Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Oμάδες δορυφόροι


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
56 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#21 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 08:07:29

Μπορεί να το είπαν ειδικά για την ομάδα σου, δεν ξέρω και δεν ασχολούμαι με τον gr12. Όμως το πρόβλημα είναι ευρύτερο και αφορά όλους τους σέρβερ. Εσύ θεωρείς σωστό να παίζεις με την στρατηγική που παίζεις, μια μερίδα όμως παικτών προσπαθούμε να παίξουμε το παιχνίδι πιο καθαρά. Αν θέλεις να υπερασπιστείς την τακτική σου των καλύψεων ας το κάνεις, δεν χρειάζεται όμως νόμίζω να επιτίθεται ο ένας παίκτης στον άλλο.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#22 Rakoyn

Rakoyn

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 4 μηνύματα
Φήμη: 3

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 09:14:25

Αν κάναμε κάτι παράνομο πιστεύεις οτι θα παίζαμε ακόμα?Οποτε όλα είναι λογια να ειχαμε να λέγαμε...Το πως θα παίξω το παιχνιδι μου είναι δικο μου θέμα.Όταν αγόραζαν οι άλλοι κουτάκια απο το μαγαζί και τα πουλούσαν και σε ενα βράδυ απο +100 που είχες ενα παίκτη πήγαινε -200 εκεί δεν υπήρχε αδικία?Αλλά δε βγήκα να κραξω το τροπο που παίζει ο καθένας.

#23 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 09:21:47

Αν κάναμε κάτι παράνομο πιστεύεις οτι θα παίζαμε ακόμα?Οποτε όλα είναι λογια να ειχαμε να λέγαμε...Το πως θα παίξω το παιχνιδι μου είναι δικο μου θέμα.Όταν αγόραζαν οι άλλοι κουτάκια απο το μαγαζί και τα πουλούσαν και σε ενα βράδυ απο +100 που είχες ενα παίκτη πήγαινε -200 εκεί δεν υπήρχε αδικία?Αλλά δε βγήκα να κραξω το τροπο που παίζει ο καθένας.

 

Δεν κατάλαβα τι έκαναν, Μου το εξηγείς λίγο;

 

Στο θέμα μας δεν είναι παράνομο να παίζεις με καλύψεις, όμως δεν σημαίνει ότι είναι και σωστό να το κάνεις, Εγώ θεωρώ απλώς ότι υπάρχουν οι παίκτες και ομάδες που κάνουν τα πάντα για την πρωτιά και άλλοι που ακολουθούν ένα άτυπο φερπλέυ και θέλουν να παίζουν με τις δικές τους δυνάμεις. Ο καθένας επιλέγει τον τρόπο του, αλλά θα έπρεπε οι ίδιοι που έχουν το παιχνίδι να κάνουν ότι μπορούν για να γίνει πιο ανταγωνιστικό.


  • Αυτό αρέσει στον/η danalethis

#24 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 11:10:52

...Οποιος μπορει ΚΑΝΕΙ οποιος δεν μπορει κλαιει στο φορουμ και παρακαλαει...Μικροι ειστε θα μαθετε να παιζετε καποια στιγμη....

 

Νομίζω πως το "όποιος μπορεί ΚΑΝΕΙ" είναι μια νοοτροπία που εκτός από λανθασμένη, είναι και επικίνδυνη. Δηλαδή όποιος μπορεί να κλέβει; Όποιος μπορεί να εξαπατά; Τί άλλο να κάνει όποιος μπορεί; Και ποιός είναι τελικά ο στόχος; Η νίκη πάση θυσία και με κάθε μέσο;

 

Δε νομίζω. Σε κάθε ανταγωνιστικό παιχνίδι, η αξία των πρώτων εξαρτάται από την αξία των υπολοίπων. Κι αν οι πρώτοι χάσουν την εμπιστοσύνη και την εκτίμηση των συμπαικτών τους, απομονώνονται. Κανείς δε θα θέλει μετά να παίξει μαζί τους. Δυστυχώς πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που δεν παίζουν τίμια. Αλλά να μην περιμένουν και χειροκρότημα μετά από τους υπόλοιπους. Σκεφτείτε για παράδειγμα πόσα μετάλια έχουν αφαιρεθεί από αθλητές που πιάστηκαν ντοπαρισμένοι.

 

Το motto της ομάδας μου στον gr12 είναι αυτό:
*  ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ Η ΝΙΚΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ  *

και το έχω βάλει στην περιγραφή για να έρχονται μόνο σωστοί παίκτες.


  • Αυτό αρέσει στον/η ΠολύΠοθητή

#25 Rania

Rania

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
Φήμη: 55

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 11:13:11

Καλησπέρα σε όλους :)
 
Δεν μπόρεσα να κρατηθώ και θα επέμβω στο θέμα...
Δε γράφω για να παραπονεθώ,διότι αυτό που γίνεται δεν είναι τωρινό,απλώς μου φάνηκε όλο αυτό αστείο.. :)
 
Μια παροιμία μου ήρθε καθώς το διάβασα...
''είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα'' !!!
 
Απλώς η μόνη διαφορά είναι η εξής:,αυτοί που παραπονιούνται, έχουνε ελάχιστους δορυφόρους σε σύγκριση με την άλλη ομάδα που πραγματικά έχει στην κατοχή της όλο τον σέρβερ να πω...;;; χμμμμ  άντε να είμαι επιεικής...το 1/5 περίπου  :P 
 
Είναι όντως άσχημο αυτό που συμβαίνει σε όλους τους σέρβερ ανέκαθεν.
Φυσικά και είναι παράνομο εφόσον βλέπεις αρχηγούς να κρατάνε μια ομάδα ,κάνει μπαμ βρε παιδί μου ότι είναι διπλός λογαριασμός ,κάτι το οποίο απαγορεύεται!
 
Εννοείται τέτοιες κινήσεις με δορυφόρους χαλάνε όλον τον σέρβερ...αλλά δεν φταίνε εξ ολοκλήρου εκείνοι που το διαπράττουν...απλώς προφανώς δεν γίνονται οι σωστοί έλεγχοι για να αποτρέψουν τέτοιες κινήσεις!
 
Χαίρομαι και αισθάνομαι περήφανη που η ομάδα μου δεν έχει δορυφόρους και παίζει καθαρά!
 
Καλές Απόκριες σε όλους και καλή συνέχεια να έχουμε ,να περνάμε όμορφα,γιατί ένα παιχνίδι αυτό το σκοπό έχει!! :)

Επεξεργάστηκε από Rania, 05 Μάρτιος 2016 - 11:16:04.

  • Αυτό αρέσει στον/η Exhero

#26 macgyver81

macgyver81

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 10 μηνύματα
  • Ομάδα:Skiouroi
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:macgyver81
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 11:54:11

Αυτά τα καραγκιοζηλίκια που γίνονται στους ελληνικούς σέρβερ του παιχνιδιού αλήθεια γίνονται και στους ξένους ? Από την στιγμή που έχουμε βάλει λεφτά όλοι εγώ απαιτώ να γίνει εκκαθάριση στους αλήτες που παίζουν με αυτό τον τρόπο !!! Είναι πιο έξυπνοι αυτοί ? Και εμείς δηλαδή άδικα σπαταλάμε τον χρόνο μας στο παιχνίδι ? 


Επεξεργάστηκε από macgyver81, 05 Μάρτιος 2016 - 11:54:27.


#27 Exhero

Exhero

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 138 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 447

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 12:00:09

Καλησπερα και παλι ,

 

Επειδη εχει γινει πολυ χαμος με το ολο θεμα χωρις να υπαρχει λογος , ας ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα

Ο ολος χαμος εχει γινει για την ομαδα μου ( για τους ελαχιστους που δε το εχουν καταλαβει ).

 

   Σχετικα με τα πολλαπλα account 

   Εστω οτι ειχαμε διπλους και τριπλους λογαριασμους , και εστω οτι αυτοι λογαριασμοι συμμετειχαν σε ομαδες που χρησιμοποιουμε ως "δορυφορους" η "ζομπι" η οτι αλλο σκαρφιστειτε , πιστευετε πως ακομα θα παιζαμε ?? δε νομιζω , και αυτο γιατι εχουν υπαρξει πολλα παραδειγματα χρηστων του φορουμ που εχουν υποστηριξει οτι οι λογαριασμοι τους εχουν απενεργοποιηθει απο τα πρωτα κι ολας λεβελ εφοσον  παραλληλα λειτουργουσαν και αλλο λογαριασμο στον ιδιο σερβερ.

 

   Οσον αφορα τις καλυψεις

    Aρχικα η καλυψη μπορει να επιτευχθει με δυο ( γνωστους μεχρι τωρα ) τροπους ο πρωτος και δημοφιλεστερος ( αλλα παρανομος ) ειναι τα πολλαπλα account οπου ,ανα πασα στιγμη συνδεεσαι και απλα ολοκληρωνεις τη καλυψη και ο δευτερος και δυσκολοτερος ( αλλα νομιμος ) ειναι να εχεις συνεννοηθει καταλληλα με καποιο διοικητικο μελος τις ομαδας που θα επιχειρησει τη καλυψη , να ειναι ενεργος την καταλληλη ωρα και φυσικα να μπορει να δρασει με ταχυτητα

 

  ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ 

Απο τη στιγμη που οι λογαριασμοι μας λειτουργουν ακομη , σημαινει πως δεν εχουμε κανει κατι παρανομο.

Τελος οσο ατιμο ειναι να βαζεις χρηματα στο παιχνιδι αλλο τοσο ατιμο ειναι να βαζεις καλυψεις ( νομιμα ) γιατι και στις δυο περιπτωσεις δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα να το κανουν , αλλα οσοι την εχουν , επωφελουνται ενος μεγαλου πλεονεκτηματος


  • Αυτό αρέσει σε simos, danalethis και commander2

#28 macgyver81

macgyver81

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 10 μηνύματα
  • Ομάδα:Skiouroi
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:macgyver81
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 12:07:00

Ποια ομάδα σου φίλε ? Εδώ γίνεται χαμός σε όλους τους σέρβερ !!! Αλητεία σκέτη !!! Πρέπει οι διαχειριστές να κάνουν κάτι δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτό οι σερβερ αργοπεθαίνουν .Όλοι παρατάνε το παιχνίδι εξαιτίας αυτής της αλητείας που έχουν στήσει κάποιοι και το παιχνίδι δεν έχει ουσία πλέον !!! Όταν λοιπόν το απαιτήσουν όλοι να γίνει κάτι τότε πιστεύω ότι το παιχνίδι θα αποκτήσει την παλιά του καλή ομορφιά .Προς το παρόν κάποιοι κρύβονται πίσω από ομάδες και πίσω από τα τρόπαια προπόνησης που με άδικο τρόπο κρατάνε 


  • Αυτό αρέσει στον/η giann657

#29 wouaaaaaou

wouaaaaaou

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • Ομάδα:tirosalata
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:wouaaaaaou
Φήμη: 59

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 13:48:44

Καλησπέρα διάβασα το θέμα και τις απόψεις σας  και έχω κάποιες ενστάσεις και θα επιθυμούσα να σας τις εκφράσω . Παίζω μόνο στο gr1 & gr2 στους πιο παλιούς server δηλαδή . Οι μεγάλες ομάδες νομίζετε ότι είναι μεγάλες με δυνατούς παίχτες και καλά τρόπαια λόγο των καλύψεων ???? ΛΑΘΟΣ !!!! Αυτό που πρέπει να καταλάβετε είναι ότι τον σημαντικότερο ρολό τον παίζει η ομάδα . Να γίνω ποιο ακριβείς οι μεγάλες ομάδες έχουν 30 μελή από τα όποια συνήθως τα 28 καταναλώνουν 300 ενεργεία κάνουν όλες τις προπονήσεις κυνηγά τους κακούς κλπ Οι καλύψεις που βάζουν δεν έχουν κυρίως σαν στόχο να μην χάσουν τρόπαια όπως πολλοί νομίζετε (συνήθως όταν μια μεγάλη ομάδα τους κυνηγήσει ΠΑΝΤΑ θα τους βρει να τους χτυπήσει π.χ. δείτε τι γίνεται στο gr1 με τους fear vs nemesis ) απλά έχουν σαν στόχο να μην έρχονται άσχετες ομάδες εκδικητικά και τους φορτώνουν τρόπαια που δεν χρειάζονται . Όποτε αν θέλετε την συμβουλή μου σταματήστε να δαιμονοποιειται τις καλύψεις και απλά προσπαθήστε να έχετε ενεργεί 30 αδα στην ομάδα σας αυτό είναι σημαντικό μετά όλα τα αλλά έρχονται μονά τους (με ενεργεί 30αδα έχεις κάλους παίχτες σιγά σιγά κερδίζεις καλά τρόπαια πιο εύκολα –μπορείς να τα κρατήσεις για πολύ καιρό και σιγά σιγά γίνεσαι ομάδα που πρωταγωνιστής σ όλα )


  • Αυτό αρέσει σε goof123 και danalethis

Tirosalata  ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ


#30 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 16:13:16

 απλά έχουν σαν στόχο να μην έρχονται άσχετες ομάδες εκδικητικά και τους φορτώνουν τρόπαια που δεν χρειάζονται .

Το ένα και το αυτό. Το τρόπαιο (τόλμης) που θα φορτωθείτε εσείς βοηθάει μια άλλη ομάδα να κρατήσει ένα τρόπαιο που θα της παίρνατε. Και άλλο πράγμα 2 ομάδες να αλληλοβοηθούνται μερικές φορές κερδίζοντας και οι 2 αλλά κοιτάζοντας η καθεμιά το συμφέρον της και άλλο η δημιουργία των ομάδων δορυφόρων. 


Επεξεργάστηκε από spidy, 05 Μάρτιος 2016 - 16:15:47.


#31 wouaaaaaou

wouaaaaaou

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 18 μηνύματα
  • Ομάδα:tirosalata
  • Κόσμος:GR2
  • Ήρωας:wouaaaaaou
Φήμη: 59

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 17:04:08

Παρατήρησε να δεις η πιο μικρές ομάδες δεν μπορούν να κρατήσουν τρόπαιο προπόνησης πάνω από 2 μέρες . Επίσης συνήθως οι μικρότερες ομάδες σπάνια πάει κάποιος να της φορτώσει με διάφορα τρόπαια . Σίγουρα χαλαει το παιχνίδι με της καλύψεις και κουράζει κυρίως τις μεγάλες ομάδες επειδή με συμμαχίες και όχι μόνο αναγκάζονται να τις συντηρούν .  Άμα δεν αλλάξει η λογική των ομάδων και να πάψουν να κάνουν στοχευόμενα φορτώματα δεν αλλάζει τίποτα . Και μην ξεγελιέστε οι μικρές ομάδες δεν πρόκειται να ευνοηθούν από το σταμάτημα των καλύψεων .Το ξαναλέω ότι όποιος θέλει να βρει μια ομάδα για να της πάρει τρόπαιο θα την βρει αυτό σας το λέω σίγουρα !!!


Tirosalata  ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ


#32 Mastigo

Mastigo

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 257 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 574

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 17:14:42

Καλησπέρα,

 

Ο παίκτης που δημιούργησε το τόπικ,χωρίς να θέλω να τον προσβάλλω φυσικά ανήκει σε ομάδα με πολλαπλές καλύψεις και στημμένες άμυνες.Επίσης η Rania που σχολίασε ανήκει επίσης σε ομάδα που οι στημμένες καλύψεις πάνε και έρχονται καθημερινά.. Εννοείται ο αρχηγός της είναι μέτρ του ύπουλου παιχνιδιού και για αυτό έχει το χείριστο όνομα ανά τους διακομιστές..

Οπότε πρώτα δείτε τον άτιμο τρόπο παιχνιδιού που κάνετε πρίν δημιουργήσετε τόπικ για να παραπονεθείτε ή να τοποθετηθέιτε επί του θέματος..

 

Κλασσικά θα αρχίσει το κράξιμο από κάτω...

Peace :)


Επεξεργάστηκε από Mastigo, 05 Μάρτιος 2016 - 17:17:56.

  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, chris zourn, REDHOOD-AES SEDAI και σε άλλον ένα

#33 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 05 Μάρτιος 2016 - 19:28:19

Καλησπέρα,

 

Ο παίκτης που δημιούργησε το τόπικ,χωρίς να θέλω να τον προσβάλλω φυσικά ανήκει σε ομάδα με πολλαπλές καλύψεις και στημμένες άμυνες.Επίσης η Rania που σχολίασε ανήκει επίσης σε ομάδα που οι στημμένες καλύψεις πάνε και έρχονται καθημερινά.. Εννοείται ο αρχηγός της είναι μέτρ του ύπουλου παιχνιδιού και για αυτό έχει το χείριστο όνομα ανά τους διακομιστές..

Οπότε πρώτα δείτε τον άτιμο τρόπο παιχνιδιού που κάνετε πρίν δημιουργήσετε τόπικ για να παραπονεθείτε ή να τοποθετηθέιτε επί του θέματος..

 

Κλασσικά θα αρχίσει το κράξιμο από κάτω...

Peace :)

 

Οι αλήθειες να λέγονται.... ;)



#34 arisb

arisb

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 31 μηνύματα
  • Ομάδα:ΜΥΘΟΣ
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:arisb
Φήμη: 133

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2016 - 03:34:00

Καλησπέρα, γράφω αυτό το θέμα για να κάνω μια πρόταση προς τους παραγωγούς αυτού του παιχνιδιού...Είναι γνωστή η τακτική δυνατές ομάδες για να κρατάνε τα καλά τρόπαια να δημιουργούν ομάδες δορυφόρους  με διπλούς παίκτες ώστε να βάζουν ψεύτικες μάχες και να καλύπτουν τα νώτα τους...Για να γίνει λοιπόν πιο αντρίκιο το παιχνίδι και να υπάρξει μια θετική εξέλιξη και να γίνει ο ανταγωνισμός υγιής προτείνω το εξής...για να μπορεί μια ομάδα να κάνει επίθεση σε μια άλλη να πρέπει να απέχει μέχρι το πολύ 9% στην επέκταση...με αυτό τον τρόπο οι ομάδες δορυφόροι θα μειωθούν δραματικά και το παιχνίδι θα γίνει πιο καθαρό ώστε να αναδεικνύονται οι πραγματικά καλοί παίκτες και οι πραγματικά καλές ομάδες...και στη τελική...άμα θέλουν κάποιοι να φτιάξουν ομάδες δορυφόρους να τους κοστίζει λίγο ακριβά...

Στον φιλο τον μαριο δεν εχω να πω κατι δημοσιως... οτι ειχα, του τα χω πει κατ'ιδιαν στον 3!! και επειδη, τα εν οίκω μη εν δήμω, θα μεινουν μεταξυ μας ;)

Δεν θα σχολιασω το θεμα που ανοιξε με διαφορους χαρακτηρισμους... απλα θα σχολιασω μονο οτι προτεινει αλλαγες για την βελτιωση του παιχνιδιου. Και για να μπω πιο βαθια μεσα στην ουσια, προτεινει αλλαγες σε πραγματα που ο ιδιος και καποιοι αλλοι τα διδαξαν στο παιχνιδι αυτο. Απλα οι μαθητες ξεπερασαν τους δασκαλους. Και με λυπει να βλεπω δασκαλους να μην καταλαβαινουν το μεγαλειο τους!! Γιατι ειναι μεγαλειο οταν εχεις διδαξει καποιους και τους εχεις κανει καλυτερους σου...  ;)

 

Φιλικη συμβουλη :) αν πραγματικα θελεις να ξανα βρεις λιγη απο την χαμενη σου αιγλη, μπορεις παντα να απευθυνθεις σε κανεναν μαθητη σου, να σου προτεινει καμια πραγματικη βελτιωση ;)


Επεξεργάστηκε από arisb, 06 Μάρτιος 2016 - 03:45:45.

  • Αυτό αρέσει στον/η giann657, Al3xandra, REDHOOD-AES SEDAI και σε 4 άλλους

#35 Hurricane

Hurricane

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 302 μηνύματα
  • Ομάδα:Τemple of the king
  • Κόσμος:GR4
Φήμη: 544

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2016 - 05:34:30

Καλημερα,το θεμα εχει ξεφυγει,δεν με απασχολουν ουτε οι αμυνες,ουτε οι ομαδες ,ουτε οι παιχτες,αυτα θα υπαρχουν παντα σε ενα παιχνιδι,με απασχολει ομως να γινει το παιχνιδι καλυτερο,να μπορουν ολες οι ομαδες να εχουν ενα τροπαιο εστω κ για μια μερα κ πολλα αλλα,εαν κοιταξει καποιος ολα τα θεματα απο παλια θα δει πραγματικα καταπληκτικες ιδεες για την ομορφια του παιχνιδιου,αλλα κοιταμε το δεντρο κ οχι το δασος,οι αμυνες ειναι λογικο να υπαρχουν,ομως υπαρχουν τροποι να μειωθουν στο ελαχιστο,δεν θελω να γραφω τα ιδια κ τα ιδια,σαν παπαγαλος θα ειμαι στο τελος



#36 macgyver81

macgyver81

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 10 μηνύματα
  • Ομάδα:Skiouroi
  • Κόσμος:GR3
  • Ήρωας:macgyver81
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2016 - 13:10:21

Για να το κάνω πιο πιπεράτο το θέμα στο gr3 παραθέτω τις ομάδες που είναι δορυφόροι και έχουν τρόπαια με καλύψεις ή εφάρμοσαν αυτή την μέθοδο και τώρα κάνουν τους κινέζους : Venoms ,oldtown heroes ,greek crazy heroes ,Δροσεροί ,Ορετη ,Howgarts είναι μερικές .Αν ψάξουν οι διαχειριστές και κάνουν σωστά την δουλειά τους θα βρουν τι κάνουν και όχι να μου ζητάνε αποδείξεις ...δηλαδή τι πρέπει να στείλω το ιστορικό των μαχών ? Πως κρατάνε τα τρόπαια προπόνησης ? και καλά τώρα έχει ξεφυγει η κατάσταση γιατί δυνάμωσαν και παίζουν μόνοι τους πλέον μερικοί !!!! Κάντε κάτι έχει καταντήσει εντελώς γελοίο το θέαμα !!!



#37 giann657

giann657

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 788 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΘεσσαλονίκη
  • Ομάδα:ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
  • Κόσμος:GR8
  • Ήρωας:giann
Φήμη: 2.269

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2016 - 14:50:56

καλησπέρα κ από εμένα,

 

 όπως είπαν παραπάνω τα παιδιά, το παιχνίδι έχει αρχίσει και πεθαίνει. Όπως και να'χει, οι διαχειριστές του παιχνιδιού πρέπει να προσαρμόσουν μια αναβάθμιση η οποία θα κάνει κάποια πράγματα να αλλάξουν και να έρθουν στην παλιά τους μορφή. Οι καλύψεις, δε διαφωνώ, κάνουν ζημιά και αυτό πρέπει να σταματήσει. Βέβαια, δεν είναι και τόσο καταστροφικές, πιο καταστροφικές είναι όταν το κάνουν συνεχώς, με περισσότερες από 1-2 ομάδες. 

 Επίσης, κατά την γνώμη μου, τα τρόπαια, ειδικά των προπονήσεων να ακυρωθούν εντελώς από το παιχνίδι ή όταν μια ομάδα παίρνει ένα τρόπαιο, να το κρατάει το πολύ δύο μέρες. Τεχνικά είναι δύσκολο όπως το λέω, αλλά δεν έχει ουσία, οι 3 πρώτες ομάδες σε ΄΄διαμάχη΄΄ και ανταγωνισμό για τα τρόπαια, ανίκητες και οι υπόλοιπες να κοιτάνε το ΄΄θέαμα΄΄. 

 Γενικά βέβαια, υπάρχουν πολλά πράγματα που έπρεπε να είχαν αλλάξει, αλλιώς πολλοί παίκτες θα είχαν παραμείνει αν είχαν γίνει εφικτά.


Επεξεργάστηκε από giann657, 06 Μάρτιος 2016 - 14:56:49.

  • Αυτό αρέσει στον/η goof123

#38 psekasmenos21

psekasmenos21

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 6 μηνύματα
Φήμη: 23

Δημοσιεύτηκε 06 Μάρτιος 2016 - 22:07:28

Kαλησπερα απο ενα δορυφορο/ζομπι/διπλο ή οπως αλλιως θελει να με χαρακτηρισει η δημιουργος του συγκεκριμενου "θελω να κλαφτω"-θεματος.

 

Εγω σαν παιχτης με 0 αγορασμενα ντονατ (εκτος των αναβαθμισεων της ομαδος) που προσπαθω να μεινω σε ανταγωνιστικο επιπεδο απο τα δωρεαν ντονατ που παρεχει το παιχνιδι, δεν πνιγομαι απο τις ομαδες δορυφορους αλλα απο το τσουναμι ντονατ καποιων που προσπαθουν να καλυψουν την ανικανοτητα τους να εκμεταλλευτουν την ενεργεια και γενικα ο,τι τους προσφερει το παιχνιδι χαρη στις προνομιουχες λειτουργειες. 

 

Επειδη αναφερεσαι σαφεστατα στον 12, σαν παιχτης που κυνηγαει ενα ερμο βατραχοσετ, αν δεν εριχνα 30 ντονατ+ δεν μπορουσα να μπω 10αδα. Ουτε στις 6 το απογευμα, ουτε στις 3 το ξημερωμα. Αυτο δεν ειναι αδικια; Αυτο δεν πνιγει τον ανταγωνισμο; Οσοι διαφορα και να εχουμε σε δεξιοτητες, οσο και να ιδρωσω, μπαινεις χαλας 200 ευρω στο καταστημα παιρνεις και με 20 ευρω μια αγοραστη στολη, και ο κοπος μου εξανεμιζεται...... 

 

Για να μην θεωρηθω εκτος θεματος, το παραπανω φαινομενο ειναι που με οδηγει να συνεργαστω με μια απο τις κορυφαιες ομαδες, ωστε να εχω εστω μια μικρη ελπιδα να κανω και γω 5 προπονησεις απο τροπαια που μονιμως εχετε εσεις και τα τριπλοφυλατε σαν κερβεροι πατωντας στο δευτερολεπτο καλυψεις διπλες ομαδες. 

 

Επειδη καποιοι παιζουν υπουλα και με διπλους, για ποιο λογο να μου δωθει και εμενα αυτος ο χαρακτηρισμος; Επειδη δεν θελω να χαλαω τα λεφτα μου στο παιχνιδι; 

 

Ειναι πολλες οι ομαδες που παιζουν σε χαλαρους ρυθμους οι οποιες συνεργαζονται με "καμμενους" ανα τους σερβερ. Σεβαστειτε και αυτο τον τροπο παιχνιδιου οπως σεβομαστε και μεις την αγορα δεκαδων χιλιαδων ντονατ, που αν υπηρχε ενα λογικο οριο θα σας κατεβαζε απο τα συννεφα στα οποια βρισκεστε τωρα. 

 

Οταν προσπαθεις και κοπιαζεις με ειλικρινια να γραψεις μια ιδεα ή μια αποψη για να βελτιωσεις την εμπειρια του παιχνιδιου, ολοι οι παιχτες θα την ασπαστουν και θα την υποστηριξουν. Ειναι προφανες ομως πως δε προκειται για τετοιο νημα. 

 

Το παρων νημα ειναι απλα για την δημιουργια εντυπωσεων, και για μια "ηθικη νικη" εναντι των "μεγαλυτερων απο εμας λαμογιων" . Το νημα θα μπορουσε να μετονομαστει "Πως καλυπτουν οι ταδε καλυτερα απο εμας τα τροπαια τους" αν ειχατε το σθενος να πειτε πραγματικα αυτο που σκεφτεστε.

 

Η κοινοτητα του hero zero δεν απαρτιζετε απο προβατα μικρα μου λυκοπουλα. Ολοι ξερουμε τι ειναι ο καθενας, απλα καποιοι επιλεγουμε να μεινουμε για την παρεα και να μην τα ανακατευουμε...... γτ βρωμιζουν (μαντεψε ποια)

 

 

 

Να εχετε ενα ομορφο βραδυ


  • Αυτό αρέσει στον/η REDHOOD-AES SEDAI, goof123, danalethis και σε άλλον ένα

#39 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 07 Μάρτιος 2016 - 14:11:49

Τα ντόνατς πολύ μικρό προβάδισμα δίνουν, απλώς κάνουν την ζωή πιο εύκολη σε αυτούς που τα αγοράζουν, εγώ σπάνια αγοράζω, φροντίζω να τα δίνω μόνο στα βασικά ενισχυτικά και χρησιμοποιώ πυραύλους μόνο στις ομαδικές μάχες. Το τι θέση θα πάρεις στο τουρνουά εμπειρίας δεν έχει σχέση με πόσα ντόνατς θα ξοδέψεις και στο τιμής δεν έχει νόημα ούτως ή άλλως να ξοδέψεις ντόνατς σε μονομαχίες αν είναι να πάρεις πίσω λιγότερα από αυτά που έδωσες...



#40 Exhero

Exhero

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 138 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 447

Δημοσιεύτηκε 07 Μάρτιος 2016 - 14:40:59

Τα ντόνατς πολύ μικρό προβάδισμα δίνουν, απλώς κάνουν την ζωή πιο εύκολη σε αυτούς που τα αγοράζουν, εγώ σπάνια αγοράζω, φροντίζω να τα δίνω μόνο στα βασικά ενισχυτικά και χρησιμοποιώ πυραύλους μόνο στις ομαδικές μάχες. Το τι θέση θα πάρεις στο τουρνουά εμπειρίας δεν έχει σχέση με πόσα ντόνατς θα ξοδέψεις και στο τιμής δεν έχει νόημα ούτως ή άλλως να ξοδέψεις ντόνατς σε μονομαχίες αν είναι να πάρεις πίσω λιγότερα από αυτά που έδωσες...

Δυστυχως εδω θα διαφωνισουμε ,

 

Αν  καποιος ξοδευει πολλα λεφτα στο παιχνιδι τοτε θα εχει και αντιστοιχα μεγαλο προβαδισμα διοτι

Πρωτον , στους κακοπους θα μπορει να παιρνει παντα  καλες θεσεις επομενως και μεγαλυτερα ποσα εμπειριας και κερματων ( γιατι οι προπονησεις και η ενεργεια εχουν οριο ) οπως και κατοικιδια και κομματια στολων που συνεχως θα ανανεωνονται διατηρωντας τις δεξιοτητες του σε πολυ καλη κατασταση

Και δευτερον ,  στο τουρνουα τιμης θα μπορει και να ενισχυσει τον εαυτο του με καποιες παραπανω επιθεσεις που ισως του βελτιωσουν τη θεση δινοντας του ετσι καποια εξτρα ντονατ αλλα και βοηθοντας συμπαικτες να παρουν καλες θεσεις στο τουρνουα , ειτε δινοντας τους τιμη ειτε παιρνοντας τιμη απο αντιπαλους με τις παραπανω επιθεσεις που θα μπορει να διαθεσει .

 

:)


  • Αυτό αρέσει στον/η commander2




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες