρα σε όλους,

 

  Έχω αρκετά χρόνια που ασχολούμαι με το παιχνίδι! Βλέπεις όμως μαζί με το παιχνίδι μεγαλώσαμε και εμείς οπότε ήρθαν αρκετές υποχρεώσεις οι οποίες με ανάγκασαν να σταματήσω το παιχνίδι! Ένα παιχνίδι το οποίο η αλήθεια είναι χρειάζεται να αφιερώσεις αρκετές ώρες από τη μέρα σου για κάποιον που θέλει να διεκδικήσει μια αξιόλογη θέση στη λίστα κατάταξης αλλά και να προσφέρει στην ομάδα του. Ενέργειες οι οποίες δεν τελείωναν με τίποτα, προπονήσεις με το τσουβάλι και όλα αυτά μαζί με ένα σωρό προσωπικές υποχρεώσεις! Οπότε αναγκάστηκα να σταματήσω το παιχνίδι εδώ και λίγα χρόνια.

 

 Ξαφνικά τη μέρα των Χριστουγέννων έμαθα από το ξάδερφο μου ότι άνοιξε ένας σέρβερ(Speed λέει τον αποκαλούν) όπου όλοι οι χρόνοι είναι μειωμένοι κατά πολύ,περισσότερες αμοιβές και διάφορα τέτοια! Τίποτα απ όλα αυτά δεν με ένοιαξε! Το μόνο που συγκράτησα ήταν το μειωμένοι χρόνοι! Επιτέλους θα είχα ξανά την ευκαιρία να παίξω το παιχνίδι που ήθελα χωρίς να χρειάζεται να είμαι μπροστά από τον υπολογιστή μου αμέτρητες ώρες τη μέρα!

 

 Μετά λύπης μου όμως μαθαίνω ότι θα κλείσει σε λίγες μέρες! Πάνω που άρχισα να πιστεύω οτι έγινε επιτέλους μια σωστή κίνηση για όλους εμάς που αναγκαστήκαμε να σταματήσουμε λόγων των καθημερινών υποχρεώσεων,εκεί που όντως ήμουν έτοιμος να στηρίξω ξανά το παιχνίδι με δικά μου λεφτά που φυσικά δεν τα βρίσκω εύκολα αλλά αξίζει να τα δώσω κάπου που αγαπώ, όλα σβήσαν με τη λέξη <<ο σερβερ κλείνει>>

 

Και θα μου πεις φίλε τρολλα! Ναι άλλα ένας τέτοιος σερβερ ποιο θα είναι το μέλλον του; Πόσα λεβελ θα φτάσουμε; Ποσα σκιλ θα φτάσουμε; Τι νόημα θα έχει μετά; Λες και έχει νόημα να είσαι στα 350 λεβελ ένα μηνά σταματημένος! Άλλα και πάλι μαζί σου είμαι! Όμως σίγουρα μπορούν να γίνουν τροποποιησεις ώστε όλοι εμείς που δν έχουμε άπειρο χρόνο πλέον να μπορέσουμε ξανά να παίξουμε το παιχνίδι που αγαπήσαμε

 

 Κλείνοντας θα σου πω οτι έχω παίξει σε πολλά γρ! Σε κάποια ίσως έχεις δει έμενα και την ομάδα μου! Δε θα σου πω ποιος είμαι γιατί δε με ενοιαξε πότε να με μάθουν! Εσύ κράτα ότι είμαι ένας απλός καθημερινός ήρωας της γειτονιάς σου!

 

                                                                                    Ραντεβού στα όμορφα

ο speed server έχει σκοπό να αναδείξει τους Top παίχτες του παιχνιδιού , για να είναι κάποιος top παίχτης πρέπει και εδώ να αφιερώσει χρόνο ίσως και παραπάνω από όσο θα αφιέρωνε στους κανονικούς ώστε να μπει top10 αφού έχει ανταγωνισμό . Πάντως για κάποιον που δεν έχει χρόνο απλός δε θα βγει top10 στο server ταχύτητας ,σε κανονικό ναι μεν θες πολύ χρόνο για να ανέβεις αλλά είναι κάτι σταθερό.

 

Όμως συμφωνώ ότι πρέπει να φτιαχτεί και ένας διακομιστής στον όποιο μπορούν να συμμετέχουν παίχτες που δε έχουν πολύ χρόνο όμως με την προϋπόθεση ότι θα τους δίνει λίγες ώρες κάθε μέρα (πχ. 4 ώρες ) και μετά θα πρέπει να περιμένουν την επόμενη μέρα ,ώστε να παίζουν όλοι ίσες ώρες.

 

Ευτυχισμένο το νέο έτος εύχομαι και μην ξεχνάς ότι είναι ένα παιχνίδι :)


beuhyM7.png

Χρήσιμοι Σύνδεσμοι

Σημειώσεις Ενημερώσεων / F.A.Q. Παιχνιδιού / Υποστήριξη

ZzI5Uuy.png K6MWcMj.png gP6XWVp.png


#5 pit

pit

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2017 - 13:24:21

ποιος ακριβως ειπε οτι χρειαζεσαι λιγοτερο χρονο για να τα τελειωσεις ολα στον speed server????



#6 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2017 - 14:58:51

ποιος ακριβως ειπε οτι χρειαζεσαι λιγοτερο χρονο για να τα τελειωσεις ολα στον speed server????

το λεω εγω.το αρνεισαι.;.


  • Αυτό αρέσει στον/η Θαυμαστης
N'golo kante.

#7 Velasquez

Velasquez

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 35 μηνύματα
  • Ήρωας:Velasquez
Φήμη: 188

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2017 - 15:13:49

ποιος ακριβως ειπε οτι χρειαζεσαι λιγοτερο χρονο για να τα τελειωσεις ολα στον speed server????

Θελεις τουλάχιστον το 1/3 απ τον συνηθισμενο χρονο αν ξέρεις τι κανεις και έχεις Πολυδιεργασία ενεργή!


  • Αυτό αρέσει στον/η ReggaeShark

#8 pit

pit

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 31 Δεκέμβριος 2017 - 20:38:27

το λεω εγω.το αρνεισαι.;.

 

Θελεις τουλάχιστον το 1/3 απ τον συνηθισμενο χρονο αν ξέρεις τι κανεις και έχεις Πολυδιεργασία ενεργή!

πως ακριβως θελει το 1/3??καταρχην εχει 8 ανανεωσεις



#9 Klastintos

Klastintos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 542 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚρήτη, Θεσσαλονίκη.
  • Ομάδα:The Carnivores
  • Κόσμος:GR18
Φήμη: 919

Δημοσιεύτηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 11:49:23

πως ακριβως θελει το 1/3??καταρχην εχει 8 ανανεωσεις


Πολυδιεργασια αποστολες τελειωνουν με.5.ενεργεια σε.40.δευτερολεπτα υπολογισε 400+100.αρχικη ενεργεια.500.ενεργεια καθε μερα.τωρα χιαστη αν.5.σε.40.500.σε ποσο που βγαζει.4.000.δευτερολεπτα αρα μια ωρα και κατι.υπολογισε και τον χρονοπου τρως να βρεις να βσλεις να ολοκληρωσεις αποστολες πες δυο ωρες.ακομα δεν πιστευεις οτι ειναι μακραν γρηγοροτερος.;.
N'golo kante.

#10 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 01 Ιανουάριος 2018 - 12:02:39

πως ακριβως θελει το 1/3??καταρχην εχει 8 ανανεωσεις

 

Εχμ, λέγεται SPEED server .. Αλλιώς θα λεγόταν slow server 


  • Αυτό αρέσει σε ioantheod, goof123 και billakos123




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες