Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Τουρνουά κερμάτων


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Ψηφοφορία: Τουρνουά κερμάτων (16 μέλη έχουν ρίξει ψήφους)

Να πραγματοποιηθεί η ιδέα;

  1. Ναι,είναι μια πολύ ωραία ιδέα (6 ψήφοι [37.50%])

    Ποσοστό ψήφου: 37.50%

  2. Όχι,δεν είναι τίποτα το σημαντικό (3 ψήφοι [18.75%])

    Ποσοστό ψήφου: 18.75%

  3. Ναι να πραγματοποιηθεί αλλά με κάποιες αλλαγές (7 ψήφοι [43.75%])

    Ποσοστό ψήφου: 43.75%

Ψήφισε

#1 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 17:04:54

Χαίρεται,μιας και υπάρχουν ήδη τα τουρνουά εμπειρείας,τιμής και τιμής ομάδας θα πρότεινα να δημιουργηθεί άλλο ένα τουρνουά που να λέγεται τουρνουά κερμάτων.Στο συγκεκριμένο τουρνουά οι παίκτες θα διαγωνίζονται για το ποιος θα ξοδέψει τα περισσότερα χρήματα μέσα σε μία εβδομάδα.Οι αμοιβές θα παραμείνουν οι ίδιες.Το συγκεκριμένο τουρνουά όμως θα έχει μια ιδιαιτερότητα:Δεν θα διαγωνίζονται όλοι οι παίκτες μαζί διοτί τα μεγάλα επίπεδα θα πίανουν τις πρώτες θέσεις λόγω τον αποστολών που τους δίνουν πάρα πολλά κέρματα και έτσι τα μικρά επίπεδα δεν θα έχουν καμία ελπίδα.Έτσι λοιπόν οι παίκτες θα χωρίζονται ανά ομαδες ώστε να πηγαίνουν μαζί τα μικρά επίπεδα και τα μεγάλα ξεχωριστά


  • Αυτό αρέσει σε konstantinos18, Kazanokefalos και Σπυρίδων

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#2 heroman123

heroman123

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 50 μηνύματα
  • Τοποθεσίακερατσινι
  • Ομάδα:Ο ΘΡΥΛΟΣ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:PanosPlaysHeroZero
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 17:11:25

Χαίρεται,μιας και υπάρχουν ήδη τα τουρνουά εμπειρείας,τιμής και τιμής ομάδας θα πρότεινα να δημιουργηθεί άλλο ένα τουρνουά που να λέγεται τουρνουά κερμάτων.Στο συγκεκριμένο τουρνουά οι παίκτες θα διαγωνίζονται για το ποιος θα ξοδέψει τα περισσότερα χρήματα μέσα σε μία εβδομάδα.Οι αμοιβές θα παραμείνουν οι ίδιες.

Καμια πιθανοτητα δεκαδας για μικρα λεβελ...



#3 Kazanokefalos

Kazanokefalos

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 99 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Kazanokefalos
Φήμη: 179

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 17:29:52

Θα συμφωνίσω αλλά με κάποιες αλλαγές.

 

Οι ομάδες ας το πούμε θα χωριστούν απο 0 επίπεδο μέχρι 20 , από 20 μέχρι 50 , από 50 μέχρι 100 , από 100 μέχρι 170 από 170 μέχρι 250 , από 250 μέχρι 320 και από 320 επίπεδο μέχρι όσο πάει. Απλός η διαφόρα θα είναι οτί θα αλλάξουν λίγο οι αμοιβές. Είναι λίγο δύσκολο να μαζέψεις τιμή και ιδιαίτερα εμπειρία από τ, να ξοδεύεις κέρματα. Έχω πάρα πολλά κέρματα και μπορώ να τα δώσω όλα και να είμαι από τους πρώτους. Θα έλεγα λοιπόν ότι θα κερδίζει μόνο ο πρώτος , ο δέυτερός , ο τρίτος και από την τρίτη θέση μέχρι και την εικοστή ( 20 ). Ο πρώτος 30 ντόνατς , ο δέυτερος 20 ο τρίτος 10 και οι παρακάτω θέσεις μέχρι την εικοστή 5 ντόνατς.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.


                                                                                                                        Strive

                                                                                                                  for progress,

                                                                                                                not perfection.


#4 heroman123

heroman123

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 50 μηνύματα
  • Τοποθεσίακερατσινι
  • Ομάδα:Ο ΘΡΥΛΟΣ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:PanosPlaysHeroZero
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 17:31:53

Θα συμφωνίσω αλλά με κάποιες αλλαγές.

 

Οι ομάδες ας το πούμε θα χωριστούν απο 0 επίπεδο μέχρι 20 , από 20 μέχρι 50 , από 50 μέχρι 100 , από 100 μέχρι 170 από 170 μέχρι 250 , από 250 μέχρι 320 και από 320 επίπεδο μέχρι όσο πάει. Απλός η διαφόρα θα είναι οτί θα αλλάξουν λίγο οι αμοιβές. Είναι λίγο δύσκολο να μαζέψεις τιμή και ιδιαίτερα εμπειρία από τ, να ξοδεύεις κέρματα. Έχω πάρα πολλά κέρματα και μπορώ να τα δώσω όλα και να είμαι από τους πρώτους. Θα έλεγα λοιπόν ότι θα κερδίζει μόνο ο πρώτος , ο δέυτερός , ο τρίτος και από την τρίτη θέση μέχρι και την εικοστή ( 20 ). Ο πρώτος 30 ντόνατς , ο δέυτερος 20 ο τρίτος 10 και οι παρακάτω θέσεις μέχρι την εικοστή 5 ντόνατς.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Εγω ειμαι 212 λβλ πως θα κερδισω εναν 250? Καλυτερα οι ομαδες ανα 5 λβλ..



#5 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 17:50:11

θα μπορουσε να υπαρχει τουρνουα κερματων... ποσα χρηματα μαζεψες σε μια βδομαδα ομως, οχι ποσα ξοδεψες! 

 

Εγω ειμαι 212 λβλ πως θα κερδισω εναν 250? Καλυτερα οι ομαδες ανα 5 λβλ..

γιατι να μην κερδισεις εναν 250 λεβελ;

στο τουρνουα εμπειριας και τιμης παντα το μεγαλυτερο λεβελ κερδιζει;


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33

#6 heroman123

heroman123

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 50 μηνύματα
  • Τοποθεσίακερατσινι
  • Ομάδα:Ο ΘΡΥΛΟΣ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:PanosPlaysHeroZero
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 17:59:36

θα μπορουσε να υπαρχει τουρνουα κερματων... ποσα χρηματα μαζεψες σε μια βδομαδα ομως, οχι ποσα ξοδεψες! 

 

γιατι να μην κερδισεις εναν 250 λεβελ;

στο τουρνουα εμπειριας και τιμης παντα το μεγαλυτερο λεβελ κερδιζει;

Συνηθως απο οτι εχω δει ναι



#7 Psychedelic Malousis

Psychedelic Malousis

    Μπαμπα-ζωγραφοστρούμφ

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 713 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΗ Χρυσή Έρημος
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 2.463

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 18:10:12

Σαν ιδέα ένα τουρνουά κερμάτων είναι καλό. Όμως τώρα όλα αυτά με τις ομάδες των επιπέδων από 50 μέχρι 100, 100 μέχρι 150 κτλ. πιστεύω θα το χαλάσουν και δεν θα είναι καθόλου ωραίο. Ή να βγει για όλα τα επίπεδα (που θα είναι άδικο) ή να μην βγει καθόλου.


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33

#8 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 18:21:41

επιτρεψτε μου να διαφωνησω....

σιγουρα οταν καποιος ειναι μεγαλυτερο λεβελ εχει ενα πλεονεκτημα, αλλα η ικανοτητα και η σωστη στρατηγικη κανουν τη διαφορα...



#9 heroman123

heroman123

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 50 μηνύματα
  • Τοποθεσίακερατσινι
  • Ομάδα:Ο ΘΡΥΛΟΣ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:PanosPlaysHeroZero
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 18:53:35

επιτρεψτε μου να διαφωνησω....

σιγουρα οταν καποιος ειναι μεγαλυτερο λεβελ εχει ενα πλεονεκτημα, αλλα η ικανοτητα και η σωστη στρατηγικη κανουν τη διαφορα...

Και τα μεγαλα λεβελ γιναναι μεγαλα με ικανοτητα και σωστη στρατηγικη...



#10 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 10 Νοέμβριος 2014 - 19:07:48

Και τα μεγαλα λεβελ γιναναι μεγαλα με ικανοτητα και σωστη στρατηγικη...

εχω παραδειγμα στον gr4 ατομου 60 level με σταθερη παρουσια στο top10 εμπειριας...

όλα γινονται αρκει να ξέρεις να παίζεις...

 

επισης, το χαρακηριστικο προβλημα των "μικρων" λεβελ ειναι οτι δεν ειναι συνεπείς παίκτες... δεν κανουν ολες τις ενεργειες, και δεν γινεται να διεκδικησεις τουρνουα χωρις να κανεις καθε μερα 300 ενεργειες για 7 μερες τη βδομάδα.


  • Αυτό αρέσει στον/η konstantinos18

#11 Σπυρίδων

Σπυρίδων

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 177 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 168

Δημοσιεύτηκε 16 Νοέμβριος 2014 - 14:11:01

Έχω την εντύπωση ότι τουρνουά κερμάτων υπάρχει ήδη στους γερμανικούς κόσμους ( S1 - S9 ) ή υπήρχε παλιότερα σε ξένους κόσμους. Πάντως, δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα. Απλά θα ήθελα να κάνω μια μικρή αλλαγή: σε κάθε παίκτη να υπάρχει τουρνουά ΜΟΝΟ του επιπέδου του. Είμαι εγώ 127 επίπεδο και ο άλλος είναι 119 επίπεδο. Σε ξεχωριστό τουρνουά ο καθένας. Δηλαδή, στον καθέναν να φαίνεται το τουρνουά στο οποίο κατατάσσεται. Θα μου πείτε: '' και ο παίκτης όπου είναι 400 level και ο άλλος είναι 380 '' ; Θα πάνε τα top επίπεδα σε δικό τους τουρνουά.

Ελπίζω να με καταλάβατε. ;)

Σε περίπτωση που δε με καταλάβατε, PM ( Personal Messenger = Προσωπικό Μήνυμα ) στο Forum ή στο παιχνίδι για να σας εξηγήσω καλύτερα...  ;) 






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες