Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μεταφορά xp (εμπειρίας) των pet!


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Nick16

Nick16

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλαδα
  • Ομάδα:ΑΚΛΟΝΗΤΟΙ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Nick16
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 04 Δεκέμβριος 2015 - 15:16:47

- Καλησπέρα αγαπητοί ήρωες, όπως θα είδατε και στον τίτλο του θέματος θα ήθελα να προτείνω μια ιδέα οπού θα μπορούμε πλέον να αναπτύσσουμε σε επίπεδα τα pet μας με μεγαλύτερη ευκολία και σε γρηγορότερους ρυθμούς! Τι ακριβώς εννοώ?, Ας περάσουμε στην ανάλυση αυτού του θέματος:

 

  - Πολλοί ήρωες από εμάς πιστεύω πως αντιμετωπίζουμε αυτό το πρόβλημα που θα σας περιγράψω.....Ας πούμε για παράδειγμα έχουμε πάει έναν βοηθό στο 30 επίπεδο οπού τον χρησιμοποιούμε και επειδή τον έχουμε αρκετό καιρό, θέλουμε να τον αντικαταστήσουμε με κάποιον καλύτερο που έχουμε βρει και θέλουμε να τον φτάσουμε στο 30 επίπεδο σχετικά σε γρήγορους ρυθμούς, και το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε (κυρίως τα άτομα που πηγαίνουν τουρνουά εμπειρίας και κάνουν πολλές 3λεπτες αποστολές δύσκολου βαθμού ) είναι πως σε κάθε (δύσκολη) αποστολή, μονομαχία, ομαδική μάχη κ.α θα πρέπει να βάζουμε πάλι το παλιό μα pet οπού είναι 30 λέβελ για να αυξήσουμε τις πιθανότητες να κερδίσουμε την αποστολή, ομαδική μάχη κ.τ.λ, με αποτέλεσμα όμως τα xp που κερδίσαμε να πηγαίνουν στο 30άρι pet, δηλαδή στην ουσία πάνε χαμένα τα xp (για τον βοηθό).

 

- Θα ήταν ωραίο λοιπόν να υπήρχε μια επιλογή πoυ να χρησιμοποιούμε μεν το 30αρι pet μας αλλά τα xp να μεταφέρονται σε έναν άλλο βοηθό (της επιλογής μας) (idea) , όμως η διαδικασία να γίνεται με κάποιο κόστος. Δηλαδή να υπάρχει μια επιλογή σε κάθε βοηθό οπου να είναι σαν την ηρωική αίσθηση και με 2-3 ντόνατ για παράδειγμα να πατάς ενίσχυση και τα xp (εμπειρία) που θα κερδίζουμε να μεταφέρονται αυτόματα στον βοηθό που επιλέξαμε για ενίσχυση, ενώ να χρησιμοποιούμε το 30αρι πετ μας, και αυτό να λειτουργεί για 7-8 ώρες. Μόλις τελειώσει ο χρόνος όμως, τελειώνει και η ενίσχυση-μεταφορά φυσικά!

 

 Αυτή ήταν η ιδέα μου, εάν θέλετε πείτε μου κι εσείς τη γνώμη σας, εγώ πιστεύω πως θα χρησιμεύσει σε πολλούς εάν πραγματοποιηθεί, εσείς τι λέτε ;  ;) 


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, aris2, thpro12 και σε 9 άλλους

#2 Jongi

Jongi

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 102 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚαλαμάτα
  • Ομάδα:La Boccca Del Leone
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:Jongi
Φήμη: 74

Δημοσιεύτηκε 04 Δεκέμβριος 2015 - 16:32:34

Πολύ καλή ιδέα. Πιστεύω όμως πως δεν είναι κάτι το θετικό να κοστίζει για να πραγματοποιηθεί. Δωρεάν ή κόστος κερμάτων για ένα ορισμένο μικρό χρονικό ποσό ή και σωστά τώρα που το ξανασκέφτομαι ένα μεγαλύτερο χρονικό ποσό με ντόνατς.

 

;) ;) ;) ;) ;)


Κανένα όνειρο δεν είναι μεγάλο και κανένας ονειροπόλος μικρός!

 

 

LIKE!!!


#3 Normall

Normall

    Ονειροπόλος

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 80 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαNiagara Falls
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 04 Δεκέμβριος 2015 - 17:37:18

Ωραία ιδέα δεν διαφωνώ αλλά πιστεύω θα μας έκανε πολύ εύκολο τον τρόπο να ανεβάζουμε τα πετ σε λέβελ και πιστεύω έτσι θα έχουμε πολλά πετ 30λβ πολύ γρήγορα...έτσι όπως το βλέπω αυτό που γράφω δεν μου φαίνεται για κάτι κακό δεν ξέρω να σου πώ την αλήθεια θα άλλαζε λίγο το παιχνίδι θα είχαμε πολύ εύκολα πολλούς βοηθούς 30λβ....


  • Αυτό αρέσει στον/η yyyyy00

#4 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 04 Δεκέμβριος 2015 - 22:57:54

.- Θα ήταν ωραίο λοιπόν να υπήρχε μια επιλογή πoυ να χρησιμοποιούμε μεν το 30αρι pet μας αλλά τα xp να μεταφέρονται σε έναν άλλο βοηθό (της επιλογής μας)

 

Αυτό γίνεται και τώρα, αλλά χειροκίνητα. Και μάλιστα χωρίς κανένα κόστος.


  • Αυτό αρέσει στον/η yyyyy00

#5 Hρωας ?

Hρωας ?

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
  • Κόσμος:GR3
Φήμη: 1

Δημοσιεύτηκε 05 Δεκέμβριος 2015 - 07:59:48

Εγώ πιστεύω πως θα ήταν τέλια ιδέα. 


  • Αυτό αρέσει στον/η Nick16

#6 Nick16

Nick16

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 14 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλαδα
  • Ομάδα:ΑΚΛΟΝΗΤΟΙ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Nick16
Φήμη: 45

Δημοσιεύτηκε 05 Δεκέμβριος 2015 - 09:46:13

Πολύ καλή ιδέα. Πιστεύω όμως πως δεν είναι κάτι το θετικό να κοστίζει για να πραγματοποιηθεί. Δωρεάν ή κόστος κερμάτων για ένα ορισμένο μικρό χρονικό ποσό ή και σωστά τώρα που το ξανασκέφτομαι ένα μεγαλύτερο χρονικό ποσό με ντόνατς.

 

;) ;) ;) ;) ;)

Ναι, ασφαλώς και δεν είναι κάτι το θετικό να κοστίζει η επιλογή, Για εμάς όμως! (think)Ο λόγος που έβαλα μέσα το κόστος είναι διότι έτσι δίνει ένα συμαντικό κίνητρο στους προγραμματιστές, δηλαδή η επιλογή με κόστος θα προσφέρει επιπλέον κέρδη στο παιχνίδι (εάν γίνεται με ντόνατ)!

 

Ωραία ιδέα δεν διαφωνώ αλλά πιστεύω θα μας έκανε πολύ εύκολο τον τρόπο να ανεβάζουμε τα πετ σε λέβελ και πιστεύω έτσι θα έχουμε πολλά πετ 30λβ πολύ γρήγορα...έτσι όπως το βλέπω αυτό που γράφω δεν μου φαίνεται για κάτι κακό δεν ξέρω να σου πώ την αλήθεια θα άλλαζε λίγο το παιχνίδι θα είχαμε πολύ εύκολα πολλούς βοηθούς 30λβ....

Άλλος ένας λόγος που έβαλα το κόστος μέσα στην πρόταση! Εάν υπάρχει προϋπόθεση οπού κοστίζει (ντόνατ) όμως; , τότε τα πράγματα γίνονται λίγο διαφορετικά...! Και έπειτα δεν το βρίσκεις λίγο άδικο εκ μέρους σου όπου ένα μεγάλο μέρος της εμπειρία πού παίρνεις δεν αξιοποιείτε και στον βοηθό σου? Εγώ πάντως Ναι! Επίσης εκτός του ότι είναι άδικο, είναι και πολύ κουραστικό πιστεύω να αλλάζεις τα pet από το παλιό στο καινούριο που θες να ανεβάσεις κάθε τρεις και λίγο!

 

Αυτό γίνεται και τώρα, αλλά χειροκίνητα. Και μάλιστα χωρίς κανένα κόστος.

Ναι, πράγματι γίνεται αυτό, όμως αυτό δεν το ήξερα προτού κάνω την πρόταση, με ενημέρωσαν 1-2 συμπαίκτες μου όπου ξέρουν πάρα πολύ καλά το παιχνίδι, σκέψου όμως πόσοι το ξέρουν αυτό; Άντε καμιά 60αριά περίπου, και αυτό διότι η διαδικασία είναι κρυφή στο παιχνίδι. Όμως ακόμη κι έτσι να είναι τα πράγματα, πιστεύω πως το να αλλάζεις τον βοηθό σου κάθε φορά που κάνεις (δύσκολες) αποστολές, ομαδικές μάχες κ.τ.λ είναι κάτι πολύ κουραστικό και "αφηρημένο" θα έλεγα διότι είναι πολλές οι φορές που ξεχνάς να κάνεις την αλλαγή!



#7 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 05 Δεκέμβριος 2015 - 10:26:54

to θέμα δεν είναι αν γίνεται,το θέμα είναι να μην αλλάζεις βοηθούς κάθε τρεις κ λίγο


Επεξεργάστηκε από simos, 05 Δεκέμβριος 2015 - 10:27:06.

  • Αυτό αρέσει στον/η Nick16




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες