Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Κακοποιοί κατα την διάρκεια ενός event


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
2 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 06 Δεκέμβριος 2014 - 16:45:55

Όπως έχουμε συνηθίσει όλοι πλέον, τις περιόδους που υπάρχει event, ένα απο τα προαπαιτούμενα για την ολοκλήρωση του, είναι να νικήσεις μία φορά έναν κακοποιό και είναι και αυτό που δυσκολεύει πάντα τους περισσότερους...

 

Έχω παρατηρήσει στατιστικά ότι ο 1ος κακοποιός που εμφανίζεται μετά την έναρξη του event σε "εμπορική" ώρα πέφτει..και μετά αρχίζει το δράμα... Καθως αρκετοί παικτες τον νικανε, καταχυρώνουν το επιτευγμα και μετα κατα την διαρκεια του event δεν έχουν ιδιαιτερο ενδιαφέρον να χτυπήσουν κακοποιο το οποίο το κανει πιο δυσκολο για όσους δεν πρόλαβαν.

 

Πιστεύω οτι η εταιρία πρέπει να σκεφτει μια αλλαγή σε αυτό το θέμα.

Μια ιδέα ειναι αντι να ζητάει απο τους παικτες να νικησουν μια φορα εναν κακοποίο, να ζηταει να του κανουν συγκεκριμενο αριθμο επιθεσεων π.χ Επιθέσου στον κακοποιό 20 φορές 

και να σου εμφανίζει απο δίπλα Επιτέθηκες στον κακοποιο 8/20 φορες

Κάτι τετοιο πιστευω οτι θα ηταν πιο δίκαιο για όλους...

 

Για να μην προλαβουν κάποιοι να με κατηγορήσουν οτι κοιταω το συμφερον μου, θέλω να πω οτι προσωπικα δεν μου εχει τυχει ποτε να μην μπορεσω να ολοκληρωσω καποιο event λογω κακοποιου αλλα συνανταω αρκετα συχνα άτομα που το παθαίνουν και ειναι κριμα να εχεις μαζεψει ολα τα αλλα αντικειμενα και να χασεις την ανταμοιβή για τον κακοποιο. Είδικα για τους παίκτες που πάνε σχολείο και δεν εχουν τόσο χρονο για το παιχνιδι.

 

Ειδικά αυτο το gr7 προσεξτε το λίγο βρε παιδιά, αν δεν κανω λαθος απο όλους τους κακοποιους που έχουν βγει μεχρι τώρα στα πλαισια του event έχει νικηθεί μονο ένας! (το πολύ 2)

 

ευχαριστω για τον χρόνο σας και την υπομονή σας....


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, philip21, billthegreek2 και σε 12 άλλους

#2 ringkeeper

ringkeeper

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 58 μηνύματα
  • Ομάδα:ΟΙ ΑΝΕΡΓΟΙ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:ringkeeper
Φήμη: 107

Δημοσιεύτηκε 08 Δεκέμβριος 2014 - 14:14:00

αν και ανοικω στη κατηγορια που τον κερδιζουν στη πρωτη γυρα και μετα δεν ασχολουνται αλλο μαζι του, συμφωνω μαζι σου, γιατι οπως και να το κανουμε, καποια στιγμη θα συμβει και σε εμας και θα ειναι αργα τοτε για να κλαψουριζουμε.


Spoiler

#3 DeathCab

DeathCab

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 671 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSam's Town
  • Ομάδα:Sky Is the Limit
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:DeathCab
Φήμη: 1.048

Δημοσιεύτηκε 08 Δεκέμβριος 2014 - 14:21:16

αν και ανοικω στη κατηγορια που τον κερδιζουν στη πρωτη γυρα και μετα δεν ασχολουνται αλλο μαζι του, συμφωνω μαζι σου, γιατι οπως και να το κανουμε, καποια στιγμη θα συμβει και σε εμας και θα ειναι αργα τοτε για να κλαψουριζουμε.

μα ακριβως αυτο ειναι το προβλημα φιλε μου...

απο την στιγμη που τον κερδιζεις την πρωτη φορα, δεν τον ξαναχτυπας τις επομενες, οποτε δεν μπορουν να τον ριξουν οσοι δεν προλαβαν...






0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες