Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Μια ενδιαφέρουσα εξέλιξη στον gr11


  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
132 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#41 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2016 - 22:21:48

Όχι, για να μείνουν τα τρόπαια σε ομάδες με χαμηλή τιμή, οι ομάδες αυτές θα πρέπει να μην κάνουν επιθέσεις σε άλλες ομάδες με υψηλότερη τιμή, για να μην ανέβει η τιμή της ομάδας που κατέχει τα τρόπαια.

 

Τις ομάδες που κατέχουν τα τρόπαια, δεν τις συμφέρει να έχουν μεγάλη τιμή. Θα αμύνονται μόνο για να μην χάσουν τα τρόπαια και όπως προανέφερες θα τα ανταλλάζουν μεταξύ τους για να τα προστατεύσουν. Οπότε οι επιθέσεις θα γίνονται μόνο σε φιλικές ομάδες με χαμηλή τιμή που κατέχουν τρόπαια. Κάτι σαν fight club. Και εμείς θα μπορούμε να κάνουμε και ανταλλαγές παικτών για να κάνουμε παρέα μεταξύ μας. Πάντα είμασταν "ξενοδοχεία", ε λοιπόν θα συνεχίσουμε να είμαστε :D

 

Αυτό δεν κάνει άλλωστε και το top 10? Μόνο που το κάνει σε κλειστό κύκλο και με την απαίτηση οι ήρωες να μένουν στις ομάδες τους.

 

Είναι ένα ιδιότυπο fight club που το παίζουν και εχθροί μεταξύ τους... αλλά δες τι έγινε σήμερα... ξαφνικά όλοι μαζί ενώθηκαν εναντίον μας! Φαντάζομαι πως ο καθένας λειτουργεί όπως τον συμφέρει ;) Αναπόφευκτο είναι :)

εννοω πως η playata θα προασπίσει τα συμφέροντά της...κι ο νοών νοείτω ;)



#42 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2016 - 22:24:42

Για να δούμε... λες;

 

Και πάλι όμως δεν αλλαζει τίποτα σπουδαίο.

 

Απλά δεν θα χρειάζεται να μεταφέρουμε τα τρόπαια απο ομάδα προς ομάδα προς τα κάτω. Θα βαράμε κατευθείαν απο κάτω :)

 

Δεν μας χαλάει καθόλου...

 

Και πάλι όμως δεν κατάλαβα γιατι δεν συμφέρει την playata να έχουν τα τρόπαια μικρές ομάδες. Θα διαφωνήσω προς το αντίθετο. Έτσι λιγότεροι μικροί παικτες θα παρατάνε το παιχνίδι. Γιατί να μην συμφέρει αυτό την playata;


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 22 Μάρτιος 2016 - 22:27:14.


#43 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2016 - 22:28:24

Πάντως τις έχετε σκεφτεί όλες τις ενδεχόμενες εκδοχές και αυτό είναι καλό !!!!

Αλλά αυτός ο κανόνας που εάν έχει λίγη τιμή ή κάτω από ένα όριο μια ομάδα δεν μπορούν να του επιτεθούν και δεν μπορεί νομίζω παλιά δεν ίσχυε,δηλαδή μπορούσες ακόμα και με λίγη τιμή να κάνεις ή να σου κάνουν εκτός εάν κάνω λάθος...,ας μου πει κάποιος με σιγουριά...


Επεξεργάστηκε από Varg, 22 Μάρτιος 2016 - 22:30:24.

  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

#44 simos

simos

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 738 μηνύματα
  • Κόσμος:GR4
  • Ήρωας:θείος



Φήμη: 820

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2016 - 22:28:27

Για να δούμε... λες;

 

Και πάλι όμως δεν αλλαζει τίποτα σπουδαίο.

 

Απλά δεν θα χρειάζεται να μεταφέρουμε τα τρόπαια απο ομάδα προς ομάδα προς τα κάτω. Θα βαράμε κατευθείαν απο κάτω :)

 

Δεν μας χαλάει καθόλου...

αν μπορούσες ρε φίλε να το κάνεις αυτο δεν θα "έκρυβες" τα τρόπαια...περιμένω να μάθω τα νέα σας... :)



#45 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2016 - 22:34:02

Ναι δεν θα μπορούσα να τα κρύψω. Απλά θα είχα πρόσβαση σε αυτά απο οποιαδήποτε ομάδα με έναν απλό συνασπισμό μικρότερων ομάδων μέσα απο οποιαδήποτε ομάδα με οποιαδήποτε τιμή στον server. Έτσι θα ειχε νόημα και μια "συμμαχια" ομάδων, την στιγμή που τώρα δεν έχει κανένα. Εμείς ουσιαστικά είμαστε οι πρώτοι που δώσαμε νόημα στην λέξη "συμμαχία". Μέχρι πριν λίγο καιρό αυτό δεν είχε κανένα νόημα, κανένα αμοιβαίο συμφέρον για τις ομάδες παρά μόνο για την ισχυρή που έτσι κάλυπτε τα τρόπαια της. Και συνήθως η συμμαχία ήταν ανάμεσα σε μια μεγάλη ομάδα και μια ομάδα "μαριονέτα"

 

Πριν που είπες "εταιρία", νόμιζα μιλούσες για την "Φιλική Εταιρεια", τον συνασπισμό των τριών ομάδων μας. Γι αυτό και σου απάντησα όπως σου απάντησα. Συγγνώμη, παρεξήγηση.


Επεξεργάστηκε από SuperGoofy, 22 Μάρτιος 2016 - 22:35:07.

  • Αυτό αρέσει στον/η foibo, simos, ASaSinOS και σε άλλον ένα

#46 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 22 Μάρτιος 2016 - 22:41:20

...

Αλλά αυτός ο κανόνας που εάν έχει λίγη τιμή ή κάτω από ένα όριο μια ομάδα δεν μπορούν να του επιτεθούν και δεν μπορεί νομίζω παλιά δεν ίσχυε,δηλαδή μπορούσες ακόμα και με λίγη τιμή να κάνεις ή να σου κάνουν εκτός εάν κάνω λάθος...,ας μου πει κάποιος με σιγουριά...

 

Δεν ξέρω πόσο παλιά εννοείς, πάντως 1,5 χρόνο που παίζω το όριο υπάρχει.

Κι ο μαγικός αριθμός είναι:

λ = 2,1915

Δηλαδή αν η ομάδα σου έχει X τιμή μπορεί να επιτεθεί σε ομάδες με τιμή από Χ*λ μέχρι Χ/λ.


  • Αυτό αρέσει στον/η goof123, Exhero, SuperGoofy και σε 3 άλλους

#47 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 06:48:30

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί αντιπαρατίθεστε. Από τη δική μου οπτική βρίσκεστε και οι δύο στην ίδια πλευρά, αφού ο ένας εμπνεύστηκε κι ο άλλος διαφήμισε στο forum μια τακτική που αλλάζει ριζικά τα δεδομένα του παιχνιδιού, όχι στον gr11 αλλά σε όλους τους servers.

Δεν ξέρω πόσοι έχουν αντιληφθεί τις μακροπρόθεσμες συνέπειες αυτής της τακτικής, η κυριότερη από τις οποίες είναι: τέρμα οι νέοι servers!
 

 

   Αν μιλάς για μένα δεν έχω κάτι προσωπικό με το παιδί, η όποια αντιπαράθεση μου είναι καθαρά σε επίπεδο επιχειρημάτων, του έχω δώσει άλλωστε και συγχαρητήρια που έδωσε νέο ενδιαφέρον στο σέρβερ. 

   Δεν έχω καταλάβει ακριβώς γιατί θεωρεί κάτι σαν αμαρτία που ενωθήκαμε κάτω από έναν κοινό σκοπό αφού του έχω εξηγήσει ότι οι περισσότεροι έχουμε ούτως ή άλλως καλές σχέσεις μεταξύ μας αλλά οκ.

   Αν έχεις παρατηρήσει την παρουσία μου στο φόρουμ είμαι αυτούς που κατηγορούν ανοικτά την εταιρεία που ανοίγει νέους κόσμους και ερημώνει τους ήδη υπάρχοντες, όπως ήμουν και από αυτούς που νευρίαζαν κάθε φορά που ομάδες συγχωνευόταν και ο ανταγωνισμός μειωνόταν στον 11 τουλάχιστον.

   Οπότε αν αυτή η τακτική φέρει πίσω παλιούς παίκτες, σταματήσει την δημιουργία νέων σέρβερ εγώ θα είμαι από τους πρώτους που θα χαρούν, αφού σκοπός μου είναι να περνώ καλά και όχι απλώς να μαζεύω τρόπαια και δεξιότητες.

  Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα κάτσω απλώς να κοιτώ τους φίλους μας να μας παίρνουν τα τρόπαια, σαφώς και θα αντιδράσουμε. Όσο παραμένουν 20 άτομα ίσως καταφέρνουν που και που να παίρνουν ένα ή δύο τρόπαια το πολύ και αν είναι τυχεροί και τους κάτσουν καλά. αν τώρα όντως γίνουν 60-80 και δεν συμμαζεύεται, τότε σαφώς και αλλάζουν οι ισορροπίες στο παιχνίδι και εδώ θα είμαστε να το δούμε. Αν και για μένα όπως είπα επιτυχία θα είναι να γίνει παρόμοιο πείραμα και στον γρ13 όπου έχει πολλούς ενεργούς παίκτες και όχι στους μισοπεθαμένους όπως έχουμε καταντήσει.


Επεξεργάστηκε από spidy, 23 Μάρτιος 2016 - 06:56:38.

  • Αυτό αρέσει σε foibo και DrSuperDuper

#48 danalethis

danalethis

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 27 μηνύματα
  • Ομάδα:chameleons
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:danalethis
Φήμη: 54

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 09:30:09

Δεν ξέρω πόσο παλιά εννοείς, πάντως 1,5 χρόνο που παίζω το όριο υπάρχει.

Κι ο μαγικός αριθμός είναι:

λ = 2,1915

Δηλαδή αν η ομάδα σου έχει X τιμή μπορεί να επιτεθεί σε ομάδες με τιμή από Χ*λ μέχρι Χ/λ.

Οχι μονο δινεις ετοιμο τον αριθμο που καποιοι εκαναν ωρες για να βρουν (με λιγοτερη ακριβεια), δινεις και οδηγιες χρησης του !!!

Ντροπή :D

πλακα κανω εννοειται...


Επεξεργάστηκε από danalethis, 23 Μάρτιος 2016 - 09:30:52.

  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και SuperGoofy

36919661-candi-plaosan-is-a-buddhist-tem


#49 Exhero

Exhero

    Θαυμαστής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 138 μηνύματα
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 447

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 09:54:34


 

Δεν ξέρω πόσο παλιά εννοείς, πάντως 1,5 χρόνο που παίζω το όριο υπάρχει.

Κι ο μαγικός αριθμός είναι:

λ = 2,1915

Δηλαδή αν η ομάδα σου έχει X τιμή μπορεί να επιτεθεί σε ομάδες με τιμή από Χ*λ μέχρι Χ/λ.

Αν ειναι δυνατον :O

Το βιβλιο με τιτλο 'Τα απαντα του Hero Zero' ποτε θα το εκδωσεις ? (grin)


Επεξεργάστηκε από Exhero, 23 Μάρτιος 2016 - 09:55:01.

  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper και SuperGoofy

#50 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 11:16:04

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα κάτσω απλώς να κοιτώ τους φίλους μας να μας παίρνουν τα τρόπαια, σαφώς και θα αντιδράσουμε. Όσο παραμένουν 20 άτομα ίσως καταφέρνουν που και που να παίρνουν ένα ή δύο τρόπαια το πολύ και αν είναι τυχεροί και τους κάτσουν καλά. αν τώρα όντως γίνουν 60-80 και δεν συμμαζεύεται, τότε σαφώς και αλλάζουν οι ισορροπίες στο παιχνίδι και εδώ θα είμαστε να το δούμε.

 

Πολύ σωστά! Αυτό είναι το ζητούμενο. Παίξτε όλοι όσο καλύτερα μπορείτε για να δούμε πού θα καταλήξουν τελικά τα τρόπαια. Αυτό είναι ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον πείραμα από όποια πλευρά κι αν το βλέπει κανείς.


  • Αυτό αρέσει στον/η SuperGoofy

#51 Lazarakos

Lazarakos

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 59 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΕλλάδα
  • Ομάδα:MILKY WAY CHAMELEONS
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Lary33
Φήμη: 68

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 13:40:53

Εγώ σου έχω δείξει ήδη πόσο εύκολο είναι να τα πάρουμε (δεν είμαι μόνος μου σε αυτήν την κομπίνα ;))

 

Και θα ξανακατεβάσουμε τρόπαια μέχρι που σίγουρα θα απασχολήσουμε ακόμα και αυτό το top3. Και τότε περιμένουμε (αν και είμαστε έτοιμοι) να δούμε αντιδράσεις.

 

Δεν το κάναμε για κανέναν άλλον λόγο παρά μόνο για να χαρούμε extra προπονησούλες. Προσωπικά του δίνω δημοσιότητα για 2 λόγους.

 

1ον. Για να κοκορευτώ :D

 

2ον. Για να ακολουθήσουν το παράδειγμα μας κι άλλοι παίκτες είτε απο τον ίδιο server είτε απο άλλους. 

 

Αντι να διαγράφουν τους παίκτες τους, τους δείχνουμε τον δρόμο να συνεχίσουν ανταγωνιστικά με φιλοδοξίες και να σπάσουν πλάκα με το πάθημα των μεγάλων και τρανών ηρώων  (party)

 

Πες τα βρε Άρη :D (Μετά εγώ είμαι το ψώνιο !!! )


Επεξεργάστηκε από Lazarakos, 23 Μάρτιος 2016 - 13:42:56.

  • Αυτό αρέσει σε SuperGoofy και KolokotrwnhsS

#52 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 13:47:54

τρίτη 22/03/2016

ώρα 23:09

αποστολέας :XXXX

παραλήπτης :GothicFate

θέμα : θα έρθεις;

 

αρχικό μήνυμα :

θα έρθεις κι εσύ στην επανάσταση;

εγώ πάντως σου κρατάω μια θέση

ο server αλλάζει... είσαι έτοιμη;

 

 

*****

βρέ τέρας γκουφάκο ,εχω καιρό να μπώ στο φόρουμ κ δεν είδα τον κακό χαμό που προκάλεσες..

χαχαχαχαχαχ

είσαι πάντως ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ

εύχομαι καλή επιτυχία!

εγω ανήκω στην μία απο τις δύο ομάδες που δεν συμμετέχουν στην καταδίωξη σας....

κάντε τον σέρβερ σεικερ .

λετς ντανς λοιπόν ;)


  • Αυτό αρέσει σε Naty και SuperGoofy

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#53 Al3xandr0sS

Al3xandr0sS

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 9 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣπιτι μου
  • Ομάδα:Immortals Vampires
  • Κόσμος:GR11
  • Ήρωας:Al3xandr0sS
Φήμη: 27

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 20:56:16

Εγω δεν ημουν καλεσμενος στο παρτυυυ , το'μαθα πολυ αργα .. :( :P 


  • Αυτό αρέσει στον/η odi

#54 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 23 Μάρτιος 2016 - 21:09:25

Αγαπητέ Spidy. 

 

Δεν το θεωρώ καθόλου αμαρτία το γεγονός οτι ενωθήκατε. Απλά δεν περίμενα να είστε 8 στους 10! Όταν μας το είπες εντυπώσιαστηκα ακόμα κι εγώ με τον εαυτό μου :D την είδα λίγο Mike Tyson και άρχισα τις δηλώσεις πριν τον αγώνα... είπα να ανεβάσω λίγο το θερμόμετρο... :

 

Σαφώς και δεν θα καθίσετε με σταυρωμένα χέρια. Αν το κάνατε θα απογοητευόμουν ακόμα κι εγώ, δεν θα είχε κανένα ενδιαφέρον ο αγώνας μας.

 

Δυστυχώς όμως ότι και να κάνετε... το μέλλον μας ανήκει.

 

Παρ΄όλα αυτά να ξέρεις... Εκτιμώ και την ειλικρίνεια σου αλλά και το μετρημένο και σεμνό ύφος σου στο forum, όπως και την τετράγωνη λογική σου. Σκέφτεσαι πριν γράψεις (εγώ είμαι αρκετά πιο παρορμητικός, είναι προφανές) και σπανίζουν παρουσίες σαν την δική σου, τόσο στο forum όσο και στο παιχνίδι.

 

Αρκετά όμως με τις αβροφροσύνες...

 

ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΜΕΕΕΕΕ

 

Υ.Γ. Αλεξάνδρα μου έχω φτάσει το όριο θετικών ψήφων για σήμερα...

 

Χαίρομαι που έμαθα πως οι Immo κατάλαβαν πως δεν έχετε καμιά ελπίδα και παρέδωσαν όπλα απο την αρχή. Εγώ σας παροτρύνω πάντως να προσπαθήσετε κι εσείς. Σας θέλω και τις 10 ομάδες μονιασμένες και ενωμένες εναντίον μας. ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ :D

 

Ερώτηση/απορία. Το τρόπαιο που πήρατε σήμερα πίσω οι 8, πως θα το μοιράσετε, ποιός θα το πάρει? :D



#55 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2016 - 00:19:46



 

Υ.Γ. Αλεξάνδρα μου έχω φτάσει το όριο θετικών ψήφων για σήμερα...

 

Χαίρομαι που έμαθα πως οι Immo κατάλαβαν πως δεν έχετε καμιά ελπίδα και παρέδωσαν όπλα απο την αρχή. Εγώ σας παροτρύνω πάντως να προσπαθήσετε κι εσείς. Σας θέλω και τις 10 ομάδες μονιασμένες και ενωμένες εναντίον μας. ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ :D

 

οι immortals δεν βλέπουν κανένα εχθρό...δεν φοβόμαστε ένα μάτσο μικρούς λογαριασμούς ,διότι ,κακά τα ψέματα ,ο σέρβερ δεν άνοιξε εχθές ...

Δεν υπάρχει κανένα μέλλον για εναν παίκτη 200 λέβελ μπροστά σε έναν ενεργό 300 λέβελ..

Σε πόσα χρόνια θα μας φτάσετε ?

ένας έμπειρος παίκτης δυναμώνει κ σε μία ομάδα με 4 τόλμες ...είναι θέμα στρατηγικής.

Κάντε τον χαβαλέ σας ,αλλα ημερομηνία λήξης του είναι κοντά 

(lol)

 


Επεξεργάστηκε από odi, 24 Μάρτιος 2016 - 00:20:33.

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#56 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2016 - 00:33:04

4  τόλμες?!

 

Και ποιός σου είπε πως θα σας αφήσουμε 4 τόλμες?!



#57 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 24 Μάρτιος 2016 - 08:25:33

 

 

Ερώτηση/απορία. Το τρόπαιο που πήρατε σήμερα πίσω οι 8, πως θα το μοιράσετε, ποιός θα το πάρει? :D

 

Δεν το θεωρώ σημαντικό, ή κατόπιν συμφωνίας ή όποιος προλάβει. Το σημαντικό είναι να ανέβει ξανά, μετά ούτως ή άλλως θα αρχίσει να αλλάζει χέρια.



#58 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 29 Μάρτιος 2016 - 06:01:52

Έως τώρα νόμιζα ότι ήταν ένα παιχνίδι στρατηγικής μεταξύ των τοπ ομάδων και του κινήματος που προσπαθεί να πάει τα τρόπαια χαμηλά.

Νόμιζα ότι είχαν οργανώσει και κάποιο σχέδιο γι' αυτό και ότι το έκαναν για να δώσουν ένα νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, να αποδείξουν ότι μπορούν με οργάνωση και σωστό σχεδιασμό να μας νικήσουν.

Προφανώς δεν υπολόγισαν ότι εμείς θα μπορούσαμε να αντιδράσουμε οργανωμένα και να το αντιμετωπίσουμε. 

Έτσι όταν τα σχέδια δεν πάνε όπως θέλουν και τα τρόπαια είναι να ακολουθήσουν την διαδρομή ξανά προς τα πάνω δεν σκέφτονται απλώς να τα ξαναπάρουν. Αποδεικνύεται ότι απλώς δεν διστάζουν να χρησιμοποιήσουν όποιο κόλπο βρουν, που στην προκειμένη ήταν να διαγράψουν την ομάδα που είχε το τρόπαιο και θα της το παίρναμε για να πάει σε μια τυχαία ομάδα...

Κρίμα γιατί νόμιζα ότι έφερναν κάτι διαφορετικό στον σέρβερ...



#59 SuperGoofy

SuperGoofy

    Μαθητής Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 223 μηνύματα
  • Ομάδα:Mini Monsters
  • Κόσμος:GR12
Φήμη: 1.201

Δημοσιεύτηκε 29 Μάρτιος 2016 - 09:40:13

O σκοπός αγιάζει τα μέσα...

 

Ανταρτοπόλεμο κάνουμε, θα κάνουμε τα πάντα για να μην τα ξαναπάρετε στα χέρια σας... τώρα ειδικά που στην νέα ανάβθμιση σας δίνονται κι άλλα όπλα (η νέα αναβάθμιση ευνοεί τους ισχυρούς) θα γίνει της κακομοίρας...

 

 

Η επανάσταση είναι πλέον ακόμα πιο επιτακτική ανάγκη.

 

Τα τρόπαια θα μαντρωθούν σε ομάδες εν καιρώ. Μέχρι τότε θα τα πετάμε δεξιά-αριστερά και άντε να τα ξαναμαζέψετε...



#60 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 29 Μάρτιος 2016 - 09:59:18

"Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα", μια ωραία δικαιολογία, μια απόδειξη ότι ο σκοπός σας δεν είναι να ωφεληθούν κάποιοι παίκτες (που δεν υπάρχουν κι όλας απ' ότι φαίνεται), ή ένας αγώνας στρατηγικής. Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι ο σκοπός όπως το έχεις σχεδιάσει στο μυαλό σου είναι μια μορφή εκδίκησης για κάποιον λόγο που μόνο εσύ ξέρεις και οι υπόλοιποι σε ακολουθούν.

Για τις αναβαθμίσεις να μου επιτρέψεις να πω ότι ευνοεί μόνο όσους βάζουν ντόνατς και αυτήν την στιγμή 2 ομάδες είναι που δεν μπορείς με τίποτα να τις απειλήσεις ούτε εσύ ούτε κάποια από τις υπόλοιπες ομάδες μας και να τους πάρεις ή να τους πάρουμε τρόπαια.

Μπορείς να τους χτυπήσεις; Όχι

Μπορείς να κρατήσεις τα τρόπαια που θα πάρεις για να ωφεληθείς εσύ και όσοι σε ακολουθούν; Όχι ή τουλάχιστον δεν έχω δει να το έχεις κάνει ως τώρα.

Μπορείς να τα πηγαινοφέρνεις από δω κι από κει, αυτό μπορείς προφανώς, σε δουλειά να βρισκόμαστε. Θα ωφεληθεί κάποιος; Όχι, θα κλείσει η ψαλίδα; Όχι, το πολύ πολύ να μην ανοίξει κι άλλο εξαιρώντας τις 2 πρώτες ομάδες που θα συνεχίζουν να ξεφεύγουν.

 

Απορώ με αυτήν την λογική που κάποιοι εξακολουθούν να σε ακολουθούν.


  • Αυτό αρέσει στον/η popopokostas




0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες