Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

αποδυναμωση του παιχνιδιου


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
18 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 lagokinigos7

lagokinigos7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Τοποθεσίαtomorrowland
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lagokinigos7
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 15:30:20

Το παιχνιδι κολαει συνεχεια και μου ηρθε πριν και μυνημα απολογιας.....Και σκεφτομαι εγω τωρα....

Ανοιγουν ολη την ωρα browser ενω δεν μπορουν να υποστηριχτουν αυτοι που ηδη υπαρχουν.Εχουμε οσους και η Γερμανια και εχουμε το 1/7 του πλυθησμου της.Σε αναλογια πλυθησμου-browser ειμαστε 1οι παγκοσμιως στο ΗΖ.Τοσο πολυ παει καλα δλδ στην Ελλαδα?Και αμα παει τοσο καλα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ πως εχετε διαλυσει τους υπολοιπους browser με αυτο που κανετε???Καθε τριμηνο κ ενας νεος.Το αποτελεσμα???Απο γρ2 και μετα εχουν ερημωσει οι υπολοιποι...Ξερω οτι εχει εσοδα απο καθε νεο browser η εταιρεια απο τις αναβαθμισεις των ομαδων,αλλα πιο δυσκολο ειναι ξερετε να κρατησει κανεις το υπαρχον πελατολογιο που εχει παρα να βρει καινουργιο.Ειδικα οταν μιλαμε για πελατες που ειναι σχεδον 2 χρονια στο παιχνιδι και εχουν αφησει και τα χρηματακια τους.

Σταματηστε να αποδυναμωνετε ολα τα αλλα γρ.Καντε κατι να δυναμωσουν και δωστε κινητρα.Κι πιστεψτε με,παρα πολλοι κορυφαιοι παικτες εχουν την ιδια αποψη με μενα σε οσα σας ειπα.Απλα δεν εχουν κανει καν το κοπο να σας τα πουν γιατι πιστευουν τπτ δεν αλλαζει και δεν θα ακουστει η φωνη τους παραπανω.Και αυτο δεν σας τιμαει....

Εχετε χειριστει λαθος την επιτυχια του παιχνιδιου στην Ελλαδα.Σε λιγο καιρο θα εχουμε 12 browser και οι 9-10 απο αυτους θα ειναι νεκροι...με 50 ενεργα  ατομα μονο.Καταλαβετε το.Και ολοι κολλανε,,Δωστε τη σωστη βαση στο παιχνιδι επιτελους!


  • Αυτό αρέσει στον/η IamWatchingYou, philip21, rogaas και σε 15 άλλους

                               <3 Tirosalata  <3 

 

                             Protectors of the world

 

 

 

 


#2 teo2323

teo2323

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
Φήμη: 12

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 15:42:08

συμφωνω και επαυξανω στα μεγιστα

αυτο με τους νεους κοσμους εχει καταντησει παρανοικο και δεν προσφερει τιποτα μα τιποτα απολυτως

αντιθετως αποθαρυνει τους παιχτες να συνεχισουν να παιζουν με αποτελεσμα να το παραταν

επισης συμφωνω οτι το παιχνιδι αντιμετωπιζει μεγαλη ασταθεια και κολλαει συνεχεια. μονιμως ζηταει επαναφορτωση και αυτο ειναι αποτελεσμα του οτι εχουν ανοιξει 8 κοσμοι παιχνιδιου και δεν υπαρχει η δυνατοτητα να υποστηριχθουν


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, lagokinigos7, Μιχαλης33 και σε 3 άλλους

#3 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 15:51:19

Οντως, ειδικα σημερα το παιχνιδι κολλαει υπερβολικα πολυ...

 

και οπως εχω ξαναπει, το ανοιγμα συνεχως νεων server καταστρεφει τους υπόλοιπους και "ακυρώνει" την προσπάθεια μας...


  • Αυτό αρέσει σε lagokinigos7 και parkouristas8

#4 Funerus

Funerus

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤΕΞΑΣ
  • Ομάδα:Sacred Legion
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:Funerus
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:03:26

Δεν θα αναφερω λογους μαρκετινγ και πληροτητας καθολου αλλα εναν απλο λογο ...

ενας καινουργιος παιχτης πως θα καταφερει να παλεψει για την κορυφη στους gr1 εως gr6  ?

Οσο για lagg/Ping να σας θυμησω πως παιχνιδια διασημα(δεν θελω να κανω διαφημιση) που κ που κολαν και αυτα απο εταιριες κολοσους στον τομεα του gaming...


Φτάσε όπου δεν μπορείς!!!


#5 teo2323

teo2323

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
Φήμη: 12

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:05:35

αν ισχυει αυτο που λες τοτε δεν θα επρεπε καν να υπαρχει προεγγραφη για παλαιοτερους παιχτες


  • Αυτό αρέσει στον/η Μιχαλης33

#6 lagokinigos7

lagokinigos7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Τοποθεσίαtomorrowland
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lagokinigos7
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:08:06

Δεν θα αναφερω λογους μαρκετινγ και πληροτητας καθολου αλλα εναν απλο λογο ...

ενας καινουργιος παιχτης πως θα καταφερει να παλεψει για την κορυφη στους gr1 εως gr6  ?

Οσο για lagg/Ping να σας θυμησω πως παιχνιδια διασημα(δεν θελω να κανω διαφημιση) που κ που κολαν και αυτα απο εταιριες κολοσους στον τομεα του gaming...

Αρα πιστευεις οτι καθε 3μηνο πρεπει να ανοιγει καινουργιος?Εισαι ικανοποιημενος απ οσα βλεπεις?Στο browser που παιζεις?Αλλες χωρες που εχουν λιγοτερους δλδ κανουν λαθος??Με αυτη τη λογικη θα ανοιγουν συνεχως ωστε ολοι να μπορουν να διεκδικησουν πρωτια.Και αυτο ειναι λαθος του game και στη δομη του τοτε εαν αυτο πιστευεις.Επρεπε να εχει βρεθει τροπος οπως λες να μπορουν ολοι να διεκδικησουν πρωτια ασχετα απο το ποτε ξεκινανε.Αρα ανοιγεις αλλο θεμα.Δε πιστευω οτι ακυρωνει οσα προανεφερα.Οσο για τη πληρωτητα που λες κοιτα απλα γρ7 που παιζεις να δεις το τοπ10..σχεδον καμια ομαδα δεν εχει καν 30 παικτες!!!Στο γρ2 υπαρχει ομαδα στο τοπ10 και λιγο πιο κατω αλλη με 13 και 12 παικτες.Η πρωτη 20αδα ειναι απελπισια...Το παιχνιδι αργοπεθαινει.Ανταγωνισμος 0.Δεν υπαρχουν παικτες δυνατοι και πολλοι.Και σε κανενa gr δεν υπαρχει νεο αιμα απο πισω ανερχομενο δυναμικα.Εγω αυτο βλεπω


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, aris2, Μιχαλης33 και σε άλλον ένα

                               <3 Tirosalata  <3 

 

                             Protectors of the world

 

 

 

 


#7 NONITA

NONITA

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • Κόσμος:GR15
  • Ήρωας:ElizabethBáthory
Φήμη: 118

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:12:53

Η αθρόα δημιουργία κόσμων χωρίς την παροχή κίνητρων για τους ήδη υπάρχοντες,   δημιουργεί  χάος  στο παιχνίδι και δυσκολία  συντήρησης των χαρακτήρων σ αυτούς.

Αποδυναμώνει την συγκέντρωση των ηρώων και αποξενώνει τους παίχτες.

 

 

Δεν καλλιεργείται η ευγενή άμιλλα  και η καλυτέρευση συνθηκών των μεγάλων ομάδων

 

Συνεπεία αυτών είναι να αφήνουν το παιχνίδι, διότι η προσφορά τους σε ώρες αφιέρωσης σ αυτό και χρηματικής δαπάνης δεν τους προσφέρει τίποτα πάρα το άνοιγμα νέων κόσμων.


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, lagokinigos7, parkouristas8 και σε 3 άλλους

#8 Funerus

Funerus

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤΕΞΑΣ
  • Ομάδα:Sacred Legion
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:Funerus
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:15:21

αμα φτασουν οι gr στο 20 ναι ισως πω το παρακανανε (που προσωπικα δεν με επηρεαζει αμεσα αυτο)...Οι αλλες χωρες ειναι αλλες χωρες ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη..

 

 

Νονιτα για ποιο λογο να γινει αυτο ? οι σερβερ ειναι σαν τις ομαδες ο απληστος θα φυγει με την πρωτη ευκαιρια !


Φτάσε όπου δεν μπορείς!!!


#9 lagokinigos7

lagokinigos7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Τοποθεσίαtomorrowland
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lagokinigos7
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:18:39

αμα φτασουν οι gr στο 20 ναι ισως πω το παρακανανε (που προσωπικα δεν με επηρεαζει αμεσα αυτο)...Οι αλλες χωρες ειναι αλλες χωρες ειναι μεγαλη κουβεντα αυτη..

 

 

Νονιτα για ποιο λογο να γινει αυτο ? οι σερβερ ειναι σαν τις ομαδες ο απληστος θα φυγει με την πρωτη ευκαιρια !

Αμα φτασουν στο 20 θα παιζουν ηδη 40 ατομα στον καθενα οποτε θα το εχω παρατησει ηδη..Αυτο θελω να αποφυγω φιλε μου.Για το καλο του  game τα λεω και οχι για να κραξω.


  • Αυτό αρέσει στον/η parkouristas8

                               <3 Tirosalata  <3 

 

                             Protectors of the world

 

 

 

 


#10 Funerus

Funerus

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤΕΞΑΣ
  • Ομάδα:Sacred Legion
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:Funerus
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:26:04

Το νουμερο το ειπα υποθετικα...

Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει γτ δεν ειμαι κανας πολλη παλιος παιχτης παιζω περιπου 4-5 μηνες...

Ειναι πως επηρεαζει εσας τους παλιους παιχτες αυτο ?

Πιστευω πως ενας που εχει 300 επιπεδο π.χ σε ενα gr δεν θα καθησει να ασχοληθει για παραδειγμα με τον gr8 ...

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν και θετικα και αρνητικα...

Και δεν ξερω επισης ενα url παιχνιδι που βασιζεται σε java απο οτι εχω καταλαβει στα ελληνικα δεδομενα τι ευρως ατομων μπορει να καλυψει !


Φτάσε όπου δεν μπορείς!!!


#11 lagokinigos7

lagokinigos7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Τοποθεσίαtomorrowland
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lagokinigos7
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:33:11

Το νουμερο το ειπα υποθετικα...

Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει γτ δεν ειμαι κανας πολλη παλιος παιχτης παιζω περιπου 4-5 μηνες...

Ειναι πως επηρεαζει εσας τους παλιους παιχτες αυτο ?

Πιστευω πως ενας που εχει 300 επιπεδο π.χ σε ενα gr δεν θα καθησει να ασχοληθει για παραδειγμα με τον gr8 ...

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν και θετικα και αρνητικα...

Και δεν ξερω επισης ενα url παιχνιδι που βασιζεται σε java απο οτι εχω καταλαβει στα ελληνικα δεδομενα τι ευρως ατομων μπορει να καλυψει !

Εγω παιζω 2 χρονια φιλε μου.Και πολλοι παιζουν σε πολλα γρ.Οχι μονο σε ενα.Εγω πχ παιζω γρ1-γρ2 και ελαχιστα γρ5.Οταν μετα απο εσενα το χαος  καθε παικτης που το παραταει ειναι αναντικαταστατος οταν απο πισω σου δεν υπαρχει τπτ και ο ανταγωνισμος στο 0.Με αποτελεσμα ελαχιστα ενεργους browser και με λιγα ατομα..Πολλα γρ με λιγα ατομα!Αυτο μονο καλο δεν ειναι οπως καταλαβαινεις


  • Αυτό αρέσει στον/η philip21, Μιχαλης33, parkouristas8 και σε άλλον ένα

                               <3 Tirosalata  <3 

 

                             Protectors of the world

 

 

 

 


#12 Funerus

Funerus

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤΕΞΑΣ
  • Ομάδα:Sacred Legion
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:Funerus
Φήμη: 18

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:44:33

Εγω πιστευω οτι αυτο οφειλεται περισσοτερο στο στυλ του παιχνιδιου παρα στο ανοιγμα καινουργιου σερβερ(και ο σερβερ παιζει τον ρολο του σιγουρα)

ο ανταγωνισμος παντα θα ειναι λιγος οταν σε ενα παιχνιδι τα λευτα παιζουν μεγαλο ρολο στην εξελιξη σου και τις ομαδας ιδιαιτερα..


Φτάσε όπου δεν μπορείς!!!


#13 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 16:45:41

Το νουμερο το ειπα υποθετικα...

Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει γτ δεν ειμαι κανας πολλη παλιος παιχτης παιζω περιπου 4-5 μηνες...

Ειναι πως επηρεαζει εσας τους παλιους παιχτες αυτο ?

Πιστευω πως ενας που εχει 300 επιπεδο π.χ σε ενα gr δεν θα καθησει να ασχοληθει για παραδειγμα με τον gr8 ...

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι υπαρχουν και θετικα και αρνητικα...

Και δεν ξερω επισης ενα url παιχνιδι που βασιζεται σε java απο οτι εχω καταλαβει στα ελληνικα δεδομενα τι ευρως ατομων μπορει να καλυψει !

πως μας επηρεαζει;

παραδειγμα, μετα το ανοιγμα του gr7 μπορω να μπω τουρνουα εμπειριας τοπ100 στο gr4 με 25αρι ενισχυτικο αποστολων...

που ειναι ο ανταγωνισμος;

 

 

Δεν θα αναφερω λογους μαρκετινγ και πληροτητας καθολου αλλα εναν απλο λογο ...

ενας καινουργιος παιχτης πως θα καταφερει να παλεψει για την κορυφη στους gr1 εως gr6  ?

Οσο για lagg/Ping να σας θυμησω πως παιχνιδια διασημα(δεν θελω να κανω διαφημιση) που κ που κολαν και αυτα απο εταιριες κολοσους στον τομεα του gaming...

σχεδον σε ολους τους κοσμους οι κορυφαιοι παικτες ειναι τα ιδια ατομα, αρα δεν προσφερει κατι το ανοιγμα νεων κοσμων...

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

βλέπω ατομα (κυριως ανηλικους) να κανουν παικτη σε καθε σερβερ και να ανεβαινουν 1 level τη βδομαδα, ενω θα μπορουσαν να επικεντρωθουν σε 1 μονο σερβερ και να χτισουν εναν αξιοπρεπη ήρωα...


  • Αυτό αρέσει στον/η Psychedelic Malousis

#14 VAGGOSDOV

VAGGOSDOV

    Θαυμαστής

  • Banned
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 127 μηνύματα
  • Ομάδα:Chaos
  • Κόσμος:GR6
Φήμη: 156

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 18:04:41

Θα συμφωνησω με τη σειρα μου μαζι σας το προβλημα ειναι πως καθε εταιρια κοιταει και τον εαυτο της καπως περισσοτερο.... Ομως παιζοντας σε πολλα παιχνιδια η playata ειναι αψογη σε εξυπηρετηση... αλλα το θεμα ειναι οτι οι αλλαγες γινονται αργα και οι σερβερς και τα προβληματα προκυπτουν γρηγορα…… Γιατι να μην γινει κατι ουσιαστικο για το παιχνιδι; Γιατι να μενουμαι μονο σε λιγα πραγματα: Εγω εχω χασει την πορωση μου για το παιχνιδι οχι επειδη δεν εχω χρονο αλλα γιατι σε λιγο θα ειναι χασιμο χρονου.....
Για τον ανταγωνισμο τωρα εχω να πω πως στο gr1 υπαρχουν στο τοπ20 των ομαδων ομαδες με φανταστικους παικτες gr2 3 4. αντιστοιχα... απο τι gr5 και κατω αρκουμαστε σε ενα σταθερο top10 παικτων και σε ομαδες που κοντραρονται μεταξυ τους (οχι πανω απο 3) Πρωσοπικα λεω να παγωσουν οι νεοι σερβερ και να καλυτερεψουν οι παλιοι πχ διαφορετικα συμβαντα σε καθε σερβερ για μην παιζουμαι μονο μηχανικα……
  • Αυτό αρέσει σε philip21, aris2 και Psychedelic Malousis

#15 VAGGOSDOV

VAGGOSDOV

    Θαυμαστής

  • Banned
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 127 μηνύματα
  • Ομάδα:Chaos
  • Κόσμος:GR6
Φήμη: 156

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 18:56:02

http://forum.gr.hero...εργεια/
Σχετικα με το χρονο του παιχνιδιου :D
  • Αυτό αρέσει στον/η lagokinigos7

#16 d0minoz

d0minoz

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 09 Οκτώβριος 2014 - 22:34:04

Αν θελετε να δειτε αποτελεσματα στειλτε ενα e-mail η απευθυνθειτε στο γερμανικο φορουμ μιας και η εταιρια που εχει το παιχνιδι και ελεγχει τα περι του παιχνιδιου ειναι γερμανικη..Τα δικα μας παιδια απλα παιρνουν τα updates η τα new features που βγαζει η γερμανικη εταιρια και τα κανουν copy paste στους σερβερς μας..Οποτε καλο σαν ιδεα το ποστ σου κυριε Λαγοκυνηγε7 αλλα δεν νομιζω πως οτι και να πουμε θα φερει αποτελεσμα..  Ευρω > ολων!



#17 VAGGOSDOV

VAGGOSDOV

    Θαυμαστής

  • Banned
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 127 μηνύματα
  • Ομάδα:Chaos
  • Κόσμος:GR6
Φήμη: 156

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2014 - 12:05:57

Μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι οτι λεμε ακουγετε φιλε παντου

#18 parkouristas8

parkouristas8

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 387 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki, Greece
  • Ομάδα:Sky is the Limit
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:parkouristas8
Φήμη: 362

Δημοσιεύτηκε 10 Οκτώβριος 2014 - 13:18:44

Έλεος δηλαδή τώρα εμένα μου κολλάει έβαλα μια προπόνηση από χθες και τώρα μου κολλάει συνέχεια και δεν μπορώ να παίξω.


Gr10 ------> Sky is the Limit

 

 

 


#19 lagokinigos7

lagokinigos7

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 25 μηνύματα
  • Τοποθεσίαtomorrowland
  • Ομάδα:Protectors of the world
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lagokinigos7
Φήμη: 93

Δημοσιεύτηκε 22 Οκτώβριος 2014 - 00:15:55

Θελω να κλειδωσει το θεμα.


                               <3 Tirosalata  <3 

 

                             Protectors of the world

 

 

 

 





0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες