Μεταπήδηση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Απαράδεκτες συμπεριφορές στις ομάδες

συμπεριφορά ομάδες διώξιμο μελών αναφορά παίκτη βρίσιμο ανευθυνότητα παιδιά

  • Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
16 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

#1 popcon

popcon

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 12:07:57

Θέλω να ανοίξω το θέμα, για τις συμπεριφορές παικτών που μπαινοβγαίνουν στις ομάδες, τα κάνουν μπάχαλο, εσκεμμένα και φεύγουν. Τις περισσότερες φορές βρίζοντας, αναιτιολόγητα.

 

Έχει συμβεί στην ομάδα μου πριν λίγες ημέρες...απο παίκτη που λόγω λέβελ (202) έγινε σύμβουλος από τον αρχηγό, αμέσως με το που μπήκε στην ομάδα.

 

Πήρε μέρος στις μονομαχίες μιας ημέρες απ'τις 7-10 μέρες που ήταν στην ομάδα, και μετά βρίζοντας, χωρίς να του κάνει τίποτα κανένας, αποχώρησε και έδιωξε από την ομάδα όλα τα μέλη, που δεν ήταν σύμβουλοι.

 

Στην επικοινωνία μαζί του συνέχισε να είναι προκλητικός, προσβλητικός και κακοήθης.

 

Του κάναμε αναφορά, αφού οι βρισιές του προς μικρά παιδιά ήταν καταγεγραμμένες στο chat της ομάδας, αλλά οι διαχειριστές δεν έκαναν τίποτα... Ακόμα ζει και βασιλεύει...

 

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για αυτά τα περιστατικά.....

 

Έχει νόημα, μπορούμε, να το κοινοποιούμε στο φόρουμ, για το ποιος είναι αυτός ο παίκτης και τι έκανε;

 

Με κάποιο τρόπο τα παιδιά δεν χρωστάνε τίποτα να μπαίνουν στο παιχνίδι και να τους βρίζει ο καθένας....

 

 


  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper, master21 και Varg

#2 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 12:21:42

Καλησπέρα σας!Λυπούμαστε για το περιστατικό.

 

Πάμε να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε : 

 

  • Όσον αφορά το ότι έγινε προκλητικός και έβριζε.Όταν κάνετε μια αναφορά παίκτη και δεν βρίσκεται στα μηνύματα η ανάρμοστη συμπεριφορά του καλό θα ήταν να βάζετε και φωτογραφίες που να αποδεικνύουν ότι έκανε τέτοια περιστατικά τα οποία ισχυρίζεστε.Μπορείτε να ανοίξετε ένα νέο τίκετ εκ νέου στην υποστήριξη με αποδείξεις και στοιχεία για να μπορεί και εκείνη να κάνει την δουλειά της.

 

  • Όσον αφορά τα στοιχεία του παίκτη που έκανε τέτοιες πράξεις.Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση του ονόμάτος του ή άλλου προσωπικού δεδομένου του.Ακόμη και επιτρεπτό να ήταν θα λέγαμε πως θα ήταν δώρον άδωρον καθώς αρμόδια αρχή να καταγγείλετε το συμβάν είναι η υποστήριξη η οποία μπορεί να τον τιμωρήσει αναλόγως και σας συμβούλευσα πιο πάνω ακριβώς πως να το κάνετε να συμβεί.

 

Ελπίζω να βοήθισα.Καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση στο παιχνίδι!  :)

 

Με εκτίμηση,

Davinci.


  • Αυτό αρέσει σε odi, popcon και stelios03

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#3 popcon

popcon

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 12:32:31

ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά...

 

έκανα αναφορά και είπα να κοιτάξουν το chat τις ομάδας, όσο και τα μηνύματα για τη πειρατική αυτή συμπεριφορά - τον αφήσαν να συνεχίζει να παίζει στο παιχνίδι...

 

οι αποδείξεις, βρίσκονται εύκολα, αν κάποιος ρίξει μια ματιά - γιατί θα πρέπει να βγάζω εγώ σκρινσοτ όταν οι διαχειριστές πολύ γρήγορα μπορούν να το ελέγξουν;

 

πάντως αυτός που έβρισε μικρά παιδιά, παραμένει στο παιχνίδι, αυτή είναι απόδειξη για το ότι θα πρέπει να αλλάξει προς το αυστηρότερο η πολιτική της εταιρείας σ' αυτά τα ζητήματα

 

απαιτείται μηδενική ανοχή από τους διαχειριστές ...


  • Αυτό αρέσει στον/η Davinci

#4 Davinci

Davinci

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 330 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑπόρρητη.
  • Ομάδα:illuminati
  • Κόσμος:GR2
Φήμη: 972

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 12:35:03

Σας διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει καθόλου ανοχή σε τέτοιες περιπτώσεις.Επειδή σαφώς καταγγείλατε το πρόβλημα για να λυθεί σας είπα τον τρόπο και το πως θα το κάνετε να λειτουργήσει σε ανάλογη περίπτωση,απλά με αποδείξεις.

 

Καλή συνέχεια !


  • Αυτό αρέσει σε odi και stelios03

* Silence is the most powerful scream *

Αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις είναι η προσωπικότητά σου.Καλλιέργησέ την.

Forum Rules | Terms of Use | Privacy Policy | Support


#5 popcon

popcon

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 12:43:06

συγγνώμη, αλλά ξέρω να διαβάζω ό,τι μου γράψατε και μου είπατε

 

αλλά δεν θεωρώ ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση λύθηκε το θέμα

 

το ζήτημα με τις αποδείξεις, το ανέφερα, πρέπει να απασχολούν τον διαχειριστή - και όχι τον παίκτη, απ'τη στιγμή που αυτά είναι καταγεγραμμένα στα μηνύματα όσο και στο chat της ομάδας

 

χρειάζεται να βάλουμε και δικηγόρο; δεν νομίζω

 

θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη και άλλων παικτών...


  • Αυτό αρέσει στον/η Varg

#6 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 13:37:08

συγγνώμη, αλλά ξέρω να διαβάζω ό,τι μου γράψατε και μου είπατε

 

αλλά δεν θεωρώ ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση λύθηκε το θέμα

 

το ζήτημα με τις αποδείξεις, το ανέφερα, πρέπει να απασχολούν τον διαχειριστή - και όχι τον παίκτη, απ'τη στιγμή που αυτά είναι καταγεγραμμένα στα μηνύματα όσο και στο chat της ομάδας

 

χρειάζεται να βάλουμε και δικηγόρο; δεν νομίζω

 

θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη και άλλων παικτών...

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φίλε γιατί πρέπει εμείς να καθόμαστε και να ψάχνουμε αποδείξεις,στοιχεία και ότι άλλα χρειάζεστε ενώ δεν είναι η δουλειά μας,αλλά αυτό είναι η δουλειά σας να ψάχνεται να βρείτε λύσεις στα προβλήματα μας και να μην ρίχνετε το περισσότερο βάρος σε εμάς αλλά σε εσάς εσείς είστε διαχειριστές και όχι εμείς εάν δεν κάνω λάθος. 


  • Αυτό αρέσει στον/η popcon

#7 Οντύδιος

Οντύδιος

    Μηδενικό

  • Members
  • Κουκκίδα
  • 2 μηνύματα
Φήμη: 3

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 13:54:20

Ναι, εγώ, σαν αρχηγός της ομάδας ΑΕΤΙΑ / GR9 έκανα αναφορά στον παίκτη και τίποτα δεν έγινε.

 

Ποιές αποδείξεις; Εγώ θα ψάχνω για αποδείξεις; Τσατ και μηνύματα να ρίξει κάποιος τέλειωσε το θέμα. ΤΙ άλλο; CSI για πράγματα αυταπόδεικτά?

 

Επίσης ο νταβίντσι / moderator, έγραψε:

 

"Όσον αφορά τα στοιχεία του παίκτη που έκανε τέτοιες πράξεις.Απαγορεύεται η δημοσιοποίηση του ονόμάτος του ή άλλου προσωπικού δεδομένου του.Ακόμη και επιτρεπτό να ήταν θα λέγαμε πως θα ήταν δώρον άδωρον καθώς αρμόδια αρχή να καταγγείλετε το συμβάν είναι η υποστήριξη η οποία μπορεί να τον τιμωρήσει αναλόγως και σας συμβούλευσα πιο πάνω ακριβώς πως να το κάνετε να συμβεί."

 

Και τον ρωτώ: ποια είναι προσωπικά στοιχεία; σε τι αναφέρεται; στο να δημοσιοποιείται ένα ψευδονυμο με το οποίο είναι γραμμένος στο παιχνίδι ο παίκτη, αποτελεί "προσωπικά στοιχεία" ;;;

 

Δεν είπε κανένας - και ούτε πρόκειται να πει - να δημοσιεύονται ονοματεπώνυμα (ΑΝ είναι γνωστά). Όχι, σε καμιά περίπτωση. Αλλά το να υπάρχει ένας χώρος στο φόρουμ και να καταγγέλονται / δημοσιοποιούνται αυτές οι συμπεριφορές. Με το ψευδώνυμο πάντοτε.

 

Αυτά...

 

Αν θέλει ας ρίξει ο μοντεράτορ μια ματιά στο τελευταίο μου τικετ...

 

Επειδή έχουν περάσει και αρκετές μέρες (στις 7 Απριλίου έγινε) / είναι ανιχνεύσιμο απ'τους διαχειριστές το τι είχε γραφτεί στο τσατ?


Επεξεργάστηκε από Οντύδιος, 18 Απρίλιος 2016 - 13:57:30.

  • Αυτό αρέσει σε DrSuperDuper, hero333 και giann657

#8 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 16:18:49

το chat της ομάδας δεν καταγράφεται κάπου, αν και απ' ότι ξέρω ούτως ή άλλως δεν τιμωρούνται όσοι βρίζουν στο chat αλλά μόνο στα μηνύματα. 

 

Θέλω απλώς να σχολιάσω τα παρακάτω: "Έχει συμβεί στην ομάδα μου πριν λίγες ημέρες...απο παίκτη που λόγω λέβελ (202) έγινε σύμβουλος από τον αρχηγό, αμέσως με το που μπήκε στην ομάδα."

Νομίζω ότι αυτό είναι περίπτωση τα θέλατε και τα πάθατε. Ποτέ δεν πρέπει να γίνεται κάποιος σύμβουλος λόγω λέβελ και πριν αποδείξει ότι είναι έμπιστος.


  • Αυτό αρέσει στον/η simos, DrSuperDuper, hero333 και σε 5 άλλους

#9 DrSuperDuper

DrSuperDuper

    Χάλκινος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 681 μηνύματα
  • Ομάδα:House of Miracles
  • Κόσμος:GR9
  • Ήρωας:DrSuperDuper
Φήμη: 3.172

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 18:33:23

Και τον ρωτώ: ποια είναι προσωπικά στοιχεία; σε τι αναφέρεται; στο να δημοσιοποιείται ένα ψευδονυμο με το οποίο είναι γραμμένος στο παιχνίδι ο παίκτη, αποτελεί "προσωπικά στοιχεία" ;;;

 

Δεν είπε κανένας - και ούτε πρόκειται να πει - να δημοσιεύονται ονοματεπώνυμα (ΑΝ είναι γνωστά). Όχι, σε καμιά περίπτωση. Αλλά το να υπάρχει ένας χώρος στο φόρουμ και να καταγγέλονται / δημοσιοποιούνται αυτές οι συμπεριφορές. Με το ψευδώνυμο πάντοτε.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση! Το όνομα του ήρωα είναι ψευδώνυμο. Συχνά έχει ακόμα και διαφορετικό φύλο από τον άνθρωπο-παίκτη. Σίγουρα δεν είναι προσωπικό δεδομένο!!!

 

(Κι εγώ είμαι υπερ στο να δημοσιεύονται black lists παικτών με απαράδεκτη συμπεριφορά στο forum. Για να προσέχουν οι ομάδες και να μην τους δέχονται.)


  • Αυτό αρέσει σε dina, giann657 και popcon

#10 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 18:57:34

και ποιος θα κρίνει αν οι παίκτες πρέπει όντως να μπουν σε αυτήν την black list; Που ξέρουμε ότι αυτός που τον βάζει είναι πραγματικά αντικειμενικός;


  • Αυτό αρέσει σε DeathCab και popcon

#11 popcon

popcon

    Παρατηρητής

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 21 μηνύματα
Φήμη: 11

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 19:36:20

@ spidy: πολύ σωστά, δεν γίνεται έτσι κάποιος σύμβουλος / το συζητήσαμε στην ομάδα και το λήξαμε, ώστε να είναι δύσκολο να το ξανα-αντιμετωπίσουμε

 

@ spidy & DrSuperDuper: χρειάζεται πραγματικά κάτι που να είναι δημόσιο να βρεθεί, ώστε να αποτρέπει σε μεγάλο βαθμό τις συμπεριφορές αυτές ισχύει αυτό που λες spidy για το πρόβλημα της αντικειμενικότητας, ωστόσο το αρχικό πρόβλημα - ζητούμενο, είναι άλλο 

 

μία πρόταση είναι, πχ, κατά τη φυγή, αποχώρηση ή εκδίωξη του παίκτη από την ομάδα - από οποιαδήποτε ομάδα, να απαιτεί το σύστημα για την ένταξή του σε άλλη, μια βαθμολόγηση / αιτιολόγηση από τον αρχηγό της προηγούμενης ομάδας

 

κάτι σαν κάρτα ιστορικού, που να μπορεί να περιέχει τις τελευταίες 5 αλλαγές σε ομάδες, με βαθμολογία / αιτιολόγηση

και να ισχύει για όλους, μα όλους!

 

αυτό να μην αποκλείει αυτόματα τον παίκτη, αλλά να τον ακολουθεί το ιστορικό και ας κρίνει ο αρχηγός της ομάδας που είναι να τον δεχτεί.... στην κάρτα ιστορικού θα μπορούσε επίσης να περιλαμβάνονται όποιο μπανάρισμα που έχει ο παίκτης

 

αυτά όλα μπορούν, κατά τη γνώμη μου, να οδηγήσουν σε πιο σκεπτόμενη και υπευθυνη συμπεριφορά και fair play, όλους μας!

 

ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΟΥΝ, ΛΥΝΕΤΑΙ....


Επεξεργάστηκε από popcon, 18 Απρίλιος 2016 - 19:37:08.

  • Αυτό αρέσει στον/η dina

#12 Varg

Varg

    Θαυμαστής

  • Validating
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 175 μηνύματα
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 183

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 20:42:41

Χεχεχε κάτι σαν βιογραφικό ή επιστολή συμπεριφοράς κάπως έτσι ωραίο...!!!

Αλλά εγώ πιστεύω θα μπορούσε να λυθεί ακόμα πιο εύκολα αυτό το θέμα χωρίς να το πλέκουμε απλός να ισχύουν και να είναι πιο βαριές οι ποινές και να λαμβάνονται σοβαρά πχ σε προσβάλει κάποιος άσχημα να τιμωρηθεί με 1 μήνα μπαν γιατί όχι,να δούμε μετά θα το ξανά κάνει,πιστεύω θα το σκεφτεί δύο φορές πρίν γράψει κάτι προσβλητική.

Επίσης μια χρήσιμη ιδέα θα ήταν να υπάρχει και κλίμακα αναλόγως την προσβολή ή την λέξη που θα χρησιμοποιήσει ο άλλος για να σε προσβάλει ασπούμε σε βρίζει πολύ βαρία παραπάνω από έναν μήνα τιμωρία..κάτι τέτοιο...


  • Αυτό αρέσει στον/η Davinci

#13 odi

odi

    Θρυλικός Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 2.524 μηνύματα
  • Κόσμος:GR11






Φήμη: 4.981

Δημοσιεύτηκε 18 Απρίλιος 2016 - 22:05:54

καλησπέρα στην κοινότητα.

Δυστυχώς ειναι συχνό το φαινόμενο κακόβουλων /επιθετικών ατόμων,προς αλλα μέλη της ομάδας χωρίς κανένα λόγο..Ο ρόλος του αρχηγού αλλα κ των συμβούλων δεν ειναι διακοσμητικός .πρέπει να βρίσκονται ανα πάσα στιγμή σε θέση να μετριάσουν τις εμφανίσεις αυτές.

πως?πολύ απλό κ το τηρώ κ εγώ..πριν βάλω κάποιο άτομο στην ομάδα μου ,ζητάω να μάθω λίγα πράγματα για εκείνον..ηλικία ,όνομα,σε ποια ομάδα ηταν πριν,γιατι έφυγε απο την ομάδα του κτλ κτλ.δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα μου πει την αλήθεια,αλλα ενα μικρό βιογραφικό ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.

έπειτα ,αφού τον καλέσω ,παρατηρώ την κινητικότητα του στο τσατ.. το πώς γράφει ,γκρικλισ ή ελληνικά ,(κ παρατηρώ αν υπάρχει εναλλαγή συχνά)αν είναι κοινωνικός :καλησπέρα είμαι ο τάδε χαίρομαι που με καλέσατε..κ στο τέλος του ρίχνω κ ένα αστειάκι..πάντα κρύο ..να δω πως θα το αντιληφθεί..

κάποιος πονηρός θα μου απαντήσει επιθετικά..ίσως κ όχι.

Γενικά οι αρχηγοί να έχετε στο μυαλό σας ,να ανεβάζετε σύμβουλους ,τα πολύ σας έμπιστα άτομα..που βρίσκονται καιρό στην ομάδα σας κ προσπαθούν να την βελτιώσουν.

τώρα αν κάποιος μπήκε στην ομάδα σας ,κ τάραξε τα ήσυχα νερά της εκτοξεύοντας ριπές μιαρών λέξεων πρός τρίτους ,οφείλετε να του δώσετε μποτούλα...να του κάνετε μια όμορφη αναφορά κ να τον βάλετε σε αγνόησή..

 

Η εταιρία απο την μεριά της ,επειδή σέβεται τους πελάτες της ,κ το μεγαλύτερο μέρος των πελατών της ειναι ανήλικα παιδιά ,θα έπρεπε να εχει στην συνομιλία φίλτρο λέξεων!

τι είναι αυτο?οι κακές οι λέξεις να μην εμφανίζονται στο τσάτ .ειναι τεχνικό το θέμα κ καθόλου δύσκολο να εφαρμοστεί 

 

<3 Αλεξ


  • Αυτό αρέσει στον/η DrSuperDuper, hero333, Davinci και σε άλλον ένα

...Κείνο το βράδυ σώπαιναν οι λύκοι,
γιατί ουρλιάζανε άνθρωποι... (u)
Μ.Λ.


#14 spidy

spidy

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 892 μηνύματα
  • Ομάδα:Μ. ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ
  • Κόσμος:GR16
  • Ήρωας:LALALALA
Φήμη: 2.046

Δημοσιεύτηκε 19 Απρίλιος 2016 - 06:52:46

 

μία πρόταση είναι, πχ, κατά τη φυγή, αποχώρηση ή εκδίωξη του παίκτη από την ομάδα - από οποιαδήποτε ομάδα, να απαιτεί το σύστημα για την ένταξή του σε άλλη, μια βαθμολόγηση / αιτιολόγηση από τον αρχηγό της προηγούμενης ομάδας

 

κάτι σαν κάρτα ιστορικού, που να μπορεί να περιέχει τις τελευταίες 5 αλλαγές σε ομάδες, με βαθμολογία / αιτιολόγηση

και να ισχύει για όλους, μα όλους!

 

 

 

Πάλι κανείς δεν μας εξασφαλίζει ότι ο όποιος αρχηγός είναι περισσότερο ώριμος και αυτά που θα γράφει είναι αντικειμενικά. Αυτά ως προς την αιτιολόγηση που λες. Αλλά μια καρτέλα ιστορικού που να βλέπαμε τις κινήσεις του (πότε μπήκε-αποχώρησε μπήκε στις ομάδες) θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμη για να αξιολογήσουμε έναν παίκτη και από εκεί και ύστερα ο αρχηγός ας επικοινωνεί απευθείας με τις προηγούμενες ομάδες αν θέλει να μάθει περισσότερα.


  • Αυτό αρέσει σε DeathCab και Οντύδιος

#15 master21

master21

    Ασημένιος Ήρωας

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 797 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαSillycon Valley
  • Ομάδα:ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ
  • Κόσμος:GR12
  • Ήρωας:Master21
Φήμη: 603

Δημοσιεύτηκε 23 Απρίλιος 2016 - 11:41:00

Θέλω να ανοίξω το θέμα, για τις συμπεριφορές παικτών που μπαινοβγαίνουν στις ομάδες, τα κάνουν μπάχαλο, εσκεμμένα και φεύγουν. Τις περισσότερες φορές βρίζοντας, αναιτιολόγητα.

 

Έχει συμβεί στην ομάδα μου πριν λίγες ημέρες...απο παίκτη που λόγω λέβελ (202) έγινε σύμβουλος από τον αρχηγό, αμέσως με το που μπήκε στην ομάδα.

 

Πήρε μέρος στις μονομαχίες μιας ημέρες απ'τις 7-10 μέρες που ήταν στην ομάδα, και μετά βρίζοντας, χωρίς να του κάνει τίποτα κανένας, αποχώρησε και έδιωξε από την ομάδα όλα τα μέλη, που δεν ήταν σύμβουλοι.

 

Στην επικοινωνία μαζί του συνέχισε να είναι προκλητικός, προσβλητικός και κακοήθης.

 

Του κάναμε αναφορά, αφού οι βρισιές του προς μικρά παιδιά ήταν καταγεγραμμένες στο chat της ομάδας, αλλά οι διαχειριστές δεν έκαναν τίποτα... Ακόμα ζει και βασιλεύει...

 

Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για αυτά τα περιστατικά.....

 

Έχει νόημα, μπορούμε, να το κοινοποιούμε στο φόρουμ, για το ποιος είναι αυτός ο παίκτης και τι έκανε;

 

Με κάποιο τρόπο τα παιδιά δεν χρωστάνε τίποτα να μπαίνουν στο παιχνίδι και να τους βρίζει ο καθένας....

Μου συνέβη και εμένα πρόσφατα με κάποιες παραλλαγές.


HERO ZERO=ΠΑΡΕΑ ,ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ , ΣΤΟΧΟΙ !!!!!!!!! (lol)  ;)  (seawave)  (stars)  (bomb)  (win)

Spoiler

 

 


#16 TheBest2001

TheBest2001

    Ονειροπόλος

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 88 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΣτο σπίτι μου
  • Κόσμος:GR1
Φήμη: 55

Δημοσιεύτηκε 23 Απρίλιος 2016 - 14:09:52

Καλησπέρα,

Έχω παίκτη στο GR1 με το όνομα AndrewHar .. Δεν λέω πως δεν έχω δει κακές συμπεριφορές από παίκτες σε ομάδες, αλλά δεν το βλέπω να γίνεται και πολύ συχνά . Καλή σας μέρα !  :)


ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ

(devil)  (devil)  (devil)  (devil)  (devil)  (devil)  (devil)  (devil)  (devil)    

                                      


#17 thomson112

thomson112

    Απόφοιτος Σχολής Ηρώων

  • Members
  • ΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδαΚουκκίδα
  • 379 μηνύματα
  • ΤοποθεσίαΑθήνα
  • Ομάδα:PROJECT PEOPLE EARΤH
  • Κόσμος:GR1
  • Ήρωας:Tomazo111
Φήμη: 101

Δημοσιεύτηκε 29 Απρίλιος 2016 - 13:11:48

συγγνώμη, αλλά ξέρω να διαβάζω ό,τι μου γράψατε και μου είπατε

 

αλλά δεν θεωρώ ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση λύθηκε το θέμα

 

το ζήτημα με τις αποδείξεις, το ανέφερα, πρέπει να απασχολούν τον διαχειριστή - και όχι τον παίκτη, απ'τη στιγμή που αυτά είναι καταγεγραμμένα στα μηνύματα όσο και στο chat της ομάδας

 

χρειάζεται να βάλουμε και δικηγόρο; δεν νομίζω

 

θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη και άλλων παικτών...

καλησπέρα σας!

Οι διαχειριστές για να αναλάβουν δράση χριεάζονται screenshot (εικόνα) που να δείχνει όντως ότι παραβίασε τους κανόνες πχ έβρισε στο chat της ομάδας ο διαχειριστής αν μπει να το ελεξει μετα απο ώρα δεν θα το βρει γιατι διαγραφετε αυτοματα οπότε ο μόνος τρόπος ειναι να στείλεις screenshot με το chat .Επίσης σας μηνύματα μπορείς να στείλεις το μήνυμα που παραβιάζει τους κανόνες απευθείας στην υποστήριξη με το πάτημα του κουμπιού που έχει εκεί το τελευταίο κουμπί ειναι.Δυστιχώς  μου έχει συμβεί πολλές φορές αλλα ο ρόλος του αρχηγού και των συμβούλων είναι να προστατεύουν τα μέλη της ομάδας και να διώξουν το μέλος που παραβιάσε τους κανόνες δεν ειναι διακοσμητικός ο ρόλος τους πρέπει και εκείνει να βοηθήσουν.Εύχομαι να βοήθησα!


Κανόνες Φόρουμ | Παίξε τώρα | Υποστήριξη

 

Μην δίνετε το κωδικό και το email του λογαριασμού σας σε κανέναν.

 

11821iv.png






Επίσης έχει ετικέτα με μία ή παραπάνω από αυτές τις λέξεις κλειδιά: συμπεριφορά, ομάδες, διώξιμο μελών, αναφορά παίκτη, βρίσιμο, ανευθυνότητα, παιδιά

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες