Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Παρακολούθηση Βίντεο - μεγάλη καθυστέρηση

Βίντεο Καθυστέρηση Διαφημίσεις Τηλεόραση

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
2 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 popcon

popcon

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 17 Φεβρουάριος 2016 - 09:26:27

Ηθέλα να ρωτήσω γιατί καθυστερεί να παίξει το βίντεο.

Αργεί 2 έως 3 και λεπτά ώστε να ξεκινήσει.

 

Το πρόβλημα οφείλεται σε εμένα ή το έχουν και άλλοι παίκτες?

 

Αυτό προκαλεί απώλεια της δυνατότητας να μειώσεις τον χρόνο αναμονής, π.χ. στις επιθέσεις στον κακοποιό...

 

Χώρια που το τελευταίο διάστημα είναι μια και μοναδική η διαφήμηση και διαρκεί πολύ (45sec)

και δεν έχει πια skip ad....


Επεξεργάστηκε από popcon, 17 Φεβρουάριος 2016 - 09:41:40.


#2 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 17 Φεβρουάριος 2016 - 09:29:19

μου καθυστερεί κοντά στα 40 δευτερολεπτα κάθε φορά.

το εχω συζητήσει με τα μέλη της ομάδας μου κ συμβαίνει κ σε εκείνους.


...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#3 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 17 Φεβρουάριος 2016 - 09:42:18

Επειδή μπαίνω στο παιχνίδι κατά καιρούς απο διαφορετικές συνδέσεις (ανάλογα σε ποιόν χώρο βρίσκομαι με το netbookάκι μου) το πιο πιθανόν είναι πως έχει να κάνει με την ταχύτητα σύνδεσης.

 

Αν μπαίνεις απο χώρο που συνδεόνται πολλοί χρήστες (π.χ κάποιο κατάστημα καφέ) το λογικό είναι να σου καθυστερεί λόγω φόρτου σύνδεσης. Αν μπαίνεις απο οικιακή, γρήγορη σύνδεση, λογικά η καθυστέρηση είναι μικρότερη. Σε κάθε περίπτωση σε όλους λίγο πολύ καθυστερεί. Κατα καιρούς επίσης κολλάει και δεν φορτώνει καθόλου διαφήμιση και όταν συμβαίνει αυτό, συμβαίνει σε όλους. Μου έχει τύχει να συμβαίνει για μέρες αυτό (να μην φορτώνονται καθόλου οι διαφημίσεις).

 

Το skip add έχει να κάνει με την διαφήμιση αυτή καθεαυτή. Υπάρχουν διαφημίσεις που δίνουν αυτήν την δυνατότητα, υπάρχουν άλλες που πρέπει να την δείς ολόκληρη μέχρι να τελειώσει. Στην δεύτερη περίπτωση και αφού φορτώσει η διαφήμιση, προσωπικά αλλάζω παράθυρο και διαβάζω άλλα πράγματα συνήθως σε ειδησεογραφικά site...


  • Αυτό αρέσει στον/η odi





Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: Βίντεο, Καθυστέρηση, Διαφημίσεις, Τηλεόραση

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες