Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Forum - Αύξηση like


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 13:30:31

Καλησπέρα,

Θα σας πω την ιδέα μου την οποία έψαξα και δεν βρήκα κάπου εκτός και αν δεν είδα όσο καλά έπρεπε.. Θα ήθελα τα Like που πατάμε εδώ στο Forum ότι μας αρέσει κάτι, να μην υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όριο και να είναι άπειρα η τουλάχιστον πιο πολλά από αυτά που μπορούμε να πατήσουμε τώρα.. Η αλήθεια είναι πως δεν είναι κάποια σοβαρή αλλαγή που πρέπει να γίνει (αν γίνει στο μέλλον) αλλά προσωπικά για εμένα δεν μου αρέσει να μην μπορώ σε κάποια φάση να μην πατάω άλλα like επειδή έφτασα το όριο.

Η ιδέα μου είναι αυτή, για τον τίτλο δεν μου ερχόταν κάτι καλύτερο.. Περιμένω σχόλια.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 17 Αύγουστος 2018 - 13:33:11.

  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6, AlphaWarrior, kokomoro και σε 2 άλλους

#2 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.102 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.804

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 13:37:07

Καλησπέρα,

Θα σας πω την ιδέα μου την οποία έψαξα και δεν βρήκα κάπου εκτός και αν δεν είδα όσο καλά έπρεπε.. Θα ήθελα τα Like που πατάμε εδώ στο Forum ότι μας αρέσει κάτι, να μην υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο όριο και να είναι άπειρα η τουλάχιστον πιο πολλά από αυτά που μπορούμε να πατήσουμε τώρα.. Η αλήθεια είναι πως δεν είναι κάποια σοβαρή αλλαγή που πρέπει να γίνει (αν γίνει στο μέλλον) αλλά προσωπικά για εμένα δεν μου αρέσει να μην μπορώ σε κάποια φάση να μην πατάω άλλα like επειδή έφτασα το όριο.

Η ιδέα μου είναι αυτή, για τον τίτλο δεν μου ερχόταν κάτι καλύτερο.. Περιμένω σχόλια.

Αυτός ο περιορισμός (νομίζω 5 την ημέρα) υπάρχει γιατί ο καθένας θα έφτιαχνε πολλαπλούς λογαριασμούς και θα έκανε άπειρα like στον κανονικό του λογαριασμό. 



#3 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 13:42:00

Αυτός ο περιορισμός (νομίζω 5 την ημέρα) υπάρχει γιατί ο καθένας θα έφτιαχνε πολλαπλούς λογαριασμούς και θα έκανε άπειρα like στον κανονικό του λογαριασμό.

Υπάρχουν και κάποιοι κανόνες που πρέπει να ακολουθούμε όλοι μας.. Όποιος φτιάξει διπλό λογαριασμό, πιστεύω πως οι συντονιστές θα το ανακαλύψουν σύντομα και θα κάνουν κάτι γιαυτό.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 17 Αύγουστος 2018 - 13:45:11.


#4 XMEN

XMEN

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 112 μηνύματα
  • Ομάδα:ΙΠΠΟΤΕς
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:ΧΜΕΝ



Φήμη: 106

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 14:30:10

καλησπέρα ..πωπω ρε συ φιλε τοσο καιρο στο φορουμ και μολις τωρα εμαθα οτι μπορουμε να κανουμε μονο 5 like...   νομιζω οτι ειναι καλα ...αλλωστε ποιος ο λογος να βαρας like  σε οτι διαβαζεις ...(αποψη μου)..  αλλα απο την αλλη καταλαβαινω την απαιτηση σου για αυξηση   ,,οποτε θα παρω το μερος σου


  • Αυτό αρέσει στον/η NiCkPaPa

#5 Guest_Nèxt_*

Guest_Nèxt_*
  • Guests
Φήμη: 0

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 14:34:45

καλησπέρα ..πωπω ρε συ φιλε τοσο καιρο στο φορουμ και μολις τωρα εμαθα οτι μπορουμε να κανουμε μονο 5 like... νομιζω οτι ειναι καλα ...αλλωστε ποιος ο λογος να βαρας like σε οτι διαβαζεις ...(αποψη μου).. αλλα απο την αλλη καταλαβαινω την απαιτηση σου για αυξηση ,,οποτε θα παρω το μερος σου


Δεν απαιτώ κάτι αυτό έλειπε κιόλας.. Απλά είπα μια ιδέα και αν στο μέλλον γίνει έχει καλός αλλιώς δεν πειράζει.. Ώστε για τον λόγο που θα "βαράω" like, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ τώρα είναι για κάτι που μπορεί να μου αρέσει σε ότι διποτε και επειδή συμφωνώ με τον άλλον. Τουλάχιστον έτσι το σκέφτομαι εγώ.

Επεξεργάστηκε από Nèxt, 17 Αύγουστος 2018 - 14:40:00.

  • Αυτό αρέσει στον/η omg3lol6

#6 grigrist

grigrist

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.838 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαHero Zero
  • Κόσμος:GR1



Φήμη: 4.280

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 14:50:07

Εγώ είχα προτείνει την κατάργηση των likes ή έστω απλά να πατάς like και να μην προσμετρούνται (όπως έχω δει σε μερικά φόρουμ να συμβαίνει). Επομένως, για να καλύψουμε όλα τα μειονεκτήματα, θα μπορούσε να υλοποιηθεί η επ' άπειρον χρήση των likes ανά ημέρα (φυσικά για να αναδεικνύονται και οι καλύτερες ιδέες των μελών) και ταυτόχρονα η αδιάφορη σημασία τους (όλοι θα έχουν 0 ή άπειρο).

 

Ξέχασα να ενημερώσω πως τα likes ανά ημέρα είναι 10.


Επεξεργάστηκε από grigrist, 17 Αύγουστος 2018 - 14:55:23.

  • Αυτό αρέσει στον/η ioantheod, giann657, Killfan7 και σε 2 άλλους

#7 goof123

goof123

    Χρυσός Ήρωας

  • Coordinators
  • 1.102 μηνύματα
  • Κόσμος:GR10



Φήμη: 1.804

Δημοσιεύτηκε 17 Αύγουστος 2018 - 15:13:01

Εγώ έχω προτείνει την κατάργηση των likes ή έστω απλά να πατάς like και να μην προσμετρούνται (όπως έχω δει σε μερικά φόρουμ να συμβαίνει). Επομένως, για να καλύψουμε όλα τα μειονεκτήματα, θα μπορούσε να υλοποιηθεί η επ' άπειρον χρήση των likes ανά ημέρα (φυσικά για να αναδεικνύονται και οι καλύτερες ιδέες των μελών) και ταυτόχρονα η αδιάφορη σημασία τους (όλοι θα έχουν 0 ή άπειρο).

Δηλαδή υπάρχουν ακόμα άτομα που νοιάζονται για τα like; :S 

Εν έτη 2018 που το hero zero είναι στα τελευταία του;  (grin)


Επεξεργάστηκε από goof123, 17 Αύγουστος 2018 - 15:20:49.

  • Αυτό αρέσει στον/η grigrist




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες