Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Εμπόριο ντόνατ


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
20 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 15:08:35

Χαιρετώ τους ήρωες απ' άκρη σ' άκρη όλων των σέρβερ.

Εδώ και καιρό επεξεργάζομαι στο μυαλό μου μια ιδέα η οποία θα προσφέρει σε όσους δεν μπορούν να αγοράζουν με πραγματικά λεφτά ντόνατ, την δυνατότητα να τα αγοράζουν με κέρματα μέσα από το παιχνίδι.
Το ζήτημα σε όλο αυτό ήταν να βρεθεί μια φόρμουλα τέτοια ώστε και η εταιρεία να συνεχίσει να κερδίζει από τους παίχτες. Άρα η λύση βρίσκεται μεταξύ των παικτών.

Η ιδέα μου έχει ως εξής:
Δημιουργία του εμπορίου.
Εκεί οι παίχτες που έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράζουν ντόνατ με αληθινά λεφτά από την εταιρεία θα μπορούν να προσφέρουν τα ντόνατ αυτά, εννοείται μόνο τα αγορασμένα, σε τιμές που αυτοί θέλουν σε άλλους παίχτες. Ο τρόπος απλός.. Δημιουργία προσφοράς.
Παράδειγμα:
Εγώ παίχτηςΑ, αγοράζω από την εταιρεία με 5 ευρώ 50 ντόνατ.
Στην συνέχεια πηγαίνω στο εμπόριο και δημιουργώ μια προσφορά. Βάζω προς διάθεση από τα 50 ντόνατ μόνο τα 30 και ζητώ για το κάθε ντόνατ ένα πόσο π.χ. 50000 κέρματα. Η προσφορά μου ανεβαίνει στο εμπόριο και τότε ένας άλλος παίχτηςΒ βλέπει την προσφορά μου. Ο συγκεκριμένος πχ χρειάζεται 10 ντόνατ για να αγοράσει ενισχυτικό. Τότε επιλέγει 10 ντόνατ, και του βγάζει σύνολο 500000 κέρματα.
Τα αγοράζει και έτσι ο παίχτηςΑ αποκτά 10 ντόνατ και ο παίχτηςΒ αποκτά 500000 κέρματα.
Η προσφορά συνεχίζει να μένει στο εμπόριο με τα 20 ντόνατ.
Στο εμπόριο θα φαίνονται οι προσφορές που θα ανεβάζουν όλοι οι παίκτες και έτσι θα δικαιούμαστε να διαλέγουμε την πιο συμφέρουσα για εμάς.
Με αυτό τον τρόπο διασφαλίζεται ότι η εταιρεία θα εξακολουθεί να πουλάει τα ντόνατ ενώ έτσι δημιουργείτε η προοπτική παίχτες που δεν έχουν την δυνατότητα να αγοράζουν ντόνατ με πραγματικά λεφτά να το κάνουν με κέρματα, με άλλα λόγια να παίζουν δωρεάν.

Περιορισμοί:

Επειδή όπως αντιλαμβάνεστε αυτό ανοίγει κι άλλα παράθυρα, θα επιχειρήσω να προτείνω κάποιους περιορισμούς ώστε οι παίχτες που θα έχουν δυνατότητα να πουλάνε ντόνατ να επωφελούνται όμως όχι σε υπερβολικό βαθμό έτσι ώστε να δυναμώνουν δυσανάλογα σε σχέση με τους υπόλοιπους παίχτες.

Καταρχάς κάθε παίχτης να έχει δικαίωμα να πουλάει μόνο μέχρι 50 ντόνατ ανά βδομάδα έτσι ώστε να μην κερδίζει υπερβολικά κέρματα και να δυναμώσει απότομα.
Κατά δεύτερον για να μην δημιουργούνται στημένες αγοραπωλησίες οι προσφορές που δημιουργούνται να ανεβαίνουν σε ανυποψίαστο χρόνο εντός 24ώρου. Έτσι θα αποφευχθεί η δημιουργία των λεγόμενων bot τα οποία θα γίνονται από συγκεκριμένους παίκτες θα αγοράζουν το πακέτο έναρξης και μετά θα τα αγοράζουν οι ίδιο διότι έτσι θα επωφελούνται μόνο αυτοί, απλά αγοράζοντας ντόνατ φτηνότερα.
Πιθανόν να υπάρξουν και άλλοι περιορισμοί οι οποίοι προς το παρόν μου διαφεύγουν.

Το εμπόριο θα είναι καθαρά θέμα παιχτών οπότε οι τιμές θα διαμορφώνονται ανάλογα με την προσφορά και την ζήτηση.
Επίσης η δημιουργία του εμπορίου θα μας δώσει τη δυνατότητα να κάνουμε κάτι όταν περιμένουμε τις αποστολές ή τις προπονήσεις μας να τελειώσουν ή όταν έχουμε εξαντλήσει ενέργεια και αποστολές και μένουμε μέσα μόνο για chat και μονομαχίες.

Ακούω τις απόψεις σας και τους προβληματισμούς σας.
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Υ.Γ. Σας παρακαλώ μην μπείτε στην διαδικασία του πόσο θα πρέπει να πωλείται ένα ντόνατ, οι τιμές που είπα σε κέρματα είναι υποθετικές, με την πάροδο του χρόνου οι τιμές που θα προσφέρονται τα ντόνατ θα έχουν κατασταλάξει σε ένα συγκεκριμένο ποσό.
  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, Spiro1, Tsako και σε 22 άλλους

#2 HeroForce

HeroForce

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣΤΗΝ ΧΑΒΑΗ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΕΡΦ
  • Ομάδα:The Legendary Gladiators
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:HeroForce
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 15:55:10

Την εταιρια δεν την  συμφερει αυτο.

Βασικα καθε ιδεα που λεμε εδω στο φορουμ δεν της δινετε σημασια εκτος και αμα συμφαιρει πολυ την εταιρια.

Και η εταιρια θελει να βγαλει λεφτα.Με αυτο που προτεινες εσυ η εταιρια θα χασει πολλα.

Γιαυτο...


Spoiler
 

#3 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:19:46

Την εταιρια δεν την συμφερει αυτο.
Βασικα καθε ιδεα που λεμε εδω στο φορουμ δεν της δινετε σημασια εκτος και αμα συμφαιρει πολυ την εταιρια.
Και η εταιρια θελει να βγαλει λεφτα.Με αυτο που προτεινες εσυ η εταιρια θα χασει πολλα.
Γιαυτο...


Δημιουργία του εμπορίου.
Εκεί οι παίχτες που έχουν την οικονομική δυνατότητα να αγοράζουν ντόνατ με αληθινά λεφτά από την εταιρεία θα μπορούν να προσφέρουν τα ντόνατ αυτά, εννοείται μόνο τα αγορασμένα, σε τιμές που αυτοί θέλουν σε άλλους παίχτες.

Η εταιρία θα κερδίζει φίλε HeroForce, αφού, όπως είπε και ο Τομάζος, στο εμπόριο θα μπαίνουν μόνο ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ ΝΤΟΝΑΤ. Η εταιρία δεν θα χάσει τίποτα με αυτήν την ιδέα και ταυτόχρονα θα βοηθηθούν τα υπόλοιπα χιλιαδές άτομα που παίζουν καθαρά το παιχνίδι, χωρίς αγορές ντόνατ.

Παρακαλώ να διαβάζεις καλύτερα προτού σχολιάσεις ...
Ευχαριστώ ...
  • Αυτό αρέσει στον/η kristin1, Τομάζος, Dr Something- Idol και σε 5 άλλους

"Do More Of What Makes You Happy !"


#4 ArheniuM

ArheniuM

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 111 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαTheOtherSide
  • Ομάδα:Heroes-Venoms (2012-2014)
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:ArheniuM (GR2) - DEMONAZ (GR2)
Φήμη: 83

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:20:00

η ιδεα ειναι πριν 1 μιση 2 χρονια εχει αναφερθει ξανα απο εμενα , οποτε το μονο σιγουρο ειναι πως θα κλειδωσει το θεμα , εφοσον εχει ξανα αναφερθει. καλη η σκεψη σου...αλλα 1 μιση χρονο πριν και δεν την εχουν κανει ακομα..σκεψου οτι δεν θα γινει απλα ποτε.


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop

Η κόλαση είναι κάτι που κουβαλάς. Όχι κάπου που πας.

 

 ⅅ ℰ ℳ ⌖ ℕ ⎀ ɀ 

 
 

 


#5 Tsako

Tsako

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 12 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαTsako Inc.
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tsako
Φήμη: 24

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:23:15

Κατά την γνώμη μου, πολύ καλή η ιδέα σου, και για τους παίκτες, που αγοράζουν ντόνατ και μη, αλλά και για την εταιρεία. Και οι δύο πλευρές μόνο να κερδίσουν μπορούν μέσα από αυτό.

Μακάρι να πραγματοποιηθεί!


  • Αυτό αρέσει στον/η kristin1, kellipop, Τομάζος και σε 6 άλλους

Loved By Some,
Hated By Many,
Envied By More,
Respected By ALL!

 


#6 Dr Something- Idol

Dr Something- Idol

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 126 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΝησί Yoyo
  • Ομάδα:AEK
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Dimitris411
Φήμη: 148

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:32:39

Θα είχε πολύ μεγάλο ενδιαφέρον ένα είδος πλειστηριασμού στο Hero Zero. Από την στιγμή που επωφελείται και η εταιρεία, γιατί να μην πραγματοποιηθεί η ιδέα ?  :)


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop

:wub: MONO AEK :wub:


#7 HeroForce

HeroForce

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 26 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣΤΗΝ ΧΑΒΑΗ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΣΕΡΦ
  • Ομάδα:The Legendary Gladiators
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:HeroForce
Φήμη: 13

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:47:38

Η εταιρία θα κερδίζει φίλε HeroForce, αφού, όπως είπε και ο Τομάζος, στο εμπόριο θα μπαίνουν μόνο ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ ΝΤΟΝΑΤ. Η εταιρία δεν θα χάσει τίποτα με αυτήν την ιδέα και ταυτόχρονα θα βοηθηθούν τα υπόλοιπα χιλιαδές άτομα που παίζουν καθαρά το παιχνίδι, χωρίς αγορές ντόνατ.

Παρακαλώ να διαβάζεις καλύτερα προτού σχολιάσεις ...
Ευχαριστώ ...

Ναι αλλα την εταιρια την συμφαιρει να αγοραζουν ολοι ντονατ.Μπορει ενας 300αρης να εχει μαζεψει 70.000.000 και ο αλλος πουλαει 100.000 το ενα ντονατ π.χ. θα παρα πολλα ντονατ ενω θα τα αγοραζε αν δεν υπηρχε αυτο εξυπνη. B)  B) B)  


Spoiler
 

#8 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:50:20

Ναι αλλα την εταιρια την συμφαιρει να αγοραζουν ολοι ντονατ.Μπορει ενας 300αρης να εχει μαζεψει 70.000.000 και ο αλλος πουλαει 100.000 το ενα ντονατ π.χ. θα παρα πολλα ντονατ ενω θα τα αγοραζε αν δεν υπηρχε αυτο εξυπνη. B)  B) B)  

Ναι φίλε μου αλλά αν πρόσεχες καλύτερα το τόπικ θα έβλεπες ότι γράφει ότι δεν θα επιτρέπεται να πουλιούνται παραπάνω από 50 ντόνατς...Επίσης η άποψη μου είναι ότι αν πραγματοποιηθεί η ιδεά η εταιρεία θα ωφεληθεί ακόμα περισσότερο διότι φίλοι θα λένε στο φίλους τους να αγοράσουν ντόνατ για να τους δώσουν και σε αυτούς και έτσι αυτοί που αγοράζουν ντόνατς θα αγοράζουν ακόμα περισσότερα για να δόσουν και στους φίλους τους.


  • Αυτό αρέσει στον/η kellipop, Τομάζος, Dr Something- Idol και σε 3 άλλους

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#9 SakisPlaysPro

SakisPlaysPro

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 296 μηνύματα
  • Τοποθεσίαοπου θελω
  • Κόσμος:GR6
  • Ήρωας:SakisTroller
Φήμη: 149

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:51:00

πο ρε φιλε αμα δεν καταλαβενεις μην μιλας!!!!!!!!



#10 kellipop

kellipop

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 800 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠίτι μουυ
  • Ομάδα:-
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:kelollipop
Φήμη: 1.382

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 16:56:29

Ναι αλλα την εταιρια την συμφαιρει να αγοραζουν ολοι ντονατ.Μπορει ενας 300αρης να εχει μαζεψει 70.000.000 και ο αλλος πουλαει 100.000 το ενα ντονατ π.χ. θα παρα πολλα ντονατ ενω θα τα αγοραζε αν δεν υπηρχε αυτο εξυπνη. B)  B) B)


Εσύ φίλε μου που πας να μας κάνεις τον έξυπνο, να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλά εκατομμύρια άτομα που παίζουν χωρίς ντόνατ και δεν εχούν σκοπό να παίξουν έτσι ποτέ (σαν κι εμένα). Αγοράζοντας ακόμα παραπάνω ντόνατ και δίνοντάς τα στο εμπόριο θα επωφεληθεί και αυτός που παίρνει τα ντόνατ, και αυτός που τα χάνει αφού θα πάρει κέρματα αλλά και η εταιρία.
Με λίγα λόγια επωφελούμαστε ΟΛΟΙ.
Εντάξει, κατάλαβες τώρα ;
  • Αυτό αρέσει στον/η Katastrofeas12, atre151, parkouristas8 και σε άλλον ένα

"Do More Of What Makes You Happy !"


#11 Master Of Puppets

Master Of Puppets

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 28 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΤύρναβος,Greece
  • Ομάδα:ΦΕΛΛΟΠΟΔΕΣ
  • Κόσμος:GR14
  • Ήρωας:hayatearmy
Φήμη: 61

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 17:50:20

Καλησπέρα σας,είναι πάρα πολύ καλή η ιδέα σου , συμφωνώ απόλυτα!!! :)

Ας ελπίσουμε πως θα μας ακούσουνε έστω και για μία φορά :P


  • Αυτό αρέσει στον/η kristin1, kellipop, Τομάζος και σε 4 άλλους

ΦΕΛΛΟΠΟΔΕΣ (lol)  (smug) 

 


#12 parkouristas8

parkouristas8

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 387 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαThessaloniki, Greece
  • Ομάδα:Sky is the Limit
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:parkouristas8
Φήμη: 362

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 18:55:35

Πάρα πολύ ωραία ιδέα συμφέρει τους πάντες και εταιρία και παίχτες έτσι θα είχαμε ντονατ πολλά άτομα!!!!! Όσοι δεν καταλάβατε ξαναδιαβάσετέ το θα δείτε ότι συμφέρει και την εταιρία!  ;)


Gr10 ------> Sky is the Limit

 

 

 


#13 kristin1

kristin1

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 641 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘα έρθεις για καφεδάκι και θες να μάθεις;
  • Ομάδα:The Black Hawk
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:kristin1
Φήμη: 441

Δημοσιεύτηκε 08 Ιανουάριος 2015 - 18:57:56

Μία ερωτηση επειδή δεν το ειδα.

 

Λογίκα θα δωρίζονται στην ομάδα ετσι ε;


Το μυαλό ξεχνάει,η καρδιά όμως ΠΟΤΕ!!

 

 

 


#14 ΠολύΠοθητή

ΠολύΠοθητή

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
Φήμη: 58

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 00:49:26

έλεος ρε παιδιά σε κάθε ενδιαφέρον θέμα πρέπει να μαλώνετε για το ποιος είναι πιο έξυπνος και πιο καλός παίκτης???πωωω....Τομάζο αγορίνα χαιρετίσματα καταρχάς και κατά δεύτερον η ιδέα σου είναι άριστη όμως πιστεύω πως δεν συμφέρει την εταιρία και δεν θα εφαρμοστεί...διότι τα μεγάλα λέβελ όποτε θελήσουν θα μπορούν να έχουν 50 ντόνατ τα οποία θα αγόραζαν σίγουρα...και οι παίκτες που έχουν τη δυνατότητα να αγοράσουν ντόνατ δε θα αγοράσουν πακετάκια των 5 ευρώ ούτως ή άλλως αλλά σε κάποια προσφορά θα αγοράσουν τα πακέτα των 50 ευρώ...οπότε καταλαβαίνεις οτι θα μειωθούν τα λεφτάκια της εταιρίας...


  • Αυτό αρέσει σε kellipop και HeroForce

#15 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 10:56:43

Γεια σας και πάλι αγαπητοί συναγωνιστές,

 

Καταρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε για την εισήγηση μου.

Θέλω να ξέρετε ότι είναι σημαντικό αν σας άρεσε να την διαδώσετε ώστε να φτάσει στους υπέυθυνους για τις αλλαγές του παιχνιδιού.

Είναι δικό τους θέμα ποιους περιορισμούς θα βάλουν έτσι ώστε να διασφαλίσουν την ομαλή λειτουργία του παιχνιδιού.

Η ιδέα μου ήταν απλά η βάση.

Όσον αφορά περί το συμφέρον της εταιρείας, παιδιά είναι κοντά στη λογική. Όποιος δεν μπορεί να αγοράζει τα ντόνατ με κέρματα θα τα αγοράζει με κανονικά λεφτά. Μάριε σε χαιρετώ και σχετικά με την άποψη σου το γεγονός ότι είμαι 2ος σε λβλ στον σέρβερ μου και 3ος στην κατάταξη τιμής δεν σημαίνει αυτόματα ότι μπορώ να διαθέσω 50 ευρώ στο παιχνίδι και πίστεψε με αυτή τη στιγμή ούτε 5 ευρώ δεν μπορώ να διαθέσω. Οπότε όλο και κάποιος θα ενδιαφερθεί να πουλήσει σε μένα ντόνατ και ας στερήσω τα κέρματα από τον ήρωα μου, προκειμένου να μένω με μικρά ενισχυτικά.

Επίσης δεν είπα ότι θα σταματήσει η εταιρεία να πουλάει ντόνατ στον οποιοδήποτε. Θα συνεχίσει να πουλάει κανονικά.

Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι σε περίπτωση που γίνει η αλλαγή αυτή θα επιφέρει ακόμα μεγαλύτερες πωλήσεις στην εταιρεία η οποία κακά τα ψέματα έχει χάσει αρκετούς πελάτες σε πολλούς σέβρερ. Ίσως αυτή η αλλαγή να είναι η αρχή να ζωντανέψει λίγο το παιχνίδι για όλους μας.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους


  • Αυτό αρέσει σε kellipop, atre151 και Master Of Puppets

#16 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 12:22:15

Γεια σας και πάλι αγαπητοί συναγωνιστές,

 

Καταρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε για την εισήγηση μου.

Θέλω να ξέρετε ότι είναι σημαντικό αν σας άρεσε να την διαδώσετε ώστε να φτάσει στους υπέυθυνους για τις αλλαγές του παιχνιδιού.

Είναι δικό τους θέμα ποιους περιορισμούς θα βάλουν έτσι ώστε να διασφαλίσουν την ομαλή λειτουργία του παιχνιδιού.

Η ιδέα μου ήταν απλά η βάση.

Όσον αφορά περί το συμφέρον της εταιρείας, παιδιά είναι κοντά στη λογική. Όποιος δεν μπορεί να αγοράζει τα ντόνατ με κέρματα θα τα αγοράζει με κανονικά λεφτά. Μάριε σε χαιρετώ και σχετικά με την άποψη σου το γεγονός ότι είμαι 2ος σε λβλ στον σέρβερ μου και 3ος στην κατάταξη τιμής δεν σημαίνει αυτόματα ότι μπορώ να διαθέσω 50 ευρώ στο παιχνίδι και πίστεψε με αυτή τη στιγμή ούτε 5 ευρώ δεν μπορώ να διαθέσω. Οπότε όλο και κάποιος θα ενδιαφερθεί να πουλήσει σε μένα ντόνατ και ας στερήσω τα κέρματα από τον ήρωα μου, προκειμένου να μένω με μικρά ενισχυτικά.

Επίσης δεν είπα ότι θα σταματήσει η εταιρεία να πουλάει ντόνατ στον οποιοδήποτε. Θα συνεχίσει να πουλάει κανονικά.

Εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι σε περίπτωση που γίνει η αλλαγή αυτή θα επιφέρει ακόμα μεγαλύτερες πωλήσεις στην εταιρεία η οποία κακά τα ψέματα έχει χάσει αρκετούς πελάτες σε πολλούς σέβρερ. Ίσως αυτή η αλλαγή να είναι η αρχή να ζωντανέψει λίγο το παιχνίδι για όλους μας.

 

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους

Καλησπέρα δεν απάντησες όμως στην ερώτηση της kristin1 που ΄ρωτησε αν αυτά τα ντόνατς θα γίνεται να δωθούν στην ομαδα...


Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#17 agent47

agent47

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 55 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGreece
  • Ομάδα:The Nightmares
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:agent47
Φήμη: 7

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 13:47:32

Σωστή η ιδέα σου. ;)

Αλλά το κακό είναι οτι  δίνεις χρήματα. <_<



#18 sotosmorfas

sotosmorfas

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 30 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑκριβώς πίσω σου
  • Ομάδα:Hero Hero
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:sotosmorfas
Φήμη: 15

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 13:50:11

Κα ειναι κακο αυτο;


Spoiler

#19 dina

dina

    Μικρός Πικάσο

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 1.098 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΠελοπόννησος, Ελλάδα
Φήμη: 1.928

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 14:20:41

 

Σωστή η ιδέα σου. ;)

Αλλά το κακό είναι οτι δεν δίνεις χρήματα. <_<

 

Δεν δίνεις χρήματα;;;;


  • Αυτό αρέσει στον/η sotosmorfas

Χρήσιμοι σύνδεσμοι/Useful links

 

 

 

Υποστήριξη

Φόρουμ

Όροι χρήσης παιχνιδιού


#20 Τομάζος

Τομάζος

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 43 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαMunich
  • Ομάδα:Old Town Heroes
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:tromas
Φήμη: 273

Δημοσιεύτηκε 09 Ιανουάριος 2015 - 15:06:23

Καλησπέρα δεν απάντησες όμως στην ερώτηση της kristin1 που ΄ρωτησε αν αυτά τα ντόνατς θα γίνεται να δωθούν στην ομαδα...

Απολογούμαι. Προφανώς και θα μπορούν να δορίζονται από τη στιγμή που είναι αγορασμένα ντόνατ. Τώρα τεχνικά δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό από τους προγραμματιστές αλλά αφού έχουν αγοραστεί από κάποιον άλλο θα μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε με ίσα δικαιώματα σαν να τα έχουμε αγοράσει εμείς από την εταιρεία.

Μπορείτε επίσης να προσθέσετε είτε κάτι πάνω στην ιδέα μου είτε στους περιορισμούς αυτής, φτάνει να υπάρχει σκέψη πίσω από την γνώμη σας και επιχειρήματα. Όχι αόριστες προτάσεις. Ίσως έτσι βοηθήσουμε περισσότερο την εταιρεία να βρει λύσεις και να το εφαρμόσει


  • Αυτό αρέσει σε Psychedelic Malousis και stefanos13




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες