Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Διαγωνισμός Χριστουγεννιάτικων κειμένων


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
27 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Ricardo

Ricardo

    Παρατηρητής

  • Team Hero Zero
  • 31 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 281

Δημοσιεύτηκε 17 Δεκέμβριος 2013 - 22:10:32

Αγαπητοί παίκτες,
 
βρισκόμαστε σε μια περίοδο που οι άνθρωποι δίνουν και μοιράζονται, και στο πνεύμα αυτό αποφασίσαμε να κάνουμε έναν μικρό διαγωνισμό. Προσκαλούμε όλους του παίχτες να γράψουν μία μικρή Χριστουγεννιάτικη ιστορία, και θα ανταμείψουμε τις 3 πιο δημοφιλείς στους συμπαίχτες σας.
Θα έχετε περιθώριο μέχρι τις 23 Δεκεμβρίου να υποβάλλετε την ιστοριούλα σας ή/και να ψηφίσετε.
 
Θέμα για τα κείμενα: Πώς ο ήρωάς σας έσωσε τα Χριστούγεννα.
 
Σημείωση: το κείμενο θα πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον 15 προτάσεις. Επίσης, προϋπόθεση για το βραβείο θα είναι να λάβετε τουλάχιστον 20 ψήφους.
Μην ξεχάσετε να μας πείτε το όνομά σας στο παιχνίδι και τον διακομιστή (server).
Για να συμμετάσχετε, το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να απαντήσετε σε αυτό εδώ το νήμα με το κείμενό σας. Οι ψήφοι θα είναι τα "like" που θα λάβει το μήνυμά σας.
Τα μηνύματα που δεν είναι έγκυρες συμμετοχές θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
 
 
Βραβεία
 
1η θέση: 150 ντόνατ
2η θέση: 100 ντόνατ
3η θέση: 50 ντόνατ

  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Lefteris, w00dz και σε 28 άλλους

#2 TeoGR12

TeoGR12

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 136 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαEarth
  • Κόσμος:GR5
  • Ήρωας:TeoGT
Φήμη: 141

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 05:48:07

'Οταν Ο TeoGR12 εσωσε το Humphreydale'

Χο,Χο,Χο ελεγε Ο Αι-Βασιλης την μερα της πρωτοχρονιας.
Ενω ο Joker παλι θα ετοιμαζε κατι υπουλο, Να Κλεψει ισως
Καμια Τραπεζα? Η Μηπως να ακυρωσει την μεγαλη γιορτη στο
Humphrdeyale? Ενω ειδη ειχα φορεσει τα φοβερα ρουχα μου
Λεω απο μεσα μου LETS DO IT!!!. Εμουν Ετοιμος με την Αμαξαρα μου
βεβεως βεβεως.. Πλησιασα προς την μεγαλη πλατεια του Humphreydale
Ουιιιιι Λεω ολοι οι ντοπιοι εκει ηταν!! Τελικα μετα απο λιγο
Αντικριζω τον υπουλο και κακο Joker! Πανω στα κλαδια ενως δεντρου
Με το φοβερο και αδυσταχτο οπλο τον Katastrofea12!!!!
Αυτο το γνωστο περιστροφο που γυριζει 10 φορες το δευτερολεπτο!!!.
Ενω εγω καταστρωνω ενα μεγαλοφυες σχεδιο αυτος βγαζει ενα τρωμερο
Berreta 9αρακι!!! Και Τελικα τον εγκλωβιζω και καλω την Playata και τον συλαμβανη.
Και με λεει Why so Serious Ο τρελος δεν του απαντω και φευγω σαν ηρωας
Μετα Μιας και δεν ειχα υπνο παω κι εγω στην γιορτη..
Γυριζω στο σπιτι μου και λεω την προσευχη μου
"Σε Παρακαλω Χριστε μου μην ξανα βγει απο την φυλακη ο Joker"
Για 104 φορα...


(TeoGR12,GR3)
  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Lefteris, Lanyru και σε 11 άλλους
KCP:)))

#3 Neymar27

Neymar27

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 132 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΚάπου μαγικά!
  • Ομάδα:Memories
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:TeddyS
Φήμη: 164

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 08:51:44

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Πώς ο "Neymar27" " έσωσε την Ελβετία τη μέρα των χριστουγέννων.....

Όταν ο κακοποιός Little bad santa (ο νεότερος) αποφάσισε να ακολουθήσει τα χνάρια του προ-προ-προ-προ-προπάππου του....Ο ήρωας με τον πιστό βοηθό του "Jack πάγο" είχε μόλις ξυπνήσει και ήταν έτοιμος για όλα.........αφού έπινε τον πρωινό του καφέ βέβαια!

Πήρε τη κατακόκκινη καλλονή του (το παλιό ποδήλατο που έχεις από τα 12 και δεν μπορείς να το αποχωριστείς λόγω υπερφυσικής αγάπης) και τον πήρε στο κυνήγι! Μετά από μια ώρα κυνηγητού και τσακομών (εσύ κυνηγάς!όχι εσύ!Όχι εσύ!!!) ο "Neymar27" έβγαλε τις χοιροπέδες που είχε κρύψει πίσω από τη μύτη του "Jack πάγου" και τις έβαλε στα mini χέρια του 5χρονου κακοποιού που οδηγήθηκε πάλι πίσω στο κρεβάτι του με τη μαμά του!

Ο ήρωας μας νόμιζε ότι ξεμπέρδεψε αλλά έκανε ένα μεγάλο λάθος!Είχε ξεχάσει την μικρή του αδερφή την πολύ κακιά "I hate santa :angry:  :angry:  :angry: " αυτή η μικρή είχε βάλει σκοπό να καταστρέψει τα χριστούγεννα μια για πάντα!

Ο ήρωας μας δεν έχασε καθόλου χρόνο......πήρε την κατακόκκινη καλλονή του και την πήγε για....ψάρεμα!

Η μικρή καταχάρηκε αλλά δεν σταμάτησε να σκέφτεται πως να καταστρέψει τα χριστούγεννα!Ο ήρωας μας τα έπεξε :O !Αυτή ήταν η καλύτερη ηδέα που του είχε έρθει!(η μόνη ηδέα που του είχε έρθει)Τώρα έπρεπει να κατατροπώσει το χειρότερο εφιάλτη του.......ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ!Μετά από τρις ώρες παιχνιδιού(για να μην κλαίει η μικρή)του ήρθε!Απλά έπρεπει να της δώσει αφτό που δεν μπορεί να αντισταθεί κανένα παιδί! Ένα παγωτό χονάκι! :D .....Ήταν τόσο εύκολο γιατί δεν το σκέφτηκε ποιο γρήγορα;Θα είχε φάει ποιο γρήγορα τα μελομακάρονα και θα προλάβαινε τα κάλαντα των φώτων!Το μόνο καλό ήταν ότι έσωσε τα χριστούγεννα από πολλά κλάματα και ότι η δόξα του ανέβηκε κατά 4 επίπεδα!Μετά απο αυτό ο ήρωας μας είχε κουραστεί πάρα πολύ τόσο πολύ που ούτε DONUTS δεν είχε όρεξη να φάει έπρεπε επιγόντος να κοιμηθεί μέχρι τα άλλα χριστούγεννα! (neymar27,gr1)


  • Αυτό αρέσει στον/η achilleas33, Spiro1, megavega3 και σε 77 άλλους

                                                           

Spoiler

 
                                       I Dont havesee-saw.gifMemories


#4 ✠Greg

✠Greg

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 19 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαPeireus
  • Ομάδα:nemesis
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:Greg2
Φήμη: 20

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 09:31:12

Η ιστορία μας ξεκινάει κάπου στις αρχές του 2009 όπου μια καινούρια τρομοκρατική οργάνωση κάνει τις εμφάνιση τις στην χωρα και λαλεί όλο το πανελλήνιο.
Ο ψυχολογικός πόλεμος έχει είδη ξεκινήσει και τα πρώτα πιστεύω τις ομάδας έχουνε κάνει εμφανή την παρουσία τους. Μην μπορώντας πλέων οι κάτοικοι έχουνε ξεκινήσει τον δικό τους πόλεμο εναντια στην οργάνωση. Η κυβέρνηση σαν υστατη επιλογή μετά από απαίτηση από τον λαό είναι να μην χαθούνε και τα χριστούγεννα του 2014. Συγκροτεί μια επιτροπή στις αρχές του χρόνου για ανεύρεση ηρώων. Οι υποψηφιότητες ήτανε πολλές.

 

Μετά από μια μακροχρόνια και δύσκολη ψηφοφορία καταλήξανε από κοινού σε έναν και μονο ήρωα. Ακούγεται στο όνομα Greg2 και ανήκει στην λεγεώνα του grp4.

Από τις πρώτες κιόλας ημερες τις θητείας του, έκανε γνωστη την παρουσία του εναντια στο κακό.

 

Είδη έχει ξεκινήσει ο στολισμός της χώρας σε πολλές πόλεις μιας και οι πολίτες και κυβερνήσεις πιστεύουνε πως δεν θα χαθούνε και φέτος τα χριστούγεννα.

Στο μέτωπο της μάχης και άλλοι ήρωες έχουνε κάνει εμφανή την παρουσία τους για να βοηθήσουνε τον Greg2.
Η μάχη διήρκησε σχεδόν 3 μήνες μα το αποτέλεσμα δικαίωσε τους κατοικους όλου του κόσμου.

 

Χαρούμενος ο κόσμος και ξέγνοιαστος πλέων γιορτάζει τα χριστούγεννα με πολύ χαρά και ενθουσιασμό.
Πρωτοβουλία τον κατοίκων να χτιστεί άγαλμα του ήρωα σε όλες τις κεντρικές πλατείες της χώρας.

 

Το βραδυ τις παραμονής τον χριστουγέννων ένα ύποπτο πακέτο κάνει την εμφάνιση του στην κεντρική πλατεία όπου η γιορτή έχει είδη ξεκινήσει. Εκεί βρίσκετε ο Greg2 όπου ανοίγει και διαβάζει μια επιστολή που έχει μέσα. Μην μπορώντας ο ήρωας μας να διαβάσει την επιστολή μπροστά σε όλο τον λαό πιστεύοντας ότι θα χαλάσει την γιορτή για τον ερχομό του νέου έτους, σκίζει την επιστολή και αφήνει να συνεχιστεί η γιορτή λέγοντας τους ότι ήτανε μια απλή ευχετήρια κάρτα από έναν άλλον υπερήρωα.

 

συνεχίζεται του χρόνου

 

Greg2

GR4
 


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Demonazz, LunatiC2 και σε 3 άλλους

#5 μαγγας07

μαγγας07

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 311 μηνύματα
  • Τοποθεσίασε παρακουλουθω σαν σκια
  • Ομάδα:Αρπάλυκος
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:μαγγας07
Φήμη: 219

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 11:55:51

όταν ένας μάγγας(07) έσωσε τα Χριστούγεννα...

 

Όταν τα Χριστούγεννα ένας κακοποιός τρομοκρατούσε 11 πόλεις ο πρόεδρος της χώρας έπρεπε να κάνει κάτι...Κάτι που θα έσωζε το λαό του . έτσι φώναξε τον πιό γεννέο , τον πιο τολμηρό , τον πιό αδυσώπητο  ήρωα τον μαγγας07.

ήταν ένας ήρωας παγκοσμίου φήμης είχε σώσει πολλές φορές τον κόσμο με το μοναδικό του ταλέντο και τον βοηθό του , τον Αρπάλυκος .

Μπορεί σε άλλες περιπτώσεις να είχε σώσει τον κόσμο από εγκληματίες , λοποδήτες και ληστές αλλά τώρα έπρεπε να αντιμετοπίσει  κάτι πιο σκληρό κάτι πιο σατανικό τον Σαμποτέρ των Χριστουγέννων ή αλλιώς τον λεγόμενο..Γκρίντς ήταν τόσο δυνατός και ύπουλος που κανείς άλλος  δεν μπορούσε να τα καταφέρει.Έψαξε σε όλα τα σοκάκια σε όλα τα μαγαζιά που συχνάζει ο υπόκοσμος.Όλα τα στειχεία που βρήκε τον οδήγησαν στην καρδιά του εγκλήματος , την Ελβετία.Πληροφορήθηκε από άλλους ήρωες που ήθελαν να βοηθήσουν ότι το καταφύγειό του ήταν σε ένα παλιό στοιχιομένο κτήριο.Περνόντας από  φαράγκια και απόκρυμνες βουνοκορφές αντίκρησε το σπίτι...Άνοιξε την πόρτα κι αυτή άνοιξε αυτή άφησε έναν σιγανό κι ανατριχιαστικό ήχο.Ακόμα κι οι πιό γεννέοι ήρωες θα το έβαζαν στα πόδια.Προχώρισε προς την παλιά βιβλιοθήκη.Κάπου εδώ έπρεπε να υπάρχει μια μυστική έξοδος 

παρατήρησε καλά όλα τα βιβλία μέχρι που βρήκε ένα που έγραφε απόρρητο το τράβηξε και με μια ελαφριά στριγγλιά .Προχώρησε προς το τούνελ . Δεν έβλεπε τίποτα και το μυαλό του του έπαιζε περίεργα παιχνίδια.Η στριγγλιά ακούστηκε ξανά , ήταν μια φωνή που ζητούσε απεγνωσμένα βοήθεια.Την ακολούθησε και μπήκε σε ένα δωμάτιο υγρό και σκοτεινό , κάποιος άναψε το φως είδε μια γυναίκα δεμένη σε μια καρέκλα ... Ξαφνικά από πίσω της εμφανίστηκε ο Γκριντς . Ο μαγγας07  δεν μπορούσε να επιτεθεί ξέρωντας ότι ο Γκριντς δεν δίσταζε να την μαχερώσει με το μαχέρι που κρατούσε . Ακόμα και το μεγάλο του μυαλό έπεσε σε συλλογή και μην ξέρωντας τι να κάνει άρχισε να πισωπατά . Ξαφνικά του ήρθε μια ιδέα:έπρεπε να βασιστεί όχι στις δικές του δυνάμεις αλλά στου βοηθού του χωρίς δεύτερη σκέψη έφερε το χέρι του στο στόμα του κι άφησε ένα διαπεραστικό σφ'ηρηγμα.Ό βοηθός του μόλις το άκουσε άρχισε να τρέχει , ήξερε οτι το αφεντικό του κινδύνευε.Σε λιγότερο από 2 λεπτά με την σούπερ ταχήτητά του  έφτασε στο δωμάτιο και όρμησε πάνω στον Γκριντς . Πρίν αυτός καταλάβει τι συμβαίνει αυτός όρμησε πάνω του και τον ακινητοποίησε . Γύρισαν πίσω και έβγαλαν την ανακοίνωση , τα Χριστούγεννα σώθηκαν όμως αυτος δεν μπορουσε να μείνει , έφευγε για άλλες περιπέτειες...

 

μαγγας07 gr2


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, DENN26, pupis και σε 4 άλλους

                                                                                        ΑΡΠΆΛΥΚΟΣ 

                                                                                 ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ

my second home

my second family

 

 

                                                                        Αρπάλυκος      Αρπάλυκος

                                                                                    see-saw.gif


#6 georgeotrelos.

georgeotrelos.

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 99 μηνύματα
  • Τοποθεσίαchania
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:georgeotrelos
Φήμη: 180

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 11:58:15

λοιπον ας πω και εγω 

 

ΠΩΣ ο GEORGEOTRELOS ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ YOULYWOOD 

 

ειναι 3ιμεροματα 25της δενκεμβριου και ολα φενονται να ειναι μια χαρα το δεντρο στην πλατεια ηταν στολισμενο γιρλαντες ηταν γυρω γυρω απο τα σπιτια χιονι φωνες χαρουμενων παιδιων ακουγονται αλλα που ειναι το κακο? ας παμε στην αλλη πλευρα τρ στο καταφυγιο των κακων....... ΤΖΟΚΕΡ¨: εγω λεω να ανατινα3ουμε ολη την περιοχη επειδη μ την σπανε πολλυ αυτα τα παιδια .ειδικα αυτα τα χριστουγενιατικα τραγουδια!! τι λετε εαν συνφωνειτε πρεπει να ετοιμαστουμε σε μια ωρα 3εκιναμε για τιν βομβες!!

ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΖΩΚΕΡ: ναι πιαστε δουλειαα 3εκιναμεεε   .............. εκεινη την στιγμη 3υπνησε ο ηρωας μας ο georgeotrelos  με ενα μνμ στην πορτα του ελεγε σημερα 8α δεις πως 8α περασεις τα χριστουγεννα απλως περιμενε εως το 3ιμερομα .. αμεσως χωρις να σκεφτει κατι αλλο πηγε γρηγορα φορεσε την μπερτα του την ωρεα αμφιβια στολη του τη μασκα του και εφυγε για την πολη  εκεινη την στιμγη κα8ως περνουσε απο ενα στενακι ειδε 2 τσιρακια του τζοκερ να μιλανε 

ΤΣΙΡΑΚΙ 1 : σιγουρα εδω περα μας ειπε ο τζοκερ να βαλουμε τις βομβεσ η σε εκεινο το σπιτι? χωρις να διστα3ι ο ηρωας μας πηγε επιασε το πρωτο τσιρακι και του ειπε GEORGEOTRELOS:πες γρηγωρα που ειναι το κρυσφηγετο αλλιος 8α σκτοτοσω και τουσ δυο σας ... μετα απο 5 λεπτα δν αντε3αν και τα 3ερασαν ολλα τοτε ο georgeotrelos κτλβ οτι επρεπε να φωνα3ι ενισχυσεις ετσι καλεσε την φοβερη ομαδα του την illuminati!  μεσα σε 30 λεπτα μαζευτηκαν ολοι μολις ακουσαν το σχεδιο πηγαν στο κρυσφυγετο του τζοκερ οταν εφτασαν παρατηρησαν οτι ηταν πολυ μεγαλο.. με 8αρος ομως πηγαν μεσα και ειδαν τον τζοκερ να κοιτετε νεκρος .. ποιος αραγε των σκοτωσε?? κοιτα3αν ολο το μερος κανενα στοιχιο και ετσι γυρισαν ολοι στα σπιτια τους .. το πρωι  οταν 3υπνησε ο georgeotrelos παρατηρησε οτι δν ακυρω8ηκαν τα χριστουγεννα και ηταν με τα ζεστα ρουχα του στο κρεβατι του και ειδε ενα γραμμα κατω απο το δεντρο που ελεγε 8α 3αναγυρισω ο georgeotrelos χωρις να διστα3ι πετα3ετο μνμ στο τζακι με την φωτια και βγηκε ε3ω πηρε κα8αρο αερα και τοτε κτλβ οτι με τιν ομαδα του εσωσαν τα χριστουγεννα.. ΤΕΛΟΣ (georgeotrelos gr2)


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Katastrofeas12, pupis και σε 7 άλλους

#7 Spiro1

Spiro1

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 820 μηνύματα
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Spiro1
Φήμη: 2.123

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 12:51:02

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

''Spiro1 gr1"

 

Η νύχτα απλώθηκε πάνω από την Gamble City,την πόλη των καζίνο,των Έλβις και του "Νονού".Αμέριμνος, και περπατούσα μήπως βρω τους Έλβις για αυτόγραφο.Και ξάφνου,από ένα σκοτεινό σοκάκι,ακούω μια δυνατή φωνή,σαν τσίριγμα:"ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΒΟΗΘΕΙΑ!!!"Τρέχω προς τα εκεί και τι να δω;;Τον μουτζούφη και κακό Γκριντς να προσπαθεί να κλέψει το γλυφιτζούρι από τη Lucy!

(Ο Γκριντς είναι ένα πράσινο μαλλιαρό πλασματάκι, πρώην κάτοικος της πόλης, μισεί όλο τον κόσμο και γι’ αυτό το λόγο, ετοιμάζει ένα σατανικό σχέδιο για να τη σπάσει σε όλους αυτούς που τον έχουν πρήξει με τα Χριστούγεννα, αποφασίζοντας να καταστρέψει μια για πάντα τη γιορτή..)

Έπρεπε να αναλάβω δράση,ο Γκριντς όμως κρατούσε τη Lucy όμηρο.Τότε,θυμήθηκα την αλλεργία του στα φυστίκια,έβγαλα τη βραζιλιάνικη σημαία μου(που είναι φυστίκια με λάθος μετάφραση)και με τη μυρωδιά τους μόνο,ο Γκριντς έφυγε μακριά.Τις επόμενες μέρες κυνήγησα τον Γκριντς και σταματούσα συνεχώς τις κακές του πράξεις.Η τελευταία μάχη μου μαζί του ήταν την παραμονή των Χριστουγέννων,όπου καθώς ο Κολόμπο τον ακινητοποίησε με την κεφαλιά του,του έδωσα μια υπερβολική δόση θερμότητας με το πιστολάκι μου και από τότε κανείς δεν ξανά άκουσε γι'αυτόν.Πριν ξαπλώσω,έκανα για άλλη μια φορά την προσευχή μου,

"Θεέ μου,κάνε να έχω και άλλες βραζιλιάνικες σημαίες αν ξαναεμφανιστεί ο Γκριντς..."

για 56 φορά πριν κοιμηθώ... ^_^


  • Αυτό αρέσει στον/η kaboum, w00dz, tolakos και σε 55 άλλους

#8 w00dz

w00dz

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 53 μηνύματα
  • Τοποθεσίαgreece
  • Ομάδα:Nights Watch
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:w00dz
Φήμη: 155

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 12:56:40

Άλλο ένα όμορφο,χιονισμένο,χριστουγεννιάτικο  βράδυ έλουζε με τα πέπλα του,

τους δρόμους του Yollywood !

Καθώς  λοιπόν περπάταγα αμέριμνος ,αναζητώντας λίγη δράση....

μια περίεργη μυρωδιά τρυπώνει στα ρουθούνια μου..

Χωρίς δεύτερη σκέψη αποφασίζω να ακολουθήσω αυτή τη μπόχα ώστε να ανακαλύψω την πηγή της.

Πετώντας πλάι-πλάι με το πανίσχυρο γατί μου ,ολοένα και πλησίαζα την πηγή αυτής της απαίσιας μυρωδιάς!

Ξάφνου παιδικές κραυγές από το σημείο της μυρωδιάς έσκιζαν τον αέρα..

- " ΒΟΗΘΕΙΑ! ΒΟΗΘΕΙΑ! ...ΘΑ ΜΕ ΦΑΕΙΙΙ!!!! "....

Έτσι λοιπόν προσγειώνομαι γρήγορα στο σημείο του συμβάντος και δεν μπορούσα να πιστέψω..,

αν τα μάτια μου με γελούν η όχι !!!!!!

Ο Krampus είχε επιστρέψει!! Το θέαμα ήταν αποκρουστικό ...

Το παιδί ήταν αλυσοδεμένο και ετοιμαζόταν να το καταβροχθίσει..

Για όσους δεν γνωρίζετε τον κύριο, ο Κράμπους ήταν μία παγανιστική μορφή στη μυθολογία πολλών κεντροευρωπαϊκών χωρών, με γλώσσα σαν του τραγουδιστή των Kiss και χειροπέδες στον εξοπλισμό του, που έκανε την βρώμικη δουλειά του χοντρού.Ήταν το ακριβώς αντίθετο από τον Αι Νικόλα (σημερινό Σάντα). Όποιο παιδί λοιπόν δεν βρισκόταν στην λίστα του καλού άγιου έμπαινε αμέσως στην black list του Κράμπους, το οποίο σήμαινε αλυσόδεμα και μεταφορά του παιδιού στο λημέρι του για πνιγμό ή φάγωμα ανάλογα με τη διάθεση. Ωραία πράγματα να λες στο πεντάχρονο παιδί σου που δεν τρώει τις φακές.)

Όπως καταλαβαίνετε η θέση μου ήταν δύσκολη ... έπρεπε να απομακρύνω το παιδί από κοντά του προτού μεταβώ σε μάχη,,Λογομαχώντας με τον τραγοπόδαρο κατάφερα να του αποσπάσω την προσοχή , 

ώστε το θαραλέο γατί μου να του περάσει μια απίστευτα δυνατή δαγκωνιά ,απομακρύνοντας έτσι το παιδάκι από κοντά του!

Ήξερα πως τότε ήταν η στιγμή που έπρεπε να δράσω .!!

Παίρνω φόρα και αρχίζω να τρέχω προς το μέρος του βγάζοντας παράλληλα το σπαθί μου από την θήκη του!

Ο πανέξυπνος βοηθός μου κατάφερε να του περάσει μία γρατζουνιά στο μέρος των ματιών του ρίχνοντας έτσι 

την άμυνα του!!!

Αυτό ήταν και το τέλος του Κράμπους , καρφώνοντας την κοφτερή μου λεπίδα με άνεση στο κέντρο της καρδιάς του!

Σέρνοντας το κεφάλι του στο σπίτι μου, σκεπτόμενος ότι θα τονίσει την συλλογή μου :P...  φωνές χαράς δημιουργούσαν μια όμορφη μελωδία στο Yollywoodz! ;)

- " ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ ΣΩΘΗΚΑΝΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ !!!! "

 

by,

w00dz GR3

 

 


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Lefteris, Wizc και σε 34 άλλους
Welcome to Yollyw00dz !!
:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

#9 pupis

pupis

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 54 μηνύματα
  • Τοποθεσίαbehind you!!!
  • Ομάδα:Sky is the limit
  • Κόσμος:GR10
  • Ήρωας:xxxwonderxxx
Φήμη: 52

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 13:16:25

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ,ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΖΟΥΣΕ Ο PUPIS ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΟΣΠΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ Ο ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΚΑΛΕΣΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΟ ΣΥΝΕΒΕΙ,Ο ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΞΩΤΙΚΟ.ΜΕΤΆ ΑΠΌ ΑΥΤΌ Ο PUPIS ΡΏΤΗΣΕ ΤΟΝ ΆΓΙΟ ΒΑΣΊΛΗ ΓΙΑΤΊ ΤΟΝ ΈΚΑΝΕ ΈΤΣΙ,Ο ΆΓΙΟΣ ΒΑΣΊΛΗΣ ΑΠΆΝΤΗΣΕ ΌΤΙ ΉΘΕΛΕ ΛΊΓΗ ΒΟΉΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ ΈΤΣΙ Ο PUPIS ΆΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΆΖΕΙ PAYSAFE ΓΙΑ ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ. Ο ΆΓΙΟΣ ΒΑΣΊΛΗΣ ΉΤΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΆΤΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΌΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΆΛΟ ΤΑΞΊΔΙ ΤΟΥ,ΜΌΛΙΣ ΈΒΑΛΕ ΤΗΝ ΖΏΝΗ ΤΟΥ ΕΊΔΕ ΌΤΙ ΕΊΧΕ ΦΆΕΙ ΠΟΛΛΆ ΜΠΙΣΚΟΤΑ .ΌΜΩΣ Ο ΜΕΓΆΛΟΣ ΉΡΩΑΣ PUPIS ΈΔΩΣΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΆ ΤΟΥ ΖΏΝΗ ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΈΣΩΣΕ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΔΩΣΕ ΣΤΟΝ ΗΡΩΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ...ΜΠΑΤΣΟ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΝΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΙΚΗ ΖΩΝΗ  TED PARDY (Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΠΑΝΩ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ,ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ,ΜΠΑΝΑΝΕΣ,ΠΙΣΤΟΛΑΚΙΑ,ΑΧΛΑΔΙΑ,ΑΝΤΙΔΙΑ,ΜΠΑΛΕΣ ΣΤΡΟΓΓΙΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.ΜΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΙΔΕ ΟΤΙ Η ΖΩΝΗ ΕΙΧΕ ΜΠΑΝΑΝΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ Η ΖΩΝΗ ΣΚΙΣΤΙΚΕ ΚΑΙ Ο PUPIS ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΑΝΤΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ , ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΤΡΩΓΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΞΩΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΦΑΝΕ 6 ΜΗΝΕΣ.ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΙΝΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΑΖΕΒΕΙ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΜΠΑΝΑΝΕΣ.

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ Ο ΗΡΩΑΣ ΜΑΣ ΒΑΡΕΣΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΑΝΑΝΕΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΥ ΚΑΙΡΟ Ο PUPIS ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΑΝΑΝΕΣ ΩΣ ΜΑΝΑΒΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΓΚΡΑΦΕΥΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ.

 

 

pupis gr4


  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, w00dz, Katastrofeas12 και σε 13 άλλους

#10 worthles

worthles

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
  • Ομάδα:kingdom hearts
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:worthless
Φήμη: 22

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 14:28:58

Μια φορά κι έναν καιρό,σε μία πόλη πολύ φτωχή οπου οι άνθρωποι δεν ήξεραν αν θα μπορέσουν να αγοράσουν δώρα στους φίλους τους λλ'ογω κρισης, ήταν ένας ήρωας που λεγόταν  worthless. Αποφάσισε ότι τα φετινά Χριστούγεννα θα ήθελε να τα γιορτάσει μ΄έναν διαφορετικό τρόπο απ ότι τις άλλες χρονιές. Αφού εφοδιάστηκε με τον απαραίτητο εξοπλισμό, έριξε μέσα στο σακίδιο του μια κονσέρβα με φασόλια φούρνου και λίγη γαλοπούλα και ξεκίνησε για την νέα του περιπέτεια. 
Εκεί που περπατούσε μέσα στο δάσος, κάπου στο δρόμο βρήκε ένα κομμάτι σκισμένο χαρτί που έμοιαζε με χάρτη. Πλησίασε το σήκωσε και όταν το είδε με περισσότερη προσοχή κατάλαβε ότι πρόκειται για έναν πολύ παράξενο χάρτη. Ο χάρτης αυτός δεν περιείχε τοπωνύμια αλλά έδειχνε κάποια χριστουγεννιάτικα σύμβολα. Δυστυχώς όμως γι αυτόν ήταν σκισμένος κι έλλειπε ένα σημαντικό του μέρος. Παρ όλα αυτά, αποφάσισε να τον κρατήσει και να δει τι θα μπορούσε να κάνει, γνωρίζοντας ότι υπάρχει ένας μύθος που έλεγε ότι κάθε χρόνο τη μέρα των Χριστουγέννων και μόνο γι αυτήν, εμφανίζεται ένας θησαυρός. 
Περπατώντας πέρασε η ώρα και άρχισε να νυχτώνει. Άρχισε να ψάχνει κάπου να ξαποστάσει και αφού έπεσε το σκοτάδι, ξάφνου μπροστά του είδε να φέγγει κάτι αμυδρά στο βάθος. Για καλή του τύχη, αφού προχώρησε προς τα εκεί , είδε ότι είχε φτάσει σ ένα σπίτι μοναχικό μέσα στο δάσος. Ήταν τόσο όμορφα στολισμένο, όπως στα παραμύθια. Ένα πανέμορφο χριστουγεννιάτικο σπίτι! Δεν αντιστάθηκε και πλησίασε ακόμη περισσότερο. Όταν έφτασε πιο κοντά, πρόσεξε ότι μέσα από αυτό ακουγόταν τραγούδια, φωνές, γέλια... και στην εξώπορτα ήταν κρεμασμένο ένα πέταλο. Έτσι, αποφάσισε να χτυπήσει την πόρτα και να ρωτήσει αν υπάρχει κάποιο μέρος στο οποίο θα μπορούσε να περάσει το βράδυ του. 
Όταν του άνοιξαν την πόρτα, τον καλωσόρισαν με χαρά και τον περιποιήθηκαν σαν δικό τους άνθρωπο. Στη διάρκεια της βραδιάς ένα ζευγάρι ανακοίνωσε τον γάμο του δείχνοντας το πιστοποιητικό του γάμου τους. Όλοι ζητωκράυγαζαν από χαρά που έμαθαν τόσο ευχάριστα νέα τέτοια μέρα. Μερικοί από αυτούς έβγαλαν μια τράπουλα και άρχισαν να παίζουν πόκερ. Η βραδιά εξελισσόταν ομαλά, καθώς είχε καθίσει σ ένα μεγάλο μαξιλάρι δίπλα στο τζάκι κι έτρωγε την πίτα με την κολοκύθα και το τσουρέκι που του είχαν προσφέρει, ο worthless πρόσεξε ότι υπήρχε ένας χάρτης κρεμασμένος στον τοίχο του σαλονιού σαν διακοσμητικός πίνακας. Το περίεργο όμως ήταν πως το κομμάτι του χάρτη που είχε βρει ταυτιζόταν με ένα μέρος αυτού του πίνακα. 
Άρχισε να σκέφτεται τι μπορεί να συμβαίνει και κατάλαβε ότι πρόκειται για έναν γρίφο που έπρεπε να λύσει. Μετά από ώρες σκέψης και πολλής προσπάθειας κατάλαβε ότι αναφερόταν σε ένα χριστουγεννιάτικο ξόρκι που έπρεπε να δημιουργήσει από τα σύμβολα που υπήρχαν επάνω του. Έτσι έκατσε αφοσιωμένος εκεί και ξαφνικά το βρήκε! Το ξόρκι ήταν έτοιμο! Το μόνο που έμενε ήταν να το διαβάσει δυνατά! Μόλις το διάβασε άνοιξε μια κρυφή πόρτα η οποία οδηγούσε σε μια κρύπτη. Αφού έλεγξε την κρύπτη για κάποια παγίδα, μπήκε μέσα και τι αντίκρισε; Ένα δωμάτιο γεμάτο θησαυρούς που φωτιζόταν από ένα τεράστιο κερί! Σάστισε... τα μάτια του γυάλιζαν από χαρά και έκπληξη! Φώναξε και τους υπόλοιπους μέσα από το σπίτι για να τον μοιραστούν αφού υπήρχε άφθονος για όλους! Για την καλή του αυτή πράξη εμφανίστηκε το πνεύμα των Χριστουγέννων και τον ρώτησε τι θα ήθελε πραγματικά. Αυτός απάντησε ότι θα ήθελε όλοι αυτά τα χριστούγεννα να έχουν τα λεφτά να αγοράσουν δώρα ο ένας στον άλλο έτσι ώστε να μην χαθεί το νόημα των χριστουγέννων. Κι έτσι το πνεύμα των Χριστουγέννων χαμογελώντας πραγματοποίησε την ευχή του και εξαφανίστηκε. 
Ο worthless ήταν τόσο χαρούμενος κι ευτυχισμένος που ευχαρίστησε τους ιδιοκτήτες του σπιτιού που τον φιλοξένησαν και του έδωσαν την ευκαιρία να ζήσει αυτήν την απίστευτα μοναδική εμπειρία.
 
by worthless gr4

  • Αυτό αρέσει στον/η Lefteris, w00dz, herozeroplayer και σε 15 άλλους

#11 heroman123

heroman123

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 50 μηνύματα
  • Τοποθεσίακερατσινι
  • Ομάδα:Ο ΘΡΥΛΟΣ
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:PanosPlaysHeroZero
Φήμη: 26

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 15:42:24

ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΝΑΣ ΗΡΩΑΣ , Ο ΧΡΥΣΟΣ ΑΕΤΟΣ (TheGoldenEagle) ΕΚΑΝΕ ΗΡΩΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ.ΩΣΠΟΥ ΕΝΑΣ ΚΑΚΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ  ΤΩΝ ΚΟΣΜΩΝ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΚΟ.ΟΜΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΚΑΚΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝ ΓΚΡΙΝΤΣ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΝΙΚΙΣΕΙ.ΩΣΠΟΥ Ο ΗΡΩΑΣ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ.ΟΜΩΣ Ο ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ!Ε ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ.ΗΠΙΕ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟΥΣΕ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ . ΔΕΝ ΝΙΚΙΟΥΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΞΕΦΥΓΑΝ ΟΛΟΙ . Ο ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟΣ ΗΡΩΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΔΩΡΟ . Ο ΧΡΥΣΟΣ ΑΕΤΟΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΕ . ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΝ ΓΙΑ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΚΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΥ ΕΚΛΕΨΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ . ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ . ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ

 

-ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΗΡΩΕΣ.

-ΑΝ ΤΟΥΣ ΝΙΚΑΓΑ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΑΝΑ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΟΥ.

-Α ΣΙΓΑ ΤΑ ΝΕΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΚΟΥΠΟΝΙ ΓΙΑ ΝΤΟΝΑΤΣ....

 

 

ΥΣΤΕΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΝΤΟΝΑΤΣ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΟΣΜΩΝ.ΝΙΚΗΘΗΚΕ Ο ΤΖΟΚΕΡ , Ο ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ , Ο ΝΟΝΟΣ , Ο ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΜΑ ΟΜΩΣ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΞΑΝΑΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΝ ΜΙΣΟΥΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΡΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ.ΕΤΣΙ ΠΟΛΕΜΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΗΡΩΕΣ ΔΕΝ ΝΙΚΟΥΣΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΝΟΝΤΑΝ ΕΝΑΣ ΗΡΩΑΣ 3ΟΟ ΛΕΒΕΛ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ . ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΘΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΕΣΩΣΕ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΑ . Ο ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΔΩΡΟ .ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΓΚΡΙΝΤΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΠΟΤΕ.

 

 

 

thegoldeneagle gr4


  • Αυτό αρέσει στον/η rogaas, ThemakosGR3, WhySoSerius και σε 2 άλλους

#12 tolakos

tolakos

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 301 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαParis, France
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:lolkiller
Φήμη: 392

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 15:56:04

Μια μερα στην Ελβετια, στο απομακρυσμενο χωριο "Santa Village" τα παιδια επαιζαν στην κεντρικη πλατεια του χωριου μεχρι που................ακουστηκε η φωνη ενος τρελου επιστημονα!!!!!! Εμφανιστηκε λοιπον με τον βοηθο του, τον Γκριντς για να σπειρει παντου στην Ελβετια το χαος... :angry:

Την ιδια στιγμη, ο αγαπημενος ηρωας της Ελβετιας, lolkiller, κοιμοταν ησυχος στο φτιαγμενο απο πουπουλα κρεβατι του οταν ειδε ενα οραμα πως αν δεν ξυπνουσε, το ξωτικο Γκριντς θα του εκλεβε τα οπλα και τους πυραβλους του. Ετσι ξυπνησε ο lolkiller, φορεσε την στολη του Αη-Βασιλη που αρεσει στα παιδια, εβαλε ενα καρω τραπεζομαντηλο για μπερτα, πηρε τις χριστουγεννιατικες του μπαλες για πυραυλους και εφυγε να σωσει το κακο...Ουπς κατι ξεχασε και ετσι γυρισε πισω για να παρει τον αγαπημενο του βοηθο, Μπάντιτ...

Μολις εφτασε στην πλατεια τα παιδια ηταν τρομαγμενα....Ο τρελος επιστημονας απειλουσε να σκοτωσει  ολα τα παιδια της γειτονιας....

Τοτε ο lolkiller εμφανιστηκε μπροστα του ως πραγματικος ηρωας τον προκαλεσε σε μονομαχια...
Αφου παλεψαν πανω σε μια σανιδα πανω στον αερα εμφανιστηκε ο Iron-Man και βοηθησε τον lolkiller να σωσει τα Χριστουγεννα στην Ελβετια!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
 
by lolkiller gr1 

  • Αυτό αρέσει στον/η ioanna13, rogaas, drago10005 και σε 5 άλλους

#13 apontgr

apontgr

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 605 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαGREECE
  • Ομάδα:the killers
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:apontgr
Φήμη: 582

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 18:05:28

ο apontgr εσωσε τα χριστουγγενα
 
μια φορα και εναν καιρο τα χριστουγεννα δηλαδη.... η yoyodune (αν το εχω λαθος πειτε το μου) σκεφτηκε να κλεψει ολα τα χριστουγγενιατικα διακοσμητικα δηλαδη δεντρα στολιδια φωτακια κτλ με σκοπο να καταστρεψει τα χρισουγεννα. καθως εγω βοηθουσα τους ανθρωπους στο παρισι ωστε να εχουν τελεια χριστουγεννα πηγα να δω και τις αλλες περιοχες να δω πως εχουν διακοσμησει τα σπιτια τους αλλα αντι για δισκομησεις ειδα απλα σπιτια χωρις φωτακια κτλ δηλαδη μια νεκρη περιοχη. τοτε ρωτησα καποιον απο τους περαστικους γιαα το τι γινοταν και μου απαντησε πως δεν υπηρχε κατι στα μαγαζια οτιδηποτε χριστουγεννιατικο και οτι τα πραγματα τους για τα χριστουγεννα ειχαν χαθει. ετσι χωρις να χανω χρονο αρχισα να αναζητω στοιχεια και κατεληξα στο οτι φταει η yoyodune
ετσι επισκεφτηκα την εταιρεια και χωρις να με δουν μπαινω μεσα και τινα δω παντου χρισουγεννιτικες κορδελες φωτακια δεντρα και οτι ηθελες για χριστουγεννα. ετσι σκεφτηκα το εξης να στειλω ενα γραμμαστο διευθηντη της εταιρειας και να λεει πως στο παρισι ο κοσμος ηταν χαρουμενος με διακομησεις χριστουγεννιατικες και οσο τρελο και αν ηταν το εκανα. οταν διαβασε το γραμμα ο διευθηντης τρελαθηκε και εστειλε ολους τους υπαλληλους στο παρισι. αφου εφηγαν ολοι εγω μετεφερε ολες τις χριστουγεννιτικες διακομησεις στους κατοχους τους για να εχουν ευχαριστα χρισουγεννα . οσο για το παρισι ολοι ελειπαν και η yoyodyne βγηκε χαμενη και ετσι εζησαν αυτοι καλα και οι υπαλληλοι της yoyodyne χειροτερα
 
ΤΕΛΟΣ
 
apontgr gr3

  • Αυτό αρέσει στον/η rogaas, ThemakosGR3, stathisPapastathis και σε άλλον ένα

#14 Bla1r84

Bla1r84

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 815 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑργυρούπολη (Αττική)
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 1.525

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 18:26:14

ΠΡΟΣΟΧΗ: όσοι δεν έχετε γράψει μέσα στο μήνυμά σας το όνομα του ήρωά σας και το διακομιστή δεν θα μπορέσετε να λάβετε το βραβείο ακόμα και αν κερδίσετε. Γι' αυτό επεξεργαστείτε το μήνυμά σας και προσθέστε αυτά τα δύο στοιχεία.

 

 

 

ATTENTION: those of you who haven't written inside your message the name of your hero and the server will not be able to receive the reward even you win. For this reason, you should edit your message and add these two pieces of info.


  • Αυτό αρέσει στον/η Lanyru, tolakos, TeoGR12 και σε 4 άλλους

#15 Katastrofeas12

Katastrofeas12

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 530 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαAgrinion, Greece
  • Ομάδα:Energy Heroes
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:Katastrofeas12



Φήμη: 386

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 19:36:10

Ο Katastrofeas12 εσωσε τα Χριστουγεννα!!!

Μια χριστουγεννιατικη ημερα...περπατουσε στην γειτονια του Παρισιου για την καθημερινη του βαρδεια στην πόλη!

Ξαφνικα, ακουει σειρηνες κι εναν αντρα που ειχε καλημενο το προσωπο οτυ με ενα σκουφο!

Το σωμα του ηταν κοκκινο απο μπογια και τα ρουχα του πορτοκαλι!

Η μπλουζα του  εγραφε με μεγαλα γράμματα: Αντι-Χριστουγεννιάτικη οργάνωση (ή Α.Χ.Ο.)

Ετρεξε γρηγορα να τον συλλάβει!!!

Ο κακοποιος ομως γνώριζε καλα τις αδυναμίες του!!! Πέταξε ενα αμυγδαλωτό προς το μερος του ήρωα και αρχισε να τρεχει!

Ο Καταστροφέας εσκυψε κατω.. πεφτοντας με τα μουτρα...στο γλυκο!!! Μεχρι να το φαει, ο εχθρος ειχε εξαφανηστει! 

Οταν το αντιληφθηκε, αποφασισε να ψαξει πληροφοριες σχετικα με την οργάνωση! Δυστηχώς δεν βρηκε τιποτα! Ομως η εξυπναδα του ηταν περισσοτερη απο αυτη των κακοποιων, ετσι περιμενε ως το επόμενό τους χτυπημα. 

Aυτη την φορα ομως ειχε ετοιμαστει καλα...γεμησε τις τσέπες του με καραμέλες, ετσι ωστε να μην μπει σε πειρασμο να παρει γλυκα "παγιδες" των εχθρων!!!

Κι ομως οι εχθροι επιτεθηκαν στο τοπικο καταστημα δωρων! Δεν υπολογησαν ομως οτι ο ήρωάς μας τους ειχε στεισει μια παμπονηρη παγιδα. Καθως το εσκαγαν ανεμποδηστοι ο Katastrofeas12 εμφανηστηκε, Οι κακοι τρεχουν πανικοβλητοι! Ενας επιτίθεται πισωπλατα στο ηρωα δενοντας τον με λαμπακια! Ομως δεν ηταν αυτο το τελος... Η ηρωικη ομαδα του Καταστροφεα ορμησε θαρραλεα συλαμβανοντας τη συμμορια!

Eτσι Οι υπερ-ηρωες βραβευτηκαν και εσωσαν τα Χριστουγεννα!!!

 

ΤΕΛΟΣ

 

BY Katastrofeas12 GR2

 

 

θα ηθελα να παρακαλεσω τα ατομα που βλεπουν αυτο το κειμενο να το διαβασουν κι ας ειναι μεγαλο 

Σκευτειτε επισης ποσο κοπο εκανα για να το γραψω ολο αυτο....

Καλα Χριστουγεννα 


  • Αυτό αρέσει στον/η marios200111, Spiro1, tolakos και σε 7 άλλους

#16 Sly

Sly

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 65 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη,Δήμος Ευόσμου
  • Ομάδα:Heroes of the Night
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:Sly
Φήμη: 73

Δημοσιεύτηκε 18 Δεκέμβριος 2013 - 21:43:36

                                                              ΤΑ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

 

Άλλο ένα όμορφο,χιονισμένο και ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ βραδάκι άπλωσε χαρούμενα σε όλη την Big Crumble!!!Έχουμε 30 Δεκεμβρίου του 2013,μία μέρα πριν το καινούργιο έτος και όλα τα σπίτια των κατοίκων της είχαν στολίσει το χριστουγεννιάτικο τους δέντρο. Όλη η πόλη φώτησε από τα χριστουγεννιάτικα στολίδια!!! Εγώ ο Sly όπος συνήθως έκανα την βραδινή μου περιπολία μαζί με το πιστό μου βοηθό τον σκύλο μου τον Sly Junior για τυχόν προβλήματα όπως κλέψιμο κοσμηματοπωλείου,ληστία τράπεζας ή κλέψιμο τσάντας καμιάς γιαγιάς που περπατούσε στους χιονισμένους δρόμους της πόλης! Κατα της 3 τα ξημερώματα [31 Δεκεμβρίου!!!] τέλιωσα την νυχτερινή μου περιπολία και δεν άντεχα άλλο έπρεπε να κοιμηθώ,ήμουν λιώμα!!!                                                                                                                                                                                Την αλλη μέρα το πρωί ,είχα πολύ δουλειά διότι ένας ήρωας ποτέ δεν ξεκουράζεται,πάντα ειναι στο πλευρό των συνκατοίκων του και έπρεπε να κάνω την πρωινή μου περιπολία.Όλα τα παιδιά έλεγαν χαρούμενα τα κάλαντα!... Για να μην πολυλογό θα μπω στο... ζουμί του θέματος.Λίγο μετά της 7...

                                                                                                                                                                                                          

Άκουω τις σειρήνες των περιπολικών και βλέπω τον Γκριντς με τους βοηθούς του να κλέβουν όλα τα δώρα!!! Δεν αργώ πολύ ,βάζω την στολή μου,παίρνω τον εξοπλισμό μου και τον πιστό μου βοηθό και πάμε να σώσουμε τα χριστούγεννα! Μετά από πολύ ξύλο έχουν σκοτωθεί όλοι οι βοηθοί του, αλλά ο Γριντς το έσκασε με τα δώρα και με το ελικόπτερο του φεύγει! Παίρνω το αμάξι μου το SlyCar και σαν μανιακός τρέχω με turbo και τον ακολουθώ από κάτω. Φυσικά το αμάξι δεν ήταν ένα απλό αμάξι είχε ειδικούς μηχανισμούς! Ρίχνω τους πυραύλους και το ελικόπτερο ανατινάχτηκε! Εκεί που όλοι με χειροκροτούν μέσα απο τις φλώγες του ελικοπτέρου, εμφανίζεται ο Γκριντς και με το αλεξίπτωτο του προσγειώνεται σε μία ταράτσα!Όλοι νόμιζαν πως τα χριστούγεννα καταστράφηκαν ολοσχερώς αλλά για ακόμα μία φορά κρύβω κάποιον άσσο στο μανίκι μου!Βάζω το jetpack μου και ανεβαίνω πάνω!Ο ύπουλος και μοχθηρός Γκριντς όμως το σκάει και με προορισμό την Ελβετία κρύβεται

στην Yoyodyne!Έλα που ακόμα μία φορά δεν πέφτω στην παγίδα του πανίβλακα!Είχα συνεννοήθει με τον Batman και τον Robin  να πάνε στην Ελβετία και να πιάσουν τον Γκριντς! Αφού μετά από τόση κούραση και δυσκολία καταφέραμε να τον πιάσουμε όλοι μας χειροκροτούν και το Υπουργείο Άμυνας μας μοιράζει χρυσά μετάλλια για την μεγάλη μας νίκη! Ήμουν πολύ περήφανος που έσωσα τα χριστούγεννα

Αντίθετα με τον Γκριντς που τα περνάει στην φυλακή!!! :lol: :lol: :lol:

 

 

by,

 

Sly GR3


Επεξεργάστηκε από Lefteris, 19 Δεκέμβριος 2013 - 13:36:59.
Αφαίρεση κενών γραμμών για εξοικονόμηση χώρου.

  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Bla1r84, pupis και σε 5 άλλους

Heroes of the Night.....is here!!!


#17 Demonazz

Demonazz

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 7 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαCyprus
  • Ομάδα:TRAGIKOI
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:DemonazZ
Φήμη: 16

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2013 - 10:14:33

Μια φορά και έναν καιρό, μακρυά πέρα απο όλους ένα παιδί εν ονόματι DemonazZ περιμένει με αγωνία τα Χριστούγεννα στην πόλη Big Crumble. Βλέποντας την χιονισμένη και περιμένοντας τα δώρα απο τον Αϊ-Βασίλη για να δει χαρά σε ολα τα πρόσωπα των συνανθρώπων του , συνηδειτοποιεί οτι κάτι πάει στραβά καθώς περίεργα άτομα κυκλοφορούν στην πόλη του και προσπαθεί να βρεί μια λύση! Φοράει την στολή του και ξεκινάει να παρακολουθεί τις κινήσεις των ανθρώπων καθώς βλέπει κακοποιούς να επιτίθενται σε άτομα αυτός προσπαθεί να τα σώσει και να βάλει τάξη ωστέ ο Αϊ-Βασίλης να μην βρεί κανένα εμπόδιο μπροστά του και να μοιράσει ολα τα δώρα στα παιδιά αλλά και τους μεγάλους. Ο ήρωας (παιδί) της big crumble προσπαθεί να έχει συνεχώς τα μάτια του ανοιχτά αλλά απο την υπερβολική κούραση δυστυχώς πρέπει να διακόψει λίγο για να ξεκουραστεί. Την επόμενη ημέρα καθώς ξεκινάει ξανά βλέπει οτι πολλοί άνθρωποι έχουν βρεθεί σε δύσκολη μοίρα καθώς πέρασαν δύσκολη νύχτα χωρίς τον ήρωα τους. Ριμαγμένα σπίτια , αυτοκίνητα και μια ανάστατη πόλη απο κακοποιούς και γενικά απο εχθρούς της ..τον πηγαίνουν πίσω και προσπαθεί με σκληρή δουλειά να φέρει ξανά την τάξη. Παίρνει την στολή του , εξοπλίζεται με πυραύλους , πίνει τα ενισχυτικά του και ξεκινάει με τον "βοηθό" του τον ΥπέρΣκύλο και ρωτάει τα σπίτια. Βρίσκει λύσεις και εχθρούς καθώς όλους και ολα τα καθαρίζει στο διάβα του βλέπει οτι λίγες ώρες μονάχα χωρίζουν την είσοδο του Αϊ Βασίλη στην μεγαλούπολη. Πηγαίνει σπίτι αφού έχει φέρει την τάξη στην πόλη του και περιμένει με ανυπομονισία να έρθει για τα δώρα. Την επόμενη ημέρα καθώς ξυπνάει βρίσκει ενα ποτήρι γάλα με πολλά κουτιά γύρω γύρω και ενα γράμμα "ΑΠΑΝΤΗΣΗ" απο τον Αϊ-Βασίλη στο οποίο λέει : 

 

Αϊ βασίλης - Πρός ήρωα DemonazZ

 

Σε ευχαριστώ που έφερες την τάξη και την ασφάλεια στην πόλη και χάρις εσένα ολα θα πήγαιναν στραβά και δεν θα δεχόταν κανείς τα δώρα μου γιαυτό σε ανταμοίβω με διάφορα δώρα όπως Επικό εξοπλισμό της Διάσωσης Των Χριστουγέννων (Ολοκληρωμένο Επικό Σετ) και 1 κουτί γεμάτο λαχταριστά DONUTS (150) τα οποία θα σε βοηθήσουν να πας παρακάτω και να βάζεις πάντα την τάξη.

 

ho-ho-hooo! Καλά Χριστούγεννα σε όλους

 

*Έτσι έσωσε ο DemonazZ τα χριστούγεννα της Big Crumble.

___________________________________________________

Σέρβερ / Κόσμος / World : gr1 

Όνομα / Name / (Character) : DemonazZ


  • Αυτό αρέσει στον/η Bla1r84, rogaas, SleepyAD και σε 2 άλλους

#18 klpaok

klpaok

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 5 μηνύματα
Φήμη: 47

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2013 - 13:30:48

Παραμονή Χριστουγέννων.. Το κλίμα γιορτινό μέχρι και στο ποιο απομακρυσμένο μέρος της Γης. 
 
Όλοι οι κάτοικοι της Ελβετίας, ετοιμάζουν τις προετοιμασίες για την μεγαλύτερη γιορτή της χρονιάς.. Τα ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ! Η ώρα είναι 11:00 το πρωί και όλοι δουλεύουν σκληρά για να ετοιμάσουν όσο πιο γρήγορα γίνετε το γιορτινό τραπέζι όπου θα βρίσκεται στο κέντρο της πόλης. Ενώ ταυτόχρονα, οι βοηθοί των υπέρ-ηρώων βοηθούν στον στολισμό του (15 μέτρων) δέντρου, όπου θα κάνει συντροφιά στους κατοίκους της πόλης δίπλα από το τεράστιο εορταστικό τραπέζι γεμάτο με λαχταριστά χριστουγεννιάτικα τρόφιμα. 
 
Η ώρα κοντεύει 4:00 το μεσημέρι κι εκείνη την στιγμή, μπαίνει και το τελευταίο στολίδι στο δέντρο! Κατά τις 4:30 έχουν προστεθεί όλα τα πιάτα στο τραπέζι και σιγά σιγά, ο κόσμος μαζεύεται και στρογγυλοκάθετε στο, τεράστιο αυτό τραπέζι. Κολλητοί, φίλοι, συγγενείς, παππούδες, γιαγιάδες, απλοί κάτοικοι, βοηθοί μέχρι και ο Σούπερ-ήρωας με το μεγαλύτερο επίπεδο, είναι στο τραπέζι! Το δέντρο μπαίνει στην πρίζα και τα φώτα ανάβουν, "Η ΓΙΟΡΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ" ακούγετε από τα μεγάφωνα η φωνή του προέδρου της πόλης. Μόλις 10 λεπτά πέρασαν και εμφανίζονται 3 κακά ξωτικά Γρίντζ, ένας κακός Αη-Βασίλης και πολλά πολλά μικρά ξωτικά. Αμέσως, ο ADReaS10 (το 10 σημαίνει πως είναι ο 10ος Αντρέας της γενιάς του) καλλέι με το Σούπερ-Ενισχυμένο Τηλέφωνο <<Oi analwsimoi>> στέλνοντας, με αυτόν τον τρόπο, μήνυμα σε όλα τα μέλη της ομάδας για να βρεθούν σε ένα σημείο της πόλης μαζί (όπως καταλαβαίνετε, το τραπέζι ήταν πολύ μεγάλο, οπότε δεν μπορούσαν να ιδωθούν με κάποιον άλλο τρόπο) και να κάνουν συμβούλιο, για το πώς θα νικηθούν οι κακοποιοί. Αποφασίσαμε λοιπόν, πρώτα να βγουν και να πολεμήσουν οι βοηθοί μας και αν νικηθούν, να βγούνε για βοήθεια οι μικρότεροι σε επίπεδο και άμα συνεχίσουν να χρειάζονται βοήθεια να βγει ο αρχηγός της ομάδας μαζί με τους πιο έμπειρους παίχτες του. Έτσι λοιπόν, όλοι πήγαν σε κλάσματα δευτερολέπτου, να βάλουν τα καλά πολεμικά ρούχα τους.
                                                                                                                                           
Η μάχη αρχίζει, πρώτα βγαίνουν οι βοηθοί, όμως ο Κακός Αι-Βασίλης έχει υψηλή άμυνα και δεν ένιωσε σχεδόν τίποτα. Στην συνέχεια βγήκαν τα μικρά επίπεδα της ομάδας, δυσκολεύτηκαν λίγο, αλλά στο τέλος έκαναν χαρούμενους τους ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΥΣ (για ακόμα μια φορά). Ο Κακός Αι-Βασίλης νικήθηκε πλέον, τώρα μας μένουν οι 3 Γρίντζ. Αποτελειώνουν στα γρήγορα τα μικρά επίπεδα και δράση παίρνει ο αρχηγός με τα μεγάλα επίπεδα της ομάδας. Η μάχη είναι σκληρή, ευτυχώς ο ADReaS10 είχε φορέσει την στολή του Zorro η οποία του ανέβαζε πολύ διαίσθηση και άμυνα. Έτσι λοιπόν, ο Αντρέας σκότωσε και τον τελευταίο Γκρίντζ άρα τώρα μένουν τα μικρά ξωτικά. Οι δεξιότητες τους δεν είναι πολύ υψηλές, αλλά είναι χιλιάδες και η μάχη όσο πάει και δυσκολεύει. Μένει ο αρχηγός μας, με ένα άλλο μόνο ξωτικό (ο αρχηγός έχει 10.000 ζωή ΜΌΝΟ!!) έχει κουραστεί αρκετά και δεν μπορεί να συνεχίσει άλλο.. ΌΠΑ! Μια στιγμή, πριν τον αποτελειώσει το μικρό κακό ξωτικό, θυμάται πως έχει ένα καρπούζι-βόμβα στην τσέπη του παντελονιού του. Την εκσφενδονίζει και για άλλη μια φορά Oi analwsimoi έκαναν το καθήκον τους. Οι κακοποιοί, εξαφανίστηκαν και τα Χριστούγεννα σώθηκαν.. :) 
 
Όλοι οι κάτοικοι και ο πρόεδρος, ευχαρίστησαν τους Αναλώσιμους και η  γιορτή συνεχίστηκε ομαλά και γαλήνια ..!
 
Σέρβερ/Κόσμος/World : gr1 
 
Όνομα/Name/(Character) : ADReaS10

  • Αυτό αρέσει στον/η Spiro1, Lefteris, tolakos και σε 33 άλλους

#19 psyxakias

psyxakias

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 3 μηνύματα
Φήμη: 6

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2013 - 13:58:02

                                       ΜΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΙΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ "PSYXAKIAS"

                                       ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΣΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ :)

ΠΡΩΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΩΝ,

  

ΞΥΠΝΑΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΣΠΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΓΕΜΑΤΟ ΧΙΟΝΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ.ΕΦΤΑΣΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΜΑΓΙΚΕΣ ΑΥΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΖΑΜΕ

ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ, ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΙΟΝΙ,ΤΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ,ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΦΩΝΟΥΛΕΣ ΓΕΜΙΖΑΝ ΜΕ ΧΑΡΑ ΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΜΑΣ.

 

ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ. ΚΑΘΩΣ ΕΠΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΟΡΥΒΟ, ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΙΣ ΜΥΤΕΣ ΤΟΝ ΠΟΔΙΩΝ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ, Ο "GRINCH" ΤΟ ΚΑΚΟ ΞΩΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΟΤΙΠΟ ΤΗΣ "YOYODYNE" ΣΤΟ ΠΑΛΤΟ ΤΟΥ, ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΥΣΟΔΕΣΕΙ ΤΟΝ ΑΓΙΟ-ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΡΝΕΙ ΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ,

ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΣΑ ΑΡΠΑΞΑ ΤΟ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ ΤΟΥ ΓΚΟΛΦ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΤΗΠΥΣΑ. ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΩ ΛΙΠΟΘΥΜΟΣ ΚΑΘΩΣ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΧΡΥΣΟ ΛΟΥΚΕΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ,

ΒΓΑΖΩ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΑΓΙΟ-ΒΑΣΙΛΗ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ.

 

ΥΣΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΕ ΤΠΤ , ΞΥΠΝΙΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΔΩΡΑ ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ

ΕΤΡΕΞΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΟΙΧΑ ΔΙΧΩΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΜΕΣΑ ΕΙΧΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΛΟΥΚΕΤΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ-ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΠΑΝΩ

 

-ΑΓΑΠΗΤΕ "PSYXAKIAS" ΗΣΟΥΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΣΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ.ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΛΟΥΚΕΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΡΥΨΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ , ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΝΑ "DONUT" XD

                                                                  

                                                            THE END

 

 

PSYXAKIAS GR1


  • Αυτό αρέσει στον/η Neymar27, Demonazz, emy και σε 3 άλλους

#20 billthegreek2

billthegreek2

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 235 μηνύματα
  • Τοποθεσίαπλανητης γη
  • Ομάδα:(looking for a team:)
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:billthegreek2
Φήμη: 139

Δημοσιεύτηκε 19 Δεκέμβριος 2013 - 17:10:36

billthegreek2,κοσμοςgr2

Χριστουγεννα του 2012στο yoyo island,ενα νησι στο οποιο δεν χιονιζει ποτε και η πιο χαμηλη θερμοκρασια ειναι +10 βαθμοι.Ολα αυτα μεχρι σημερα γιατι...

Χιονι στο yoyo island!!!Αποκλειετε.Καποιος βρισκετε πισω απο αυτο και νομιζω πως ξερω ποιος.Η yoyodine βεβαια αλλα γιατι;Μετα απο πολλες ωρες ψαξιματος βρισκω δυο αδιστακτους εγκληματιες να συνομιλουν!το σχεδιο της yoyodine ηταν να καταστρεψει τα χριστουγεννα πλημμυριζοντας την πολη απο το λιωμενο χιονη.Περιεργο αλλα πανουργο σχεδιο!Επρεπε να κανω κατι.Ενα μεγαλο πλοιο της yoyodine πλεει στον κολπο και αφηνει ενα περιεργο αεριο στον ουρανο.τρεχω κολυμποντας στο πλοιο...
"Αυτο μοιαζει πολυ με ειδικη αποστολη"σκεφτομαι και ορμαω στην μαχη.τα πρωτα στελεχη της εταιριας ειναι ασχετα απο μαχη οποτε φτανω ευκολα στον στοχο μου.Την μηχανη.Ηξερα πως επρεπε να δρασω γρηγορα .Τα πρωτα χιονια εχουν ειδη λιωσει και οι κατοικοι ανησυχουν..
Δινω ενα δυνατο χτυπημα στην μηχανη που εβγαζε το αεριο και...τα καταφερα!Με ενα μονο χτυπημα εσωσα τα χριστουγεννα και εγινα ο ηρωας του νησιου.Αλλα τι θα κανουμε με τοσο χιονη;Με τετοιο καιρο...δωρεαν γρανιτες για ολους!!!

  • Αυτό αρέσει στον/η Djokovic3, Demonazz, ThemakosGR3 και σε 4 άλλους
Τα ωραιοτερα πραγματα στην ζωη...δεν ειναι πραγματα,ειναι ντονατς!




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες